Film líčí příběh dvou bratrů, kteří se ocitnou na rozdílných stranách zákona. Bobby Green (Joaquin Phoenix) pracuje jako šéf brooklynského nočního klubu El Caribe, který patří ruskému mafiánovi Bužajevovi. Prostředí jako stvořené pro distribuci drog ostrým zrakem sleduje Bobbyho bratr Joseph Grusinsky (Mark Wahlberg). Oba sourozenci se nestýkají a jejich vztah vzhledem k rozdílným příjmením zůstává utajen. Situace se však vyostří a Bobby je nucen si vybrat mezi nablýskaným kriminálním životem a rodinnou ctí, reprezentovanou policejními uniformami nejen Josepha ale i jejich otce Alberta (Robert Duvall). Volba to není jednoduchá a Bobby za ni zaplatí víc, než měl v úmyslu. (Česká televize)

MJMilan

I když je Joaquinova postava celkem působivě napsaná a vůbec i nápad se zdá být celkem povedený, filmu dle mého názoru chybí šťáva, něco co by člověka upevnilo pevně k sedačce a bral z mističky jeden popcorn za druhým. Nicméně i tak dívatelný snímek. ()

andrii

Příliš čerstvé a citlivé. Až příliš osobní, když kšeft zasáhne vazby "rodinný." Joaquin "Fénix" se spálil o svoje, popelí se v podsvětí. Musí vést dva životy, ale jsou určité limity...Vlastní krev pocitově vše rozbouří a následně zbývá jediné možné, konečné řešení. Popel ze scestí rozptýlit, rovnou vysypat do koše a pak, na zelené louce zroď se, povstaň, nový člověče. ()

Kjůkíí

Připomíná mi to Rodinu policajtů, emotivní snímek zachycující sílu rodinných vazeb a síly vzdát se všeho kvůli svým bližním. Touhu pomstít se. Joaquin Phoenix se přidá na stranu dobra, no proč ne, ale scénář je takový, jaký jsme byli zvyklí vídat před mnoha lety, chtělo by to něco nového, neotřelého, klidně o policajtech, ale ne v takovém starém hábitu. A co třeba jiná než ruská mafie? To už je ohrané. Kdybych to měl srovnávat s Východními přísliby, jako to tu každý dělá, máme jasného vítěze a tenhle snímek, to opravdu není, je to příliš jednoduchá kriminálka, i když solidně natočená. Oskarové nominace Východních příslibů jsou na místě. Ale film se mi líbil, kriminální žánr mám rád, zaujal mě a Eva Mendes mohla by dostat více prostoru a nějak se angažovat. Ale je prostě okouzlující, hlavně ta úvodní scéna, no nechápal jsem, asi ji někdy pozvu na drink:D ()

trojtmberk

Ze začátku je našlápnuto na zajímavou a napínavou kriminálku, ale problémem je, že se žádný překvapení nekoná a všechno dopadne přesně podle očekávání. Joaquin Phoenix si dobře odehraje to co má a je vidět, že mu tyhle utrápený postavy seděj a vlastně i Eva Mendes splnila roli zkrášlovadla celkem obstojně. ()

Cedr

Lehce nadprůměrný a celkem uvěřitelný krimi thriller. Častá snaha o útok na city ne vždy funguje, ale všehovšudy jde ve svém žánru o kvalitně provedenou práci. ()

Vecko99

Výborný Joaquin Phoenix v temné a atmosférické kriminálce, které jen chybí trochu propracovanější příběh..... ()

Charlizee

Když jsem šla do kina, netušila jsem, o co jde - film vybíral kamarád, který mi obsah nebyl schopen nijak přiblížit. Při prvních 5ti - 10ti minutách jsem si říkala, že to bude utrpení, pak mě ale Phoenix strhl svou přesvědčivostí, kterou vzápětí doplnili i Wahlberg s Duvallem a už jsem se vezla... Když bylo po všem, nevěřila jsem, že je tak málo hodin. Přišlo mi, že jsem filmem strávila mnohem delší dobu... Nutno poznamenat, že délka se mi neprotáhla nudou, ale naopak dějem, který mě chytil. P.S: Phoenix je opravdu výborný a já se tady dušuji, že už o něm nikdy neřeknu půl křivého slova:-) ()

Sfinkter

Osazenstvo netřeba představovat, spousta scén mě napínala k nesnesení a Phoenixův trhlý nadhled jsem si naprosto oblíbil. Kvalitní přírůstek žánru. ()

