Světová válka Z

• USA World War Z (více)
USA / Malta, 2013, 116 min (Special Edition: 123 min)

Režie:

Marc Forster

Předloha:

Max Brooks (kniha)

VVee69

Zombie filmy moc nemusím. Ale každopádne toto bolo niečo iné. Netušil som, že celosvetová zombie kríza sa da takto dobre spracovať. S ohľadom na koniec by som bol celkom rád keby dvojka uzrela svetlo svetra čo najskôr. ()

Investman

Pro mě abosultní pecka!! Brad Pitt je můj nejoblíbenější herec a opět mi ukázal proč... Jeho herecký výkon se mi sakra líbíl a jelikož miluju i žánr zombie horor - těžko bych hledal lepší film pro mě... Už se těším až vyjde na DVD..... ()

Stephora

film by nebyl špatný, nebejt těch zombíků! Ano, vím, že zombíky prostě nemám ráda, vždy mi přišli směšní a trapní a nikoliv hroziví, ale tenhle film se dal natočit úplně stejně jen s tím rozdílem, že by se ti pokousaní lidé NECHOVALI jako zombie, ale třeba jen jako nakažení nějakým virem - mohli, smrkat, kašlat, být slepí, slzet, být bledí a být třeba "jen" agresivní...nevím - vždyť se proboha nemusí klátit, vrčet, klopýtat, čmuchat kolem sebe a být nahnědlí, zkrvavení a polorozpadlí! Celý film to hrozně sráží - tady může chrochtat opravdu jen někdo, kdo zombíky miluje! Brad to, jako vždy, dobře zahrál, věříme mu to a téma to taky není úplně špatný, ale dát takové zombárně 76% je trestuhodné, obzvlášť, když žádná z hlavních postav ve filmu nakonec nezařve a máme tu happy-end. Subjektivně dávám 58% a to vlastně jen Bradovi, protože nezklamal, on tyhle postavy umí bez patosu a plačtivosti. ()

ProchySBK

Nebejt Brada Pitta tak o jednu hvězdu dolu. Jinak super, rozjíždí se to pěkně a je tu i neokoukaný děj. Zombie mám rád, a za poslední dobu se už zdálo, že tento žánr jde do sraček viz Mrtví a neklidní... Takže za mě rozhodně jo! ()

Tydlik

Film si nikde "nesekal", žádný dlouhý zbytečný scény a zombici plný života :D Po dlouhé době dobrý film se zombikama. Bavilo mě to hafo =) ()

Caesarion

No to se mi líbilo hodně. Nějak jako vždy se film na podobné téma rozjede rychle a pak je pestrý a efektně naprosto špičkový. Samozřejmostí je dobrý výkon Brada Pitta, který za sebou nechává vše v pozadí-to vlastně je základní kámen kvality celého filmu. ()

neo101

super nástup, kdy vás to hodí do děje rychleji než se stačíte vůbec rozkoukat. Výborná hryzačka v takové rychlosti, kdy máte fakt strach, že nejde utéct a člověk ani nemusí zakopnout, zaseknout nohu za šutrem nebo se jinak zdržet, aby byl dostihnut pomalým plížícím se zombem. Tady netreba. Kdo má pomalý nohy, má smůlu. Asi nejsem sám, kdo vidí inspiraci v Já legenda. A docela pěkný lekačky.Pitt mi tam neseděl, bohužel. Tu postavu mohl hrát kdokoli. přečetl jsem i pár komentářů a některé výtky mi vadí. Třeba o lezení přes zeď. Jako první mě napadlo, proč nelezou po sobě:) a ten hluk je jednoznačně lákal... což v laboratoři nebylo a tak byli klidnější. s dalšími se již ztotožňuji, jako s nesmrtelností při pádu letadla a s takovou ránou v břiše by tu požární sekyru ani neudržel. Vojanda má práh bolesti někde nevim kde, protože i přes vodku z minibaru by bolestí zdechla. rodinné scénky stačily na začátku, to zbytečné vracení se k manželce a věčně spícím dětem bych oželel. závěr mě trochu naštval, protože dává prostor k druhému dílu a stejně jako u drtivé většiny filmů může jít o výrazný pokles v kvalitě. Kdo sakra chce druhej díl Já legenda, WWZ, Nákazy, Smrtící epidemie apod.... ? Je to škoda. Žánr je prakticky nevyčerpatelný, může se točit na téma spousta filmů a lepších a není nutné pokračovat druhým dílem a pak třeba třetím atd.. ()

robert+

Od detstva cakam na zombie film podla mojho gusta. Skoro som sa dockal. Skoda toho konca. Ale ked si niekto stava tak vysoku "zed" tak to asi musi byt velky prizdisrac. Aspon ti v hollywoode... ()

hujerita

Paráda impulzívne, rýchly rozbeh, žiadne čakanie rýchly walkers :-))) akurát ma nasral : " Aha !!! Náhoda!!! " Inak naozaj veľmi milo prekvapený a super my to sadlo. Podľa mňa inšpirácia-prvotná myšlienka- seriálom Walking Dead (troška). A chcel by som ten alternatívny koniec o ktorom to tvorcovia hovorili, mohlo to byť zaujímavejšie a dúfam že v nejakej špeciálnej edícii sa ho aj dočkáme. ()

