Sex ve městě 2

Trailer 2
USA, 2010, 140 min

Čtyři přítelkyně na život a na smrt, Carrie, Samantha, Charlotte a Miranda, mají i po dvou letech své problémy. Carrie je rozmrzelá z toho, že se svým vysněným partnerem zabředla do stereotypního manželství. Charlotte přesvědčuje své kamarádky, že je šťastná, jim ovšem neujde, že ji dvě malé dcerky připravily o veškerou energii. Situaci jí neulehčuje ani nová chůva, po které pokukuje manžel Harry. Miranda se cítí nedoceněná v práci, kde se po ní neustále vozí nový šéf. Samantha se snaží díky všemožným hormonálním přípravkům potlačit blížící se menopauzu, což se jí daří. A proto se v dobré náladě vydává na premiéru filmu svého bývalého milence, kde se seznámí se šejkem Khalidem. Ten ji pozve do svého hotelu v Abu Dhabi. Pozvání s nadšením přijímá, ovšem pod podmínkou, že s sebou vezme své nejlepší kamarádky. Carrie, Charlotte, Miranda a Samantha se ocitají v kouzelném světě, kde je Khalid zahrnuje péčí a luxusem. (TV Nova)

Trailer 2

teutates

Nerád urážam, faaakt a preto "citujem"... nemohol som si nevšimnúť Golden Globe Awards v podaní Ricky-ho Gervais-a (mimochodom funny gay) a ten uviedol niečo v štýle... myslel, že glob za special.efekt dostane tým, čo retušoval daný plagát, stým, že všetci vedia koľko majú "dievčata" rokov. Dokonca videl jednu v "Bonanze" :D vtipneé, ozaj. Inak? zrekapitulujem... slečny riešia šatstvo, prachy, módu tým najpovrchnejším štýlom aký som kedy videl a dosť dobre nechápem, čo sa komu na tomto páči. Toto vidieť nejaká malá princess? do roka a do dňa je z nej husa! 1/10 dávam z nevôle a predstavy utopených prachov v tomto psychologicko - kapitalistickom hnuse! To je na facku toto... ()

castor

Že jsou jehlové podpatky životní nutností? Pro tyhle emancipované a hubaté Newyorčanky ano, ale zároveň si vždycky dokázaly trefně utahovat z ženských vad a předností a na mužích nenechaly nit suchou. Tyhle dámy, které se neděsily půlhodinových pauz na oběd, se tentokrát pokusily mimo jiné o souboj dvou odlišných kultur a dopadlo to všelijak. Ale popořadě. Je moc velká škoda, že po úvodní velmi slušné hodince se to po polovině pobytu v Abú Zabí zvrtlo natolik, že z poměrně inteligentních hrdinek jsou uječené slípky, z nichž ta hlavní zcela vážně řeší otázku polibku se svým bývalým. Ano, protřelé dámy, které prolezly každou druhou newyorskou postelí, dumají nad cudným políbením. A ty stejné dámy zároveň řeší, proč jsou ženy v muslimském světě zahalené a že jsou vlastně diskriminované (jakmile skupinka Arabek odhodí černé hábity a představí současnou luxusní módu, dostáváme se už mimo mísu). To už jsou momenty (stejně jako samotný útěk z Abú Zabí), které beru jako plivnutí do obličeje seriálu, který vždy sympaticky ubíhal, byl zručně natočený a hlavně vtipně napsaný. A měl sakra styl. Tady jedna řeší blížící se menopauzu, druhá, že si její „stálebožský“ „novomanžel“ večer raději lehne na sedačku a pustí bednu, než aby s ní vymetal luxusní večírky a opulentní filmové premiéry, další se cítí odstrčená v práci a nestíhá besídky svého syna (úplně zbytečné a odbyté téma) a poslední nezvládá svá hlučná dítka a snaží se nemyslet na průhledná trička své nové chůvy. Ale jak říkám, první půlka má spád a zaujme, navrch je tradičně prošpikovaná vtipnými hláškami. Pak se dámy přesunou do země, kde zahalené ženy aspoň neutratí za botox, jak poznamenává Samantha, a jde to s námi všemi z kopce. Neřeším čirou oslavu konzumu (i když toho sténání nad komnatami luxusního apartmánu už bylo příliš), neřeším, že dámy nechtějí zestárnout (ač je to na nich sakra vidět), spíš mi vadí, že v tomhle pokračování vztahové módní ságy všem tak trochu kleslo IQ. Seriálový doyen Michael Patrick King pořád ví, jak nasnímat scénu a nechat vyniknout luxusu a eleganci, ale na 140 minut dlouhý snímek je to místy docela málo. Přesto ne, stydno mi nebylo. A klidně bych si dal i třetí pokračování.. ()

