Film líčí příběh dvou bratrů, kteří se ocitnou na rozdílných stranách zákona. Bobby Green (Joaquin Phoenix) pracuje jako šéf brooklynského nočního klubu El Caribe, který patří ruskému mafiánovi Bužajevovi. Prostředí jako stvořené pro distribuci drog ostrým zrakem sleduje Bobbyho bratr Joseph Grusinsky (Mark Wahlberg). Oba sourozenci se nestýkají a jejich vztah vzhledem k rozdílným příjmením zůstává utajen. Situace se však vyostří a Bobby je nucen si vybrat mezi nablýskaným kriminálním životem a rodinnou ctí, reprezentovanou policejními uniformami nejen Josepha ale i jejich otce Alberta (Robert Duvall). Volba to není jednoduchá a Bobby za ni zaplatí víc, než měl v úmyslu. (Česká televize)

Pajky3

Kde už jsem to viděl, asi v jiném filmu. No to je jedno. Přesto, že to neoplývá originalitou, tak se mi takovéhle příběhy líbí. Phoenix je nesympatický jako snad ve všech filmech. ten podle mě prostě nemůže hrát klaďase. Wahlberg je o poznání lepší, ale viděl jsem ho i v lepších rolích. Škoda, že neznaj hezčí či lepší herečku než je Eva Mendes. "Dělej co musíš", ale já to opakovat nebudu. Retro hudba je solidní. ()

Andre3000

Docela dobrej průměrnej film od kterého jsem čekal víc akce a míň keců. Phoenix opět nezklamal a Wahlberga prostě mít rád asi nikdy nebudu :-) ()

Fallen_One

Chtěl jsem dát 4 hvězdy, a ono by si je to i zasloužilo, za dobrou atmosféru a dobré herecké výkony (Duvall, Phoenix), ale tak nějak to mělo na můj vkus moc odbitý konec. Končilo to uvěřitelně, žádná monstrpřestřelka, ale tak nějak jsem čekal víc. Má to několik dobrých nápadů, uvěřitelný děj (to jakože sem nenarazil na žádné nelogičnosti). Špatné to není, za shlédnutí to určitě stojí. Lepší nadprůměr, tzn 65% by si to určo zasloužilo. ()

matt6

Nečakane vynikajúca gangsterka, ktorej filmová hodnota je pre mňa na úrovni takých velikánov ako napríklad Kasíno alebo Mafiáni. Herci zahrali fakt parádne a pôsobili prirodzene, takže nebol problém dostať sa do deja. Hlavne vďaka Joaquinovi Phoenixovi vás príbeh obklopí a začnete mať pocit, že prežívate to čo hlavný hrdina na plátne. Geniálne akčné scény, podkreslené atmosferickým hudobným doprovodom, pri ktorom vám naskakujú zimomriavky sú natočené veľmi autenticky. Po dlhej dobe ma zase niečo milo prekvapilo a s kľudným svedomím udelujem 5*. 90% ()

zette

Zhruba 2/3 filmu jsou temer perfektni. Po pohrbu se vsak logika naprosto vytrati a z filmu se stava brak-po strance scenare. Pokud je tak jednoduche, stat se americkym policajtem, tak potes hrabe. Policie Bobbyho hlida, skryva a paralelne s timto faktem chodi na oddeleni nebo dokonce do klubu. Na zaver filmu, kdy dostatecny pocet policistu ani neni schopno obklicit jednu stodolu, uz je na povazenou. Jelikoz se mi ale film ze zacatku hodne libil a dokonce jsem misty uvazoval i o plnem hodnoceni, zustanu u peknych 4 hvezdickach. Film ma tempo, atmosferu a dobrou kameru. Dobre obsazene role, Alex Veadov je vyborny. ()

J0hny5

První půlka filmu výborná, druhá o dost slabší. Najednou se začlo nabalovat pár kýčovitých nereálností, který mi začli kazit velmi dobrý dojem z filmu. Při sledování se mi nabízelo srovnání s filmem Hrdost a sláva , který z toho vycházel o něco hůře, ale nakonec celkový dojem z filmu byl o trochu lepší než u tohodle. 70% ()

necisty

Když film začínal, tak jsem si zkoušel tipnout, co bude prvním záběrem. Tipl jsem si, že to bude záběr na město, ale mýlil jsem se a pokud nebudu počítat ty fotky, tak musím podotknout, že lepší začátek to díky nádherné Evě Mendes mít nemohlo:). Následující scény si udrželi slovo nádherné, i když už se to tolik netýkalo žen:). Myslím, že to bylo opravdu kvalitně natočené, herecké výkony na výši, děj, hudba, prostě vše co jsem potřeboval. ... Souhlas s Enšpígl a hledím, že se jeho názor hodně blíží mému:). Souhlas i s Malarkey. ()

pakobylka

Syrové, vyhrocené drama, které neuznává kompromisy. Má jasně daná pravidla, nezpomaluje a neuhýbá ... donutí vás, abyste ho následovali - a váš názor ho nezajímá. Neboť ani svět nestojí na místě a nečeká, až se rozkoukáte. Může vás připravit o všechno, co máte ... o všechno, čeho jste dosáhli. Zboří vám úhledný, zabydlený domeček z karet, kdykoli se mu zamane ... a je mu jedno, co s vámi bude. Krev není voda - takže si musíte vybrat svou stranu ... a nikdy se nedozvíte, kam by vás dovedla jiná cesta. ()

BoXBe

Noc patří nudě a impotentním akčním scénám. Nelogičnost a naivita scénáře mě ke konci tak štvaly, že jsem ani neměl chuť to dokoukat a nakopnout je všechny do zadku. Ani za ty herecké výkony (jeden - Phoenix) to nestojí. ()

