Henry Griffin trpí nevyléčitelnou nemocí a zbývá mu tak rok či dva života. Když však pozná Sarah Phoenixovou, která je na tom stejně, už jim nic nemůže zabránit, aby uskutečnili všechna nesplněná přání a sny. V hlavních rolích Amanda Peetová a Dermot Mulroney.  Životem ztrápený Henry Griffin, který se právě rozvedl, trpí nevyléčitelnou nemocí a i ty nejoptimističtější prognózy mu dávají tak rok či dva života. Na přednášce o rakovině potká půvabnou, usměvavou Sarah Phoenixovou. Oba tvrdí, že je sem přivedla jen náhoda, ale ve skutečnosti mají umírání a smrt na dosah. Nezávazné schůzky se brzy mění ve vážnou známost a dvojice si užívá každou společnou chvilku, než si přizná, že toho mají společného mnohem víc - že nevyléčitelnou nemocí trpí oba. S tímto faktem do jejich života vstupuje zcela nový úhel pohledu na lásku. Už jim nic nemůže zabránit, aby uskutečnili všechny dosud nesplněné sny a přání. Chvíle absolutního štěstí a radosti se střídají s okamžiky smutku a zoufalství, ale naděje umírá poslední… V hlavních rolích americké romance režiséra Eda Stonea, která je remakem filmu z roku 1976, hrají Amanda Peetová a Dermot Mulroney. (oficiální text distributora)

smazilek

Zajímavý film, zvláště když je už od prvních chvil známa zápletka - on s rokem života, potká tu pravou... ta to má všem také sečtený... Šílené téma o lásce a o tom kdo přežije toho druhého....prostě depka. Dívala jsem se až do konce, ale už nikdy více ()

matkoslav1

Film objeven náhodou ve večerním programu filmového kanálu si původně ani nezasloužil pozornost. Nicméně dokázal jednu velkou věc - získat si mou pozornost a stal se z kulisy mám hlavním večerním chodem. A velmi výživným! Film plný poetiky, smutné radosti a veselého smutku... Nadchl mě! ()

Pukancek

Príbeh dvoch smrteľne chorých ľudí, ktorí si k sebe našli cestu. Zo začiatku ani jeden netuší o chorobe toho druhého. Svoje spoločne strávené chvíle prežívajú naplno. Každý prežitý deň prináša so sebou nové veci, ktoré by sa za iných okolností neodvážili urobiť. Paradoxom je, že hoci týchto 2 smrteľne chorých ľudí spája silná láska, nehovoria si o sebe viac informácií, ako je potrebné vedieť, dokonca sa oslovujú priezviskom. V zlomovom bode, keď hlavná hrdinka príbehu objaví knihy o svojej chorobe u priateľa, sa navzájom dozvedajú o svojich chorobách - rakovine. Blížiacu sa smrť si veľmi dobre uvedomujú, no napriek tomu nikdy neboli šťastnejší ako práve tieto dni. Sľúbia si, že keď už budú cítiť, že sa blíži koniec, nebude jeden toho druhého navštevovať v nemocnici ani chodiť na hrob. Phoenixová sa onedlho nato dostáva do nemocnice a jej stav je veľmi vážny. Griffin uteká za ňou. Sara ho posiela preč, no v skutočnosti si nič viac neželá ako Griffinovu prítomnosť. Griffin poruší sľub ktorý dal a je so Sarou až do konca. Sara zomiera.Veľmi silný príbeh a veľmi krásny. Nekončí happy endom ale zážitok z neho neviem ani vypovedať. Film ma dohnal k slzám aj keď som bola upozornená na jeho smutný koniec :) 5 z 5 ()

Slavusko

Romanticka drama s nezabudnutelnou Amandou Peet, do ktorej sa zalubi tiez smrtelne nemocny Dermot Mulroney... Laska ale prichadza aj v tedy, ked ju najmenej cakame... Tento film odzrkadluje "lasku naberajuci vztah" dvoch ludi na sklonku ich zivota, kde si spolocne obaja naplno uzivaju svoje posledne "zdrave" dni plne uprimneho priatelstva, miernej vasne, lasky, vyletov, zazitkov a spolocneho stastia, o ktorom vedia, ze nebude trvat vecne... Napriek neuveritelne krasnemu deju ma trosku mrzi, ze tento film bol natoceny tak inac... Tak "hallmarkovsky"... Jednoducho takyto film si nezasluzi "hluche-nezazivne" sceny.... ()

Agora

Bohužel jsem viděla i skvělou původní verzi s Peterem Falkem a tento remake mu nesahá ani po kotníky, je banální, průměrně zahraný, prostě nic moc. Ty tři hvězdičky dávám jenom za Dermota Mulroneye. ()

borboleta

Z celkového tématu i jednotlivých situací se dalo vytřískat mnohem víc. Herci sice mají hezké a sympatické tvářičky, ale stejně jako scénář nikde nešli až na dřeň, jak by si takové téma zasloužilo, film celou dobu jen klouže po povrchu. Skoro bych si ani nevšimla, že to není jen běžný slaďák, ale že tam jde o umírání a touhu zažít ještě život dokud můžu. Postavy mě ani náznakem nepřiměly k tomu, abych si k nim vytvořila nějaký vztah. Zbyl z toho jen film, kde dva lidi spolu randí a jsou spolu šťastní, což není nic, co by mě bavilo skoro dvě hodiny sledovat. ()

Trpas

Víte, jak ihned poznáte americký film od evropského? Podle zubů. Amanda Peet má zuby tak bílé, že ve tmě tmoucí by mohla sloužit jako záchytná stanice pro zbloudilé. Mně se nelíbil ani původní film z roku 1976 natož pak tento remake. Bylo to celé takové neuvěřitelné - dialogy "šustily papírem", oba stále vypadali tak "skvěle" (žádné vedlejší účinky léků?), po herecké stránce taky nic moc. Z mého pohledu zbytečný filmový počin. ()

PORTER44

Určitě koukatelné romantické drama,není to tak moc přeslazené jako většina romantických snímků,příběh dvou smrtelně nemocných lidí kteří prožívají poslední dobu svého života spolu a provádějí různé blbosti jako vloupání do kina ,jízda na nákladním vlaku atd.Herecké výkony i obsazení se povedlo. ()

yarca

Nemusím remaky... Ale tenhle se povedl. A to jsem k tomu přistupovala a priori skepticky a připravená se do toho pořádně obout... Ale ňák se nezdařilo. Než jsem se nadála, celé mě to nějak vtáhlo do děje a nepustilo až do konce. Nějak mi nezbyl čas na kritiku a srovnávání... Dermote a Amando,děkuju... 😊 ()

andy60

Film se držel původní verze téměř doslovně, což může vyvolat otázku, jestli mělo cenu ten film vůbec točit. Já osobně nemám nic proti, nechal jsem se "příjemně" rozesmutnět a vůbec jsem neřešil, která verze je lepší. ()