Film líčí příběh dvou bratrů, kteří se ocitnou na rozdílných stranách zákona. Bobby Green (Joaquin Phoenix) pracuje jako šéf brooklynského nočního klubu El Caribe, který patří ruskému mafiánovi Bužajevovi. Prostředí jako stvořené pro distribuci drog ostrým zrakem sleduje Bobbyho bratr Joseph Grusinsky (Mark Wahlberg). Oba sourozenci se nestýkají a jejich vztah vzhledem k rozdílným příjmením zůstává utajen. Situace se však vyostří a Bobby je nucen si vybrat mezi nablýskaným kriminálním životem a rodinnou ctí, reprezentovanou policejními uniformami nejen Josepha ale i jejich otce Alberta (Robert Duvall). Volba to není jednoduchá a Bobby za ni zaplatí víc, než měl v úmyslu. (Česká televize)

moviesfan

Bylo by to výborný, kdyby film často nepokulhával v nastaveném napětí. Chvíli mi film připadá, že to bude klasa, pochvíli vidím vykrádačku z jiných filmů. Škoda, protože to mohl být skvělej snímek. Hodnocení: 65% ()

corpsy

Výborný a naozaj intenzívny thriller, jeho sledovanie je príjemným potešením, v tom zmysle, že vám servíruje jednu kvalitnú dejovú linku za druhou. ()

Pishin

Zajimava zapletka dobre herecke vykony hlevne diky Phoenixovi dohromady to pekne slape. Libilo se me ze lide maji realne obrysy nikdo neni superhrdina, lide maji sve problemy, nesou si sva traumata. Dobry tip na prijemne straveny vecer. ()

F.man

Phoenixe i Wahlberga mám rád a na We Own the Night jsem se hodně těšil. První třetina kdy je Phoenix ještě manager klubu - zástupce "zlé" strany mě navnadila ještě víc. O to více mě mrzelo, že scénář pak ztroskotává a z filmu se stane nudná a očekávaná záležitost. Jak napsal už kolega golfista - scénář celou, dokonce dobře nastolenou, atmosféru, strhává o stupeň dolů. Škoda i kvůli tomu, že režie není vůbec špatná a někté momenty jsou audiovizuálně velmi dobře zvládnuté. I když přičtu výkon Phoenixe (Wahlberg tentokrát moc prostoru nedostal a to co dostal moc nevyužil), stále je pro mě We Own the Night docela zklamání. Možná by si příśtě Gray najít už napsaný scénář a "nefušovat" do řemesla, která mu evidentně nejde. Minimálně v žánru gangsterek. 60% ()

Marsik

** Noc patří nám je thriller o zločinu, podsvětí a policistech, což jsou témata sama o sobě zajímavá a atraktivní. Za obsazení se dá taky chválit, ale bohužel za celé 2 hodiny narazíte na 3 silnější scény, což je málo. Akcí taky jen špetka, i když chápu, že na těch to nemělo být založeno. Především se vsázelo na vztahy mezi syny a otcem. Já jsem ale divák náročnější, proto mi toto tempo, které bylo nastoleno, moc nevonělo. Zdlouhavé a pomalé, tak to bohužel vidím. Musím se však přiznat, že při scéně, kdy jde Joaquin na "ochutnávku drog" do podivné budovy, jsem měl sražené půlky. To byla vskutku hustá atmosféra. Taky chválím za těch pár akčních scén, které byly solidně natočeny. Dnes jsem si dal druhý film, který si po 4 letech připomínám a opět počet hvězdiček ponechávám. Avšak procentuálně je to u mě opravdu na hraně. 70% ()

spaceboyCZ

Tak za prve: uz dlouho jsem nevidel tak zavadejici nazev filmu. Za druhe: rozjezd teto kriminalky je tak udesne nudny, ze ani nasledujici drsne akce vas z te nudy jen tak nevymani. Za treti: Zkratit to na jeden dil Kriminalky New York, udelali by autori mnohem lepe. ()

ledzepfan

Některé scény jsou na hranici geniality (přestřelka v autech) a některé scény jsou zase až nepochopitelně scénáristicky či režijně odfláknuté.. Těžko říct co převažuje.. ()

kikuka

..škoda toho nijakého tempa a rytmu, poslabšej atmosféry..v prvej polovici dva veľmi hlúpe strihy (Eva Mendez prichádza-záber z taileru, Joaquin Phoenix ide telefonovať)..druhá polovica dobieha, ale na na šamionát to nestačí.. ()

baribal

Důkaz, že v jednoduchosti také může být síla. Vynikající herci a automobilová honička, jak jí neznáte. Víc takových filmů. ()

Krissty

Začátek byl možná slabší, ale čím déle jsem se na film dívala, tím více mě pohlcoval... Joaquin byl už klasicky skvělý. Mark Wahlberg i Robert Duvall byli také dobří, ale nemůžu říct, že by mě dokázali nějak oslnit. Eva Mendes mi bohužel stále ještě nedokázala, že je to skvělá herečka, kterou bych měla obdivovat, a stále v ní vidím jen tu hezkou zmalovanou tvářičku a tělo, přičemž obojí velmi ráda vystavuje... Možná hlavně kvůli ní dávám o hvězdičku méně, jinak je to perfektní film s hezkým příběhem. Mimochodem i hudba byla výstavní! ()

agentmiky

Jaktože tento klenot unikal mému zornému poli po tak dlouhou dobu? Nyní jsem na něj náhodou narazil a musím teda uznat, že James Gray překvapil. Noc patří nám se může pochlubit bezchybnou stylizací. Doopravdy se tvůrcům povedlo vykreslit tu retro atmosféru 80.let na jedničku. Dále samozřejmě nesmím opomenout ani herecké obsazení. Phoenix kraloval, ale i takový Duvall coby otec hlavní postavy díky své mnohaleté zkušenosti v branži přispěl svou troškou do mlýna. Jinak mě překvapivě potěšil i příběh. Reálně jsem očekával již tísíckrát ohranou nudu, ale na to naštěstí nedošlo. Scénář si s divákem hrál chytře jako kočka s myší. A ta honička, kde se sází důraz jen na zvuk stěračů s nepříjemným skřípěním v pozadí? Bravurně zrežírovaný moment (a ve výsledku i emocionálně silný). Ale ona i ta razie do drogového doupěte má své kouzlo (tam jsem ani nedýchal). Fakticky ten film nabízí hodně. Mohu jednoznačně doporučit. Za mě dávám 8/10 ()

Adman

Herecké výkony jsou vskutku hodny těžkých profesionálů. Filmoví bratři, Joaquin Phoenix a Mark Wahlberg, jeden na dráze úspěšného zastánce zákona a druhý na dráze přimeřeně známého bosse jedné vrstvy podsvětí New Yorku, jsou zde hlavními kvalitami. Celé je to dokořeněné Evou Mendes, která je opět ve svém živlu - "děvečka co si žije s nahrabanym týpkem," neobyčejně jí to sluší." We Own the Night" je film o drogovém podsvětí s šikovně nasazeným příběhem. Ze lohostejného šéfa luxusňoučkého klubu, který se nebojí drog (zejména kokeše), se stane policista, aby mohl bojovat po boku svého nadevše milovaného bratra poti těm největším zlounům. Oldschoolová kriminálka na mě dýchla velice příjemným dojmem. ()

verbst

Pořádná oldschool akce. Pěkně to šlapalo a honička v autě patří k vrcholům filmu. Šlapalo by to ale víc, kdyby to bylo o takoých 15 minut kratší. Závěrečný zátah na Ruské překupníky drog byl taky fajn. Čekal jsem, že Wahlberg tam dostane víc prostoru, ale co. Joaquin hrál božsky a Robert Duvall byl taky dobrej. Rusáci mě fakt naháněli strach. A pak je tu Eva Mednes... 88% ()

SaNcHeZ_cz

Vynikající žánrová podívaná, která si půjčuje z klasických snímků jen to nejlepší a míchá to v jeden našlápnutý a emocionální koktejl. ()

mysiak

Špinavé moderné krimi, ktorý sa dotýkajú policajtov. Skrytá Identita ma sklamala, Noc Patrí Nám nadchla. Konečne verím, že Mark Wahlberg je herec, Joaquin Phoenix ak je feťák, tak to nemôže byť zlé. A tá božská Eva Mendes....wow...Trochu akčnosti by nezaškodilo, ale to je ten najmenší problém, pre túto chuťovku kriminálnu... ()

Ridick

dost komorna kriminalka, ktorej chyba caro danej doby ake dokazal vytvorit napr. scott so svojim gangstrom...phoenix podla mna zahral celkom nadstandartny vykon, ale aj tak...pre nenarocnych divakov si myslim, ze to bude z vacsej casti nuda... ()

UncleG

Není žádným tajemstvím, že léta letoucí patří NewYorský Brooklyn Rusákům a podobné východní havěti. Mají tam svoje podniky, firmy, bary a tři čtvrtě všech jejich aktivit patří do ranku těch ne zrovna legálních. Jejich obchody vzkétají, protože se americká policie velmi brzy naučila, že s Rusákama zkrátka není sranda. Otázku, jak tohle téma přetavit do filmu, si položil pan Gray v roce 2007 ... ale při jejím řešení došel nejvýš tak na půl cesty. "We own the night" se totiž zásadně vyhýbá palčivosti tématu a servíruje spíš takový lehce vystydlý příběh z východní komunity, který by se v podstatě mohl stát úplně každému, bez ohledu na národnost. Čili "spíš než něco řešit a komentovat, chceme pouze zasadit příběh do exotických kulis." Herci obecně dobří, scénáristicky spíš průměrka s debilním kiksem na závěr podceňujícím jak inteligenci policajtů, tak diváků. ()

Brad Pitt opět nájemným vrahem?

Brad Pitt opět nájemným vrahem?

17.08.2011

Zdá se, že touží po vlastní akční sérii. Se Smithovými to nevyšlo, ale Pitt se nevzdává a upsal se adaptaci románu Marka Greaneyho „The Gray Man“. Ten už má jedno pokračování („On Target“ vyšlo loni)… (více)

Jeremy Renner – novodobý Steve McQueen?

Jeremy Renner – novodobý Steve McQueen?

03.05.2011

Jestli dnes existuje herec, kterého chtějí do svého filmu všichni producenti a režiséři, je jím právě Jeremy Renner, nominovaný na Oscara za Smrt čeká všude a Město. Nedávno dotočil Mission:… (více)

Brad Pitt na cestě do Akatoru

Brad Pitt na cestě do Akatoru

11.12.2008

Chvíli to vypadalo, že projekt Lost City of Z, který pro studio Paramount Pictures chystá produkční společnost Brada Pitta Plan B (a ve kterém si Brad zřejmě i zahraje hlavní roli), upadl v zapomnění… (více)