Eviator

U tohohle filmu jsem se dlouho nemohl rozhodnout, protože skvělé scény jako honička v dešti, drogové doupě a scény ve vysoké trávě mi kazil zbytek filmu, který mi přišel trochu dlouhý... Eva Mendes je jako vždy fine a Joaquin Phoenix, kterého jsem neměl rád, zase překvapil. ()

emo

Vcelku slušný thriller so zaujímavou zápletkou, hviezdnym hereckým obsadením, ale dost nevýrazným spracovaním... Čo sa týka hereckých výkonov, nie je to nič výnimočné ale všetci zúčastnení podávajú svoj štandard. Pre mňa trošku sklamanie... ()

mortak

Modelově vystavěné drama. Kdyby Mark Wahlberg nebyl tak fotogenicky ryzí typ mladého policisty, Robert Duvall tak fotogenicky ryzí typ starého a moudrého policisty, Eva Mendes tak fotogenicky ryzí typ živočišné krásy a Joaquin Phoenix tak fotogenicky svou tváří nevyjadřoval ten základní rozpor, který musí vyřešit... Ale jízda deštěm je opravdu skvěle natočená a už jen pro ni není tento film ztracený čas. ()

SeanLSD

Slušný rozbeh a nábeh na poriadne rozorvanú drámu zhatili obrat k otrepanej policajnej story, prílišná predvídateľnosť a dosť prvoplánová hra na city. Nikdy nezaškodí pripomenúť, že v boji proti zločinu ľudia pokladajú svoje životy a ja preto nezačnem kritizovať priamosť a úprimnosť tohoto snímku, ale z filmového hľadiska diváka, zvyknutého ( a otupeného ) tými najšialenejšími zvratmi, vychcanosťami a nereálnosťou prezentovanou presvedčivo realisticky, to bol iba natiahnutý diel starého televízneho seriálu s lepšími hercami. Úprimný, jednoduchý a priamy príbeh, akých sa aj okolo každého z nás odohrávajú desiatky, už skrátka v kine nestačí. Dokonca ani mne. A to nie je dobre. Preto si len ako divák povzdychnem : škoda, pokračovať v načatej línií, Joaquin Phoenix by utiahol akokoľvek dramatický scenár, sledovať jeho postavy aj s ich premenami je skutočný pôžitok. Ktovie, akú úlohu uňho v rozhodovaní ( spolu s Wahlbergom boli aj producentmi ) zohral fakt, že sa jeho brat v jeho prítomnosti predávkoval. Možno hral preto tak dobre, že to preňho bolo dosť osobné...a v prípade iného vývinu scenára by sme ho tu možno ani nevideli ( pritom ale tá arogantná frajerská póza na začiatku mu svedčila omnoho viac ). Každopádne, vďaka hereckým výkonom ( hlavne jeho ) táto moralistická jednohubka za pozornosť stojí. Dobro a zákon možno zvíťazia, nebude to ale zadarmo ! http://www.nekultura.cz/film-recenze/noc-patri-nam-we-own-the-night.html ()

Radiq

Vynikající krimoška, která si na nic nehraje. Všechno ukazuje krutě a reálně a hrdinové jsou všichni taky jenom lidi a ne Ramba a Rockyové. Obzvlášť vychytaná je honička v autech, když převážejí Bobbyho - je totiž celá braná jakoby z jeho pohledu - personalizovaná na něho. Samozřejmě to je jen jedna z mnoha vynikajících momentů. Děj je i přes svou jednoduchost propleten originálními nápady a všechny postavy mají hloubku. Myslím, že v poslední době je to vrchol žánru. "Lepší být souzen dvanácti, než nesen šesti." ()

Rockwood

Odvážím se tomuto filmu darovat plný počet. Nenapadá mě nic, co bych tomuto filmu vytknul. Velice se mi líbil příběh plný emocí. I zpracování se mi líbilo. Scéna, kdy je Joaquin přepravován do jiného úkrytu a přepadnou je rusáci se fakt povedla. No a co se týče hereckého obsazení, proti tomu taky nic nemám. ()

URBAN

Řekl bych že to bylo kapku bezemoční , mohlo to mít víc štávy protože mi to celé připadalo otupělé . Všechno sice bylo dobré , jenže bez efektu . U Marka jsem na takové hraní zvyklý a líbí se mi to , ale tohle nebyl zrovna film který by se měl ubírat v tomto směru . Takže dobrý film , jen špatní herci . Možná by stačilo prohodit role a mohlo to vypadat lépe . ( 3.1.14/MAC ) ()

Brad Pitt opět nájemným vrahem?

Brad Pitt opět nájemným vrahem?

17.08.2011

Zdá se, že touží po vlastní akční sérii. Se Smithovými to nevyšlo, ale Pitt se nevzdává a upsal se adaptaci románu Marka Greaneyho „The Gray Man“. Ten už má jedno pokračování („On Target“ vyšlo loni)… (více)

Jeremy Renner – novodobý Steve McQueen?

Jeremy Renner – novodobý Steve McQueen?

03.05.2011

Jestli dnes existuje herec, kterého chtějí do svého filmu všichni producenti a režiséři, je jím právě Jeremy Renner, nominovaný na Oscara za Smrt čeká všude a Město. Nedávno dotočil Mission:… (více)

Brad Pitt na cestě do Akatoru

Brad Pitt na cestě do Akatoru

11.12.2008

Chvíli to vypadalo, že projekt Lost City of Z, který pro studio Paramount Pictures chystá produkční společnost Brada Pitta Plan B (a ve kterém si Brad zřejmě i zahraje hlavní roli), upadl v zapomnění… (více)