Vzpomínky na lásku

(festivalový název)
  • Jižní Korea Nae meorisogui jiugae (více)

Působivý příběh mladé dívky z dobré a honosné rodiny, která se bláznivě zamiluje do jednoho ze zaměstnanců svého otce. Přestože je zklamaná ze svého předchozího vztahu, probudí v ní náhodné setkání s mladým tesařem hluboké city. Zprvu nepřístupný mladík podlehne jejímu nevinnému kouzlu a společně překonají společenské rozdíly, vezmou se a odstěhují se na venkov.

Ačkoliv zní tento příběh jako z pohádky, vyústí do kruté reality. Do reality, kterou připravil osud, zcela nečekaně a zcela radikálně. Ale... i když paměť vypíná, hluboký cit zůstává. Tento silný příběh je nejen o lásce, ale také o obrovské síle a víře. A o tom, že zapomenout se nedá, i když tomu osud chce jinak. (charlosina)

Jayem

V oblasti romantických ( aj ked treba priznať že je to viac-menej drama ) filmov asi to najlepšie čo som kedy videl. Hodnotenie sa týka DC verzie. ()

Ollie235

Přiznám se, že mě jihokorejská tvorba zatím míjela velkým obloukem, ale když jsem narazil na tento snímek, řekl jsem si proč ne. A nelituju. Sice mě to místy nudilo a podstatnou část filmu jsem ,,bojoval" s hlavním hercem, který mi byl dost proti srsti, ale nakonec kladné pocity převládly. Především díky výbornému konci, který sice na city útočí očekávaně, zato ale účinně. ()

Nethar

Tohle by jistě mohl být doják století ;), to v Asii umějí. Smutná romanťárna. Kdybych si díval na klasickou verzi, možná bych i dal pět hvězd, bohužel jsem viděl delší Director's Cut a ačkoliv nevím, přesně které věci tam byly navíc, první půlka se dost vlekla - i když pravda, bylo to asi důležité pro ten správný dopad poslední dojácké třičtvrtěhodiny. Važme si toho, co máme. ()

sweeta666

Tak jsem po delší době dala šanci romanticky laděnému filmu a můžu říct, že jsem si vybrala velmi dobře. Doporučuji tento korejský snímek, který není ale žádným romantickým slaďákem... Jedno oko nezůstane suché wink emoticon Chvílemi mi běhalo i hlavou, jak dva Korejce "spojí" nákup Coca coly a zda v tom není nějaká reklamní kampaň, ale velmi rychle jsem plula příběhem a hlavou mi pak běhaly "méně povrchní" myšlenky. Ještě jednou doporučuji smile emoticon ()

smetyl

Pokud se nenecháte emočně rozjebat třeba Sowonem, Nae meori sokeui jiwoogae je sázka na jistotu. Téhle citové vydíračce se nedá nepodlehnout, a pokud překonáte první půlhodinku, dostanete příběh, který vás hluboce zasáhne. ()

Klajnik

Na mě trošku telenovela, ale nelze tomu upřít, že chemie mezi herci funguje a tedy je film schopen svézt diváka na své vlně a zainteresovat ho do toho, co mezi sebou postavy prožívají. Záleží ovšem i na tom, jak moc je divák přístupný kýči. Já moc ne. Nemám v oblibě romanťáky a cynismus ve mně vzbuzují ty, kde jeden z páru je stižen nemocí a druhý se o něj hodná starat přeze všechno s očekáváním, že láska hory přenáší. Něco podobného se odehraje i v Láska a jiné závislosti, což je taky ale furt jeden z těch lepších. Lidi jako já (schopenhauerovci a nietzschovci) si nad tím afektem udržují nějakej nadhled, ale tyhle filmy (stejně jako celá řada kapel nebo zpěváků) právě tenhle afekt adorují a chtějí mě v tom úplně vyválet. ()

Kroupa

Mohu se přidat ke komentářům, označujícím tenhle film za skvělé melodrama. Pokud máte rádi melodrama, zbytek mého komentáře radši nečtěte :) . Ačkoli se nejedná o zcela sentimentální a patetický film, mnoho scén je na hraně únosnosti. Bohužel jsem měl co dočinění s Director's cutem, což mne (bohužel nikoli poprvé) přivedlo až k touze, aby ta krásná a sympatická hlavní hrdinka UŽ KONEČNĚ UMŘELA. Beze srandy, takovou elegantní sebevraždu bych ocenil. Obzvláště kdyby přišla tak okolo 100 minuty. Zvládnu sice docela velkou dávku emocí, ale tohle už na mě bylo moc. Nemohu se ubránit srovnání s americkým Městem andělů, kde má však hrdinka více soucitu s divákem a zemře rychle, téměř nečekaně. Abych však nebyl tak krutý vůči A moment to remember, musím uznat, že mohl skončit mnohem hůře - nějakou verzí happy endu. Jenže co by to pak bylo za melodram? Jo a ještě chci říct, že ta hudba mi ke konci taky lezla krkem... To se Korejcům v takové míře nedostává hudebního vkusu? (To není první korejský film, jehož hudba mi kroutila prsty u nohou). Přesto nelituji těch dvou a půl hodin, mělo to své kouzlo. A nespočívalo pouze v kráse a charizmatu Son Ye-jin. Na to v čem spočívalo nechť se čtenář podívá k těm, jež film uchvátil :-) ()

