Smrtonosná zbraň 2

Lethal Weapon 2

• slovenský

Smrtonosná zbraň 2

Akční / Krimi / Thriller

USA, 1989, 107 min (Director's cut: 118 min)

Dvojka přinesla celkem dost zajimavých událostí a tentokrát se nepárala téměř s nikým, i když jsem nepochopil pár událostí, jako třeba když Danny visel při cvičení za nohy, byl střelen a v dalším záběru seděl v kanceláři a nic mu nebylo. Možná se mě líbila víc, bylo tu prostě víc akce a ten konec celkem ušel.(9.2.2013)

Tempo, nastolené prvním dílem pokračuje a zdá se, že u pokračování se všichni více bavili a nebyli svázáni nervozitou. Jejich herecké výkony jsou tak naprosto přirozené a já si připadal, jako bych opravdu sledoval dva kámoše, policajty a tak trochu blázny a to je jedině dobře. A jde se na díl třetí... 83%(20.9.2010)

Oproti předchozímu dílu přibylo humoru (ikdyž jsem ho čekal ještě víc), výraznějších záporáků a dalších postav (ukecaný účetní, krásná sekretářka), zdálo se mi, že i víc akce, ale na druhou stranu i více kiksů a nereálných scén (vyprošťování v moři, podtrhnutí základů domu). Ani dvojka pro mě není 5*-kovka, ale líbila se mi víc než jednička.(29.10.2010)

To co bylo v první „zbrani“, tak dobře načrtnuto, je zde dokonale rozvinuto. Postavy Riggse a Murtaugha jsou tak dobře vymyšlené a kompatibilní, že je možné prodrat je řadami zápletek a pořád to bude fungovat. Riggs, sympatický a občas šílený polda je životní role Mela Gibsona, protože obsahuje přesně ty herecké polohy, které mu nejvíce sednou - šílený vztek a šílená komika. To stejné platí pro usedlého Murtaugha Dannyho Glovera, jehož postavu navíc skvěle doplňují scény rodinného života, které jsou tak dobře napsaném že by divák skoro věřil, že se v rámci nějaké reality show dívá k někomu domů. Chemie herců zde funguje naprosto dokonale, což je tedy zásluhou tady zásluhou geniálního castingu, scénáře ,ať již jej napsal Shane Black, nebo kdo, a režiséra pro kterého je série zbraní jeho životním počinem.(16.6.2011)

Pokračování Lethal Weapon má můj obdiv. Hned od začátku do konce se budete válet smíchy. V čem jednička ztrácela tak je dvojka nesmírně lepší. Humor je zde vytříbený a do akční komedie se skvěle hodí. Vcelku zajímavá zápletka se stejnými herci. Glover i Gibson samozřejmě své úspěšné role zopakovali. Lethal Weapon 2 si zanechala vše dobré z prvního dílu a zbytek vylepšila. Velmi důstojné pokračování této série. ( 63 procent )(31.8.2011)

• - Tesař ve filmu se jmenuje McGee a hraje ho Jack McGee. (Kulmon)

• - V závěr filmu kdy detektivové Martin Riggs (Mel Gibson) a Roger Murtaugh (Danny Glover) vstoupí do kontejneru, kde jsou na paletách peníze, Murtaugh říká, že jsou to "tisícidolarové bankovky". Největší hodnota dolarových bankovek je ale jen 100 dolarů. (zuppa)

• - Scéna, ve které Mel Gibson připojí kabely k domu na kopci a shodí jej dolů stála půl milionu dolarů. (Kulmon)