Film je prehliadkou štýlových záležitostí. Prevezieme sa po Abú Dabí, nenápadne, ale správne marketingovo, sa nám budú ponúkať šaty, mobily, hodinky, obuv i potraviny. Objaví sa i Penélope Cruz, ktorá svojím sexy vzhľadom chtiac či nechtiac vymetie kurník všetkým hlavným hrdinkám. Šťastlivcom bude Chris Noth, ktorý s ňou flirtuje v bare. A Chris Noth ťahá svoj part veľmi dobre a vďaka nemu bude dvojka Sexu v meste pozerateľná aj pre mužov. Vzhľadom na obsah a riešenie otázok mužskej pozície v manželstve azda viac ako prvý diel. I keď je tam dosť zbytočných breptov, aspoň sa dá dívať na Arabské emiráty a Kim Cattrall, ktorá v tomto filme stále srší sexepílom a podľahne jej nejeden mládenec.(10.11.2013)

• Lennnnna

Dámy se stihnou stotisíckrát převléknout a to je snad jediný důvod proč byl tenhle snímek natočen, jako jedna velká módní přehlídka. Jinak už mě žádná kladná věc nenapadá. Jednička byla celkem fajn, i přestože děj vycucávala ze všech konečků scénáristových prstů, tady už došla šťáva úplně. V nejlepším se má zkrátka přestat. Hlavní předtstavitelky jsou zase o dva roky starší, vrásčitější a zapasované do upnutých šatiček, tvářící se jako "ano, pořád jsem šťabajzna" a stále dokola omílající tytéž věci jako před deseti lety působí jednak jako karikatury samy sebe a také podle mě dost uráží ženské pokolení. Nedůstojné ukončení jedné pěkné éry.(10.11.2010)

• mcb

"Brain-dead"! Nejhloupější film od Transformers 2. Postrádá totiž jakékoliv náznaky něčeho, čemu říkáme film. Žádný příběh, žádná výstavba děje, žádné pořádné postavy, o které by se člověk zajímal, jen do očí bijící nelogičnost a přehnané manýrování hlavních hrdinek. Film se sestavuje převážně (asi 90%) z toho, co si čtyři známé kamarádky luxusního obléknou, jaká navštíví luxusní místa a jakého přepychu je jim dopřáváno. Zbytek je jen klasická romantická vata, která mírně ke konci začne nabírat ty pravé "wtf" obrátky. Celá zápletka by se vlastně mohla vyřešit v kratinkém pětiminutovém filmu, kdyby hlavní hrdinky nebyly tak hloupé a zbytečně si nepřidělávaly zbytečné problémy, za které jsou posléze ještě odměněny. Cože? Scénář je opravdu jen podřízen luxusním atrakcím a kašle na rozvíjení už tak nezajímavé zápletky. Všechny problémy čtyř kamarádek a zároveň nějaká kostra pro film je zde víceméně zobrazena v osmi scénách - první čtyři jsou na začátku, kde každá z nich představí svůj specifický problém, který je náhle v dalších čtyřech scénách na konci vyřešen. Tečka, nic víc nepotřebujeme. Sex ve městě 2 je opravdu případ upadajícího filmu, který jednoznačně své cílové publikum zaujme. Nejhorší na tom je, že on ani není špatný. Nekonečná stopáž hodná epického fantasy se dá totiž bez problému přežít bez jediného podívání se na hodinky, občas je to vtipné způsobem stokrát ohraného vtipu (ale přesto vtipné), přibylo i vyloženě trapných momentů a zábava je to určitě o třídu vyšší než všechny prvoplánové výplachy typu "romantická komedie s Jennifer Lopez". Seriál je u mě zatím v nedohlednu, takže nemůžu porovnávat. Přesto souhlasím s ohlasy typu, že film může muže vykastrovat. Ale leda toho, kdo vyrazí na tento dlouhý reklamní "spot" bez doprovodu něžného pohlaví. 5/10(9.6.2010)

Zvláštní paradox. Hloupý film pro chytré. Hloupý proto, že je ukňučený, plný hloupých majdolenek s tunou makeupu a s minimálně dvěma luxusními kabelkami na každé ruce, které během hodiny musí šestkrát prostřídat. Na druhou stranu je to ovšem výtečná satira idealistického života za zlatou oponou. Film VÝHRADNĚ pro lidi, kteří mají alespoň trochu životní úspěch (především kariérní/finanční) a dokážou docenit různé finesy a vychytávky. Tedy je zapotřebí lidí, co mají obecný přehled o světě a vědí co je dneska in a naopak. Což chápu, že většina vědátorů na csfd není, protože při nakoukávání dvaceti černobílých filmů za den nemají čas vyrazit do Pařížské a podivat se za výlohy, potažmo udělat si trip do UAE - vždyť je to vlastně všechno povrchní a špatné.(27.7.2011)

A hurá proti proudu! Určitě zábavnější, zářivější a svižnější než první díl, jehož zdlouhavost je ubíjející - ale ráda ho mám tak jako tak.:-) I Dvojka má své mouchy (přehnaně afektovaná gay svatba, útěk z Abú Dhabi + místy nehezky buzerující Carrie), ale ty 4* hvězdy si holky zaslouží. Guilty pleasure? Ne. Nemám důvod cítit se "guilty".;-)(20.11.2015)

• - Původně se ve filmu měly objevit Eva Green a Katie Holmes, oběma však okolnosti nedovolily se natáčení zúčastnit. (Karlos80)

• - Perličkou je krátky návrat do 80. rokov minulého storočia, v ktorom zistíme, ako sa hrdinky spoznali. (Very_kuul)

• - Druhým klasickým filmem, ze kterého je tu ukázka, je Rozruch ve městě (1942). Konec tohoto filmu předznamenává také konec celého Sexu ve městě 2 (2010). (NinadeL)