Zodiac

• USA Zodiac

Rozvedený Robert Graysmith pečuje o synka a pracuje jako karikaturista v San Francisco Chronicle. Tady se také v srpnu 1969 dostane k případu záhadného vraha, který o měsíc dříve v kalifornském Vallejo zavraždil mladou Darlene a těžce zranil jejího přítele Mikea. Vrah rozeslal redakcím řady novin dopis, v němž tvrdí, že vraždil už v prosinci, a požaduje zveřejnění zvláštní šifry. V září zaútočí znovu a jeho oběťmi se stanou Cecilia a její přítel Bryan, který vražedný útok přežil. Robert začíná být případem posedlý a obtěžuje redaktora Paula Averyho, který o něm má psát. Po čase se spřátelí a společně sledují nejen další zločiny a zprávy, které vrah novinám rozesílá, ale také práci detektivů pověřených vyšetřováním. Averymu se podaří získat důkazy, že dosud záhadný vrah, přezdívaný Zodiac, poprvé vraždil už v roce 1966, kdy se jeho obětí stala studentka Cheri Jo. Zodiac oznámí, že už své zločiny nebude zveřejňovat. Detektivům se podaří dostat na stopu Arthura Leigha Allena. Důkazy proti němu však nejsou dostatečně průkazné, a tak musí být propuštěn. Policistům se stále nedaří dopadnout vraha ani usvědčit Allena, považovaného za hlavního podezřelého. (TV Nova)

wrong3

Tak to je něco.Na to že,krimi není můj šálek kávy teda bomba.Napětí od začátku až do konce.Herecké výkony jedna báseń a ta atmosféra-prostě 5 hvězd... ()

Augustyn

Pro mě nějak moc suchopárské, obyčejné a zdlouhavé. Někdo to nazývá poctivým "řemeslem", já tomu říkám nuda. Na pohled pěkné, ale pořád nuda. ()

Alvin

Zodiac má oproti Se7en docela smůlu, že se musí držet skutečných událostí, a tím pádem si scénáristi nemohli dovolit nějaké nečekané zvraty. Nebyl by to ale Fincher, aby z toho neudělal zajímavý film, který celou dobu drží tempo a hlavně má perfektní atmosféru 70-tých let. ()

BigQuik

Film, který by mohl trvat klidně 4 hodiny a přesto by mě bavil. Excelentní. "Já nejsem Zodiac. A kdybych byl, určitě bych vám to neřekl". ()

JecteJogurty

Aboslutne som netusil o com a od koho film je, dokonca ani kto presne v nom hra. Len, ze obsadenie a reziser su na urovni. Velmi dobra kriminalka a vobec mi nevadila dlha stopaz. Prave naopak, 70-te roky boli podla mna to najlepsie obdobie za posledne storocie a tak som si uzival nablyskane broughamy a kvalitne herecke vykony celu vyse dvojhodinovu stopaz. Fincher sa zas ukazal ako detailista, ktory sa uspokoji len s tym najlepsim. Myslim, ze pohodova ale inteligenta kriminalka, ktora sa nehrala na nieco viac. Vobec mi nechybala nejaka hruba akcia kedze napatie pramenilo z celkom inych veci. Za film by som dal 4* ale 70-te ma dostali. ()

cermy2105

Cetl jsem i knizku a mohu rici ze Fincher to natocil ja nejlip mohl.Mrazivy snimek jak ma bejt a Mark Ruffalo v tomhle zabodoval.10/10 ()

Parsek

Nechtělo se mi do "sedmdesátek", ale nelituji, že jsem to udělal. Já to považuji, za snímek maličko vybočující z Fincherovy tvorby. Skutečná chytrá zábava. ()

Otan

Řekl bych hodně slušných 157 minut .Nenašel jsem nic (viděno jednou ) co by bylo odfláknuté,detaily jsou dokonalé.Myslím tím zejména skoky v jednotlivých letech,kam jde příběh jde i skvělá výprava.Je potřeba si na film udělat čas. ()

solver

Docela rychle jsem poznal, že to nemá cenu dokoukávat. Gyllehaal je mi silně nesympatický už z Dne poté. Pejzy pana Ruffala a jeho neustálé hulení mě také nezaujalo (já vím hippie doba, bleé), a Robert to nezachránil. Od vraždy toho taxikáře jsem opustil Fincherův svět a dobře jsem udělal. ()

CradleSKS

Zajimavy film podle skutecne udalost, nejhorsi natom je, ze dodnes se nevi, kdo je za vrazdy opravdu vinen a pripad byl po roce 2000 zase znovu otevren..desive.. ()

Tc_469

Skveli herci a pribeh ktory uz obstal vo viacerych filmoch. Je to ale prilis natiahnute a miestami nudne. Nakoniec som bol rad ze sa to skoncilo. Nebyt Robert Downeyho a Jaka Gyllenhaala tak by som dal len dve z piatich. ()

ProchY01

Bez mála tříhodinový film, který navzdory stopáži místy působí až "uspěchaně" - to se holt nevidí každý den. Výtečná detektivka. Pro pana režiséra typický smysl pro detail, věrné zpracování historické doby, hezky vykreslená a gradující posedlost hlavního (kladného) hrdiny a navíc historická přesnost. Moc se mi to líbilo. Navíc si myslím, že se najde jen málokdo, kdo by nemohl říct: "Hrál v tom můj oblíbený herec".Casting je opravdu na jedničku a navíc všichni opravdu hrají. Jen... Robert Downey Jr. jasně, je to badass frajer, ale nějak mi připadá, že je všude stejný:) ()

Mark1983

Jeden z nejlepších thrillerů o masovém vrahovi podle skutečného příběhu.Ani mi nepřijde,že je to tak dlouhé,a mohu se dívat na tento film i víckrát,takže nemám,co řešit.Byl jsem a jsem s filmem spokojen. ()

D||X

Až do 3/4 film poměrně nudný, potom se to trochu rozhejbalo a u scény v bytě a sklepě toho týpka s filmama jsem cítil reálný strach, což hodnotím pozitivně. Nicméně na 5* to není určite, spíš 3.5* ()

AltairAhad

Nevím kde s chválou začít a kde skončit. Tak takhle má sakra vypadat promyšlené krimi drama! Jediné, co mě mrzí, že jsem si tento film nemohla vychutnat v kině, což musel být ještě lepší zážitek. Každý si stěžuje na dlouhou stopáž, ale co na tom? Děj se nikde nedrhne, takže v delší stopáži nevidím žádný problém. Fincher + Gyllenhaal, Ruffalo a Downey = brilantní výpočet. ()

raadec

Podle mě vrahů bylo víc, nebo na vraždách spolupracovalo více lidí, střelec mohl být jeden. Klidně to mohla být revolta proti tehdejší politice US and A (jak by řekl Borat Sagdiyev).. ()

BlackVelvet

Mne to prislo hrozne hrozne rozvlekle, nezazivne a jednoduse bohuzel nudne. Chybi mne treba uplne dobova atmosfera atd. ve filmu. Dle mne osobne je dobrej film na podobne tema Summer of Sam. Zodiac je pro mne moc komorni, postradajici sirsi kontext a bohuzel to prave dle mne je zkazou tohoto filmu. ()

Petro

Velké překvapení. Tak nějak jsem po očku pochytil v tv seriál stejného jména a film mě nelákal. Omlouvám se za nesympatizující pocity. Velice kvalitní krimi a bez ohledu na přílepek "natočeno podle skutečných událostí" (podobné přílepky mě odhání). Scéna s veverkama byla dobrá! A Robert D. Jr. svým skvělým výkonem dosti vybočoval ze všech postav. Mám ho rád. Zasloužené 4*. ()

Noir Film Festival 2022: Filmy na černé listině

Noir Film Festival 2022: Filmy na černé listině