Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Losangeleští policisté Martin Riggs a Roger Murtaugh jsou na stopě pašeráků drog. Sledování účetního Lea Getze, který zpronevěřil mafiánské peníze, je přivádí k jihoafrickému diplomatovi Ruddovi. Oba detektivové mají dostatek důkazů, ale Rudd a jeho zabijáci pod rouškou diplomatické imunity nerušeně pracují dál. Riggs, přezdívaný "Smrtonosná zbraň", se uchyluje k nevybíravým metodám. Využije proti Ruddovi i jeho přitažlivou sekretářku. Mezi gangstery a oběma policisty vypukne nevyhlášená válka… Seržant Roger Murtaugh a seržant Martin Riggs z oddělení vražd se zapojili do pronásledování podezřelého vozu. Když pronásledované auto dostihnou, jeho osádka uteče, ale z kufru se vysypou zlaté mince – krugerandy z Jihoafrické republiky, které je zakázáno do USA dovážet. V Jihoafrické republice jsou černoši stále utiskováni, je uznávaná jen bílá rasa. Arjenovi Ruddovi, velvyslanci Jihoafrické republiky v USA, se nelíbí, že přišel o své mince kvůli černému Murtaughovi. V noci se pak k Murtaughovým vloupají maskovaní muži a Rogera a jeho manželku Trish pro výstrahu svážou. Roger si všimne, že muži mluví podobným jazykem jako ti stíhaní z auta... Druhý den rozhodne kapitán Ed Murphy, že Murtaugh s Riggsem budou ochraňovat korunního svědka Lea Getze. Sotva se s Leem seznámí, objeví se zabiják a Murtaugh s Riggsem musejí z hotelu odejít domů k Murtaughovi. Tam jim Leo vysvětlí, že pral peníze z drog. Neví pro koho, ale pamatuje si dům, kde měl jednou schůzku, a Murtaugha s Riggsem tam zavede. Riggs se jde podívat dovnitř a tam se strhne se přestřelka. Jeden z mužů uteče a Murtaugh s Riggsem ho pronásledují, což skončí bouračkou a smrtí pronásledovaného. Pakl se vrátí do domu s posilami a zjistí, že se jedná o dům s diplomatickou imunitou, v němž sídlí Arjen Rudd... Další den Murtaugh zjistí, že má pod záchodovou mísou bombu a musí čekat na pyrotechniky. Murtaugh i Riggs jsou naštvaní a jdou provokovat na konzulát Jihoafrické republiky. Riggs se tam seznámí s Ruddovou sekretářkou Rikou, která přijme jeho pozvání k němu domů. Stráví spolu noc, ale ještě než se rozední, jsou vyhnáni z postele vrtulníky a střelbou. Riggs doprovodí Riku domů, tam je omráčen a probere se až svázaný na molu v přístavu. Pieter mu začne vyprávět, že to on je zodpovědný za smrt jeho manželky a pak ho další dva muži hodí do vody. Riggsovi se podaří se z pout dostat, pod vodou však uvidí i mrtvou Riku. Vydá se mstít... (TV Prima)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (583)

Melies 

všechny recenze uživatele

9 / 10 Pohodová akčná zábava, pri ktorej mozog vôbec neprekáža a ktorá vás určite pobaví - a nemusíte sa za to hanbiť! Gibson a Glover sú jednoducho super dvojka, určite jedna z najlepších, aká sa kedy objavila na striebornom plátne - o to viac poteší, že ani scenárista, ani režisér ich v tom nenechali samotných a taktiež odviedli poriadny kusisko dobrej práce. Kiež by sa každému pokračovaniu venovalo toľko pozornosti, ako tejto filmovej lahôdke. ()

