Souboj Titánů

• Velká Británie Clash of the Titans (více)

Mocný bůh Zeus zničí království krále Acrisia jako trest za to, že dal vlastní dceru a jejího právě narozeného syna Persea svrhnout do moře. Zatímco poslední z titánů Kraken ničí království, Perseus, který je ve skutečnosti Diovým potomkem, i jeho matka, jsou bezpečně dopraveni na ostrov Serifos. Kalibos, syn bohyně Thetis, už takové štěstí nemá, protože ho Zeus změní v netvora jako trest za to, že vyhubil Diovo stádo létajících koní. O princeznu Andromedu, kterou si měl vzít za ženu, se tak sice mohl ucházet každý, jenže všichni zatím skončili na hranici, protože nedokázali uhádnout její hádanku a tím zlomit prokletí. Perseus, kterého Thetis z pomsty přenesla do fénického města Džopy, je okouzlen krásou Andromedy a rozhodne se ji získat. Využije magických zbraní, kterými ho vybavili bohové na příkaz Dia, a v nebezpečné noční výpravě se mu podaří odhalit odpověď na novou hádanku. Radost však netrvá dlouho, protože marnivá královna Kasiopeia urazí Thetis a bohyně žádá jako odplatu smrt pro Andromedu. Kasiopeia ji musí za třicet dnů na mořském břehu obětovat Krakenovi. Pouhých třicet dnů má tak Perseus na to, aby své milované zachránil život. (TV Nova)

Dr Lizal

Medúza mě jako dítě strašila ve snech, nyní bych se ji vpoklidu vysmál do ksichtu. Vizuální zpracování se mi líbilo více než v loňském remaku a to nemluvím o atmosféře. Velkofilm, který je dnes už klasikou na poli dobrodružných-fantasy filmů. 80% ()

Movie Gourmet

Stará klasika, které nová cover verze nesahá ani po kotníky. Tenhle film mám doma na kazetě a pouštěl jsem si jej víc než jedenkrát :-) Hary Hamlin, coby Perseus byl zvolen do této role dobře, opravdovým bonusem je zde ale Laurence Olivier, coby Zeus. Verdikt: 4* a 80 %. ()

mira007

Legendární britské řeckomytologické akční fantasy o Perseovi, který musí putovat řeckou krajinou a vybojovat záchranu princezny Andremedy. Dnes to působí trikově až směšně, ale ve své době naprostá bomba. Jako malej jsem to žral a to se mi to zdálo i dost strašidelné. ()

Mr.Mick

Po dnešnom už asi 50 zhliadnutí musím zmeniť hodnotenie na plný počet lebo to je jednoducho klasika ktorá má svoje defekty ale vôbec nezostarla,ak nepočítam plastelínové efekty ktoré u mňa vzbudzujú nostalgiu na časy minulé a páčia sa mi aj teraz. Originál je proste len jeden, a isto si ho pozriem opäť. "Release the Kracken!" ()

B_EyE

Tenhle snímek se mi těžko hodnotí, bojím se že jsem ho viděl až příliš pozdě na to abych si ho mohl doopravdy vychutnat - stejně jsem se cítil po shlednutí původního Trona. Zatím co někteří jej prohlašovali za klasiku, kult největší a dokonalý film já si na něj jen těžko hledal názor, trochu mi chybí taková ta citová vazba. Utvořit si názor na původní souboj titánů se mi povedlo až po shlédnutí jeho remaku z roku 2010. Remake je nejen že neskutečně hloupý (ba místy přímo dementní), ale jedinné na co sází jsou efekty a 3D ... bohužel však nepřináší nic nevídaného a celkově film dokáže uspokojit snad jen pologramotného hltče popkornu. Naopak původní film na efekty tak nějak nedbal, už v době kdy vyšel byl tak nějak pár let za opicema (v době kdy byl film natočen jsme už dávno mohli slintat nad hvězdnými válkami). Zato příběh byl tak nějak poetičtější, košatější a plnější, ikdyž trochu naivní - což však lze filmu jen těžko vyčítat vzhledem k zacílenější na mladší publikum. A narozdíl od remaku byl i celkem slušně zahraný. Stále nevím jak film hodnotit - samozřejmě je to vykopávka poplatná době vzniku a rozhodně to není žádný zásadní snímek světové kinematografie, ale na druhou stranu - kdybych se měl znova kouknout na souboj titánů, vyberu si původní verzi. ()

IsaacNewton

Nejúžasnější je konec, ano, hrdinové nikdy nezemřou, vždy nám je budou připomínat báje, pověsti, ale i hvězdy na noční obloze... Film má neuvěřitelné kouzlo i když patří již mezi ty starší, zastaralé efekty nemohou vadit nikomu, protože nejsou vůbec podstatné... Kraken na konci je velkolepý, stejně, jako Medusa a nemusejí být ve formátu 3D, aby budili hrůzu a respekt... ()

Stanley619

Nesmrtelná klasika a jeden z mých oblíbených filmů z dětství. Dnešní počítačová generace ho asi moc neocení a budou se mu smát, protože má ty nedokonalé "zasekané" efekty a radši si pustí remake z roku 2010, protože má perfektní digitální efekty a je cool. Ano, možná je cool, má HD obraz a 5.1 zvuk, ale nemá ani z poloviny takové kouzlo, jako tenhle přes 30 let starý film. 78% ()

Vesecký

Srdeční záležitost, perfektně udělaná pohádka, u níž obdivuji bohatý a pro neznalé napínavý děj převzatý z řeckých bájí, krásné herecké výkony, půvab Andromedy, vtip a nadsázku (bohové na Olympu, rozkošný Bubo), ale především mistrné triky, kterým se nemůže ani jen přiblížit nic, co je děláno na počítači. A vynikající masky! ()

Blueeyes

Jedna z mých nejsrdečnějších záležitostí. Film mého dětství a dospívání a asi první fantasy, kterou jsem kdy viděla. Vždycky jsem Souboj Titánů cenila velmi vysoko, ale zpětně a zcela upřímně musím trošku slevit. Když bych měla být naprosto fér, tak herecké výkony ani scénář nejsou zas kdoví co. Ten film má spíš nějaké velké nostalgické kouzlo a poctivé úžasné loutkové triky, takovou tu ryzí filmařinu. Ale bohužel, na čtyři hvězdy už mi to nestačí. ()

Uškudasket

Impozantně zpracovaný kousek z dob mýtických stvoření a antických bohů.Jeho působivost a kouzlo se nevytratilo ani po letech. ()

Carbo

Antický epos o bájném Perseovi a o překrásné a lásce oddané Andromédě. Epos o malichernosti a pomstách bohů z Olympu. Trikové scény velice příjemné ať už zníčení města potopou, obrovský titán Kraken a nebo Pegasus. Jediné co mě vadilo byla Hefaistova sova, jelikož mě furt připomínala svým pípáním roboty z hvězdných válek. ()

77Ivana

Toto je moje dětství. Triky jsou už sice zastaralé, ale snad právě proto ten film má pořád své kouzlo. Nejvíc jsem asi milovala zlatou sovu Buba. Prostě krásná fantasy pohádka i po letech. ()

Zemřel trikový mág Ray Harryhausen

Zemřel trikový mág Ray Harryhausen

08.05.2013

Režiséři nestávkují...

Režiséři nestávkují...

09.11.2007

Alespoň prozatím. Ale když si scenáristé, jejichž vzpoura momentálně v Státech probíhá (a už to vážně postihlo několik připravovaných filmů a hlavně televizi, kde je přeci jen výrobní doba pořadů… (více)

Souboj Titánů pod Raimiho dohledem?

Souboj Titánů pod Raimiho dohledem?

09.08.2007

Studio Warner Bros. a produkční společnost Legendary Pictures to s remakem fantasy klasiky Souboj Titánů myslí smrtelně vážně. Koncem června Lawrence Kasdan (Dobyvatelé ztracené archy, Impérium vrací… (více)

Z Bradavic na Olymp

Z Bradavic na Olymp

22.04.2007

Už z toho pomalu začíná být trapná fráze, ale úspěch 300: Bitvy u Thermopyl opravdu změnil Hollywood. Najednou se s velkým hřmotem vynořují všechny projekty, které jen vzdáleně souvisí se starověkým… (více)