Vzpomínky na lásku

(festivalový název)
  • Jižní Korea Nae meorisogui jiugae (více)

Působivý příběh mladé dívky z dobré a honosné rodiny, která se bláznivě zamiluje do jednoho ze zaměstnanců svého otce. Přestože je zklamaná ze svého předchozího vztahu, probudí v ní náhodné setkání s mladým tesařem hluboké city. Zprvu nepřístupný mladík podlehne jejímu nevinnému kouzlu a společně překonají společenské rozdíly, vezmou se a odstěhují se na venkov.

Ačkoliv zní tento příběh jako z pohádky, vyústí do kruté reality. Do reality, kterou připravil osud, zcela nečekaně a zcela radikálně. Ale... i když paměť vypíná, hluboký cit zůstává. Tento silný příběh je nejen o lásce, ale také o obrovské síle a víře. A o tom, že zapomenout se nedá, i když tomu osud chce jinak. (charlosina)

ZkuKol

Nevím, nevím, asi už jsem těch romantik z východu viděl příliš. "Moment" má fajn rozjezd, dobré obsazení, herecké výkony, tradičně skvělé řemeslo i kameru. Jenže samotný příběh má až příliš "rakouské" rysy a Lee neumí tak dobře operovat s kýčem jako jeho kolegové ze Soulu a okolí. V závěru se snaží emocionálně zachránit co se dá, ale tím, že od cca 50. minuty víme, co nás čeká a postavy se chovají tu a tam úplně mimo mísu, nehne. Pokud jste citlivější povahy a dojmou vás i slabší romantiky, budete asi spokojenější, ale dle mne je v Koreji laťka nastavena obvykle mnohem výš. Potkali se, zamilovali, vzali se a teď se do toho zamíchal osud, dojmou nás úplně všechny?... 60% ()

birdie.

Ano, uronila jsem slzu a měla stáhlý krk úzkostí.. proto si tyhle korejské filmy musím pouštět postupně v dlouhých itervalech..aby se mi nezprotivil jejich sentiment a chvilkové přehnaně kýčovité záběry.. jinak práce kamery úžasná a celkově hezký film, na který si někdy ještě určitě vzpomenu.. ()

Sdoom

Opravdu moc krásný film, ve kterém se mi paradoxně líbila víc první polovina, no prostě do toho zlomového momentu. Nevím, proč mě to emocionálně nedostalo tak, jako většinu zdejších uživatelů. Každopádně hodně silné 4 hvězdičky, spíš 4,5. ()

herr_carter

O tomto filmu se nelze rozepisovat - tento film je nutné vidět...a dávám za pravdu všem těm (nebo-li jednoduše řečeno všem), koho film nenechal chladným, nejdojemnější film, co jsem kdy viděl....................moje hodnocení = 10 z 10. ()

!Borec!

Opravdu nezapomenutelný okamžik. To musím přiznat. Jako většina jsem shlédl directors cut, což možná bylo trochu na škodu, kvuli delší stopáži. Děj se občas táhl a opakoval, ale přesto mě v poslední třetině dokázal natolik dojmout, že tím přebil první dvě třetiny. Korejčíci si perfektně hrají s city, opravdu lepší romantické výtvory jiných zemí neznám. Přiznávám, že jsem uronil i slzu, což se mi nestává u filmů tohoto typu. Soucítil jsem s oběma hlavními postavami a tak to má to má u filmů vypadat... ()

masr

Neskutečně utahaný korejský doják (viděn Director´s cut) s několika fajn nápady. Jenže co to pomůže, když už od prvních slov člověk ví, že to zas bude ubrečenecký film plný chytrých blábolů o životě. Nevím jak vy, ale po úvodním jistě neskutečně hlubokém mimózním rozhovoru na nádraží jsem měl chuť dát filmu "odpad!" a vůbec dál nesledovat. Problémem je, že z toho filmu tak od první minuty teče a slintá laciná tragická nálada - je tedy zřejmé, že všechno to ukazované štěstí filmaři připravují jen proto, aby bylo kontrapunktem k budoucímu neštěstí. Je to strašně průhledné, laciné a typicky korejsky ubulenecké. Ten film nemá přirozený vývoj, jen se prostě čeká, kdy už bude možno vytáhnout kapesníky, protože nám to prostě bylo slíbeno, fňuk. ()

luk.

