Smrtonosná zbraň 2

Lethal Weapon 2

Smrtonosná zbraň 2

Akční / Krimi / Thriller

USA, 1989, 107 min (Director's cut: 118 min)

jeden z najlepsších buddy movie, jedna z najlepších akčných komédií, skvelá claptonova muzika, leo getz je kúzelný a (popri votrelcovi a terminátorovi) ďalší dôkaz, že občas to v amerike s pokračovaniami nemusí ísť dole vodou, ba priam naopak. Ale Smrtonosná zbraň je iná kategória, celá séria je totiž super.(13.3.2007)

Tuhle ústřední dvojici fakt žeru, nejlepší policejní dvojka, jaká byla kdy na plátně k vidění. Ti dva se hledali až se našli, parádně se doplňují, černý polda, co má par let do penze a bílý šílený psychouš xD Jejich hádky jsou ještě brutálnější a ostřejší, ti dva jsou prostě k sežrání. Donner a jeho dva parťáci to zvládli na výbornou, řekl bych, že ještě o něco lépe než v prvním díle. Joe Pesci jako Leo se tam parádní hodil, scény, kdy jsou všichni spolu jsou k nezaplacení. Celá série je filmová perla:)(4.12.2005)

Smrtonosná zbraň 2 za prvním dílem ani trochu nezaostává, drží se svého našlápnutého tempa a servíruje snad ještě více humoru. Osvědčená dvojice Gibson-Glover opět kraluje a baví diváky nejen svými hláškami a chováním, ale také akcí, které je tu dostatek. Jako bonus se zde objevuje Leo v podání Joe Pesciho a také půvabná sekretářka, která vždy svou přítomností zpříjemnila dané scény. Pozitivně hodnotím také malou účast všech členů Rogerovy rodiny a jejich občasné soužití s Riggsem. Stejně tak mě potěšilo, že tvůrci nezapomněli na Martinova psa Sama. :) Zkritizoval bych pouze jednu jedinou scénu - bourání domu autem. Ta už opravdu překročila práh veškeré debility, ovšem dojem z už tak precizně vystavěné a mimořádně zábavné podívané nemohla zkazit.(1.3.2012)

Málokdy se stává že druhý díl je buď stejný, nebo ještě o něco lepší než první. Právě toto je ten případ. Je přímo nabitý akcí, přestřelkami, humorem, hláškami, zběsilostí a dynamikou. Kromě ústřední dvojky nechybí potrhlý účetní Leo, hnusáčtí záporáci Rudd a Adolf a půvabná sekretářka Rika. Akční scény jsou ještě více naturalistické než v jedničce (závěrečný souboj Riggse a Adolfa) a víc je také humoru (reklama na kondomy, Roger na záchodě, šprcgumovník). Prostě nemám co vytknout.(18.10.2005)

Musim jasne rict ze tohle pokracovani v mych ocich prekonalo jednicku a je nejlepsim filmovym sequelem vsech dob! uzasny mix akce a humoru ustredni duo doplnuje brilantni Joe Pesci neskutecne slizky zaporaci a predevsim neuveritelna vyvazenost akce a vtipu prvni pulka zabavna plna neskutecnych hlasek a situaci druha polovina vygradovana do strhujiciho tragickyho finale genialni dilo!! ja proste nemuzu nic vytknout i 100% je malo pro mne osobne jeden z nejlepsich akcnich filmu jaky byl kdy natocen!!!(18.2.2013)

• - Ve scéně, kdy Leo Getz (Joe Pesci) uklízí Riggsův dům, můžete slyšet píseň „I'm Not Scared“ britské skupiny Eighth Wonder. Jako zpěvačka v ní působila Patsy Kensit, která ve filmu hraje Riku vand den Haas, asistentku Arjena Rudda (Joss Ackland) (HellFire)

• - Scéna Riggse (Mel Gibson) s pistolí v přívěsu se natočila celá naráz a hned napoprvé. Hercovy slzy jsou pravé, aniž by použil jakýkoliv slzný sprej nebo gel. Režisér Richard Donner později řekl, že cítil, jak Gibson scénu prožíval, a proto je trochu kratší, než původně zamýšlel. Gibson nikdy neprozradil, na co při natáčení myslel. (KyleReese)

• - V závěru filmu detektivové Martin Riggs (Mel Gibson) a Roger Murtaugh (Danny Glover) vstoupí do kontejneru, kde jsou na paletách peníze. Murtaugh říká, že to jsou "tisícidolarové bankovky". Největší hodnota amerických bankovek je pouze 100 $. (zuppa)