poster

Griffin a Phoenixová

 • USA

  Griffin & Phoenix

Romantický / Drama / Komedie

USA, 2006, 103 min

 • atmen
  ***

  Poslední dobou jsem filmů o nemoci a umírání viděl povícero. Griffin a Phoenixová patří někam do středu pomyslného žebříčku. Ne že bych se nudil, ale upřímně, chyběla mně sounáležitost s ústřední dvojicí. Zajímalo by mě, jak by dopadl originální Griffin a Phoenixová z roku 1976 v podání P. Falka a J. Clayburghové... Takže pokud budu chtít smutnit, raději znovu zkouknu vynikající ONE WEEK...(22.11.2010)

 • sofiapetra
  ***

  Uff... takhle se zničit v jeden den. Nebylo to úplně v plánu, ale stalo se. Chtěla jsem se nějak rozveselit po zhlédnutí výborného, leč ubíjejícího českého filmu Domácí péče. Jako že si dám nějakou romantiku a jen tak namátkou jsem zvolila zrovna tento film (obsah jsem si předem schválně nepřečetla; abych byla aspoň trochu překvapená). A překvapená jsem tedy byla převelice - stále to nechápu, čí ruka mě vedla, ale základní koncept se opět opakoval: rakovina bez šance na jakoukoliv léčbu a tím pádem předem jasně vyměřený čas. Kdybych Griffina s Phoenixovou možná viděla sólo, byla bych v hodnocení přivětivější, navzdory tématu to byl vlastně hezký film, ale v tak přímé konfrontaci s Domácí péči, to zkrátka udělat nemůžu. Tři hvězdy max.(13.12.2015)

 • Giggs
  ***

  V Holywoode maju zrejme nejaku tvorčiu krizu, alebo maju boom remakeov? Za poslednych par rokov je to jeden z veľkeho množstva, horšie však je že ani v tomto pripade neprišli so žiadnym vkladom, ktory by to pôvodne dielo o niečo rozširil a obohatil a ponukol tak odlišny pohľad na rovnaku vec. Vyslovene zle to sice nie je, ale je to ďalši uplne zbytočny film.(10.2.2009)

 • zahadum
  ****

  Táto téma zomierania bola už vo filme použitá viackrát....tento príbeh je o spoločnom umieraní dvoch ľudí ktorý sa stretli až na konci svojich životov....napriek smutnej téme je film jemne a ľudsky ladený humorne...film nie je prehnane sentimentálny ani netlačí na pílu tam kde si to priam pýta.....milovanie v hodinách vo veži je krásna symbolika dvoch ľudí ktorých láska je žiaľ obmedzená časom....(9.4.2012)

 • Lukrecie
  *****

  Tváří v tvář smrti člověk dělá věci, které by za normálních okolností nedělal nebo spíše je neumí nebo není schopen dělat. Například, a to především, žije naplno a užívá si ze všech sil poslední měsíce, dny, hodiny i minuty. Nevím proč, ale miluju takové příběhy jako je Klepání na nebeskou bránu nebo právě zmíněný Griffin a Phoenixová. Těm kdo prvně jmenovaný neviděli, vřele doporučuji.(3.1.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace