Film líčí příběh dvou bratrů, kteří se ocitnou na rozdílných stranách zákona. Bobby Green (Joaquin Phoenix) pracuje jako šéf brooklynského nočního klubu El Caribe, který patří ruskému mafiánovi Bužajevovi. Prostředí jako stvořené pro distribuci drog ostrým zrakem sleduje Bobbyho bratr Joseph Grusinsky (Mark Wahlberg). Oba sourozenci se nestýkají a jejich vztah vzhledem k rozdílným příjmením zůstává utajen. Situace se však vyostří a Bobby je nucen si vybrat mezi nablýskaným kriminálním životem a rodinnou ctí, reprezentovanou policejními uniformami nejen Josepha ale i jejich otce Alberta (Robert Duvall). Volba to není jednoduchá a Bobby za ni zaplatí víc, než měl v úmyslu. (Česká televize)

Laxik

Z tohohle filmu si zapamatujete jen a pouze scénu v rákosí. No a taky Evu Mendes, když se vám tahle baba líbí. To ale není můj případ. Za zmínku stojí snad jen Mark Wahlberg, který překvapil. On ani to koma neumí zahrát věrohodně, a to je jeho herectví komatický skoro v každým filmu! Nechápu a nepochopím. ()

Freemind

Takže hned na začátku - tohle musíte vidět. Film má bohužel několik chybiček, kterých mi je strašně líto, ale přesto mi několikrát spadla čelist. Takže začneme od těch chyb - Wahlberga nějak nemůžu skousnout, bohužel, ale to je spíše moje vina než jeho. Scénář jako celek je velmi podařený až na samotný závěr, posledních 20 minut jsem už věděl, že bych tomu pět hvězdiček nedal. Ale to ostatní! Skvělí herci, suverénní režie, technické fintičky odkazující na celou řadu klasických kriminálek ... U scény s útokem na policejní kolonu jsem v polovině věděl, že tohle se zařadí po boku honičky z Bullita a zabití Daniela Craiga v Road to Perdition. Několikaminutová scéna atentátu, kdy slyšíte jen kapky deště a zvuk stěračů, vidíte obrysy aut a dozvuky výstřelů, to je prostě mistrně zvládnutý nápad a já jsem se modlil o to, aby se to nezkazilo a já mohl dát pět. Bohužel mírně patetický konec to zhatil, přesto ještě jednou zopakuji - podívejte se na to, něco takového tady dlouho nebylo. ()

zipper111

Pecka! I ten antivocas Wahlberg, když nebyl moc na plátně, ušel:). Phoenixovi role sedla výborně, jeho postava byla komplexní a zajímavá, jen ten konec a la amerika se mi k We Own the Night vůbec nehodil, nu což. Drsná podívaná se skvělými herci, krásnou Evou Mendes (která se mi nikdy moc nelíbila, tady jí to ale sluší nesmírně) a skvělým Duvallem. Ale o jen o hercích to není že? Jedna z nejoriginálněji natočených scén, co jsme kdy viděl, je silniční "honičko". Člověk z toho úplně ztratí dech, jak dokonale to bylo natočeno. Velmi dobrý thriller co si rozhodně zaslouží pozornost, jen konec by nemusel bejt takový klišé.4* ()

kaylin

Film o tom, že i když jste grázl, tak se z vás nakonec může stát ctihodný občan, dokonce až do takové míry, že budete na straně dobra, respektive policie. Joaquim Phoenix ukazuje, co v něm je, bohužel scénář tohohle snímku není nijak převratný a pouze nám dává náhled na problematiku, kterou o dost lépe pojal snímek "Americký gangster" a ještě lépe různé jiné mafiánské filmy, kterých jed kinematografie plná. Snaží se být "nový" v tom smyslu, že nám ukazuje trochu jiný příběh člověk, tedy nikoli pád, ale spíše růst, což ale v konečném důsledku vede k tomu, že má divák pocit tíhy, jak se na něj valí patetická snaha o vytvoření maximálně kladného hrdiny. Mark Wahlberg dostal zase tolik prostoru, aby neurazil, což je pro filmy s ním typické. "Fighter" stavěl spíše na výkonu Christiana Bala, i když pravda, zde dostal Wahlberg dost prostoru. Někdy dokáže být ale dost nesnesitelný, jako například v "Pevném poutu". Snímek "Noc patří nám" ho dávkuje tak akorát. Snaží se o drama, které místy funguje, ale na to, aby se jednalo o skutečně velké drama, je příliš neoriginální. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2012/05/noc-patri-nam-voda-pro-slony-posledni.html ()

Remedy

Nijak zvlášť originální příběh, ovšem svou strukturou (defakto po hodině by klidně mohl být konec, ale není a je to dobře!) a výborně napsanou a samozřejmě i zahranou postavou Joaquina Phoenixe ční celkem vysoko nad žánrový průměr. Žádná zbytečná snaha o šokující zvraty, velmi dobře natočená akce (ta automobilová honička vede) a božsky dokonalá Eva Mendes. Výtečně napsáno i zrežírováno. ()

rt12

Dvojice Joaquin Phoenix a Mark Wahlberg mě bavil. Škoda ,,prozření" , které film posílají v hodnocení směrem dolů. ()

MATADOR

Zajímavé krimi, které předčí Scorseseho oscarově přecěňovanou Skrytou identitu. Pěkně zvládnutý policejní filmeček, který by byl hodem nějakého seriálu. Ale i tak je to průměr. Když si nachčiješ do gatí, teplo ti bude jenom chvíli. ()

Hadža

No cekal jsem neco vic napinaveho a strhujiciho,ale dostal jsem spise nemastnou ,neslanou smes,ktera neni spatna jen na takove oddychove podivani ,ale dej je celkem slaby,nepropracovany ,scenar naivni!Phonenix to zachranuje ,naopak vykon Wahlberga je zklamanim a to se mi zdalo ze jde herecky nahoru.... 50% ()

swed

Zdařilé kriminální drama, které sází na (jako vždy) přesvědčivé herectví Joaquina Phoenixe. Právě psychické proměny hlavního hrdiny jsou na filmu tím nejzajímavějším. Poměrně triviální příběh je vyprávěn pozvolna, ale s citem pro syrovou atmosféru a reálnost. Staromilce film potěší, popcornové diváky zklame. 7/10 ()

Aiax

Poněkud dýchavičný policejní thriller ze staré školy. Před patnácti lety by to byla výborná podívaná, ale dneska už to chce něco víc. Ale celkově nic proti, 60 %. ()

FilmFan24

Po filmu "Temná zákoutí" už druhá a sluší se říct, velice dobrá, spolupráce Marka Wahlberga (Joe) a Joaquina Phoenixe (Bobby) s režisérem Jameem Grayem, který je i autorem námětu a scénáře. Příběh dvou bratrů, z nichž jsou oba na opačné straně zákona. Bezstarostný a na nekončících mejdanech užívající si Bobby, který je zároveň úspěšným manažerem nočního klubu ruského bosse a Joe, právě přebírající policejní vyznamenání z rukou svého otce (Robert Duvall) - jak jinak než policisty. Jablko sváru nastane, když je Bobby, který stydící se za svůj původ používá příjmení matky za svobodna, rodinou vyzván, aby infiltroval v klubu jako donašeč. Je konec osmdesátých let, New York se potýká s přílivem ruských grázlů a čeká se velká dodávka drog, kterou má zprostředkovat Vadim Neghinski (Alex Veadov) právě v nočním klubu, kde Bobby pracuje... Po šťáře v klubu je mafiány těžce postřelený před svým domem Joe, a Bobby se tedy vydá do jámy drogové hnán osobními pohnutkami bratra pomstít a spravedlnosti udělat zadost. Jenže, zpočátku jednoduchý i když velice nebezpečný plán, selže...Snad stokrát provařená filmová klišé by v rukou jiného režiséra skončila neslavně, ale v Greyových rukou a za podpory výborného obsazení hlavních rolí, které ještě doplňuje Eva Mendes, se nám dostává syrové kriminální drama, dotvořené atmosférickou hudbou Wojciecha Kilara, které stojí za to vidět! ()

salalala

Už v době vzniku příjemná oldschoolová kriminálka, která zůstává trošku pod radarem a není úplně doceněná, což je škoda. Gray od začátku jede v pomalém tempu a rozehrává hodně zajímavý, ačkoli lehce předvídatelný příběh, na němž je jasné, že musí mít tragickou dohru, protože jinak fungovat ani nemůže. Na jeho pozadí se pak odehrává těžké morální drama o volbě mezi rodinou a kamarády a o tom, že ať chceme, nebo ne, své kořeny za záda nehodíme. Film disponuje velmi dobrou atmosférou, již zmíněným pomalým tempem, které ale vůbec nevadí, hodně dobrou hudbou a v neposlední řadě i velmi slušnými akčními scénami, z nichž hlavně automobilová honička a přestřelka v poli absolutně vynikají. Klíčové bylo obsazení, které je naprosto famózní a zejména Joaquin Phoenix je vynikající, moc pozadu ale nezůstávají ani Mark Wahlberg a Robert Duvall, kteří už ale nemají tolik prostoru, příjemně překvapí i dobrá Eva Mendes, která přehrává jen minimálně. Jen je škoda, že to celé není víc strhující a možná napínavější a trochu chybí moment nějakého zásadního překvapení. Jakožto oddechová a kvalitní oldschoolová kriminálka ale film funguje vskutku dobře. 70% ()