Inferno

já fakt nenacházim slov... korejskej film... director´s cut takže dlouhej skoro 3 hodiny... zamilovanej... a přesto fakt nemůžu popadnout dech... vo tom jak mi to dostalo ostatně svědčí i to že jsem se díval i na titulky(v korejštině), který normálně nesleduju... fakt tohle je snad úplně nejsilnější film co jsem kdy viděl... ()

Furmi

Ach rozťahaný Director's cut (144 min.). No nenormálne som sa nudil. Jedná sa len o veľmi pekne natočený klasický romantický príbeh. Tak do polovice filmu je to hrozná nuda - obyčajné nezaujimavé hádky a problémy. Ale keď príde na svetlo sveta konečne zápletka, tak to už je načo sa pozerať. Len sa mi dosť zdalo ze režisér príliš na tie city diváka tlačil, ale to nevadí, nebyť ten film tak dlhý (asi si zoženiem pôvodnú verziu) a s prižmurením oka nato že sa nejedná o Holywood tak by som dal s kľudným svedomím päť. Ale zatiaľ bohato postačia štyri. 78% ()

sedlo03

Po Sassy Girl mé druhé vážné seznámení s Korejskou filmovou tvorbou. Velice silný příběh, který Vás po celou dobu pevně drží ve své náruči, aby Vás na konci vyplivl a ponechal ve Vašem osamění z Vašimi myšlenkami. 85% ()

Atheas

První Korejský film, který jsem v životě shlédl a taková bomba, kdo by to kuura čekal. Prostě úžasné. Nechápu jakým způsobem jsem se na to vydržel dívat až do konce, jelikož jsem plakal už někde půl hodiny před závěrem, a přes ty závoje slz jsem už pomalu neviděl. Konstatuji - nejlepší romantický film pro mě osobně, obrovské překvapko v podobě filmové Asie a neopomenu, opravdu skvělí herci a hlavně ta kráska je nějaká nadpozemská. Valím stěhuji se do Jižní Korea :P ()

werewolf69

Pre mňa rozhodne sklamanie. Úplné bežná klišéovitá romantická záležitosť. Bohaté dievča sa zaľúbi do chudobného chlapca, vezmú sa a ona potom ochorie. No ja neviem, snáď mi niečo uniklo? ()

Salmayo

;-(((((((( Bál jsem se korejštiny, ale jak Vás hlavní dvojice vtáhne do děje, tak ji ani nevnímáte a jen se bojíte jak to bude dál pokračovat. Neskutečně dojemné, ale nádherně zpracované. Nevybavuju si film u kterého bych víc brečel ;-(((( ***"Mám v hlavě zmizík"*** ()

kdosizrosy

Násládlý asijský kýč s přemrštěnou délkou, ve kterém už od takřka od začátku víte, jak všechno dopadne. Pravdou však je, že i přes tohle všechno má ten film hloubku a sílu. A s každým dalším postupem v ději je ten tlak na divákovy emoce silnější a silnější. Na druhou stranu musím právě ty emoce vytknout - resp. mít k nim připomínku - nejsou prokresleny přesně tak, jak by měly být, dalo by se z toho dostat mnohem víc. A možná právě proto mě, nejspíš jako jednu z mála, A Moment to Remember nedojal. Jen ve mně zanechal lehce smutný pocit, ale to bylo všechno. Slabší 4* si ovšem právem zaslouží. "Když zmizí paměť, zmizí i duše." ()

Florfila

Ještě nyní mi při vzpomínce na tu emocionální másáž běhá mráz po zádech. Pláču jak malá holka... Romantika a krutost osudu... Jakoby všechno bylo zahaleno do závoje lásky a citu... A moment to remember je prostý, silný, něžný, krutý a krásný příběh lásky... Je to příběh, který vás pohltí a vaše srdce rozdrtí celou svou silou... Ty nejkrásnější chvíle v životě netrvají věčně. Osud nám ukazuje neskutečnou krásu čehokoliv - v tomto případě krásu bezmezné lásky, jen proto, aby nám ji mohl zase vzít... Nevím, co dalšího bych k tomu mohla ještě říci a tak si půjdu jen sednout zpět na pohovku a vymačkám ze sebe slzy, které ještě zbyly, ale patří tomuto Nezapomenutelnému okamžiku... ()

Mr.Mick

Áno, chápem čo vás na tom všetko dojíma a nariekate aký je to smutný film, ale asi som necitlivé hovädo lebo toto ma fakt nedojalo a zanechalo úplne chladným ako kus železa pohodeného niekde na Aljaške v najtuhších mrazoch aké si viete len predstaviť. Jednoducho povedané, nemyslím si, že by tento kúsok mal takú hodnotu aby mohol byť v top 250. ()

Gagner

Jakožto úchyl na tragických emocí drásající filmy, našel jsem si tento korejský a všem mohu doporučit a dát plný počet. Z pohledu "normálního" diváka hodnotím první polovinu jako sladkou romantickou komedii (chvílemi až moc sladké na hranici parodie), avšak druhá polovina... ta mě dostala, bylo to sice zdlouhavé, ale o to víc teklo slz. (kvůli tomu, jak jsem se ztotožnil s postavami a chtěl jsem se zas vrátit do reality, která mi najednou příjde jako veselá - a proto na to koukám :P). ()

rerabinka

Film, který mě zasáhl až do dušičky, tak hluboko jak už dlouho žádný druhý.. Rozbrečí i tvrďáky, ale ne prvoplánovitě, naprosto oproštěné od klišé záležitostí, alespoň těch našich, evropských. Originální, drsné, ale zároveň plné hlubokého citu a věrnosti. Moc krásné! ()

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz