poster

Smrtonosná zbraň 2

 • anglický

  Lethal Weapon 2

 • slovenský

  Smrtonosná zbraň 2

Akční / Krimi / Thriller

USA, 1989, 107 min (Director's cut: 118 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Sarkastic
  ****

  Oproti předchozímu dílu přibylo humoru (ikdyž jsem ho čekal ještě víc), výraznějších záporáků a dalších postav (ukecaný účetní, krásná sekretářka), zdálo se mi, že i víc akce, ale na druhou stranu i více kiksů a nereálných scén (vyprošťování v moři, podtrhnutí základů domu). Ani dvojka pro mě není 5*-kovka, ale líbila se mi víc než jednička.(29.10.2010)

 • Falko
  *****

  Aj pri tejto casti opät neplati to, ze dvojky su horsie ako jednotky. Donner to rozbehol hned na zaciatku filmu pri nahanacke zlocincov, pricom kolegovia v kancelarii stavkovali, ci Riggs a Murtaugh dobehnu zlocincov alebo nie, co posobilo celkom humorne. V kazdej casti nam pribudne nejaka hollywoodska hviezda, tentokrat to bol svedok Joe Pesci, ktoremu aj ked slo o zivot, vzdy ma dokazal pobavit. Paseraci drog su tu aj so svojou diplomatickou imunitou este drzejsi a odpornejsi, ako v jednotke. Nezabudnutelna scena: bomba pod toaletou... 16.11.2008 _______ Mel Gibson - (Martin Riggs) +++ Danny Glover - (Roger Murtaugh) +++ Joe Pesci - (Leo Getz) +++ Patsy Kensit - (Rika van den Haas) +++ Steve Kahan - (kapitan Ed Murphy) +++ Darlene Love - (Trish Murtaugh) +++ Joss Ackland - (Arjen ´Aryan´ Rudd) +++ Derrick O´Connor - (Pieter ´Adolph´ Vorstedt) +++ Hudba: Michael Kamen, Eric Clapton, David Sanborn +++ Produkcia: Joel Silver, Richard Donner +++(24.9.2006)

 • RHK
  ****

  Jeden ze 100 nejlepších akčních filmů - 100 Greatest Action Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Vtipná parádní jízda dvou odlišných svérázných policajtů (bílý Mel Gibson a černý Danny Glover) v boji proti jihoafrické mafii. Neztratí se ani Joe Pesci coby chráněná osoba. "A můžu si pustit houkačku?" Oblíbená klasika. Trailer: http://www.csfd.cz/film/2439-smrtonosna-zbran-2/videa/(29.8.2010)

 • SNCIS
  *****

  "Máš nějaký plán?" - "Ano. Předjedeš před ten barák. Počkáš na můj signál. Pak vrazíš dovnitř a ty svině postřílíš." - "Mají Lea." - "Buď opatrnej." - "Co to bude za signál?" - "Určitě to poznáš." Akční klasika - 99,9%. Hlášky: Roger Murtaugh: "Odejdu na penzi ve dvaapadesáti a v pětapadesáti se mi celá penze začne hezky sypat do klína." Martin Riggs: "Hele, zkrať to. Ty přece nejdeš do důchodu, ne?" Roger Murtaugh: "Myslím na to od té doby, co jsem tě potkal." / (Celá Murtaughova rodina se spolu s Martinem Riggsem, tesařem Mickeyem McGeem a Rianninným přítelem Georgem dodívali na reklamu na kondomy, ve které hraje Murtaughova dcera Rianne. Roger, který nevěděl v jaké reklamě hraje jeho dcera, je v šoku.) Roger Murtaugh: "Trish... Vem děti nahoru!" Carrie Murtaughová: "Ale tati. O tom se učíme v rodinné výchově." Roger Murtaugh: "Rodinným čem? Co to říká?! V jaký rodinný výchově, Trish?!" Carrie Murtaughová: "Nerozčiluj se, tati, to je přece normální." Trish Murtaughová: "Jděte nahoru. Nicku ty taky. Víš, jak se tatínek umí zlobit." Rianne Murtaughová: "Vypadala jsem tam tlustá." George: "Mně jsi se líbila." Roger Murtaugh: "Georgi! Ven!" Martin Riggs: "Co blbneš? Vypadala tam skvěle. Bezvadně." Mickey McGee: "Mně se taky líbila. Když jsem ji viděl, hned bych si ty šprcky koupil." / Martin Riggs: "Ty seš černej a já šílenej. Bude sranda, ne?" / Roger Murtaugh: "To se mám na co těšit. To si nenechají ujít. Budu mít šprcky na stole, šprcky v kafi, šprcky mi budou chodit poštou. Proč jsi jenom nedržel hubu. Jdu se projít ven." Martin Riggs: "Tak jim to dopřej. Podle hesla - Jednou gumou tam a druhou ven." / (Martin Riggs sedí s Leo Getzem na kraji hotelového bazénu, do kterého před chvíli spadli z hotelového pokoje v sedmém patře.) Roger Murtaugh: "Jsi v pořádku?" Martin Riggs: "Kde jsi se sakra flákal? Jak to, že jsi nešel se mnou?" Roger Murtaugh: "No! Protože jsem byl o sedm pater výš!" / Roger Murtaugh: "Kam jdeš?" Martin Riggs: "Šmírovat. To patří k té placce. Někdy se přitom i pobavím." / (Na Murtaughově pracovním stole stojí v květináči kytka. Na všech větvičkách jsou místo květů přivázané kondomy.) Roger Murtaugh: "Co je to?!" - "To je prcgumovník." / (Roger Murtaugh sedí ve své koupelně na záchodě, ke kterému je připojena bomba.) Roger Murtaugh: "Nejsem v prdeli?" Martin Riggs: "To teda seš. Ne... To bych kecal. Bude to dobrý. Pokud nevstaneš, tak se ti nic nestane." Roger Murtaugh: "To se mi teda ulevilo. Asi umřu na hajzlu." Martin Riggs: "Chlapi jako ty neumírají na hajzlu." / Arjen Rudd: "Zmizte odtud, negrofile." / Martin Riggs: "Rogere, kde jsou? Dostal jsi je všechny?" Roger Murtaugh: "Jo... Odnegroval jsem je." / Arjen Rudd: "Diplomatická imunita." "(Roger jedním přesným zásahem do hlavy zastřelí Arjena.) Roger Murtaugh: "Právě byla zrušena."(26.4.2017)

 • Gemini
  *****

  Mému vkusu nejvíce lahodící nejenom Lethal Weapon. Tenhle film sahá svými kvalitami daleko dál než jen na vrchol v rámci série;) Kromě všech deviz jedničky je tu navíc i perfektní Joe Pesci a nádherná (alespoň tentokrát) Patsy Kensit. A scénáristicky jsme opět hodně vysoko, zkrátka jak říkám, skvělá věc.(13.8.2005)

 • - Spoiler: Ve filmu zemře celkem 33 lidí, nejvíce v sérii Smrtonosné zbraně. (Kulmon)

 • - Režisér Richard Donner ještě po letech s hrůzou vzpomínal, jak Mel Gibson při natáčení filmu každé ráno snídal pět piv. (raininface)

 • - DVD verze, která vyšla u nás pod hlavičkou Warner Bros, je o dvě minuty kratší (108 minut). Byly vystřiženy některé závěrečné scény vystřiženy - Riggs zabije dva mafiány poté, co jej hodí do vody se svěrací kazajkou; finální souboj mezi Riggsem a Vordstedem byla zkrácena a chybí scéna, kdy Ardjen Rudd postřelí Riggse. (tequilla)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace