Rychle a zběsile

• USA The Fast and the Furious (více)

Brian je jako tajný policista nasazen na pozorování party vedené charizmatickým Dominikem, který je doslova blázen do nelegálních závodů, pořádaných většinou v noci na periférii Los Angeles. Závody ale nejsou jediným zdrojem financí. A to je hlavní důvod, proč chce Brian získat jeho důvěru. V poslední době se totiž množí záhadná přepadení kamionů a policie i FBI chtějí znát pachatele dřív, než řidiči vezmou zákon do svých rukou. Hlavním podezřelým je právě Dominik. Brianovi trvalo pěkně dlouho, než se mu podařilo alespoň trochu se k němu přiblížit. Postupem času mu Dominik začíná důvěřovat a zaměstná ho i přes odpor ostatních členů party ve své dílně. Brianův realistický úsudek začíná zamlžovat rostoucí přátelství k Dominikovi a láska k jeho sestře Mie. Protože Brian ví, že se chystá zátah policie, prozradí Mie, že je policajt. Spolu se snaží Dominika přesvědčit, aby akci vzdal... (TV Nova)

Armin82

Docela slušnej úvod týhle tunningový ságy :)Sice toho není moc co hodnotit,scénáře u těchto žánrů ani tak moc podstatný nejsou,takže ten vynecham...jde o akce,pěkný auta a pěkný holky...akce tu byly,jakožto letitý fanoušek tunningu jsem se dočkal i nějakých těch pěkných aut a až na nesympatickou přítelkyni Vina Turbodiesela,která se celej film tváří,jak špatně nakopnutej pomeranč, tam byly i pěkný buchty :)takže z mé strany adekvátní hodnocení 70% ()

IrisHelenka

O auta se nezajímám, nerozumím jim, ale chápu, že pro lidi zbožňující toto téma to musí být fajn. I já uznávám, že akce filmu nechyběla a je pravdou, že bych se nenudila nebýt scén, kdy nějaká postava promluvila, byla to samozřejmě přehlídka pěkných chlapů a pro pány jistě i pěkných holek, ale bohužel ten jednoduchý děj ani ta úžasná akce nestačí na víc než dvě hvězdičky. ()

danny_21

Tuctový námět agenta, co se snaží infiltrovat do gangu a zalíbí se mu to, který jsem už v různých obměnách párkrát viděl ( surfovací prkna, motorky ). F a F ale mají o dost horší scénář a navíc velkou nevýhodu u mě v tom, že mě ty vytuněný káry neberou a tím, že jich je film plnej, dostaně od mě jen 55 % ()

pemap

Příjemné prostředí pouličních závodů, namakané auťáky, neméně pěkné ženy a chlapi, kteří chtějí ze všeho, vymáčknou co nejvíc. Poslední závod, kdy se Diesel postaví s autem na zadní je prostě skvělá! Film nijak nenudí a příjemně uteče, za mě 70%. ()

kyselej

Moc se mi to líbilo. Po celou dobu je tam nádherně udržovaná atmosféra, děj je vynikající, herci dobří (Paul Walker a Vin Diesel), hudba tam sedí (i když rap apod. moc nemusím atd.) a ten konec to vyzdvihl ještě o stupeň víc než jsem si myslel že to bude. ()

Alexandre

Tak jsem dnes konečně dohnal tuto mezeru. I když musím přiznat, že jsem se do této série pustil hlavně proto, že si sedmičku v režijním podání Jamese Wana prostě nemůžu nechat v kině ujít. Takže chci být potom trochu v obraze. Skvělá akční zábava, úžasní herci, zkrátka super jízda. A to akční filmy nejsou můj šálek kávy. 7/10 ()

Pathrose

Film, který dal za vznik značce a dalo by se říct, že v mnohých ohledech jde o kultovní blockbuster, přihlédneme-li k vývoji značky F&F. Na jedničku nedám dopustit, má vše co od tohoto žánru divák může chtít. ()

Hashirama

Stará škola plná těch nejrychlejších kár a nejseksy kočiček. Stylová teen verze Bodu zlomu, ze které čiší mladická energie a v pohodě se veze na cheesy vlně akční polokrimi v cool kulisách tuningových válek a na patině uvolněného začátku milénia. Na doby, kdy šlo o auta a Vin Diesel nebyl kokot, ale jen špatnej herec, můžeme vzpomínat prostřednictvím téhle upřímné pohádky pro puberťáky. Paul Walker byl idol a holky na závodech sen. ()

