Smrtonosná zbraň 2

Lethal Weapon 2

• slovenský

Smrtonosná zbraň 2

Akční / Krimi / Thriller

USA, 1989, 107 min (Director's cut: 118 min)

9 / 10 Pohodová akčná zábava, pri ktorej mozog vôbec neprekáža a ktorá vás určite pobaví - a nemusíte sa za to hanbiť! Gibson a Glover sú jednoducho super dvojka, určite jedna z najlepších, aká sa kedy objavila na striebornom plátne - o to viac poteší, že ani scenárista, ani režisér ich v tom nenechali samotných a taktiež odviedli poriadny kusisko dobrej práce. Kiež by sa každému pokračovaniu venovalo toľko pozornosti, ako tejto filmovej lahôdke.(28.12.2005)

Mnoho užívateľov v komentároch porovnáva sériu Smrtonosných zbraní so sériou Smrtonosných pascí. Výsledok sa odvíja nielen od toho, či niekto preferuje Bruce Willisa alebo Mela Gibsona, ale aj od toho, či tieto filmy berie vážne alebo s nadhľadom. A to je hlavný dôvod, prečo u mňa na celej čiare víťazia "zbrane". Majú humor, ktorý nadľahšuje dej a ospravedlňuje prehnané alebo nelogické v ňom. V "pasci" je humor humorom hlavného hrdinu, ktorý si ním hladká svoje ego. Samozrejme, že rešpektujem právo každého na jeho videnie a hodnotenie. Za seba môžem napísať, že dvojke neublížila vysoká laťka nasadená jedničkou a bolo v nej rozvinuté to, čo bolo v jedničke iba naznačené. V žánri zábavných filmov ostáva celá séria nespochybniteľným prínosom.(14.12.2015)

Tempo, nastolené prvním dílem pokračuje a zdá se, že u pokračování se všichni více bavili a nebyli svázáni nervozitou. Jejich herecké výkony jsou tak naprosto přirozené a já si připadal, jako bych opravdu sledoval dva kámoše, policajty a tak trochu blázny a to je jedině dobře. A jde se na díl třetí... 83%(20.9.2010)

Už jen za asi nejvíc kulervoucí likvidaci domu, jakou jsem kdy ve filmu viděl, si to zaslouží čistých 100 % a post jednoho z nejlepších sequelů všech dob. Stejně dokonalé jako jednička, v něčem možná i lepší. Zejména využití nových (vyhazovací rameno) i starých (Riggsova manželka) motivů mi velmi sedlo.(9.2.2013)

Nesourodá dvojice losangeleských policistů se vrací, aby odstranila z cesty jihoafrického konzula a jeho partu zabijáků, kteří mimo to, že se neustále odkazují na diplomatickou imunitu, rádi provozují obchod s narkotiky. Začalo to ale jinou osinou v zadku. Tou se stává rtuťovitý a užvaněný Leo Getz, kterého mají coby korunního svědka chránit. Karty jsou hned od začátku jasně rozdané, ďábelské tempo tvůrci nasadí od prvních minut a moc nepoleví. Příběh plný honiček a pyrotechnických kousků má naštěstí řadu sympatických rysů, díky kterým ho odlišují od desítek jiných. Do toho je potřeba přidat konzulovu krásnou sekretářku, fakt, že se víc rýpe do toho, že Murtaugh je černoch (Ty jsi černej, já jsem šílenej. Bude sranda!) i nezapomenutelné kousky jako Roger uvězněný na záchodě nebo černohumorné nápady (likvidace surfovým prknem). Dle mého nejlepší díl série!!(28.1.2014)

• - Arjen Rudd (Joss Ackland) má ve filmu zbraň Mauser C96 ráže 7.63x25mm Mauser. (dc125)

• - Spoiler: V alternativním konci přijde na večeři Díkuvzdání k Murtaughovi Riggs s Rikou. Poté, co se režisér Richard Donner rozhodl, že Rika zemře, scéna byla vystřihnuta. (HellFire)

• - Ve scéně v přístavu Riggs (Mel Gibson) vystřílí celý zásobník do jednoho z protivníků, Když k němu však poté přijde, v jeho těle nejsou vidět žádné střelné rány. (CrownThomas)