grogodil

Príbehovo nič viac, než stará dobrá kriminálka, avšak poteší, že režisér skôr ako na nejakú akciu dbá na starostlivé vykreslenie vzťahov medzi postavami. Prirátajte si naozaj pôsobivo natočenú automobilovú naháňačku, ktorá tromfla u mňa aj tú Bourneovu v New Yourku a vypnite to 10 minút pred koncom, aby ste boli uchránený pred nafúknutým a za vlasy pritiahnutým záverom. ()

Skip

Hned po pár minutách jsem měl pocit, že neuvidím nic, co bych ještě neviděl. A taky že jo. Jeden synek dobrej, druhej divočejší, mezi nima fotřík, pár grázlů z východu, polepšení drhuhýho synka atd., až k finále, kdy si bratři řeknou, že se mají rádi. No tak tohle mě vůbec nebere, na druhou stranu ale přiznávám, že po technické stránce, je to natočené dobře. ()

corona

Nezostáva mi nič iné, len súhlasiť s golfistom a Isherwoodom. Dobre natočené, obsadené, zahrané a zrežírované a pritom neskutočne nudné a plytké. Film žiaľ zlyháva v scénach, ktoré mali byť kľúčové, 2 x som vypla a 2 x zapla s tým, že teraz to už určite príde a neprišlo. ()

Dont

Všechno to bylo až příliš umělé, jak vztahy, tak i činy prakticky všech hrdinů. Předem upozorňuji na spoilery, ale tentokrát se jim nevyhnu. Vůbec nechápu, jak Mark Wahlberg přežil ten incident, jestli ho chtěli zabít, tak to byli amatéři a ne profíci, jak se uvádělo ve filmu. Bobby a jeho přerod z černé ovce rodiny do schopného poldy a nejlepšího absolventa akademie byl k neuvěření. Doslova. Ještě, že to částečně zachraňují herci, protože režisér se scénáristou pokazili, co se dalo. Honičky v autech byly zvláštně nasnímané, nepřehledné a mizerně ozvučené. Emoce nulové, pro mě pouze průměrná kriminálka. ()

Fanucci

Výborné! Dávám plný počet. Skvělá atmosféra, skvělé herecké výkony i hudba, výborně vypointovaný příběh. Snad bych jen vytknul scénáristovi, že mafián těžko začne důvěřovat někomu, koho nemá dobře prověřeného. To, že je Robert synem policejního šéfa, by mu rozhodně neuteklo....Ale budiž. Odpouštím:-) Naprosto úžasně natočená byla automobilová honička v dešti. Až mě mrazilo:-) A závěrečná scéna mezi dvěma bratry mě vysloveně dojala...Ubohé hodnocení 71% u tohoto filmu naprosto nechápu. ()

Brad Pitt opět nájemným vrahem?

Brad Pitt opět nájemným vrahem?

17.08.2011

Zdá se, že touží po vlastní akční sérii. Se Smithovými to nevyšlo, ale Pitt se nevzdává a upsal se adaptaci románu Marka Greaneyho „The Gray Man“. Ten už má jedno pokračování („On Target“ vyšlo loni)… (více)

Jeremy Renner – novodobý Steve McQueen?

Jeremy Renner – novodobý Steve McQueen?

03.05.2011

Jestli dnes existuje herec, kterého chtějí do svého filmu všichni producenti a režiséři, je jím právě Jeremy Renner, nominovaný na Oscara za Smrt čeká všude a Město. Nedávno dotočil Mission:… (více)

Brad Pitt na cestě do Akatoru

Brad Pitt na cestě do Akatoru

11.12.2008

Chvíli to vypadalo, že projekt Lost City of Z, který pro studio Paramount Pictures chystá produkční společnost Brada Pitta Plan B (a ve kterém si Brad zřejmě i zahraje hlavní roli), upadl v zapomnění… (více)