Smrtonosná zbraň 2

Lethal Weapon 2

• slovenský

Smrtonosná zbraň 2

Akční / Krimi / Thriller

USA, 1989, 107 min (Director's cut: 118 min)

Oba vyšetřující parťáci prožívají poklidné období. Už se hodně sehráli, Riggs se dokonce každý večer nesebevraždí a v práci se jim taky celkem daří. Právě proti nim stojí pašeráci drog, se sebejistými úsměvy mávají diplomatickými pasy a netuší vůbec nic o tom, že umístění třaskavin na trvalé adresy obou detektivů jim přinese pouze zjištění, jakým způsobem lze zrušit jejich diplomatickou imunitu přímo na ulici.(29.11.2008)

Pokračování úspěšné Smrtonosné zbraně dopadlo ještě lépe a fanoušky je považováno za nejlepší z celé serie. Musím s nimi souhlasit, i já mám druhý díl nejradši. Ke skvělé akci se přidal skvělý humor a výsledkem je jeden z nejlepších žánrových filmů. Film je plný nezapomenutelných hlášek, o které se stará nejen Mel Gibson (Riggs) a Danny Glover (Murtaugh), ale i Joe Pesci (Leo Getz), jehož slovní průjem nemá chybu. Tentokrát dvojice svérázných poldů stojí proti Jihoafrickým diplomatům, kteří jsou namočeni do obchodu s drogami a díky diplomatické imunitě na ně nikdo nemůže. Nebo aspoň to si naši áríjští pánové mysleli, dokud nepotkali Los Angeleský poldy, kteří na nějakou imunitu zvysoka serou. Geniální scénář má opět na svědomí můj oblíbenec Shane Black a je ještě vtipnější a akčnější než v prvním filmu. Určitě se jedná o jeden z mých nejoblíbenějších filmů z konce na akci bohatých let osmdesátých :)(16.9.2006)

Richard Donner nezklamal ani podruhé a natočil snímek srovnatelný s prvním dílem. Akce je ještě více než v jedničce a nuda rozhodně také nehrozí (viz. nezapomenutelná scéna na záchodě :-)))))) Mel Gibson a Danny Glover opět předvádějí co se čeká, ale obsazení Joea Pesciho alias potrhlého účetníha Lea, byl geniální tah.......(27.11.2007)

O kus akčnější,nadupanější,drsnější a vtipnější než první díl.Díky bohu že neprošel úmysl nechat zemřít postavu Riggse,protože bysme všichni přišli o další dva skvělé filmy.Druhý díl Zbraně je jedním zmála příkladů pokračování,které tedy aspoň pro mě přebilo první díl.Nekompromisní a drsná akce,konec filmu od vybíjení policejní jednotky až po zabití překrásné Patsy Kensit,je jedním z nejůžasnějších scénáristických výtvorů a hlavně herecký výkon Mela Gibsona mě vždycky vydrtí.Jeden z mých nejoblíbenějších filmů a určitě nejdrsnější díl z celé série.105%(6.3.2012)

Druhé pokračování detektivní anabáze, ve které se vracíme k nesourodé dvojici šílených policistů. Tentokrát obohacené o třetí postavičku, podvodníka a zloděje, kterou skvěle ztvárnil Joe Pesci. Ten jeho obličej je pro zloděje jako stvořený (asi proto o rok později v Sám doma). Dodává už tak vtipné dvojici svěží nádech a nový náboj s novou dávkou vtipů. Příběh je malinko slabší, ale stejně je to film, na který se po letech vždy rád kouknu znova. 85%(18.11.2013)

• - Zatímco rodina čeká na reklamu, ve které hraje dcera Rogera Murtaugha (Danny Glover), běží v televizi seriál Příběhy ze záhrobí, který produkoval režisér Richard Donner. (HellFire)

• - DVD verze, která vyšla u nás pod hlavičkou Warner Bros, je o dvě minuty kratší (108 minut). Byly vystřiženy některé závěrečné scény vystřiženy - Riggs zabije dva mafiány poté, co jej hodí do vody se svěrací kazajkou; finální souboj mezi Riggsem a Vordstedem byla zkrácena a chybí scéna, kdy Ardjen Rudd postřelí Riggse. (tequilla)

• - Ve scéně, kdy Leo uklízí Riggsův dům, můžete slyšet píseň „I'm Not Scared“ britské skupiny Eighth Wonder, jejíž hlavní zpěvačkou byla Patsy Kensit. (HellFire)