DOA: Na život a na smrt

• Česko Na život a na smrt (více)

Čtyři krásné, sexy ženy jsou sokyněmi v tajném zápasu bojových umění, ale brzy se spojí proti zlým silám. Tina Armstrong je superstar v oblasti ženského wrestlingu. Christie je okouzlující zlodějka a nájemná vražedkyně. Princezna Kasumi je asijskou mistryní bojových umění. Helena Douglas je milovnicí extrémních sportů a její tragická minulost ji spojuje s malým palácem v jihovýchodní Asii, kde se také odehrává turnaj Dead or Alive. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Akira777

Nebylo by to tak zlé, ale snižují za příběh Ayane, protože ve filmu je to starší dívka než Kasumi, navíc zamilovaná do Hayateho a v celém filmu chce zabít Kasumi, protože jí to přikázali. Ve hře je to nejmladší kunoichi, která je nevlastní sestrou Hayateho a Kasumi, také je mladší než oni, a svojí nevlastní sestru Kasumi chce zabít, protože zatímco jejich matka se o Kasumi starala, tak svojí nechtěnou další dceru zavrhla. Což bylo mnohem víc zajímavějš než to co z ní udělal film. ()

-dRaGoN-

Tak na takovýhle bitky bych vydržel koukat hodiny a žádnej příběh k tomu nepotřebuju. :) Audiovizuálně víc než důstojné zpracování DoA na živo. 80% ()

kurcatovium

Tak takhle silnej odvar jsem už dlouho neviděl. Příběh je řídkej jak ranní stolice po předchozím dni na gutalaxu, efekty jsou mizerné a celé je to poslepované z naprostých blábolů a vylízaných hovadin. A tvářilo se to jako slušnej film na odreagování, ach já naivka. ()

ywo666

Hahaha. No to bola blbosť. Keď som to pozeral tak som sa cítil na 13. Za čo vlastne 4*. Jedna za bojové choreografie, jedna za vtipné scény, jedna za tú až neuveriteľnú naivnosť, a jedna extra za Holly Valance. Je to asi najsexistickejší film na svete, ktorý by zniesol do 7 rokov neprístupné. Súťaž je dead or alive, ale súboje sú v uvolnenom, niekedy až kamarátskom duchu. Za celý film som nepostreho kvapku krvi a ani sprosté slová tu nepadajú. Proste ešte absurdnešia verzia Charlieho anielov. Je totálna guma na mozog, bez štipky logiky, ale ešte aj 5 minút po dopozeraní sa nahlúple usmievam. ()

neoBlast

Je to sračka... Ale tak roztomile to o sobě ví, nestydí se za to a ještě se v tom pořádně sama rochní. Corey Yuen zajišťuje kvalitní choreografii, že se na ty prdelky dá alespoň koukat při fightech s velkým pobavením. 60 % ()

majxik

No, nelepší srovnání je asi s Mortál Kombatem.... no ale zhodnotíme zvlášť bez porovnání.... Takže, holky pěkný, o tom žádná a boje taky docela pěkné, hezké efekty a tak... tak to máme 2 hvězdičky, jinak bohužel ve všem skomírá... od zápletky až po hlavní náplň filmu. Na to že je to hodně o duelech, tak jim je věnováno šíleně málo času, a většinou spíše doufáte že některé z hrdinek spadne vršek od bikin než aby vás překvapil výsledek boje. ()

Iroquaise

Námětově a příběhově samosebou neuvěřitelná hovadina. Expozice mě hrozně srala jak svojí ostentativně efektní formou, tak přiblblou manifestací tzv. sexy ženství. Pomyslným předčasným vrcholem je v tomto směru megavypatlaný akční moment, v němž zlodějka Christie vyhodí do vzduchu podprsenku, polonahá vypraská skupinku policajtů a v rámci interpunkce vklouzne do letící podprdy, přičemž souběžně chytí do ruky taktéžplachtící pistoli a zamíří poslednímu stojícímu na rozkrok. Panenko skákavá, chyběl mi luft ! Jakmile ale přijmete míru nadsázky a motivické stupidity, začne to fungovat....více zde...http://blacklsays.blogspot.cz/2012/07/dvojka-hernich-adaptaci-doa-na-zivot-na.html ()

