poster

Mise na Mars

 • USA

  Mission to Mars

 • Slovensko

  Misia na Mars

Dobrodružný / Drama / Sci-Fi

USA, 2000, 109 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • JASON_X
  ***

  Nepochopitelně nevyrovnaný film. Nesourodá a neslučitelná směsice Kubricka a Špílberga. Začíná to jako Špílberg (gardenparty s několika ultradementními dialogy), pak brutální střih na zemský orbit, film k mé radosti postupně kubrickuje (let na Mars, let kosmonautů otevřeným prostorem), aby pak přes umírněného Špílberga (vztyčování americké vlajky na Marsu) totálně vyšpílbergoval v samotném závěru, který je svou upatlanou a mazlavou slizkostí ještě špílbergovštější než samotný Špílberg. Plačící Marťan, jímavá cajdákovitá hudba, snůška patetických keců... měl jsem co dělat, abych se hnusem nepoblil, tak odporné to bylo. Lepší strašná sci-fi než žádná, takže se sebezapřením dám tři hvězdy za výpravu, efekty a za tu kubrickovštinu.(28.12.2013)

 • sochoking
  odpad!

  Kua, to som si zase raz dal :( O čom to vlastne bolo?! Nekonečne dlhý koniec a nekonečne dlhá nuda. A aby toho nebolo málo, tak komparz pre zmenu vyhrali najnesympatickejší herci pod slnkom. Počnúc Garym Sinise a tým jeho idiotským úškľabkom, končiac Timom Robbinsom. Ešteže zahučal pomerne rýchlo, bo som sa na ten jeho xicht už nemohol pozerať. Opäť raz zabitý čas...(22.2.2009)

 • nash.
  *****

  Před lety jsem ten film odsoudil jako dokonale natočenou nepovedenou nudu.. Po letech mi nezbývá než nasypat si popel na hlavut a přiznat, že jsem film velmi podcenil, o čemž mě přesvědčí každá další repríza, kterou si dám. Skvělé obsazení, dokonalé zpracování, strhující emoce, fantastická atmosféra, ve které se převaluje dokonalý mix tajemství a uvěřitelného pojetí, které nikde příliš netlačí na pilu a nesnaží se být efektně videoklipově cool ani nepředvádí bandu nežitvotně schopných supermanů, kteří si vždy vědí rady... Po letech a po ověření několika reprízami říkám, že z marsovských filmů je možná nejlepší, který kdy byl natočen.(13.9.2008)

 • k212
  *

  Tak tohle mě položilo! Co to mělo být ... snad prequel ke kultovní Cameronově Propasti??? Co ta grafika mimozemšťánka, co ta vykořistěná idea dýchání v zavodněných plících ... sakra scenaristé asi nepředpokládali, že to někdo zná, že to někdo před patnácti lety viděl! Ale nebudu tak vostrá, nebýt poslední půlhodinky, dala bych za ***. Protože je mi Brian de Palma sympatický svou režií, protože Gary Sinise klidně zastoupí mimozemšťana a Tim Robins s Donem Cheadlem jsou příjemní herci.(16.8.2005)

 • Terva
  *****

  CITÁT - To je stav bez tíže.......... Začátek je trochu moc rychlí. Přeskok rovnou na Mars mohl býti trochu víc rozveden a propracovanější. Mohl být vidět alespoň start rakety. Takhle je to přeskok rovnou na Mars. Jinak má příběh velmi povedené efekty a dobrou dramatizaci. CITÁT - Vítej, Krásko......... Těleso mimozemského původu na Marsu se stává středobodem celého příběhu. CITÁT - Haló, je tam někdo?........... Překrásné jsou záběry okolo 87 minuty. Film při kterém Bůh zapláče, Darwin zalapá po dechu a imaginární koza zůstane celá. CITÁT - Ale já se také vracím domů........ Krásný příběh, nádherná kamera a speciální efekty, překrásná hudba a přijde i "kouzelník". CITÁT - Viděli jste to??!!........(1.4.2013)

 • - Povrch planety Mars o rozloze 55 akrů byl postaven z písečných dun, pokryt tisíci kubíky betonu a obarven statisíci litry červené latexové barvy. Ve své době šlo o největší filmovou konstrukci a filmaři ji postavili nedaleko Vancouveru. [Zdroj: měsíčník Cinema 6/2000] (Locksley)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace