Frank Martin, bývalý příslušník speciálních jednotek vycvičený k zabíjení, si jde do podzemních garáží pro auto. U okénka se zastaví krásná dívka a žádá o pomoc s pneumatikou. Je komplicem skupiny zlodějů aut. Frank se s nimi ovšem rychle vypořádá a jede vyzvednout malého Jacka do školy… Frank krátkodobě pracuje jako řidič u vysoce postaveného příslušníka protidrogové policie v Miami Jeffersona Billingse. S malým Jackem se rychle spřátelil, což oceňuje i jeho půvabná matka Audrey. Otec, který se po roce vrátil domů, se zajímá jen o svou práci: právě se chystá významná konference šéfů světových protidrogových centrál. A právě v této souvislosti byl najat i jistý Gianni Chellini, který má za úkol unést malého Jacka… Má se to stát během návštěvy lékaře, kam Frank chlapce veze. Gianni a jeho kumpáni doktora i sestru zabili a vydávají se za ně. Chystají se chlapci píchnout injekci s nově vynalezeným virem, který po čtyřech hodinách aktivace začne působit. Navíc se nakazí každý, na koho chlapec později dýchne. Cílem gangsterů ale není chlapec, nýbrž jeho otec: právě Billings má být synem nakažen a následně nakazit všechny účastníky konference. To ovšem zatím Frank ještě neví… (TV Prima)

SeBig

Přehnanost sama o sobě při filmu se rozhodně nenudíte a není to vubec natažený a prodloužený a to se mi líbí. Místama fakt dost přehnaný až jsem se musel smát ale já mam tyhle filmy rád a ještě taková menší reklama na audi. Statham je prostě týpek. ()

korbitch22

Lepší než jednička to není.scenář občas postráda doušek té logiky,akční scény jsou působivé...některé však jsou opravdu velice pitomoučké...skok audi z baráku do baráku???celkem vtip.ale má to něco dosebe hlavně Jason Statham je perfektní. ()

LaciLC

Opäť zbesilý akčný film na ktorý sa skvele pozerá. Na tom má iste zásluhu aj sympaťák Statham. No jednotka bola predsa len lepšia. ()

anais

Tentokrát musí kurýr zachránit malého chlapce, kterého se teroristé rozhodli použít jako přenašeče smrtelného viru. Skutečným terčem únosu totiž není on, ale jeho otec, politik, a všichni účastníci konference proti drogám. Svižná jízda, nad kterou se nesmí ani trochu přemýšlet a musí se jí odpustit pár velice trapných digitálních triků (týkajících se hlavně auta skákajícího/létajícího). Mezi producentsko/scénáristickými počiny Luca Bessona patří Kurýr (oba dva díly) rozhodně mezi to lepší. Bere si z americké kinematografie všechna její klišé, a splácává je do sympatického celku, který není ani tak infantilní jako série Taxi,taxi, ani tak vážný jako Liův Utržený za řetězu. V některých momentech může Kurýr působit spíš než coby variace jako parodie. Tento neustálý, takřka důsledný nadhled pak dovoluje utvářet obrazy až naprosto absurdní, které bychom u amerického filmu brali jako důkaz největšího filmařského zkratu. Mám na mysli například scénu, v níž se krásná vražednice svlékne pouze do spodního prádla, do každé ruky uchopí jeden samopal s laserovým zaměřovačem a jde kosit. Fakt, že se celý film nebere vážně nám dovoluje přistoupit i na takovouto hru. Pohled na dívku pak vyvolá chápavý úsměv spíš než zděšený škleb. Za tento výsledek film vděčí hlavně skvělému (on není herec, on je cool!) Jasonu Stathamovi a režiséru Leterrierovi. Kurýr 2 není žádný zázrak, ale vskutku příjemná, dobře natočená oddychovka. ()

honajz

O hodně lepší než první díl díky sevřenějšímu ději, ale stále s nepřehlednými souboji, blbými střihy, a s naprosto nezvládnutým koncem. Ani pořádně nevyužili francouzského detektiva, který se jen válel v havajské košili na služebně. ()