GOtoUCSC

Co si budeme povídat, seriál byl skvělý a první film byl lepší než jeho pokračování. Celé mi to přijde tak nějak překombinované : gay svatba, Liza Minnelli, taneček od Beyoncé, newyorská běhna je manželka,Miley Cyrus, Abú Dhabí, puritánští muslimové atd, atd... Vše zachraňuje stará známá Samanta, která jako jediná ze slavné čtyřky neustoupila od svých zvyků a zásad. Chůva Erin (Alice Eve) je skvělá a Lili je nejvíc kouzelná šmudlinka ! ()

Lennnnna

Dámy se stihnou stotisíckrát převléknout a to je snad jediný důvod proč byl tenhle snímek natočen, jako jedna velká módní přehlídka. Jinak už mě žádná kladná věc nenapadá. Jednička byla celkem fajn, i přestože děj vycucávala ze všech konečků scénáristových prstů, tady už došla šťáva úplně. V nejlepším se má zkrátka přestat. Hlavní předtstavitelky jsou zase o dva roky starší, vrásčitější a zapasované do upnutých šatiček, tvářící se jako "ano, pořád jsem šťabajzna" a stále dokola omílající tytéž věci jako před deseti lety působí jednak jako karikatury samy sebe a také podle mě dost uráží ženské pokolení. Nedůstojné ukončení jedné pěkné éry. ()

Vančura

Pokud už o jedničce platí, že šla do kin v době, kdy byl seriál dávno za zenitem, co by se potom muselo říct o tomto filmu... Dvojka je už hodně vaření z vody, navíc je to celé strašný kvalitativní pokles dolů - úmorně dlouhá stopáž na mě působila téměř nekonečným dojmem, dějově je to přitom zcela prostinké, a to až takovým způsobem, že to téměř žádný děj není - tomu filmu naprosto chybí jakýkoli dramatický oblouk. Celé je to už totálně odtržené od reality (ten ostentativní luxus, jímž jsou všechny postavy obklopeny, je až absurdní), postavy řeší naprosto debilní pseudoproblémy, výrazně podle mě ubylo humoru i romantiky, a samotná Carrie zde dosahuje pravděpodobně svého vrcholu nesympatičnosti - v tom filmu se chová prostě už jen jako kráva. Nejslabším momentem filmu je pak podle mě scéna společného karaoke zpěvu, kdy moje znechucení už kulminovalo na maximum. Totálně zbytečný, scenáristicky i herecky nepovedený a ve svém vyznění nesnesitelný film, který nikdy neměl vzniknout. ()

• Manželka Davida Beckhama Victoria údajně usilovala o roli ve filmu. (don corleone)
  • Druhým klasickým filmem, ze kterého je tu ukázka, je Rozruch ve městě (1942). Konec tohoto filmu předznamenává také konec celého Sexu ve městě 2 (2010). (NinadeL)
  • V úvode Carrie hovorí: „Do New Yorku som prišla v utorok, 11. júna 1986.“ Podľa kalendára však v ten deň bola streda. (ash99)