Likan7

Tady to všechno začalo :-) Asi nikdo nečekal, že se tohle poctivý béčko dočká tolika pokračování s takovými rozpočty a výdělky. Jako samostatný film ale působí Rychle a zběsile velmi dobře. Krásný lokace, spoustu nádherných koček, supr auta, každý herec jako by zrovna vypadl z posilovny. Solidní poctivá akce se sexy melíry Paula Walkera :-) Na horké letní noci naprosto ideální film. ()

holub109

Dobrý film o nelegálním závodění. Příběh je zajímavý, dobře funguje, obsazení v čele s Vinem Dieselem a Paulem Walkerem šlape na jedničku. Je to pěkně natočené, honičky a akční scény nevypadají špatně. Bavilo mě to a vždycky si tento film rád pustím. 85% ()

Nix

Prvotina. Začátek rodiny a něčeho, co se trochu vymklo kontrole. Ale tohle prostě slouží skvěle. Chemie mezi týmem je prostě znát hned od první chvíle, Vin s Paulem je nerozlučnou dvojkou a tady stvrzují své pouto. Tenhle film je moc příjemný kousek. Mám to rád. ()

Ceberus

Je zvláštní vidět počátek nekonečné série znovu v kontrastu s devátým dílem. Je vidět, že na začátku se v tom netočilo tolik peněz a veškerá automobilová akce je smrsknutá do přepadávání náklaďáků nebo závodů dvou aut na rovince. Jaký to rozdíl od pokročilých cvokáren bollywodského kalibru v pokročilejších dílech. A mám takový dojem, že touto sérií zprofanované slovo "rodina" jsem v tomto prvním díle překvapivě nezaregistroval ani jednou. ()

Hellknight12

Prvý film je za mňa jeden z klasík. Pekne autá, kvalitné herecké výkony, skvelá hudba ale príbeh je už síce pár krát obohraný ale to ničomu neprekáža. Film môžem odporučiť každému, kto má rád autá. Celkové hodnotenie za mňa je 90%. ()

rublik05

Upřímně řečeno jsem čekal mnohem, mnohem lepší podívanou, než jakou první Rychle a zběsile ve finále je. Jasně, rychlá auta, krásný holky, testosteronem nabití frajeři, nějaká ta akce, to by samo o sobě na dobrý akčňák stačilo. Ne však v tomto případě. Vzhledem k pozdějšímu vývoji celé série to asi bude znít trochu divně, ale absolutně mi nesedl příběh, který mi přišel strašně jednoduchý, v mnoha ohledech dost nelogický, a vlastně kromě samotných aut ani nijak zvlášť zajímavý. Není to zas až takový průšvih, stále se jedná o vcelku povedený akční film, avšak kdybych si měl vybrat, tak si mnohem raději pustím akcí napěchovanou pětku nebo neméně povedenou osmičku. 6/10. ()

KillerZeli

cool akce s nabusenyma autama, Vin Diesel a příběh který je rád že chápe - co víc si může průměrný divák přát? Este ze ja to nejsem (byl sem). Ale to vy taky ne proto 4*. ()

Dwayne Johnson hvězdou dalšího Rychle a zběsile

Dwayne Johnson hvězdou dalšího Rychle a zběsile

01.06.2023

Svět Rychle a zběsile nedávno rozšířil již desátý film (nepočítaje spin-off Hobbs a Shaw), na jehož konci se diváci dočkali poněkud nečekaného překvapení. Pakliže jste ještě desítku v kině neviděli a… (více)

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

07.05.2022

Justin Lin opouští desáté Rychle a zběsile

Justin Lin opouští desáté Rychle a zběsile

27.04.2022

Týden od spuštění první klapky na připravovaném desátém snímku ze série Rychle a zběsile přichází poměrně šokující zpráva. Režisér Justin Lin (Star Trek: Do neznáma, Rychle a zběsile 9) končí a na… (více)

Dwayne Johnson ve vánoční komedii

Dwayne Johnson ve vánoční komedii

01.07.2021

Herec Dwayne Johnson je dnes možná považován za akční superstar, čas od času se ale nebojí i trochu odvázat a natočit jednoduchou dětskou komedii typu Víla Zuběnka. A jeho nejnovější snímek od… (více)