Jen račte blíž, pořádně se nadechněte, otevřete všechny smysly a nechte se unášet melancholickými vlnami korejských moří. ()

Jaccobos

Dávám 5*. Hned vysvětlím, proč jsem této zdánlivě "uslintané békovině" pomohl nahoru... Co má film za úkol? Nic. Je to jenom příběh. Když si pustíte "romanťák" nečekejte překvapivé úskoky nebo vypjaté akční scény. Ovšem něco se přece jenom musí očekávat. Já se dočkal scén tak dokonale zahráných a natočených, že zůstává rozum stát. Ovšem kdyby slova v těchto scénách nedávala smysl, asi by to byl jen další americký "slaďák", ale i slova jsou smysluplná a krásná. Ve filmu lze postřehnout několik životních témat: Odpuštění, lásky a boření sociálních rozdílů :) Slovo působivý není zde dost silné. ()

Brion.y

Príbeh, čo by sa dal možno napísať v troch vetách, ale dve a pol hodiny (director´s cut) strávené pozeraním boli omnoho krajšie... Výborný film, ktorý nebol iba dojímavý ako dosvečuje xy iných užívateľov, ale aj vtipný...nikdy predtým som nevidela koktajúcu Kórejku...nezabudnuteľná scéna :D ()

bari68

V podstate ničím prelomový alebo nápaditý film,ktorý ale ťaží z hereckých výkonov,výborného scenáru, dojemného príbehu a krásnej hudby.V réžii dokonale skĺbené a aj keď je to v podstate tzv.presladenou limonádou,ktorá hraje divákovi na city a má ho donútiť k slzám-vôbec nám to nevadí, naopak, chceme to...dostáva sa nám toho a my sa už proste neubránime. ---videná -neskrátená verzia--- ()

SkyLukey

Řadím mezi nejoblíbenější romantické filmy a to dost vysoko, ne-li na samotný vrch. Jeden z mála filmů, u kterých mi nevadila délka a rozvláčný děj. Musím se přiznat, že Nae meori sogui jiugae je snad vůbec první film, u kterého jsem se musel doslova přemáhat, abych nevyrojil slzu. Film hodnotím plným počtem bodl. Jihokorejských a východních filmů jsem moc neviděl a jak vidno to budu muset nahradit. Neskutečný filmový a citový zážitek. ()

martinez.

Za prvý bych rád řekl, že se mi líbí, že to není žádná feministická sračka a snaží se to být jakž takž originální. Tentokrát nepronásleduje muž vysněnou ženu, ale naopak a krásná Ye-jin Son je v této úloze určitě velmi roztomilá. Dále potěší, že se celé drama netočí okolo ohraných problémů ve vztahu, ale něčeho nového, mnohem účelnějšího než je nevěra, gamblerství, workoholismus apod., protože toto nadělila matička příroda a není z toho cesty zpět. Celý film v podstatě stojí na hereckých výkonech, vidět dva mladé, sympatické a úspěšné lidi v takové pozici je opravdu smutné. Director's cut je dlouhé, ale výhodné, člověk se pro co nejsilnější požitek z konce potřebuje s dvojcí maximálně seznámit a to právě DC poskytuje. Jeden z mála filmů, u kterého jsem schopen si pobrečet, byl to vlastně první takový film a posloužil jako katalyzátor, protože od té doby brečím snad u každého smutného filmu. A taky posloužil jako katalyzátor k sledování asijských filmů, A Moment to Remember byl jeden z prvních. P.S.: Krásný plakát. ()

Jiriczzcek

Opravdu dojemný, silný příběh a však s nekončenou stopáži. Jelikož jsem se při sledování tohota filmu úplně nesoustředil, je možné, že po nějaké době si ho pustím znovu a hodnocení změním. Zatím je to na 3* edit 9.1.2011: Stydím se za svůj původní komentář k tomuto filmu. Hodnocení zvedám na maximální počet!! Moment to Remember je film, který je dojemnější než všechny americké dojáky dohromady. Je to film, který si na nic nehraje a předkládá nám velmi působivé obrazy sladěně s hudebním podkresem. Můj oblíbený herec opět předvedl, že kvalitní herec nemusí být z Hollywoodu. Jsem dojat.. ()

Seti

Citová vydíračka, která míří naprosto přesně. Vražedná stopáž režisérského sestřihu sice činí některé pasáže zbytečně zdlouhavé, ale jinak film nabízí skutečně rozsáhlou škálu emocí. No a u poslední půl hodiny bude citlivější část publika slušně ždímat kapesník. Tento film je důkazem, že pokud Korejci vynechají svůj smysl pro humor a zaměří se pouze na drama, tak točí zajímavé filmy. ()

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz