Navstevu prvniho SATC v kine dodnes povazuji za nejodvaznejsi akci sve kino kariery, takze je ma povinnost zanalyozvat i dvojku. Jedna se o v podstate stejny material v blede ruzovem jen s exotictejsim nadechem luxusni dovolene v Arabskych emiratech, diky kteremu je i cely film ve finale o neco atraktivnejsi a dobrodruznejsi, nez jednicka. Stale vsak plati, ze Carrie ma neskutecne otravny hlas, coz rozhodne neni sexy a Dior ani Louis Vuitton ji to nezachrani. "Can this wedding get any gayer?" 6/10(13.11.2010)

"Nový Střední východ? Hovno!" Nejsem fanynkou seriálu, u prvního filmu jsem málem umřela, ale tohle je alespoň bláznivá komedie. Kvokající kravinimum bylo promlčeno a nahradily ho sem tam neskutečně vtipné hlášky ad absurdum. Samantha a její návaly, Charlotte a její chůva bez podprsenky, Miranda a její schopnost naučit se základy arabštiny během rekordního času a samozřejmě Carrie, která má místo mozku vlastní šatnu. Co je ale skutečně fajn, je zahrnutí i poučení ze Stalo se jedné noci (1934). Potěší i retro vtípek z 80. let a celá řada cameí. No a že je polovina filmu teplá jak topení v zimě? S tím problém nemám. A navíc, na rozdíl od prvního filmu se mi taky zalíbila i móda. Tedy alespoň sem tam něco.(28.9.2011)

• StarsFan

Úvodních dvacet minut na svatbě pro mě bylo utrpením, ale kdesi od odletu do Abu Zabí se začal objevovat i nějaký nástin budoucího příběhu. Pokud jste někdy snili o spojení módní přehlídky a filmu a štve vás, že režiséři běžně od kameramanů nevyžadují detailní záběry výstřihů (v případě žen) a plavek (v případě mužů), můžete si Sex ve městě 2 směle pustit.(28.6.2010)

• SallyZen

Ono to jako celek je koukatelné, ale to je asi všechno. Mě se to teda líbilo o kapku více než jednička. I když slovo "líbilo" pořád znamená jeden velkej bullshit. Slečna Párková podruhé v akci. Je to ale semetrika! První se jí nelíbí, že ji manžel koupí takovou krásnou televizi s parádní otevíracímí dvířky, natočenou přímo do postele, určitě v HD s přijatelnou úhlopříčkou v krásně laděných barvách a potom, když se teda pan Božský kvůli ní mění na zbytečného člověka(jak by řekl Puškin) jako je ona, tak jí vadí, že flirtuje na baru s pohlednou mexičankou, která by do tý trojky s nima možná i šla. Tu bych fakt doma mít nechtěl. Pak mě ještě zarazí, když jí její parádní manžel s zálibou v černobílé klasice navrhne nejlepší nápad v dějinách manželství, tak ona, že by byly moc odděleni. Fňuk. A pak, že ženský jsou mozkově napřed. Ostatní holky jsou teda v pohodě až na kravku Samanthu, která pořád fňuká kvůli chlapům, šatům, botoxu, hormonům, hráškové kaši, nikábům a třista dalších věcech. Abu Dhábí překrásné, ale jen to okolí, oni se tam moc nevyjímali. V prvním díle se mi asi nejvíce líbila Daviska, teď táhla film Cynthia Nixon, která se mi tady opravdu líbila. Scénář, jak se dalo očekávat typicky trapný, poameričtěle humusácký a nepovedeně citlivý. Chtěl jsem dát odpad, ale možná to na tu jednu hvězdičku dám, ať maj holky trochu radosti, když pořád jinak brečej nad "strastmi" života v podobě fleků na sukni. 15%(24.10.2012)

Na začátku musím říct, že jsem fanoušek seriálu. Že právě teď ho sjíždím potřetí či počtvrtý a stále mě baví. Mám ráda Sarah Jessicu, protože je krásná, elegantní, vkusná a výborná herečka. Mám ráda všechny hlavní postavy a po celou dobu šesti sérií mě nikdy neomrzely. Všechny jsou krásné, mají dobrou práci, mají peníze a spoustu super bot a oblečků. Je to pro mě něco jako pohádka, jako fantazy. Klidně si myslete, že sem cáklá. Whatever. Jenže tenhle film mi občas přišel jako parodie na seriál. Hlavní hrdinky jsou tu vážně jako upištěný slepice se svýma trapnýma problémama. Jen sem tam je záblesk těch postav, které jsem si tolik oblíbila. Je to trapné, dlouhé, uječené a nabušené stupidními dialogy! Nevím jestli mám být naštvaná, spíš jen rozmrzelá nad nepovedeností tohohle snímku. Ano, je to lítost, to je ten pocit, který převládá. A navíc jsem opravdu doufala, že Carrie konečně pošle Mr. Biga do řiťi, protože je to moje nejvíc nenáviděná seriálová postava! Pro fanoušky seriálu (jako já) je povinností podívat a zaplakat (jako já), pro ostatní bude nejlepší se obloukem vyhnout. Tři hvězdy je sice moc, ale já nemohu jinak. Asi je to za tu vzpomínku. A za Sarah...(26.8.2010)

• - Herečky Sarah Jessica Parker (Carrie), Kim Cattrall (Samantha), Kristin Davis (Charlotte) a Cynthia Nixon (Miranda) pro film nazpívaly píseň nazvanou "I'm A Woman", která se nachází i na soundtracku. (Patw)

• - Ve filmu je použita ukázka ze Stalo se jedné noci (1934) a ta pak také Carrii inspiruje k jednomu gagu. (NinadeL)

• - Na Carrienom hotelovom budíku je dátum 26. august (obdobie veľkých prázdnin) – a Miranda sa chystá na synov školský projekt. (ash99)