Henry Griffin trpí nevyléčitelnou nemocí a zbývá mu tak rok či dva života. Když však pozná Sarah Phoenixovou, která je na tom stejně, už jim nic nemůže zabránit, aby uskutečnili všechna nesplněná přání a sny. V hlavních rolích Amanda Peetová a Dermot Mulroney.  Životem ztrápený Henry Griffin, který se právě rozvedl, trpí nevyléčitelnou nemocí a i ty nejoptimističtější prognózy mu dávají tak rok či dva života. Na přednášce o rakovině potká půvabnou, usměvavou Sarah Phoenixovou. Oba tvrdí, že je sem přivedla jen náhoda, ale ve skutečnosti mají umírání a smrt na dosah. Nezávazné schůzky se brzy mění ve vážnou známost a dvojice si užívá každou společnou chvilku, než si přizná, že toho mají společného mnohem víc - že nevyléčitelnou nemocí trpí oba. S tímto faktem do jejich života vstupuje zcela nový úhel pohledu na lásku. Už jim nic nemůže zabránit, aby uskutečnili všechny dosud nesplněné sny a přání. Chvíle absolutního štěstí a radosti se střídají s okamžiky smutku a zoufalství, ale naděje umírá poslední… V hlavních rolích americké romance režiséra Eda Stonea, která je remakem filmu z roku 1976, hrají Amanda Peetová a Dermot Mulroney. (oficiální text distributora)

crjules

Laciny a zbytecny remake skveleho, puvodniho filmu! Navic nemam rad herecku Amandu Peet .Uz z plakatu k filmu, je mi zle z tech dokonale vybelenych zubu obou hercu. Z uctou vzpominam na puvodni verzi s Peterem Falkem. ()

rezzzy

Žádná laciná a snadno zapomenutelná romcom. Nádherný film o prožívání každé sekundy života naplno. A navíc úžasný soundtrack. Tak, že to vše dohromady bolí u srdce. ()

jafuska

krásný film o lásce, kdy obě dvojice ví, že umřou,ale přesto se do sebe náhodně zamilují a prožívají lásku, a nemyslína umírání, ale prořívají každou vteřinu, minutu, hodně smutný film, nemůžu k tomu nic vytknout, jen je škoda, že takováto láska může být opravdu jen ve filmu, v realitěje jen nenávist, zloba, ale nikdy se žádný vztah nepodobá téhle krásné lásce, což je škoda ()

Dinsberg

Nalezení knihy o smrti člověkem, který umírá, u člověka, kterého miluje. Jedna z nejdojemnějších sekvencí celého filmu, kterému se zdatně blíží scéna pomalování vodojemu. Ne nadarmo se říká, že neštěstí nechodí po horách, ale po lidech. Aby však bylo tolik smůly sneseno na dva jedince, kteří se vzájemně podpírají, to už vypadá na kruté hrátky nadpozemských sil či hříčky osudu. Jejich vzájemné vzplanutí je však kvůli těmto okolnostem ještě silnější. Také se říká, že dobré lidi si Bůh bere k sobě a ty špatné zde nechává kvůli nápravě. Jestli tomu tak je, pak má Bůh silně amorální pohnutky. ()

subic

Původní film s Peterem Colombem Falkem jsem kdysi viděl. Tohle je celkem slušný remake, i když spíš v televizním zpracování. Dermot Mulroney to válí celkem dost věrohodně, takže u mě dobrý. ()

honzic

Poměrně solidní film, zaujme příběhem i dějem, je však moc tažený a vláčný a nese pár nelogičností v ději, ovšem na druhou stranu je koukatelný a přináší drobné zamyšlení, jen škoda, že herecky není lépe zvládnutý. Hodnocení: 60 % ()

SheldonShamy

Asi jsem naivní romantik, ale tohle je opravdu film, který mě velmi potěšil. Dramatický příběh, který svou úlohu rozbrečet všechny citlivé duše, určitě splnil. Většina scén byla přirozená nebo tak alespoň působily. Naprosto mne dojala konečná scéna s vánočním stromečkem. Pro všechny nenáročné romantiky, kteří si chtějí zabrečet nad neobyčejným životním osudem. ()

wick

Překvapivě zdařilý remake....klasiky ze 70.let, povedl se casting i dějově není moc co vytknout, sentiment se drží v mezích vkusu a celkově hezky dojemné. ()

kolly13

Nekýčovité a uvěřitelné. Mulroney a Peet rozehrávají zajímavý part a co na tom, že tušíme průběh i konec, když je to prostě zajímavé? ()

Horác

Mockrát jsem se nedojal, což si myslim, že je chyba, protože takovejdle film by měl dojímat. Tudíž to nebyl ani tak doják, jako takovej civilní film. Celkem příjemně civilní film. Akorát mi bylo divný, že hlavní hrdinové, ačkoli jsou na smrt nemocní, tak pořád tak dobře vypadaj, můžou normálně fungovat a nemaj nějak moc problémů. ()

Kozlowski8

Nová adaptace Hillova scénáře o dvou lidech, které kromě lásky spojuje i zákeřná nemoc v nejpokročilejším stadiu. Jejich čas se naplňuje a oni si ho chtějí užít naplno... Srovnání s originálem, natočeným před 30 lety se pochopitelně nabízí a u mne má letitý snímek mírně navrch. Jednak v ústřední dvojici, kdy mezi Jill Clayburg a Peterem Falkem neobyčejně fungovalo vzájemné souznění a chemie a v dialozích, které byly ostřeji řezané jak v humorné, tak i v té smutné poloze. Toto nové zpracování ale nezklamalo. 70%. ()

PTuranyi

Príjemný romantický film o vzťahu dvoch smrteľne chorých. Podobne ako "Polnočná láska" či na vine sú hviezdy, ale tentokrát ide o dospelácku záležitosť, takže žiadni teenageri. Keďže ide o remake, zaujímal by ma originál. 70% ()

panMiroslav

Písnička Hey, man od Eels, kterou film začíná je jedna z mých oblíbených, film jsem si ale moc neoblíbil. Proč? Těžko říct, protože zpravidla "ujíždím" na podobných typech filmů. Tenhle film šel ale tak nějak mimo mě, jako by mi bylo jedno, jak to skončí. Herci nejsou špatní, ale myslím, že tohle téma šlo zpracovat o mnoho lépe. 60% ()

Pythonator

Romantický film o smrti? Nebrat. Na začátku filmu se dozvídáme, že hlavní hrdina umírá. Záhy se dozvíme, že žena, do které se zamiloval, čistě náhodou, aby se neřeklo umírá taky. Celý film se čeká až umřou a ono to skončí dřív, než to stihnou, takže nuda. Zajisté stihnou pár věcí, které člověk musí před smrtí stihnout, jako třeba prošukat celou noc nebo rozmlátit na ulici několik cizích aut. Osobně bych hlavnímu hrdinovi za ten vandalismus na autech napařil trest smrti. Stejně by byl rád, že už to má za sebou. ()

bishi1

jeden z těch lepších filmů na téma "rakovina a umírání", ale původní verze, kde hrál v hlavní roli P. Falco, z roku 1976 se mi líbil víc ... ()