Smrtonosná zbraň 2

Lethal Weapon 2

• slovenský

Smrtonosná zbraň 2

Akční / Krimi / Thriller

USA, 1989, 107 min (Director's cut: 118 min)

Nebudu některým z vás brát názor, že „Smrtonosná zbraň 2“ dokázala překonat jedničku. V mých očích to tak není a nikdy nebude. Ale podepíšu se pod tvrzení, že „Lethal Weapon 2“ je ukázkovým příkladem výtečného pokračování...Martin Riggs se od dob prvního setkání s Rogerem Murtaughem zklidnil a srovnal, smrtící zbraní s neomylnými instinkty naštěstí zůstal dál. Roger sice žádným výrazným vývojem neprošel, ale v žádném případě nezdědkovatěl a co platilo v jedničce, je ve dvojce ještě výraznější - jejich vztah – to už není jen spolupráce, není to přátelství, to je prostě symbióza a největší klad celé série! Ale dvojka funguje i ve všem ostatním, skvělým scénářem a režií počínaje a drobnokresbou charakterů hlavních hrdinů konče...Hodně se mi líbí, že „Smrtonosná zbraň 2“ začíná poměrně nevinně, ale její druhá polovina se rázně vrací k drsným základům prvního dílu a nasazuje strhující tempo, které vydrží až do docela trpkého konce.(26.10.2005)

Druhej dil si udrzel vysokou latku nasazenou prvnim dilem, tentokrat tu ale navic mame i zajimavyho zaporaka a celej film je ladenej vic do komedie. Cemuz taky napomaha postava vrchniho svedka v podani neskutecne ukecanyho Pesciho. Ale jinak vse jede ve stejnech kolejich jako prvni dil, takze zadnej extra komplikovanej pribeh, spousta strileni a hlasek a opet dokonala dvojka Glover - Gibson.(17.12.2009)

Nesourodá dvojice losangeleských policistů se vrací, aby odstranila z cesty jihoafrického konzula a jeho partu zabijáků, kteří mimo to, že se neustále odkazují na diplomatickou imunitu, rádi provozují obchod s narkotiky. Začalo to ale jinou osinou v zadku. Tou se stává rtuťovitý a užvaněný Leo Getz, kterého mají coby korunního svědka chránit. Karty jsou hned od začátku jasně rozdané, ďábelské tempo tvůrci nasadí od prvních minut a moc nepoleví. Příběh plný honiček a pyrotechnických kousků má naštěstí řadu sympatických rysů, díky kterým ho odlišují od desítek jiných. Do toho je potřeba přidat konzulovu krásnou sekretářku, fakt, že se víc rýpe do toho, že Murtaugh je černoch (Ty jsi černej, já jsem šílenej. Bude sranda!) i nezapomenutelné kousky jako Roger uvězněný na záchodě nebo černohumorné nápady (likvidace surfovým prknem). Dle mého nejlepší díl série!!(28.1.2014)

jeden z najlepsších buddy movie, jedna z najlepších akčných komédií, skvelá claptonova muzika, leo getz je kúzelný a (popri votrelcovi a terminátorovi) ďalší dôkaz, že občas to v amerike s pokračovaniami nemusí ísť dole vodou, ba priam naopak. Ale Smrtonosná zbraň je iná kategória, celá séria je totiž super.(13.3.2007)

Smrtonosná zbraň 2 za prvním dílem ani trochu nezaostává, drží se svého našlápnutého tempa a servíruje snad ještě více humoru. Osvědčená dvojice Gibson-Glover opět kraluje a baví diváky nejen svými hláškami a chováním, ale také akcí, které je tu dostatek. Jako bonus se zde objevuje Leo v podání Joe Pesciho a také půvabná sekretářka, která vždy svou přítomností zpříjemnila dané scény. Pozitivně hodnotím také malou účast všech členů Rogerovy rodiny a jejich občasné soužití s Riggsem. Stejně tak mě potěšilo, že tvůrci nezapomněli na Martinova psa Sama. :) Zkritizoval bych pouze jednu jedinou scénu - bourání domu autem. Ta už opravdu překročila práh veškeré debility, ovšem dojem z už tak precizně vystavěné a mimořádně zábavné podívané nemohla zkazit.(1.3.2012)

• - Ve scéně, kdy Leo uklízí Riggsův dům, můžete slyšet píseň „I'm Not Scared“ britské skupiny Eighth Wonder, jejíž hlavní zpěvačkou byla Patsy Kensit. (HellFire)

• - Když rodina čeká na vysílání reklamy, ve které hraje jejich dcera, běží v televizi epizoda seriálu "Tales from the Crypt", ve které hraje Mary Ellen Trainor. Ta v sérii Smrtonosných zbraní ztvárňuje policejní psychiatričku Dr. Stephanie Woodsovou. (BloodMax)

• - Ve scéně, kdy Pieter Vorstedt (Derrick O'Connor) bojuje s Martinem Riggsem (Mel Gibson), používá korejské bojové umění Taekwondo. (Yoshitsune)