Griffin a Phoenixová

Griffin & Phoenix

Romantický / Drama / Komedie

USA, 2006, 103 min

Ak umierat tak rozhodne podla predlohy Griffina a Phoenixovej - zalaskovane a spolu ;o)…Ocakavane krokodilie slzy sa sice nekonali, aj ked pribehy zaoberajuce sa laskou a umieranim ma vzdy dojmu a prinutia zamysliet. Ved co vzacnejsie moze clovek stratit nez zivot… Nastastie tento snimok v hlavnej ulohe s mojou platonickou laskou Dermotom Mulroneyom a talentovanou Amandou Peet,bol podany tym lahsie pozeratelnym sposobom a podciarknuty prijemnou davkou humoru. Dojimave a pekne, viac netreba... 7/10(23.3.2009)

• nervoznideda

tak jsem natočil tento film, který je o 30 let novější. Přes den jsem si skouknul starého Falka z 1976 2x při odstraňování reklam mi stačilo abych došel k názoru, že nové není vždycky lepší. To platí u všech remaků . Škoda filmového materiálu. A taky času, to si raději pustím film 1976 , nemusím jako většina z vás čekat na další reprízu, já si to mohu pustit kdykoli a kolikrát chci , protože jsem milovníkem filmů a ne divákem televize Zdraví deda :-)(19.3.2015)

Zcela určitě to není to nejoriginálnější, co jsem kdy viděla, ale mě tento film hluboce zasáhl a nestydím se za to, že jsem druhou polovinu probrečela. Svým způsobem hrozně obyčejný film nevybočující z řady romantických drama/komedií, já jsem z něj ale ještě po týdnu trochu mimo. Našla jsem v něm něco víc, něco, co dokázalo pohladit mou romantickou duši, jako žádný jiný film už dlouho ne. Ústřední dvojice byla vybrána skvěle, Dermot je neskutečný sympaťák a i hudba mi tam výborně pasovala. Pro mě jeden z nejsilnějších filmových zážitků poslední doby a jeden z možná vůbec nejsmutnějších.(26.3.2015)

• geklon

Romantické, komediální drama z USA. Nic víc, nic méně. On má rakovinu....bacha spoiler...ona má taky rakovinu. Potkají se. Jsou si docela jakože sympatish. Tak se spolu rozhodnou rabovat kinosály a ničit vodojemy vodojemy. Pak je diagnóza dostihne, že jo jak jinak, když je to drama a Griffin a Phonenixová se do sebe zamilují. milostná pointa s erekcí je vážně na mě moc. Ale budiž. No je to taky ta romantika, takže kapesníky k ruce. Do toho místy solidní repliky, ale totálně debilní a prvoplánová hudba. Typická televizní předvídatelná tvorba. Pravdou však zůstává, že je podstatně koukatelnější, než romantické srajdy se Sandlerem a Drew. Být to české dám asi o hvězdu víc. 50% se vším všudy.(6.8.2014)

I když už jsem původní verzi s Peterem Falkem neviděla strašně a neuvěřitelně dlouhou dobu, stejně mám pocit, že byla lepší. Možná je to jenom předpojatost, ale znovu se ptám, proč točit něco, co už bylo jednou natočené a skvěle? Ale tím nechci říct, že by toto zpracování bylo špatné, jenom se mi zdáli oba vzhledem ke svým chorobám až do konce příliš zdravě vypadající a happy. To bylo nevěrohodné.(2.2.2017)

• - Celosvětová premiéra filmu proběhla 12. září 2006 na Mezinárodním filmovém festivalu v Torontu. (Stoka)