HellFire

Velmi divný film. Nejdříve se tváří dost vážně, načež v něm uvidíte takové WTF momenty, že se budete chytat za hlavu. ()

eraserhead666

Pro mě klasická dvojka. Všeho je více. V tomhle případě to však dojem nekazí, ale zlepšuje. Líbilo se mi to ještě více, než jednička. A ten románek s dokonalou Amber Valletta mě až chytil za srdce. Stathama jsem tak nějak trochu přehlížel, ale hodlám to napravit. ()

ARI50

Samozřejmě jsem opět spokojený protože každý balíček má své akční kouzlo a já se prostě bavil v jeho jízdě. ()

Mgb21

Plné "efektních" honiček a "cool" záporáků. Vše v uvozovkách, protože to tak není. Jen si na to všichni hrají. Příběh je zmatený a celé to vypadá, jak jeden dlouhej videoklip. Aspoň, že to končí dobře:-))) ()

Bauer

Těžko říct jestli lepší nebo horší než první díl ale jedno se dá říct lehce, že druhý díl má špatný scénář. Narozdíl od jedičky zde máme více akčních scén ale naprosto nereálné, které působí až debilně ( například sundaní bomby z podvozku auta, skok z jednoho baráku na druhý, který je vzdálený 20 metrů.. ). Špatný nebyl ani konec ( i když opět úplně idiotsky nereálné ) s letadlem. A Jason Statham? Sakra, ten chlap je nehorázně moc cool. Tento film splnil svůj účel, aby zabavil a aby to byl akční film a oba dva tyto účely byly splněny velmi dobře. Chce to jen vypnout mozek a koukat. Já jsem se při sledování Kurýra 2 bavil dobře. A pro mně jsou to spíš 3,5*. ()

MáŠa

No, co k tomuhle říct? Tady je prostě někdo jetej, nebo minimálně nahulenej, páč jinak tohle nemohlo snad ani vzniknout. Teda mohlo, já bych to jako takový popcorn film v pohodě vzal, ale co mě dokáže nadzvednout žluč je skutečnost, když něco ani největšímu fantastovi nepřipadá realistický. Jako fakt bych věřil víc na to, že kdysi byla ňáká středozem, než nějakým vymyšlenostem, kteří si na nás autoři Kurýra 2 vymysleli, a které pak někdo patolízalsky zrealizoval. Jmenujme např. otočku s autem ve vzduchu, která slouží k odtrnutí bomby od auta, absolutně nerealistické pohyby letadla v závěrečné scéně, jízdu auta po střechách budov takovým způsobem, že jedna půlka auta je na jedné střeše, a druhá půlka na druhé střeše, sáhodlouhý skok s autem z jednoho patra jedné budovy do jiného patra jiné budovy, ... Jó, kdyby to aspoň nějak vypadalo, ale to sou laciné triky, že by jeden brečel. Čili jasné dvě hvězdy, a to hlavně za to, že to je občas cool, protože kdybych se nad vším měl zamyslet opravdu umělecky, tak bych sem musel dát ODPAD. Ale o tom to není, jistá koukatelnost tu opravdu je ()

becki_tu

Vždy, když Jason Statham zabouchne dveře a dá ruce na volant, mám pocit, že sedím vedle něj. V autě, kde platí pravidla a jejichž porušení by nesl hlavní hrdina jen těžce. Scénář sice nestojí za moc, ale tvůrci se nám to naštěstí rozhodli vynahradit luxusní akcí. A i díky tomu jsem byl nakonec ochoten odpustit nereálnost a nesmyslnost několika scén v jinak dobře a pečlivě namíchaném akčním koktejlu. ()

Lacike

Druhy Kurier ja klasickym pokracovanim kedy je vsetkeho proste viac ako v jednotke. V prvom rade tentoraz tu mame aj regulernu zapletku. Aj ked je teda dost sialena. Co je dost priznacne pre tento diel, lebo sialena a hlavne totalne prestrelena je aj akcia. Podobny uprgade absolvovala napriklad aj seria Rychlo a zbesilo. Z civilnych akcnych scen, ktore sa drzali pri zemi a boli natocene v reale poctivymi kaskaderskymi kuskami sa tentoraz preplo do sialenych miestami digitalnych exhibicii, ktore su uplne nerealisticke. Vela ludom tato zmena nesadla. Mne sa to v dobe premiery pacilo rovnako ako jednotka. Dnes uz o trochu menej, pretoze si predsalen viac vážim skutocne kaskaderske kusky. Ale napriek tomu nemam s tymto dielom problem a celkovo sa mi paci. Vtipne je, ze z jednotky vystrihli akcnu scenu v ktorej Statham odrazi raketu tackou pretoze sa im zdala prilis sialena (cast z nej ostala aspon v trailery) a tentoraz sa tu deju ovela blaznivejsie sceny. Celkovo su akcne sceny velkolepejsie a pestrejsie. Statham miestami pôsobi ako terminator. Bitky su stale kvalitne ale je ich pomenej. Najlepsia je hromadna bitka v sklade v ktorej Statham vymlati celu armadu poskokov. Akurat uz tu je vidno snaha o dynamickejsi strih. Nastastie to je stale v norme a je to prehladne. Sklamanim je finalny suboj po tom, co je nam hlavny zaporak vykresleny ako ultimativny bitkar. Je prilis kratky a dost fadny. Slabeho hlavneho zaporaka vynahradzuje zabavne prehravajuca sexica Kate Nauta, ktora chodi zasadne polonaha. S tymi velkymi kanonmi je sice absolutne nevierohodná ale mne sa na nu sakra dobre pozera. Takze plus. Minusom je François Berléand, ktory bol v jednotke vtipny, ale tentoraz mi pripadal zbytocny. Takze celkovo to je o triedu slabsie ako jednotka, ale stale je to prijemny nadpriemer, ktory stoji za zhliadnutie. 6/10. ()

PROROK14

Kamarát povedal že to je jeden z najlepších filmov čo videl. Keď som to dopozeral tak som si pomyslel svoje. Kuriér 2 je dosť podpriemerný akčný film so samími somarinami. Ešte že to má len 88 min lebo viac by som asi nezniesol. ()

Hwaelos

Mám s "kurýrskými" filmy jediný, za to zásadní problém. Nejlíp to vynikne na malém srovnání. Porovnáváme sérii Kurýrů a Smrtonosných pastí. Plešaťející drsňák nejdrsnější v hlavní roli - 1:1. Hláškující hrdina - 0:1. Vynalézavá (mnohdy bizarně ujetá) akce - 1:1. Perfektní a zábavné souboje - 1:0. Mozek - 0:1. A to je právě kámen úrazu. Možná si všimnete, že Smrtonosná past vede o bod. Hrdinu Willisova formátu konstiuovaly hlášky - vtipné komentování všeho, co ho potkalo. Stathamovo pojetí je jiné. To je ok. Ale je potřeba to nahradit něčím jiným, aby byl film zajímavý. Kurýr má potenciál založit tenhle chybějící díl na tom, že se naprosto odpoutá od reality a bude provádět jeden šílený nemožný kousek za druhým. Bohužel ho stále využívá jen na půl. Odháknout bombu na podvozku tím, že štrejchnu v letu o hák jeřábu je cool, ale pokud je to jediný nápad, který film má, je to prostě smutné. Víc přitlačit na pilu a bude z Kurýra film hodný pozornosti (jako třeba Crank, jehož režisér tohle pochopil). ()

MoiJe

Uznávam, že akcia je maximálne nepravdepodobná (to odtránenie bomby ma úplne položilo), ale je to akcia veľmi pekná. Vačšinu filmu som sa usmievala a nenudila, takže nadpriemer;) PS: Ked tak čítam, s čím všetkým je to tu porovnávané, mne to tou priam absurdnosťou pripomínalo Mission Impossible, asi hlavne 2. Len toto sa mi viac páčilo. PPS: Pekne to vystihol P. Němec v Premiere: "K2 ze všeho nejvíc připomíná přímočarou videohru, jejíž charismatický hlavní hrdina má našvindlovanou nesmrtelnost. Je to stejná ztráta času. A stejná zábava." ()