demented

Tak toto je humus. To ale mohol čakať každý, kto aspoň letmo nahliadol na herecké obsadenie (ale v kútiku duše som aspoň trošičku dúfal). Hlavné protagonistky zablúdili a namiesto sústredenia modeliek sa dostali na bojový turnaj :) A keďže bez lana nepadne ani rana, je to celé v háji. Jediný, kto to mohol aspoň trochu zachrániť, bol Robin Shou. Ale ten sa tam vyskytuje zhruba pol minúty a ešte je tam za debila. Vskutku dementný dej, zbesilý strih, krátka stopáž - celé je to strašne "coolové" a určite to osloví mnoho ľudí ... aspoň tých, ktorí majú pubertu ešte pred sebou. ()

Kerion

Historie filmů podle počítačových her dokazuje, jak ošemetné odvětví filmu to je. Povedených filmů podle her by se dalo spočítat na prstech jedné ruky dělníka pracujícího na soustruhu.IMHO Dead or alive se mezi ně bohužel nepropracoval a skončil v poli poražených. Příběh naprosto zbytečně hloupý, určitě se dalo vymyslet něco lepšího. Ani bojové sekvence nebyly na takové úrovni aby přebyly příběhovou stránku. Nudný film to ale určitě není, spíše promarněná šance. ()

Brandon

Jo jo jo! Parádní vymejvárna mozku. Dost bylo uměleckých a hlubokomyšlenkových filmů, je potřeba občas dát závitům pohov a nasadit si do hlavy něco lehoučkého a slastně prosťoučkého. Ale přitom žádná nuda - supersexypaštiky + kung-fu - ideální spojení. DOA je něco ve stylu Mortal Kombat, ale heeeeezčí. Souboj Christie a Heleny na pláži, za deště, mezi kůly, holky celé zmáčené, zpomalené záběry jak si to rozdávaj na život a na smrt, nádhera. A proč 5 hvězdiček? 1. hvězda: CHRISTIE - master thief - její styl oblekání spodního prádla je naprosto geniální. 2. hvězda: KASUMI - ninja princess - z fleku beru místo jejího sluhy a budu ji uctívat jako bohyni. 3. hvězda: TINA - pro-fighter - wrestling není zas tak špatnej sport, navíc v bikinách. 4. hvězda: HELENA - fighter - taková neobyčejná blondýnka a navíc parádní gymnastka. 5. hvězda a moje favoritka: AYANE - assassin - ve filmu si moc nezahrála, ale byla nejvíc tajemná, lehce záporná a hlavně velmi sexy. Sečteno, podtrženo - plnej počet ;-) ()

Wade

Akční film, který i když je tupý jak poleno dokáže diváka bavit po celou svou délku. Akce,akce a zas akce a když se k tomu přičte fakt ,že holky z velké části bojují v bikinách tak je film i lahoda pro oko. Příběh na kterým není potřeba přemýšlet, takže se člověk může posadit a jen se bavit. 100% ()

Terzeus

Priemerná béčková oddychovka, z ktorej sa dala vytrieskať parádna béčková oddychovka ak by produkcia nechcela PG-13. Lebo DOA na to má, odhliadnuc od videohry, z ktorej vychádza, je to najmä nevážna bojovka o jednorozmerných bojovníkoch a jednom záporákovi, ktorý ich všetkých chce len oklamať svojím zlým plánom. Zápletka stará ako samo ľudstvo, ale stále funguje. Aj tu. Až na to nudné finále (seriózne, technicky bola réžia vymakanejšia v one-on-one súbojoch, ktoré finále predchádzali) je to ale konzistentná a vizuálne príťažlivá žranica (odhliadnuc od niektorých fakt slabých digitálnych efektov). A herci tu nie sú kvôli hraniu, sú len inštrumentom pre fungovanie šou pre tých, ktorí nehľadajú pointu ale svižnú zábavu bez cieľa, snímok, ktorý pripomenie hranie hier. A to sa Corey Yuenovi podarilo. Ale nič to nemení na tom, že je fakt škoda toho, že tam nie je žiaden gore. Na druhej strane, boj bez červenej šťavy všade naokolo je súčasť toho pestrofarebného štýlu zábavy, ktorý DOA ponúka. 65% ()

liuk

S bojovými filmy mám problém, většinou mě přiliš nebaví, a jak všechny ty nabušený chlápky dokážu respektovat, užít si pár nosných scén filmu, tak se k nim nepříliš rád vracím. I když existuje samozřejmě pár výjímek, zejména v asijské části Chanovy filmografie. O takových jako já za mořem samozřejmě vědí, a tak se snaží tyhle mlátičky zpestřit pěknými barvičkami, rychlým střihem a vtipy. A z těchto kombinací vznikají vynuceně zábavné přeplácanosti, které se sice neberou vážně a dávají to najevo, ale to už je v dnešní době trochu ohraná pohádka. DOA je samozřejmě také brak, ale vyklubal se z něj jeden z nejzábavnějších filmů posledních let. A posunul hranice té vlastnosti "nebraní se vážně" opravdu hodně vysoko, tak že samotné akční scény se snad ani nedají kritizovat. Zatímco v asijských eposech lítací a po stromech běhací scény působí hrozně nabubřele artistně epicky, v DOA působi sice ještě uhozeněji, jenže nesčetněkrát zábavněji. Mnohokrát člověk na různých party slyší: "pusť tam pořádný akční film". Do této chvíle takový film pro parties, plně vyhovující tomuto přání, neexistoval, dnes je jím DOA. Dnes je vyhledávaným kultem Faster Pussycat! Kill! Kill!, za dvacet let jím bude DOA: Dead Or Alive. ()

Ichabod

Absolutne poctive tri hvezdicky z peti. Herecky vypadaji dobre ackoliv Christie v podani Holly Valance je totalne mimo ale jinak spokojenost. Lepsi jak prvni Mortal Kombat a to znamena ze jde asi o spicku v tomto subzanru. PS : Jsem fanda teto Xbox exklusivni serie. ()

KASUGI odpad!

Příšerná debilita. Co taky čekat od filmu podle videohry, ve které prsatým bojovnicím můžete volit intenzitu pohupování prsou?!!!!!!!!!! Nebo kde na začátku filmu spolu japonská princezna s japonským strážným na japonské půdě v japonském chrámu mluví anglicky...=D)))))))))))))))))))))))))))))))) ()

MI-380

Překvapivě zábavná podívaná, ke které mě přilákaly některé nadšené komentáře zde a nostalgická vzpomínka na doby, kdy jsem podobné filmy vyhledával. Prostý příběh-nepříběh, průměrné triky, pěkné souboje, ještě lepší pohled na krásné a šikovné bojovnice, humor a další přesně padnoucí béčková role pro Erica Robertse. 60%. ()

mirec88

Celkom pekný film po vizuálnej stránke, hlavne vidieť pekné dievčatá, krásne telá a celkom fajn súboje. Krásna Holly Valance je úžasná a ostatné kočky nezaostávajú. Takže aj keď film stojí možno za starú bačkoru ale za tie dievčatá si to tie 4 hviezdy určite zaslúži :) ()

Kosmik 1

DOA aneb Mortal Kombat v sukních. Název slibuje boj na život a na smrt, bohužel tu však nikdo neumírá a souboje jsou jen stylem KO. Někdy dokonce ani to. Jsou ale dost suché na to, aby člověk mohl hodnotit jejich kvalitu a mužské oko se tedy zaměří pouze na spoře oděné bojující krásky. Moje favoritky jsou Kasumi a Christie. Víckrát bych si to ale už nepustil a dal spíše přednost povedenějšímu Mortal Kombatu, kde je alespoň nějaký základ v příběhu a souboje tam mají větší šťávu. 60% ()