Film líčí příběh dvou bratrů, kteří se ocitnou na rozdílných stranách zákona. Bobby Green (Joaquin Phoenix) pracuje jako šéf brooklynského nočního klubu El Caribe, který patří ruskému mafiánovi Bužajevovi. Prostředí jako stvořené pro distribuci drog ostrým zrakem sleduje Bobbyho bratr Joseph Grusinsky (Mark Wahlberg). Oba sourozenci se nestýkají a jejich vztah vzhledem k rozdílným příjmením zůstává utajen. Situace se však vyostří a Bobby je nucen si vybrat mezi nablýskaným kriminálním životem a rodinnou ctí, reprezentovanou policejními uniformami nejen Josepha ale i jejich otce Alberta (Robert Duvall). Volba to není jednoduchá a Bobby za ni zaplatí víc, než měl v úmyslu. (Česká televize)

Slartibarkfast

Svěží oddechová akce s detektivní zápletkou. Ze začátku nenápadný děj se docela zajímavě rozjede a i když ke konci filmu trochu ztrácí na intenzitě, je celkově postaráno o slušnou zábavu a zásadní zvraty, které člověka nenechají příliš vydechnout. Docela zajímavý pohled na podsvětí a policii a do toho rodinné zázemí plné citů. Velmi dobře jsem se bavil. Myslím, že 75% si tenhle počin určitě zaslouží a to převážně díky Joaquinu Phoenixovi. ()

Arsenal83

Joaquin Phoenix to potiahol hore, scenár zas dolu a Wahlberg svojím kŕčom bez charizmy ešte viac. Mendes zas potiahla niečo hore, ale to už hovoríme o pánskych cigárach. V Cannes na toto kedysi dávali standing ovation, ale to len preto, že oni sú tam v kuse schlastaní. Táto gangsterka sa zmieta v dejovom neporiadku a trvá celú večnosť, kým sa niečo zásadného stane. Slabšie dialógy a neprehľadná automobilová naháňačka dostala celú záležitosť do šedého priemeru. ()

PetrPan

Stylová policajtská báchorka natočená s láskou k vyprávění příběhu, který ač stojí na chatrných základech a mnohdy si k cíli pomůže zkratkou či nějakou tou předvídatelnosti, tak se na něj nezlobíte.  Gangsteři jsou přece někdy úplně vypatlaní a policajti držej při sobě,  minimálně v každým druhým podobným filmu. Finále bylo tedy zbytečně uspěchané a trochu nepříjemně béčkové a poslední akční scéna už se vůbec nepovedla.  Ale střelba v drogovým doupěti a deštivá honička v autech, paráda. Silnější trojku i díky Phoenixovi  zaokrouhlím nahoru. ()

Tomco

V prvom rade je treba uznať výbornú konšteláciu štvorice hereckých hviezd. Ako Phoenix, tak Wahlberg, Duvall a zvodná Mendesová podávajú sympatické výkony a už len kvôli nim sa film v pohode drží nad priepasťou. Príbeh nie je nijak zvlášť originálny alebo nepravdepodobný. Mne osobne to však vôbec neprekážalo. Záver je však už mierne prisladený a ľahko predvídateľný. 70% ()

Slarque

Řemeslně zručně natočené kriminální drama stojí na dobře napsaných postavách a slušném scénáři. Ten sice ke konci dá před logikou přednost klasickým žánrovým klišé, ale zase ne v takové míře, aby to film zničilo. Joaquin Phoenix většinu filmu utáhne sám, se zbytkem mu s chutí pomohou Mark Wahlberg, Robert Duvall a Eva Mendes, která tu není jen na ozdobu. ()

Vitason

Noc patří mně! (Haha) No tak nic... We Own the Night je stylová retro gangsterka, která se odehrává ve velice sympatickém roce:-) a kde v roli Serpicova bráchy exceluje Joaquin Phoenix, který je ve své roli opravdu strhující. Pochvalu také určitě zaslouží Mark Wahlberg, Robert Duvall a Evička Mendes za úvodní gaučovou scénu. Pozadu samozřejmě nezůstává ani pan režisér, který dokázal navodit dobrou atmosféru a při scénách, kdy východní přistěhovalci kuchtí bílý prášek, při automobilové honičce nebo na samotném konci jsem málem zapomínal dýchat. We Own the Night je poctivá kriminálka jako vystřižená ze staré školy, pro kterou zvedám palec nahoru a z kapsy vytahuji čtyři hvězdičky. ()

Happens

Citově zasažen přirovnáním tohoto snímku k Departed, ale opravdu nevím, v jakých stopách to kráčí, nicméně ke Skryté identitě ani na slepé koleji. Popravdě čekám na to, až se film racionálně postaví skvostnému obsazení a přehoupne se do šediva s hodnocenímm pod 70 %. Opravdová nuda, kterou nespasí ty drobty akce na konci. ()

Rocky62

Rádoby drsný příběh, na němž je sakra znát, že to neměl pod palcem velmistr Scorsese. Chybí ostřejší vykreslení zločinců a ani druhá strana zákona toho moc nenabídne. Byť je tu k vidění hvězdná sešlost, je obtížné si vybudovat kvůli mizernému scénáři nějaký vztah k postavám, tudíž i jejich osudy mi byly jaksi lhostejné. Vesměs nudný a lehce předvídatelný snímek, který si max. zaslouží jednu hvězdu navíc díky rajcovní Evičce Mendesovic. ()

Tommy987

Veľmi ťažké rozhodovanie medzi 3* a 4*. Na jednej strane tu máme nie najchytrejší a najnápaditejší scenár a občasné hluché miesta, na tej druhej zase neskutočne zaujímavo akčne-neakčne poňatú autonaháňačku, noirom šmrncnutú atmosféru, vynikajúceho Phoenixa a Evu Mendes, ktorá je nielen funkčnou ozdobou filmu, ale tentokrát ukazuje, že disponuje aj slušným hereckým talentom. Vychádza ma to na čistých 7 / 10. ()

Chrustyn

Sice trochu pomalejší ale i tak prvotřídní krimi thriller, který chvílemi připomíná žánrově podobnou, avšak o třídu lepší Skrytou identitu. Největší plus filmu je určitě v hereckém obsazení a to se hlavně týká ústřední mužské trojice Phoenix-Wahlberg-Duvall. Hlavně Phoenix zde předvádí opravdu výborný výkon a nestane se aby přehrával nebo byl nevěrohodný. Wahlberg s Duvallem sice trochu zůstávají v jeho stínu ale rozhodně mu zdatně sekundují. Co se týká Evy Mendes tak ta je zde jen pro okrasu ostatně jako v kterémkoliv jiném filmu ve kterém se za svojí hereckou kariéru objevila a rozhodně se nijak nesnaží lézt do zelí zkušenějším kolegům a vše sleduje hezky z povzdálí a vždy vypadá velice sexy. Co se týká zatím nepřliš známého Jamese Graye tak ten svoji úlohu režiséra zvládl také velice dobře a z filmu tak krásně vyzařuje dobová atmosféra okořeněná dobovými hity. Kdybych měl film shrnout jako celek jedná se o opravdu solidní kriminálku ze straré školy, která sice v rámci žánru nepřináší žádnou inovaci ale vše už dříve viděné přivádí skoro k dokonalosti. ()

iamek

Solidní drama, ale hlavně solidní vykradačka Skryté identity. Ale to nevadí, protože se neustále něco děje a film nemá příliš nudných pasáží. Jen škoda trošku předvidatelného děje a obsazení Wahlberga kterého osobně moc nemusím. Aspoň je na co koukat ( Eva Mendes ). Silné 3*. ()

klerik

Film má blbý názov. A nie je fér zrovnávať ho s NA DRUHEJ STRANE. Tento príbeh je rozprávaný úplne dlišne a kladie dôraz hlavne na atmosféru a emociálnosť pár scén. Trochu mi to pripomenulo prístup použitý v KOKAÍNE. Počas sledovania mi napadlo, že je to trochu jednoduché, ale potešilo ma, že scenár búra očakávané žánrové situácie a ide si svojou cestou... ()

marhoul

Mně to připadlo jako průměrná televizní detektivka, rozhodně ne jako Skrytá identita. Film, jakých se točí mraky. ()

LaciLC

Toto je presne žáner, ktorý milujem. Nazvime to drsný krimi thriller s výbornými hercami. Policajti, gangstri, drogy, vraždy... Fakt zbožňujem takéto filmy. V tomto sú aj zaujímavé zložité rodinné vzťahy a Eva. Je to pôsobivá a napínavá bomba ako zo starej školy. Bodaj by sa ich točilo viac. ()

Marze

Mačo film pro většinové publikum. Má to své silné chvíle v druhé polovině, ale není to daleko od klišé. ()

Yardak

Jednou za čas mi velmi sednou atmosferické detektivky. Věta filmu: Je lepší aby Tě soudilo dvanáct, než neslo šest. 80 %. ()

jojinecko

Pomalé tempo prerušované napínavými scénami a jednou vynikajúcou naháňačkou na autách, dobrý herci, morálka, rodina, hrdinstvo, česť, pátos - všetko namixované v akurátnych a znesiteľných dávkach...Žiadny zázrak, skôr lepší priemer. ()

Dr.film

Lehounce stylizovaná osmdesátá léta a "prefabrikát" stokrát omšelého příběhu. Joaquin Phoenix táhne na svých bedrech bez nejmenších problémů celý film. ()

Brad Pitt opět nájemným vrahem?

Brad Pitt opět nájemným vrahem?

17.08.2011

Zdá se, že touží po vlastní akční sérii. Se Smithovými to nevyšlo, ale Pitt se nevzdává a upsal se adaptaci románu Marka Greaneyho „The Gray Man“. Ten už má jedno pokračování („On Target“ vyšlo loni)… (více)

Jeremy Renner – novodobý Steve McQueen?

Jeremy Renner – novodobý Steve McQueen?

03.05.2011

Jestli dnes existuje herec, kterého chtějí do svého filmu všichni producenti a režiséři, je jím právě Jeremy Renner, nominovaný na Oscara za Smrt čeká všude a Město. Nedávno dotočil Mission:… (více)

Brad Pitt na cestě do Akatoru

Brad Pitt na cestě do Akatoru

11.12.2008

Chvíli to vypadalo, že projekt Lost City of Z, který pro studio Paramount Pictures chystá produkční společnost Brada Pitta Plan B (a ve kterém si Brad zřejmě i zahraje hlavní roli), upadl v zapomnění… (více)