Arn

• Švédsko Arn - Tempelriddaren (více)

hEROic

Nečekaně slušná kvalita. Neříkám, že je to nějaká pecka, ale zabavil jsem se od začátku do konce. 70% ()

Ziggy Zagg

Velmi slušně zpracované téma křižáckých výprav. Jen mi trochu vadilo, že jsem vždy dopředu odtušil když ne přesně scénu, tak alespoň co se stane. Tímto hodnotím dva filmy najednou, protože rozdíl mezi "The Knight templar" a "The Kingdom at Road's End" je opravdu minimální. U novějšího zpracování z roku 2008 je tam rozvinuto o pár postav více, ale jinak je to sestříháno z 3/4 ze stejného materiálu. Když to uvidíte od sebe déle než tři měsíce, bude se vám zdát, že koukáte na stejný film. ()

pepa3rd

Nejsem si jistý, zda mohu tento film hodnotit, protože jsem viděl jen dvouhodinový sestřih obou dílů, který u nás vyšel na DVD. I přes to, a možná právě pro to, ho hodnotím tak jak ho hodnotím. Velmi svižně ubíhající příběh střídající akci a romantiku, sledující po řadu let osudy dvou v mládí násilím oddělených lidí. To vše zasazeno do neskutečně nádherných historických reálií, především svatá země je ztvárněna doslova pohádkově. Nádherná výprava, vynikající kamera, neokoukaní sympatičtí herci. Historický velkofilm jak má být. Jediným nedostatkem tak zůstávají jen místy velké skoky v ději, které vypovídají o tom, že nůžkám střihače padlo za oběť víc než jen pár nepotřebných scén. Půlhodinu navíc by si ještě zasloužil. Takto nezbývá, než si sehnat plnou čtyřhodinovou verzi. Už se těším. ()

MJ

Výborně nakrouceno. Rozhodně bych chtěl vyzvednou kostýmové zpracování. Podle mého skromného a neodborného názoru je na 99,99% věrné. ()

dakarin

Tak jsem se po Pipi dlouhé punčoše dočkal dalšího nadprůměrného snímku švédské produkce. Výborně režisérsky i herecky zvládnutý film, vcelku objektivně, realisticky, přitom však zajímavě s jen lehce pohádkovým dotykem hovoří o historii našich předků (zvláštní, že jsem se necíleně a nenásilně ztotožnil s evropskými seveřany - však po staletí víceméně na jedné lodi jsme byli ;-) Tedy příjemné překvapení --- DOPORUČUJI :-) ()

Jeand´Boa

Od Skandinávského poloostrova bych něco podobného rozhodně nečekal, takže chválu neskrývám. Velmi povedené, ale zároveň nutno přiznat, že k velkoleposti tomu ještě ledasco chybí... ()

Bollek

Bylo to dost dlouhé, ale stejně jsem si před koncem řekl, že bych chtěl ještě víc a že to uteklo nějak moc rychle. Arnovy zážitky na křížové výpravě jsem hltal jako o život, stejně jako jsem byl napjatý, jestli se jednou konečně vrátí domů. Trochu více pozornosti mohlo být věnováno bitvám, obzvláště Arnově zajímavému stylu. Na to, kolik do toho bylo investováno peněz, se z bojů dalo vytěžit možná i víc. ()

Rado H.

Komu se líbil příběh Království nebeské,ale byl zklamán zpracováním najde v tomhle filmu myslím o dost lepší náhradu. Velmi příjemný příběh s překvapivě málo akčními scénami s krásnými ženami a statečnými muži. Doporučuji milovníkům historických filmů, odrazuji "náročné" diváky.Za pozornost také stojí netuctové prostředí Skandinávie. ()

Trias

Opravdu velké překvapení! Arn nabízí napínavý příběh, skvělou práci s kamerou, velmi kvalitní výpravu i šermířské souboje. I přes svou délku mě udržel v napětí. Osobně tento film hodnotím výše než Království nebeské, které až příliš odkazovalo na problémy současné doby. Naopak v tomto případě se zde velice neotřelým způsobem rozvádějí motivy křesťanství, které je zde rozvedeno do dvou rozdílných poloh - napůl pohanské ve Švédsku a orientalizované ve Svaté zemi. ()

HonzaMag

Méně výpravná severská obdoba Království nebeského (viděna z trochu jiného úhlu). Je až s podivem, kdo že to všechno nezachránil život úhlavnímu nepříteli všech křesťanů Saladinovi ...? :-) Bitvy občas působí trochu naivně (hlavně ta závěrečná - ta byla chvílemi k popukání), ale jinak spokojenost; takže za poctivé 4 hvězdy! ()

Slunkoo

príroda pekna boje žiadne romantická nuda a dokocna prerobyli :D║Rozpočet $28miliónov║Tržby Celosvetovo $20,719,476║ ()

Toochman

Nádhnerný příběh, výjiměčná výprava, půvabné exteriery, skvělá atmosfera...a dalo by se pokračovat. Musím nesouhlasit s některými komentáři např. o tom, že Flinth kopíruje filmu Kingdom of Heaven. To je přinejmenším nesmysl, protože knížní předloha Arna byla napsána mezi lety 1998-2000... A divákům kritikům, kterým (soudě podle dalších komentářů) chybí akce a krev, bych doporučil, aby si pustili něco amerického. Tento film měl být a je hlavně o něčem jiném :) ()

kwaicheng

Vcelku nudný film. Hlavní dvojici samozřejmě fandíme, ale jinak? Švédové byli nějací pomatení, v závěrečné bitvě řvali "Za Norsko!"...bylo to hen také roztahané. To su zvědav, o čem bude dvojka, když hlavní hrdina na konci skapal. Aha, no tak to bych se posral, oni to jsou dva úplně stejný filmy. ()

Mitisko

Z tych prekliatych náboženských kecov mi je na grcanie a to doslova. Tie is "zvyky" tresty a morálka v tom období des. A tá stará suka mníška taká keby sa mi dostane do ruk. Taketo kur*y v mene boha ubližovali ostatným a nič iné neboli ani tie križiacke výpravy. Však tolko žien čo oni upálili ako čarodejnice a kolko ludí počas toho zahynulo to bolo viac ako za prvej svetovej vojny ! ()

jiriks

Tre kronur. Arn. Templářský rytíř, který bojuje za Svaté město. 12. století. Mám tohle období ve filmech moc rád. Řada lidí jej spojuje s královstvím nebeským. Proč ne? Jde o stejnou věc, ale jinou bitvu. Stejné postavy. Tohle bylo ale až okrajově v třičtvrtině filmu. Jinak tam jde o něco jiného, o lásku v jiné zemi. Hezká hudba, těším se na pokračování.... ()

danny_21

Podobnost námetu se Scottovým Kingdom of Heaven je patrná, ale Arnovi schází pořádné scény bitevní vřavy, lepší herci, lépe zpracovaný a poskládaný sled příběhu. Průměrná televizní produkce - 50 % ()

haWranka

Tak asi takhle. Hezký to bylo, ne že ne. Ale pár věcí mi přece vadilo. Předně to byl hlavní představitel, shodně je možné ho také nazývat pan Prkenný. Další věcí bylo občas trochu moc poskakování v ději. Koukám, koukám, a Arn najednou dostává propouštěcí listinu po 20 letech, i když mám pocit, že do Jeruzaléma sotva přijel. A tak dál. Přesto jsem byla odhodlaná dát 4*. Jenže konec to úplně zabil. To cílené slzopudičství mi prostě hnulo žlučí a degradovalo to jinak slušný film v rámci žánru. ()

deLaFere

Řekl bych, že přílišná inspirace v hollywoodských blockbusterech je vadou tohoto snímku. Postavy jsou černobílé a děj je velmi šablonovitý. Druhá polovina filmu je dost rozvleklá a slušela by tomu menší stopáž, zjednodušeně řečeno bych od švédského snímku očekával větší originalitu a rozhled, tváří se to jako historický snímek, ale kromě Saladina a Knuta tam nic z historie není, události ve Svaté zemi jsou znázorněny opravdu hloupě, především ze strany templářů, kteří vypadají jako tlupa amaterů a Arn je musí svou "genialitou" zachránit. Škoda, trochu promarněný potenciál. ()

Likan7

Nemůžu říct, že by to bylo špatný. Problém mam ale hlavně se stopáží. Kdyby měl film 90, maximálně 100 minut, měl by mnohem větší spád a byl by divácky mnohem atraktivnější. Takhle tu je plno scén, které jsou zbytečné a převážně nudné, což ve finále filmu hodně ubližuje. A neprávem, první půle byla moc pěkná. Všechno za doprovodu tak fantastický hudby, že teď přemýšlím, jestli mě někdy soundtrack tak uchvátil. Na filmu je určitě znát ten "nejdražší rozpočet". Kulisy, kostýmy, všechno na skvělý úrovni. Jak ale řikám, obrovská škoda přepálený stopáže. ()