Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Losangeleští policisté Martin Riggs a Roger Murtaugh jsou na stopě pašeráků drog. Sledování účetního Lea Getze, který zpronevěřil mafiánské peníze, je přivádí k jihoafrickému diplomatovi Ruddovi. Oba detektivové mají dostatek důkazů, ale Rudd a jeho zabijáci pod rouškou diplomatické imunity nerušeně pracují dál. Riggs, přezdívaný "Smrtonosná zbraň", se uchyluje k nevybíravým metodám. Využije proti Ruddovi i jeho přitažlivou sekretářku. Mezi gangstery a oběma policisty vypukne nevyhlášená válka… Seržant Roger Murtaugh a seržant Martin Riggs z oddělení vražd se zapojili do pronásledování podezřelého vozu. Když pronásledované auto dostihnou, jeho osádka uteče, ale z kufru se vysypou zlaté mince – krugerandy z Jihoafrické republiky, které je zakázáno do USA dovážet. V Jihoafrické republice jsou černoši stále utiskováni, je uznávaná jen bílá rasa. Arjenovi Ruddovi, velvyslanci Jihoafrické republiky v USA, se nelíbí, že přišel o své mince kvůli černému Murtaughovi. V noci se pak k Murtaughovým vloupají maskovaní muži a Rogera a jeho manželku Trish pro výstrahu svážou. Roger si všimne, že muži mluví podobným jazykem jako ti stíhaní z auta... Druhý den rozhodne kapitán Ed Murphy, že Murtaugh s Riggsem budou ochraňovat korunního svědka Lea Getze. Sotva se s Leem seznámí, objeví se zabiják a Murtaugh s Riggsem musejí z hotelu odejít domů k Murtaughovi. Tam jim Leo vysvětlí, že pral peníze z drog. Neví pro koho, ale pamatuje si dům, kde měl jednou schůzku, a Murtaugha s Riggsem tam zavede. Riggs se jde podívat dovnitř a tam se strhne se přestřelka. Jeden z mužů uteče a Murtaugh s Riggsem ho pronásledují, což skončí bouračkou a smrtí pronásledovaného. Pakl se vrátí do domu s posilami a zjistí, že se jedná o dům s diplomatickou imunitou, v němž sídlí Arjen Rudd... Další den Murtaugh zjistí, že má pod záchodovou mísou bombu a musí čekat na pyrotechniky. Murtaugh i Riggs jsou naštvaní a jdou provokovat na konzulát Jihoafrické republiky. Riggs se tam seznámí s Ruddovou sekretářkou Rikou, která přijme jeho pozvání k němu domů. Stráví spolu noc, ale ještě než se rozední, jsou vyhnáni z postele vrtulníky a střelbou. Riggs doprovodí Riku domů, tam je omráčen a probere se až svázaný na molu v přístavu. Pieter mu začne vyprávět, že to on je zodpovědný za smrt jeho manželky a pak ho další dva muži hodí do vody. Riggsovi se podaří se z pout dostat, pod vodou však uvidí i mrtvou Riku. Vydá se mstít... (TV Prima)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (584)

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

„Diplomatic immunity! - It's just been revoked!“ Riggs a Murtaugh tentokrát musí čelit Apartheidu, záludnému toaletnímu teroru i skutečnosti, že se na filmu už tolik nepodílel Shane Black, jenž měl k nelibosti producentů pro Lethal Weapon Gibsona nachystaný poněkud tragičtější osud. Možná proto občas stojí scénář na podobně vratkých pilířích, jako měl ten dům jihoafrických diplomatů, ale co bychom té sehrané dvojici neustále lamentujících detektivů neodpustili.. ()

H34D 

všechny recenze uživatele

Skvělé pokračování a nezastupitelný článek v nejlepší buddy movie sérii všech dob. Vztah seržantů Riggse a Murtaugha je utužen až na samou hranici nefalšovaného přátelství na život a na smrt. Jsou sehraní, jsou cool a přitom se neberou až tak vážně. Uštěkaný ocásek Joe Pesci jim pak dělá celkem zábavné křoví. Z celé série se mi zdá, že dvojka má asi "nejslabšího" záporáka, ale ani toho bych za negativum neoznačil. Zkrátka akční klasika se skvělou nostalgickou atmosférou přelomu 80. a 90. let. 8/10 ()

Reklama

Anderton 

všechny recenze uživatele

Lethal Weapon si ešte udržuje klasickú 80kovú atmosféru, akú poznáme z Policajta z Beverly Hills, alebo 48 hodín. Cítiť tu ale aj posun vpred, takže film dnes nepôsobí nijako archaicky alebo smiešne, ako mnohé kriminálky z onoho obdobia. V podstate dostanete to, čo očakávate, solídne napísaný kriminálny príbeh, pár zapamätaniahodných scén a aj tú romantiku. Čo by ste ešte od mainstreamu 80tych rokov chceli viac. ()

Goldbeater 

všechny recenze uživatele

Dle mého názoru o něco lepší než první díl. Mel Gibson a Danny Glover se vrací, aby nakopali zadek gangsterům. Přibyl zde navíc malý podvodník Leo Getz, který je opravdu bezchybná postava. Scénář je stále napínavý a plný výbušných scén (toaleta). Pokračování, které dokázalo, že má ambice na dostihnutí prvního dílu. Jen tak dál. ()

petaspur 

všechny recenze uživatele

Oba vyšetřující parťáci prožívají poklidné období. Už se hodně sehráli, Riggs se dokonce každý večer nesebevraždí a v práci se jim taky celkem daří. Právě proti nim stojí pašeráci drog, se sebejistými úsměvy mávají diplomatickými pasy a netuší vůbec nic o tom, že umístění třaskavin na trvalé adresy obou detektivů jim přinese pouze zjištění, jakým způsobem lze zrušit jejich diplomatickou imunitu přímo na ulici. ()

Galerie (70)

Zajímavosti (29)

  • Při destrukci Riggsova (Mel Gibson) karavanu je zničena i lahvička kolínské „Hero.“ Když vidíme Riggse poprvé vcházet do karavanu, běží v televizi reklama právě na tuto značku. (HellFire)

Reklama

Reklama