Ze záhrobí

• Velká Británie From Beyond the Grave (více)

„Á, zákazník. Pojďte, pojďte dál. Určitě tu najdete, co hledáte. Výhodné ceny, velký výběr ze všeho. A taky nějaké překvapení ke každému nákupu…“ Starožitník Peter Cushing obchoduje s předměty, které, jsou-li získány nepoctivě, mohou svým majitelům přivodit značnou újmu.
Britský povídkový film obsahující epizody Zrcadlo, Vyznamenání, Tabatěrka a Dveře. (dopitak)

Raziel_cz

Peter Cushing provází další antologií od Amicusu a opět je to paráda. Čtyři krátké horory se sice tematicky rozcházejí, ale všechny mají skvělý styl a atmosféru a jsou napínavé; a Tabatěrka navíc nandává porci černého humoru. Nejvíc se mi líbilo Vyznamenání s Ianem Bannenem a vynikajícím Donaldem Pleasencem, nejméně Dveře, které evokují klasické gotické cormanovky. Což tedy znamená, že jsou pořád výborné, jenom mají krotší tempo, což mi přišlo jako trochu nešťastné na finální segment. Všehovšudy ale ohromná spokojenost a pěkné dušičkové pokoukání. ()

Cechyno4

Pro mě překvapivě dobré. Nečekal jsem to. První povídka je zřejmě nejslabší. Bez atmosféry a velmi očekávaná pointa. *Druhý příběh už byl lepší. Voodoo to mě vždy zajímalo. A i když konec se dal znovu očekávat, chladnokrevný výraz paní s jehlou a dobré zpracování na mě velmi zapůsobilo.***Třetí příběh je dle mého názoru nejlepší. Opravdová hororová atmosféra, vrzání v domě a vymítání démona, konec velmi dobrý. Kdyby tento příběh neměl pár legračních scén, dal bych plnou palbu.****Poslední díl, nebyl špatný i atmosféra byla chvílemi dobrá, ale samotná zápletka mě nijak výrazně neoslovila.** Suma sumárum mi z toho vychází pěkné tři hvězdy. Rozhodně stojí za shlédnutí. ()

patho666

Poviedky z obchodu so starožitnosťami v ktorom predáva Peter Cushing? Samozrejme poctivá prácička. Zrkadlo nasadí latku veľmi vysoko a ostatným sa ju už síce prekonať nepodarí no aj tak nuda nehrozí. ()