Jizni Tlapa

Né jen,že jim patří noc. Patří jim originalita a naprostá dějová nepředvídatelnost tohohle snímku, což ho pasuje na právem hodnocených 80 %.Patří jim i povedená muzika a perfektní volba třech hlavních aktérů! (Mendes obzvlášť). A že si občas scénáristicky kňournou?? No a? Patří jím dík! ()

Lachtaan

Momentální preference pro policejní krimithrillery stále neukojeny, a to nejen tím, že mi jich ještě spousta zbývá. Grayův kousek We Own the Night je nejspíše tím z méně profláklých, o to víc bych jej ale doporučil všem, které chytla obdobná žánrová slina jako mě. V tomhle filmu najdete i mnoho klišé, které podobná díla provázejí, pokud jste ovšem nepřišli hledat novou Skrytou identitu, nic vás tady neurazí. [viděno na HBO Max 22.4.2022] ()

Chasm

Velmi dobře podané "oldschool" krimi s výtečným Phoenixem. Zvládnuté akční scény, temná atmosféra i super hudba mě sice nedonutili dát pět hvězdiček (scénář je opravdu trochu ohraný), stejně jsem ale byl příjemně překvapen... 75% ()

Elví

Nebudu zbytečně plýtvat slovy tlacháním o ničem. Na to tu máme jiné. Prostě super. A až budu jednou velká, vezmu si Joaquina Phoenixe a budeme mít velké děti a spoustu domů:). ()

danoo

Priehľadný americký (v tom „najlepšom" zmysle slova) príbeh, natočený v kontexte novej vlny akčných kriminálnych filmov, nevylepšila ani charizma Joaquina Phoenixa ani toľko oslavovaná nástupná scéna. ()

neoBlast

Pro mě velmi milé překvapení. Sympatické je, že i přes absolutní průměrnost zápletky se zúčastnění herci, v čele se skvělým Phoenixem, i režisér James Gray snaží a jdou všichni do všeho naplno. Feelingová podobnost se Čtyřmi bratry je více než očividná, už jenom např. hodně zajímavě ztvárněnou automobilovou honičkou (oproti sněhové vánici nám Gray nabízí hustou průtrž mračen). Tleskám za řemeslně perfektně odvedenou práci. 70 % ()

PierrevanH

Tématikou podobný film skryté identitě, avšak "noc patří nám" nemá tak velký příběh. Phoenix zcela předčil ostatní a jasně ukázal, že patří mezi špičkové herce. Hodnocení tři * a půl. ()

Pavlínka9

Film oplývá výbornou atmosférou, ať už tou "zlou" či "hodnou", která je rovnoměrně zastoupena bratry v podání Phoenixe a Wahlberga. Bohužel mi na filmu něco stále chybělo či až moc přebývalo. Co se mi ovšem moc líbilo byly vypjaté scény, kterých ve filmu je poměrně dost. Ať už se jedná o situaci, kdy Phoenix jde "ochutnat" nový materiál a je tak nervózní, až se tím prozradí, a také samozřejmě vynikající automobilová honička v dešti, při níž se mi tajil dech. Bohužel to je ale vše. Doufám, že až se příště k filmu zas dostanu, okouzlí mě i něčím jiným. ()

Brad Pitt opět nájemným vrahem?

Brad Pitt opět nájemným vrahem?

17.08.2011

Zdá se, že touží po vlastní akční sérii. Se Smithovými to nevyšlo, ale Pitt se nevzdává a upsal se adaptaci románu Marka Greaneyho „The Gray Man“. Ten už má jedno pokračování („On Target“ vyšlo loni)… (více)

Jeremy Renner – novodobý Steve McQueen?

Jeremy Renner – novodobý Steve McQueen?

03.05.2011

Jestli dnes existuje herec, kterého chtějí do svého filmu všichni producenti a režiséři, je jím právě Jeremy Renner, nominovaný na Oscara za Smrt čeká všude a Město. Nedávno dotočil Mission:… (více)

Brad Pitt na cestě do Akatoru

Brad Pitt na cestě do Akatoru

11.12.2008

Chvíli to vypadalo, že projekt Lost City of Z, který pro studio Paramount Pictures chystá produkční společnost Brada Pitta Plan B (a ve kterém si Brad zřejmě i zahraje hlavní roli), upadl v zapomnění… (více)