Za svitu měsíce

• USA Moonlight
USA, (2007–2008), 11 h 32 min (Minutáž: 41–45 min)

Alex O'Loughlin, Sophia Myles, Jason Dohring, Brian White, Shannyn Sossamon, Jacob Vargas, Holly Valance, Rudolf Martin, Tami Roman, Jordan Belfi, David Blue (více)

Epizody(16)

Každé soukromé očko zná mnohá tajemství ostatních lidí. Losangeleský soukromý detektiv Mick St. John (Alex O'Loughlin) má také co skrývat. Je totiž upír a jeho život komplikuje přátelství s nemrtvým finančním magnátem (Jason Dohring), vzpomínky na neodolatelnou bývalou manželku (Shannyn Sossamon), která z Micka udělala upíra a také vztah s lidskou dívkou (Sophia Myles). Mick dobře ví, jak obtížné a nebezpečné může být citové pouto mezi upírem a člověkem.
Edice obsahuje 16 epizod na čtyřech discích a seriál získal cenu People´s Choice Award jako TV drama roku 2008. Skvělá zábava pro všechny fanoušky stylových a napínavých upířích příběhů. (Magic Box)

Yaan

Na tohle seriálu je pozitivní, že si na nic nehraje. Je tím, čím je - jednoduchou detektivkou s romantickou (pod/)nadstavbou. Jako lehká vsuvka do náročného dne byl ideální. Někdy kolem dílu č. 10 se sice malinko zamotá, ale naštěstí se zase rychle rozmotá, a relaxační kriminálka pokračuje. Ironií je, že snad ze všech těhle moderních vampírů se právě ti moonlightový nejvíce podobají těm od pana Stokera... ()

ApsidalTill

Tak ako začať po do pozeraní 16 častí?! No stačí ak napíšem: zhltol som to na 3 krát! Milujem originalitu u seriálov a ak scenárista kulhá, tak je dobré že do zachráni kamera alebo samotný herci. V prípade MoonLight to tak nejak skákalo od jedného ku druhému a keď, už som chcel povedať nasrane nejaké slová na linky deja, tak sa zjavila absolútne očarujúca Sophia Myles a doslova my zavrela hubu a bolo vymaľované. Nikdy som nevidel v seriály tak sympatickú dvojicu ako je Jason a Sophia. Absolútne iritujúci herci a zvlášť na pozadí nápadu kontrastu sveta: upír vs človek. Áno po stránke technickej priemer, áno romantická linka môže niekoho naštvať (mňa určite nie) a áno, našlo by sa tam veľa nelogických faktov, ale do prdele, keď sa to tak nádherne sledovalo a ja som chcel vidieť čo najviac bojových scén (mimochodom, tie boli hlavne na báze prirodzenosti a teda žiadne teplé súboje na 3/4 hodiny - ak sa mala odseknúť hlava, tak sa odsekla hneď) a čo najviac hlavných hercov spolu. Je smutné že seriál bol zastavený, pretože teraz budem v hlave vytvárať konšpirácie, kto bol muž so zoznamom na konci?! V dnešnej dobe sa vo svete točí toľko nudných a tuctových programov na ktoré sa musí pozerať len opica na demerole, ale seriálu ako Moonlight nieje želaná kariéra. No budiž, za mňa jasných 5 hviezd a keď niekedy za 150 rokov narazí nejaký bohatý upír na toto dielo, tak ho možno obnoví. http://www.youtube.com/watch?v=6VJCDAJRkxk ()

Tichošlápek

Velmi kvalitní seriál. Jiná tak dobrá upíří kriminálka už nikdy nebude. Velmi dobrá témata a zápletky jednotlivých epizod se skvělým upírem a reportérkou v hlavních rolích. :-) Hodně ale nechápu, jak mohli tvůrci přestat natáčet další díly tohoto senzačního seriálu, který by přitom mohl mít spoustu sérií (hlavní postavu by vždycky nalíčili tak, aby vypadala stejně :-)). ()

cherita

Poměrně tuctový a nenáročný seriál, který svou naivitou a schematičností postav jakoby vypadl z let osmdesátých (svým způsobem je vlastně hodně podobný tomuhle). Nekouká se na to špatně a od ubulených harlequinek typu Vampire Diaries je to rozhodně krok kupředu, ale to věčné zobrazování upírů jakožto zapřisáhlých abstinentů přežívajících na krevních konzervách už mě fakt nebaví. Vzhledem k tomu, že jednou z nejoblíbenějších seriálových postav dneška je masový vrah, mi taková opatrnost tvůrců přijde úplně zbytečná. Dobře, že to utnuli po první sezóně. Dál už by to stejně nemělo smysl. ()

Košoun

Vynikající "detektivní" seriál. Svižné tempo, sympatické obsazení (nenašel jsem tam za celou dobu z hlavních postav nikoho nesympatického, což je teda podivuhodný, ale je to tak), skvělé výkony, dobrý výběr hudby. To téma upírů není zase tolik originální, seriálů o nich už tu byla hromada, ale tenhle je opravdu výjímečný a díky alespoň za těch 16 dílů. Pořád nedokážu pochopit, proč ten seriál zrušili a proč se ho neujala jiná televize, protože fanoušků a diváků měl dost. Kdo ještě neviděl, doporučuji, ani u jednoho dílu se nebudete nudit! Alex a Sophia jsou páreček k pohledání, opravdu jim to sedlo. Plný počet nedám, protože to tak prostě necítím, ale nebudu váhat za dlouhých zimních večerů a klidně to sjedu celé znova a pochybuji, že bych se i na podruhé nudil. ()

Money_too

Vcelku působivý seriál, který ovšem zůstává nedokončený. Tvůrci by někdy mohli taky myslet na fanoušky a když vědí, že končí,tak udělají spešl díl se závěrečným rozuzlením! Každopádně seriál celkem efektně propracovaný, hudebně skvěle doprovázený. Jediné co mě štvalo je lovestrory Micka s tou blondýnou, která mě vůbec nepřišla zajímavá... Prakticky jak ve stmívání: Miluju tě,ale nemůžem být spolu,chci rodinu ale nemůžu ji mít atd atd...! Škoda nedokončení série! ()

Tred2

Spousta klasiky a klišé v podobě tohoto upírsko romantického příběhu. Jak to tak už bývá je tu snaha o zbourání a předělání upírských mýtu dle obrazu svého, to všechno je kombinováno se vztahem upíra s člověkem (to zní povědomě) a hlavně je to všechno otevřeno (naprosto běžný jev, seriál zrušen po první sérii). Má to slušný rozjezd, docela povedeně naladí, sem tam se seriálem mihne nějaká sympatická postava. Low budget je určitě znát, každopádně stylem, kterým je seriál veden to vlastně ani nevadí. Dějová linie je trošku nuda (romantický příběh oněch dvou na pozadí upírského krimi), ubírá se takovým tím klišé tepmem a směrem. Co mě na tom mrzí extra, je nedostatek jakýhkoliv hlášek. Tedy po papírové stránce docela zklamání. Když už jsem u negativ, pokračoval bych s obsazením. Hlavní hrdina - nic moc, nicméně dal se, ale určitě bych si dokázal představit lepší volbu. Jeho parťačka/přítelkyně byla až příliš přestřel. Postava sice nebyla až tak trapná, ale řekněme, že moje představa ženy, do které se zblázní upír je trošku jiná. Každopádně pak je tu spousta vedlejších postav, které jsou docela v pořádku a na jejich vystupování se dá koukat (v čele s mým oblíbencem Jasonem). Seriál jde svojí logickou cestou, vybírá si z minulosti, využívá přítomnosti. Líbilo se mi, že se upírům přikládala jakási historická důležitost, ačkoliv to bylo jen postranně. Docela jsem byl i spokojený s celou mytologií a logikou upířího bytí. Trošku zklamaný jsem byl z toho jak hloupí vlastně jsou a jak jim to prakticky prochází. Což je asi hlavní úraz. Celé je to neseno v tom tempu, že být člověkem je dobré, upíři to mají hrozné, ale já to z toho moc necítil. Právě spíš naopak, upíří jsou tu tak cool, až celá pointa okolo upírství × lidství tu vyzní zcela nesmyslně. Fakta jsou jasná, technicky to není ideální, herecky je to obecně průměrné, dějově je to nevychytané a logicky nepromyšlené. Každopádně má to svou atmosféru, díky které je Moonlight docela dobře koukatelný a tak se dá pochopit i vyšší hodnocení. Každopádně pro mě svoji umírněností v důležitých aspektech je to jen lehoučký nadprůměr. 60% ()

Bozvav

Rozjezd aspiroval na čtyři poctivé hvězdy, bohužel od pátého díli šla úrověň pomalu, ale jistě dolů. Nakonec dávám 70%. I tak seriál, který rozhodně stojí za to vidět. ()

loki5

Jsou některé věci, které nemám rád. A to divné rádoby cool střihy. Plus některé trochu fillerové epizody. Zbytek je ale dobrý, velmi dobrý. Chvíli jsem uvažoval i o 5*. Musím říct, že jsem byl napnut tam kde jsem měl být. Dojat na těch správných místech a některé vtipy během děje mi přišli velmi dobré stejně jako scénář, který je chytrý a ne plný nesmyslů. Docela zajímavé je, že v tomto případě jsem nebyl moc schopen předem odhadnout co se stane což je rovněž velké plus. Jednu věc moc nechápu a to je to, že každý trochu zajímavý nebo originální seriál se značkou USA skončí někde na 15,20 dílech (moonlight, Firefly, Pushing Daisies) a nezjímavé hovadiny typu trueblood či Doktorka z Dixie mají 5 serií. PS. Sophia Myles sice není můj typ, ale stejně ji miluju. A i když stále nejlepší upírsko/lidský pár je a bude Oscar a Eli tihle dva jim dokáží alespoň trochu konkurovat :-D 80% ()

milianriedel

Po trech dilech musim uznat, ze to ma atmosferu. Prijemnej serial. Jen doufam, ze to nedoplati na epizodnost a brzo se dostavi nejaka vetsi zapletka ()

haWranka

Upíří tématiku jsem měla vždycky ráda. Ale Moonlight je jeden z nejpodařenějších kousků. Všechny hlavní (i většina vedlejších) postavy jsou sympaťáci, Mick je prostě úžasnej (já osobně mám ale slabost pro Josepha:) Jenom mě mrzí, že je tak málo dílů. No, i když možná je to i lepší - tvůrci neměli čas nic zkazit. ()

Deftie

Neviem sa rozhodnúť medzi troma a štyrmi hviezdičkami. Je to jednoznačne pre mňa najlepší seriál, ktorý sa točí okolo upírov. Čo mu chýba ale ku štvrtej hviezdičke? Aj keď som len na piatej časti, seriál ma už takmer nemá čím prekvapiť. Chýba nejaký hlbší dej, ktorý by sa vinul všetkými časťami, vlastne jednotlivé epizódy spájajú len postavy. Práve epizódovosťou sa stráca šmrnc, ktorý je v úvodnej časti predložený ako predjedlo, ktoré s veľkou radosťou papáme. Ako som vravela, kvalitne natočené, zaujímavé nápady, celkom realistické postavy, ale trošku chýba šťava, ktorá by robila seriál nezabudnuteľným. ()

Karp

Daší upír, další detektiv a další blondýnka... A přesto solidní podívaná pro každé romantické srdce:-), které nemusíte odkládat na noc do mrazáku a dovolíte mu se dosyta promenovat na denním světle. Blondýnka Beth není vyložená kráska, ale působí tak sympaticky a mile, že byste si ji i domů pozvali. Upír detektiv Mick je zase typický zásadový klaďas, který tak nějak napůl létá a síly má více než Arnold v nejlepších letech. Místo bezbraných obětí pak popíjí krevní konzervy, je distingovaný a nebýt toho, že po nocích věčně někde courá, chtěly byste ho (vy uživatelky:-) ) představit své mamince. Zalitovat lze jen pomalejšího rozjezdu, kdy se po prvním dílu seriál lehce zasekne a vy začnete uvažovat, zda nedat přednost něčemu jinému. Pak už naštěstí vše zapadne do těch správných kolejích, z nichž nesjedete až do závěrečného dílu. - Příjemná zábava. ()

1985lula

Masterpiece! Milujem upírov a detektívky, takže možno moje hodnotenie nebude objektívne, ale ja som nadšená. Snáď prvýkrát sa mi stalo, že som bola naštvaná, že seriál má tak málo častí a skončil po 1. sérii. A nikdy by ma nenapadlo, že týpek z Hawaii 5.0 bude ten najcharizmatickejší upír, akého uvidím vo filme či seriáli. Úžasná atmosféra s výbornými dialógmi, resp. monológmi hlavnej postavy (Mick St. John - už len to meno znie úžasne), ktorej nechýba vtip a akcia. ()

AnyLae

Musím říct, že tohle pro mě bylo moc příjemné překvapení. Snad jen... mohli přidat trochu víc šťávy a rozhodně dílů! Seriál v podstatě končí ve chvíli, kdy se věci začínají rozjíždět... (zbytečně utahaný začátek postřehnou všichni)... 3*, za tu spoustu promrhaných nápadů bych tvůrcům nakopala...!!! ()

Rent

Co dodat, jsem nadšená.Miluji upírskou tématiku.Tenhle seriál je pro mě něco jako pro upíry touha po krvi.Bomba :-) ()

vaclaw

Je poměrně velká škoda, že se tenhle seriál nedočkal vícero dílů a hlavně lepšího zakončení, jelikož jde znát, že bylo spíchnuto dost horkou jehlou z důvodu předčasného ukončení (pořád je ale tisíckrát lepší než závěr jiného předčasně ukončeného seriálu New Amsterdam). Hlavní postavu upíra jsem si vcelku oblíbil a zápletky byly díky upírům zajímavější oproti seriálům typu CSI nebo Bones. Bohužel producentům se Mick StJohn holt nezavděčil, tak si můsím počkat na jiný upíří seriál... ()

Neytirii

Hoci som po prvom diele mala rozpačité pocity čím viac dielov som si pozrela tým viac ma tento úžasný seriál chytil za srdce. Herecké obsadenie fakt skvelé a Alex je jednoducho jedným slovom proste ufff :D atmosféru seriálu dotvára aj jeho bezchybný temný a zároveň krásny hlas a každý diel je napínavý. Nechápem len jedno - prečo každý skvelý seriál skončí po prvej sérii :D Keby sa tak spamätali a natočili ďalšiu sériu... ()

dragosta

K tomuhle seriálu jsem se dostala úplnou náhodou, když už nebylo nic jiného a musím říct, že jeho shlédnutí vůbec nelituju. Prve jsem si myslela, že je to sama o sobě výborná detektivka, a to, že hlavní hrdina je upír, už je jen příjemná třešnička na dortě, ale po pár dílech jsem zjistila, že právě vampyrismus tomu dodává ten hvězdný šmrnc. Mick St. John v podání pro mě doposud neznámého Alexe O´Loughlina je hodně charismatická postava a po Damonu Salvatorovi se stal mým druhým nejoblíbenějším upírem..=o) Zárověň vystrnadil Hvězdnou bránu z mé topky. Škoda, že seriál dostal po první sérii stopku. ()