Orphan

Nečekejte žádný zdlouhavý úvod z rodinného života nebo práce hlavního hrdiny. Marc Forster se s tím nepáře a skákající kousající zombie na vás vypustí hned ve 3. minutě. Pak už se film rozvíjí do nekončící akce, útěků, přeletů, sekání rukou a zombie killing, kterou pochopitelně božský Brad s drobnými povrchovými zraněními přežije. Mimo jiné použitím toho nejdůležitějšího svalu objeví způsob, jako zombie přelstít. Musím zmínit, že scéna v letadle, kde si již myslíte, že si můžete na chvíli odpočinout vás také nenechá vydechnout. Celá akce je završena napínavými scénami v bloku B (a la Resident evil), kde parta bývalých výzkumníků proměněná v zombie brání hlavním hrdinům v získání koktejlu virových a infekčních onemocnění typu cholera, ptačí chřipka nebo SARS. Doporučuji tento film všem příznivcům 28 dní poté a Resident evil. ()

Pufintak

Jak je již u Fostera obvyklé opět výborná podívaná. Navzdory místy přemrštěným efektům i nutnému zakomponování tradičních amerických hodnot se jedná na hororový akční thriller o překvapivě svižný a zábavný počin. Brad Pitt je jako vždy velmi přesvědčivý, příběhová linie zajímavá a hororové pasáže nepůsobí vůbec lacině, jako u mnohých snímků se zombie tématikou. Shlédnuto těsně po Oblivion s Tomem Cruisem se vzdáleně podobnou postapokalyptickou tématikou a to jen umocnilo zážitek z tohoto filmu. Pitt: Cruise - 1:0. ()

ThorOdinson

Zombiee filmiky sa mi moc nepacia. Neviem, vseobecne horror neni moj zaner. Ale, na tento snimok sa mi pacil, ze to bolo tak rozkuskovane na rozne linie - najprv nakaza, zombieci sa prebudzaju - potom trosku questu o hladani riesenia a akcie a nakoniec honicka v uzavretom priestore ala resident evil. Je pravda, ze ak by si vsimal viac detaljov tak by nemusel podniknut tak dlhu cestu za poznanim a vyriesenim problemu pandemie - ale mozno to bola ta cesta ktoru musel prejst aby k vedomosti dospel...a mne osobne - bez tej cesty za poznanim, by ten film bol nudny :) ()

deedulka

Tak nám Bradík opět zachraňuje svět. A pročpak to dělá? Přece aby zachránil svou rodinu před zombieky. Napínavé akční a trochu strašidelné. Zombie se rádi schovávají na nečekaných místech a jsou rychlí, takže leknutí je zaručeno. Film se neubránil ani pár přešlapům např. když vojandě uříznou ruku a ta se celou dobu tváří, jako by jí pálili na noze bradavici - slečna měla práh bolesti asi hodně mimo. Jinak jsem si film užila, hlavní hrdina je rozený vůdce a dokáže se rychle rozhodnout a udržet klid ve všech situacích. Herec ale taky ví, že je to jen jako, že ano? :) Kvalitní snímek se zombie tematikou a i trochu hlubším smyslem, když budete hledat. :) ()

polko

Znova som spravil tú chybu, že som si najskôr prečítal knihu, ktorá bola predlohou filmu. Viac ako skutočnosť, že je World War Z knihou iba zľahka inšpirovaný som nevedel vstrebať najmä rýchlo pohybujúcich sa zombíkov a hlavne neautorský spôsob víťazstva nad zberbou nemrtvích. No dáva to aspoň šancu niekomu druhému spraviť ten film inak a dovolím si povedať, že možno aj lepšie... ()

Lazy87

Opět si nedokázali odpustit tu romantickou vložku, tentokrát rodinnou. Nevadí, asi jsem si zvykl a možná po pár podobných filmech mi dokonce ukápne slza. Přesto jsem s tímhle filmem plným naspeedovaných zombie (tolik energie po smrti...) naplněn svým očekáváním. The End trochu zkrátili, ale stejně už by se tam asi nic zajímavého nestalo. Holt s Walking Dead mi asu zombie přirostly k srdci, snad mě to přejde. ()

TomAbrt

Možná, že kdyby nebylo vsude kolem už prezombikovano, dál bych větší hodnocení, ovšem tomu tak bohužel není. V dnešní době je na toto téma natočeno už tolik filmů se stejnou linii děje, až to nudí. Pokud tento film neuvidíte o nic neprijdete, můžete se podívat na jiný se stejným tématem, ovšem už bez Brada Pitta. Díky němu jsou zřejmě i recenze příznivější. ()

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech