poster

Smrtonosná zbraň 2

 • USA

  Lethal Weapon 2

 • Slovensko

  Smrtonosná zbraň 2

Akční / Krimi / Thriller

USA, 1989, 107 min (Director's cut: 118 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Jordan
  *****

  jeden z najlepsších buddy movie, jedna z najlepších akčných komédií, skvelá claptonova muzika, leo getz je kúzelný a (popri votrelcovi a terminátorovi) ďalší dôkaz, že občas to v amerike s pokračovaniami nemusí ísť dole vodou, ba priam naopak. Ale Smrtonosná zbraň je iná kategória, celá séria je totiž super.(13.3.2007)

 • sheen
  *****

  Tuhle ústřední dvojici fakt žeru, nejlepší policejní dvojka, jaká byla kdy na plátně k vidění. Ti dva se hledali až se našli, parádně se doplňují, černý polda, co má par let do penze a bílý šílený psychouš xD Jejich hádky jsou ještě brutálnější a ostřejší, ti dva jsou prostě k sežrání. Donner a jeho dva parťáci to zvládli na výbornou, řekl bych, že ještě o něco lépe než v prvním díle. Joe Pesci jako Leo se tam parádní hodil, scény, kdy jsou všichni spolu jsou k nezaplacení. Celá série je filmová perla:)(4.12.2005)

 • cheyene
  *****

  Smrtonosná zbraň 2 za prvním dílem ani trochu nezaostává, drží se svého našlápnutého tempa a servíruje snad ještě více humoru. Osvědčená dvojice Gibson-Glover opět kraluje a baví diváky nejen svými hláškami a chováním, ale také akcí, které je tu dostatek. Jako bonus se zde objevuje Leo v podání Joe Pesciho a také půvabná sekretářka, která vždy svou přítomností zpříjemnila dané scény. Pozitivně hodnotím také malou účast všech členů Rogerovy rodiny a jejich občasné soužití s Riggsem. Stejně tak mě potěšilo, že tvůrci nezapomněli na Martinova psa Sama. :) Zkritizoval bych pouze jednu jedinou scénu - bourání domu autem. Ta už opravdu překročila práh veškeré debility, ovšem dojem z už tak precizně vystavěné a mimořádně zábavné podívané nemohla zkazit.(1.3.2012)

 • sud
  *****

  Málokdy se stává že druhý díl je buď stejný, nebo ještě o něco lepší než první. Právě toto je ten případ. Je přímo nabitý akcí, přestřelkami, humorem, hláškami, zběsilostí a dynamikou. Kromě ústřední dvojky nechybí potrhlý účetní Leo, hnusáčtí záporáci Rudd a Adolf a půvabná sekretářka Rika. Akční scény jsou ještě více naturalistické než v jedničce (závěrečný souboj Riggse a Adolfa) a víc je také humoru (reklama na kondomy, Roger na záchodě, šprcgumovník). Prostě nemám co vytknout.(18.10.2005)

 • Wacoslav1
  *****

  Musim jasne rict ze tohle pokracovani v mych ocich prekonalo jednicku a je nejlepsim filmovym sequelem vsech dob! uzasny mix akce a humoru ustredni duo doplnuje brilantni Joe Pesci neskutecne slizky zaporaci a predevsim neuveritelna vyvazenost akce a vtipu prvni pulka zabavna plna neskutecnych hlasek a situaci druha polovina vygradovana do strhujiciho tragickyho finale genialni dilo!! ja proste nemuzu nic vytknout i 100% je malo pro mne osobne jeden z nejlepsich akcnich filmu jaky byl kdy natocen!!!(18.2.2013)

 • - Ve scéně, kdy Leo Getz (Joe Pesci) uklízí Riggsův dům, můžete slyšet píseň „I'm Not Scared“ britské skupiny Eighth Wonder. Jako zpěvačka v ní působila Patsy Kensit, která ve filmu hraje Riku vand den Haas, asistentku Arjena Rudda (Joss Ackland) (HellFire)

 • - Scéna Riggse (Mel Gibson) s pistolí v přívěsu se natočila celá naráz a hned napoprvé. Hercovy slzy jsou pravé, aniž by použil jakýkoliv slzný sprej nebo gel. Režisér Richard Donner později řekl, že cítil, jak Gibson scénu prožíval, a proto je trochu kratší, než původně zamýšlel. Gibson nikdy neprozradil, na co při natáčení myslel. (KyleReese)

 • - V závěru filmu detektivové Martin Riggs (Mel Gibson) a Roger Murtaugh (Danny Glover) vstoupí do kontejneru, kde jsou na paletách peníze. Murtaugh říká, že to jsou "tisícidolarové bankovky". Největší hodnota amerických bankovek je pouze 100 $. (zuppa)