castor 

všechny recenze uživatele

Nesourodá dvojice losangeleských policistů se vrací, aby odstranila z cesty jihoafrického konzula a jeho partu zabijáků, kteří mimo to, že se neustále odkazují na diplomatickou imunitu, rádi provozují obchod s narkotiky. Začalo to ale jinou osinou v zadku. Tou se stává rtuťovitý a užvaněný Leo Getz, kterého mají coby korunního svědka chránit. Karty jsou hned od začátku jasně rozdané, ďábelské tempo tvůrci nasadí od prvních minut a moc nepoleví. Příběh plný honiček a pyrotechnických kousků má naštěstí řadu sympatických rysů, díky kterým ho odlišují od desítek jiných. Do toho je potřeba přidat konzulovu krásnou sekretářku, fakt, že se víc rýpe do toho, že Murtaugh je černoch (Ty jsi černej, já jsem šílenej. Bude sranda!) i nezapomenutelné kousky jako Roger uvězněný na záchodě nebo černohumorné nápady (likvidace surfovým prknem). Dle mého nejlepší díl série!! ()

Reklama

cheyene 

všechny recenze uživatele

Smrtonosná zbraň 2 za prvním dílem ani trochu nezaostává, drží se svého našlápnutého tempa a servíruje snad ještě více humoru. Osvědčená dvojice Gibson-Glover opět kraluje a baví diváky nejen svými hláškami a chováním, ale také akcí, které je tu dostatek. Jako bonus se zde objevuje Leo v podání Joe Pesciho a také půvabná sekretářka, která vždy svou přítomností zpříjemnila dané scény. Pozitivně hodnotím také malou účast všech členů Rogerovy rodiny a jejich občasné soužití s Riggsem. Stejně tak mě potěšilo, že tvůrci nezapomněli na Martinova psa Sama. :) Zkritizoval bych pouze jednu jedinou scénu - bourání domu autem. Ta už opravdu překročila práh veškeré debility, ovšem dojem z už tak precizně vystavěné a mimořádně zábavné podívané nemohla zkazit. ()

predators 

všechny recenze uživatele

Tempo, nastolené prvním dílem pokračuje a zdá se, že u pokračování se všichni více bavili a nebyli svázáni nervozitou. Jejich herecké výkony jsou tak naprosto přirozené a já si připadal, jako bych opravdu sledoval dva kámoše, policajty a tak trochu blázny a to je jedině dobře. A jde se na díl třetí... 83% ()

kitano 

všechny recenze uživatele

Vzhladom na to, ako vacsinou koncia pokracovania, Lethal Weapon 2 uz lepsie hadam dopadnut nemohol. Pravda je, ze uz nic nebude take zabavne ako prve stretnutie Murtaugha a Rigsa, ale s tym sa treba proste zmierit. Pribeh sice mierne povadane zacina z banality, avsak potom sa znova rozbehne ten zabavny kolotoc drsnych hlasok, akcie a humoru. Oproti jednotke je vsak pokracovanie atmosfericky dosti odlisne a odlahcenost nahradila vaznejsia a temnejsia atmosera. Nieje to ale zapor a treba ocenit, ze Donnerovi sa podarilo priniest do filmu trochu zmeny. Obrovskym plusom je potom aj soundtrack, ktory akcnym scenam dava skutocne gule a spad. Jednotka bola dokonala, dvojka udrzala vysoko nastavenu latku. Nic vsak nieje ako poprve...(8.8/10) ()

Galerie (70)

Zajímavosti (29)

  • Ve scéně, kdy Leo Getz (Joe Pesci) uklízí Riggsův dům, můžete slyšet píseň „I'm Not Scared“ britské skupiny Eighth Wonder. Jako zpěvačka v ní působila Patsy Kensit, která ve filmu hraje Riku vand den Haas, asistentku Arjena Rudda (Joss Ackland) (HellFire)
  • Scéna Riggse (Mel Gibson) s pistolí v přívěsu se natočila celá naráz a hned napoprvé. Hercovy slzy jsou pravé, aniž by použil jakýkoliv slzný sprej nebo gel. Režisér Richard Donner později řekl, že cítil, jak Gibson scénu prožíval, a proto je trochu kratší, než původně zamýšlel. Gibson nikdy neprozradil, na co při natáčení myslel. (KyleReese)
  • Riggs (Mel Gibson) si ve vodě vykloubí levé rameno, aby se dostal ze svěrací kazajky. Poté si ale "nahazuje" zpět rameno pravé. (Tony.cs)

Reklama

Reklama