Tohle je Sparta!

• USA Meet the Spartans (více)

Bitva začíná! Hrdinný Leonidas, jehož jedinou zbraní jsou kožené spodky, vede oddíl třinácti válečníků, aby bránil Spartu před invazí Peršanů, mezi nimiž nechybí Rocky Balboa, Transformers či hrbatá Paris Hilton. Tahle bláznivá parodie vás rozesměje až k slzám.  Příběh hrdinného Leonidase a tří stovek udatných Sparťanů, kteří do posledního muže padli, aby zabránili invazi armády Peršanů v čele s králem Xerxem, se dočkal bláznivé parodie. Místo Gerarda Butlera se do čela oddílu třinácti válečníků (ano, čtete dobře) postaví Kevin Sorbo (bývalý Hercules) a řady jejich nepřátel rozšíří Ghost Rider se Shrekem, Rocky Balboa, Transformers či hrbatá Paris Hilton. Objeví se i další slavné celebrity, ale ani ty tahle ztřeštěná komedie, jejímiž režiséry jsou Jason Friedberg a Aaron Seltzer, nijak nešetří. (oficiální text distributora)

misterz

Keď je dobre urobená paródia tak sa dá super zabaviť. V tomto prípade však udrela kosa na kameň. Snažilo sa to byť humorné, ale jediné čo tvorcovia dosiahli bola kolosálna trápnosť. Hviezdičku som dal ani neviem prečo, možno za titulky, ktoré našťastie prišli pomerne rýchlo. ()

Peytl odpad!

Jason Friedberg, Aaron Seltzer Jason Friedberg, Aaron Seltzer Christopher Lennertz Sean Maguire, Carmen Electra, Ken Davitian, Kevin Sorbo, Diedrich Bader, Method Man, Jareb Dauplaise, Travis Van Winkle, Crista Flanagan, Hunter Clary, Dean Cochran, Lauren Walsh, Kim Kindrick, Robin Atkin Downes, Natasha Blasick, Tiffany Claus, Phil Morris Všechny výše jmenované popravit i s celými rodinami, psy, morčaty....vše spálit, zničit, vymazat z matrik!!!! ()

Payushka

Ale vsak to nebylo tak spatny! Jak je Tristovka uzasna, tak si ve spouste scen primo o parodovani rika. Nesnasim Paris a Britney, narazky na GTA nebo pamatna veta z Heroes "Save the cheerleader, save the world!" me zbesile rozesmaly a...jo, mozna jsem vadna. Trosku. ()

topr harley

Ze začátku když jsem viděl Shreka :) sem si myslel že to bude docela koukatelná parodie na všechny známe filmy. No a ono mě to po dalších deseti minutách přešlo, tyhle typy parodií už tu byly tolikrát že to už ani nejde spočítat. Jediné plus na tomto filmu je že se tam doopravdy vyskytlo něco zábavného ale většinu vtipů prostě nechutně prodlužovali a přehrávali. ()

Sobis87 odpad!

Je už pomalu tradicí, že se jednou ročně zjeví nějaká rádoby parodie, která si dělá srandu z nejúspěšnějších filmů za poslední rok a ještě k tomu přihodí nějakou tu chuťovku z bulváru (například řádění Toma Cruise u Oprah ve Scary Movie 4, v Meet the Spartans si zase vzali na paškál Britney Spears nebo American Idol). A i tentokrát to je tradičně příšerný film. Pryč jsou ty časy, kdy se v parodiích filmy skutečně parodovaly s úctou a ne, že se jen prachsprostě zesměšňovaly, jako tomu je právě u neskutečně tupých Sparťanů. Příběh se tentokrát už prakticky ztratil pod nánosem trapností a naprostých nesmyslů a film směřuje odnikud nikam...ale buďme k sobě upřímní, čekal snad někdo z vás něco jiného? Asi ne. Parodií dosahujících kvalit Bláznivých střel, Žhavých výstřelů a Přísně tajné! se už asi jen tak nedočkáme. Tvůrci se při natáčení filmu nejspíš skvěle bavili, totéž se ale nedá říct o mně, když jsem to jejich "veledílo" sledoval. ()

Jordan

paródia, jeden z najúpadkovejších žánrov filmového priemyslu, má svoje krátke zlaté časy za sebou, meet the spartans je neoriginálna, nulovým humorom a vtipom trpiaca zmes nechutných scénok, scénok bez pointy a scénok bez hlavy a päty; 300 je jeden z tých filmov, ktoré "sparodovať" nie je vôbec ťažké - preto prísť s celovečernou paródiou by vyžadovala veľmi veľa brilantných nápadov, v tomto "filme" sa z nich však nedostavil ani jeden; občas sa už zdá, že úsmev sa niekde v hĺbke prebúdza a chystá sa objaviť (skackajúci Sparťania), ale ani raz sa mu to nepodarí úplne; za peknou riťkou vrtiacu Carmen Electra zaokrúhľujem nahor a dávam jednu hviezdičku; ()

Carol Pifková

Ako úprimne prvý krát som myslela, že od smiechu sa mi potrhajú všetky vnútornosti, a že moja bránica skratuje. No ale to bolo len prvý krát. Slabšie 3*. ()

Anderton

Tohle je Sračka!....Tak dal som prvú a zároveň poslednú šancu tejto nebezpečnej režisérskej dvojici a asi zostanem radšej verný iným tandemom. Ano, občas je to tak absurdné, až by v tom chcel divák hladať niečo viac, ale tento pocit je v momente zrušený ďalšou kanonádou prvoplánovosti. Dobre, modré plátno ma pobavilo, škoda ale, že F+S nedokážu podobnú absurdnosť, až dadaizmus, pretaviť v niečo viac ako nepretržitú zmes popkultúrnych odkazov. ()

Frajer42

Jedna z dokoukatelnějších parodií. Drtivá většina parodií je zde značně podhodnocená. V případě této si však slovo ,,podhodnocený" bojím vzít do huby, protože tohle vskutku není nic u čeho byste se řezali smíchy. Je tu pár úsměvných momentů, ale tím to taky končí. Naštěstí to tvůrci se stopáží nepřehnali, takže se to celkem bez obtíží dá dokoukat až do konce. 2*. ()

boshke odpad!

Děkuji pánům Friedbergovi a Seltzerovi. Opravdu. Udělali totiž film tak hnusný, že jsem u něj ztratil jen cirka patnáct minut svého života... 0% ()

Smok

Väčšina ľudí síce hodnotí odpadom, ale aj tak si to každý pozrie. Takže účel filmu je vlastne (bohužiaľ) splnený. ()

teutates

Takže na začiatok:Meet the Spartans je jedna z najlepších paródii posledných rokov..(čo som videl)!Určite je lepšia ako Date alebo Epic Movie,avšak nie je to Scary Movie,ale aj napriek tomu všetkému neide o žiadnu výhru!1*dávam vyslovene božskej Carmen Electre,tu druhú pár scénam,ktoré dokázali zmeniť mimiku mojej tváre!V celku ide o nesmiernu blbosť,ktorá kopíruje 300 a púšťa do svojích radov"s parodované"známe scény z iných snímkov!Treba si uvedomiť,že je to paródia-tento štýl je nevďačny..!V tomto druhu filmu sa Meet the Spartans nemajú za čo hanbiť..!Milo ma prekvapil Sean Maguire na čele s réžiou!Silné 2*! ()

predators

Určitě už jste někdy něco vařili, že jo? A znáte to, špetku toho a tamtoho a škvařežina je na světě a dokonce se dá jíst. Jenže, řeknete si, "dám tam víc soli" a ...a ...a je to v prd...:-)A jsme u toho, co zahrabalo tento film do kytek. A to, hodně přísad v ještě větším množství, než je zdrávo. Ano, zkopnout jednoho nebo dva lidi do díry, zasměju se, ale proč proboha 20?:-) A co byl proboha ten souboj v breakedance??:-) Po většinu času nuda a jinak ... taky nuda:-) Pro fanoušky jistých fotbalových a hokejových týmů kultovní film, pro ostatní brak:-)10% ()

Slartibarkfast odpad!

Velmi slabý pokus o parodii, který nakonec obrátili filmaři a účinkující sami proti sobě.Vlastně ani sám nevím, co bych k tomu více dodal. Ubohé narážky na pěvecké a talentové soutěže mohly jen těžko vyznít komicky a nezachránila to ani "děvka" Electra se svým tělem. Chudák Sorbo se k tomu asi také přimotal, aby zas jednou diváci zahlédli jeho tvář, jež pomalu mizí v propadlišti dějin. Myslím, že toto dílko je krokem vedle ve všech směrech a být za každou cenu vtipný je mnohdy na škodu. 5% ()

Rocky62

Bitva u Thermopyl mě neoslnila, tudíž jsem nečekal, že parodie bude opakem. Kdyby to alespoň zůstalo ve světě filmu, ale když se setkáte v parodii na historicko-válečný film s odkazy i na počítačové hry, tak jako nevim. ()

Další „parodie“ na 300

Další „parodie“ na 300

27.08.2008

Sandler bude pro změnu vtipný ;-)

Sandler bude pro změnu vtipný ;-)

11.03.2008

Zdá se, že hollywoodská komedie se probouzí k životu. Samozřejmě teď není řeč o zrůdnostech typu Meet the Spartans a nebo o čemkoliv s Eddiem Murphym či Martinem Lawrencem přesně tento typ filmů… (více)