• mcb

"Brain-dead"! Nejhloupější film od Transformers 2. Postrádá totiž jakékoliv náznaky něčeho, čemu říkáme film. Žádný příběh, žádná výstavba děje, žádné pořádné postavy, o které by se člověk zajímal, jen do očí bijící nelogičnost a přehnané manýrování hlavních hrdinek. Film se sestavuje převážně (asi 90%) z toho, co si čtyři známé kamarádky luxusního obléknou, jaká navštíví luxusní místa a jakého přepychu je jim dopřáváno. Zbytek je jen klasická romantická vata, která mírně ke konci začne nabírat ty pravé "wtf" obrátky. Celá zápletka by se vlastně mohla vyřešit v kratinkém pětiminutovém filmu, kdyby hlavní hrdinky nebyly tak hloupé a zbytečně si nepřidělávaly zbytečné problémy, za které jsou posléze ještě odměněny. Cože? Scénář je opravdu jen podřízen luxusním atrakcím a kašle na rozvíjení už tak nezajímavé zápletky. Všechny problémy čtyř kamarádek a zároveň nějaká kostra pro film je zde víceméně zobrazena v osmi scénách - první čtyři jsou na začátku, kde každá z nich představí svůj specifický problém, který je náhle v dalších čtyřech scénách na konci vyřešen. Tečka, nic víc nepotřebujeme. Sex ve městě 2 je opravdu případ upadajícího filmu, který jednoznačně své cílové publikum zaujme. Nejhorší na tom je, že on ani není špatný. Nekonečná stopáž hodná epického fantasy se dá totiž bez problému přežít bez jediného podívání se na hodinky, občas je to vtipné způsobem stokrát ohraného vtipu (ale přesto vtipné), přibylo i vyloženě trapných momentů a zábava je to určitě o třídu vyšší než všechny prvoplánové výplachy typu "romantická komedie s Jennifer Lopez". Seriál je u mě zatím v nedohlednu, takže nemůžu porovnávat. Přesto souhlasím s ohlasy typu, že film může muže vykastrovat. Ale leda toho, kdo vyrazí na tento dlouhý reklamní "spot" bez doprovodu něžného pohlaví. 5/10(9.6.2010)

Film je prehliadkou štýlových záležitostí. Prevezieme sa po Abú Dabí, nenápadne, ale správne marketingovo, sa nám budú ponúkať šaty, mobily, hodinky, obuv i potraviny. Objaví sa i Penélope Cruz, ktorá svojím sexy vzhľadom chtiac či nechtiac vymetie kurník všetkým hlavným hrdinkám. Šťastlivcom bude Chris Noth, ktorý s ňou flirtuje v bare. A Chris Noth ťahá svoj part veľmi dobre a vďaka nemu bude dvojka Sexu v meste pozerateľná aj pre mužov. Vzhľadom na obsah a riešenie otázok mužskej pozície v manželstve azda viac ako prvý diel. I keď je tam dosť zbytočných breptov, aspoň sa dá dívať na Arabské emiráty a Kim Cattrall, ktorá v tomto filme stále srší sexepílom a podľahne jej nejeden mládenec.(10.11.2013)

Druhý celovečerní Sex ve městě má spoustu chyb. Předně chybí nějaká pořádná koncepce. O ději mluvit prakticky nelze. Je to jen snůška několika scén napasovaných do muslimského prostředí. Je zde spousta zbytečných scén, spousta zbytečných lidí, kteří se zde jen mihnou, abychom si vzpomněli "jo ten tam taky hrál". Přestože Carrie Bradshawová ví hodně o sexu, my jsme se nedozvěděli nic kromě krize středního věku. Přes ty všechny chyby mne film upoutal i přes neúnosnou délku. Nemohu to svést na nostalgii, prostě to dobře ubíhalo. Takže to musím ocenit.(10.1.2011)

"Nový Střední východ? Hovno!" Nejsem fanynkou seriálu, u prvního filmu jsem málem umřela, ale tohle je alespoň bláznivá komedie. Kvokající kravinimum bylo promlčeno a nahradily ho sem tam neskutečně vtipné hlášky ad absurdum. Samantha a její návaly, Charlotte a její chůva bez podprsenky, Miranda a její schopnost naučit se základy arabštiny během rekordního času a samozřejmě Carrie, která má místo mozku vlastní šatnu. Co je ale skutečně fajn, je zahrnutí i poučení ze Stalo se jedné noci (1934). Potěší i retro vtípek z 80. let a celá řada cameí. No a že je polovina filmu teplá jak topení v zimě? S tím problém nemám. A navíc, na rozdíl od prvního filmu se mi taky zalíbila i móda. Tedy alespoň sem tam něco.(28.9.2011)

• Vančura

Pokud už o jedničce platí, že šla do kin v době, kdy byl seriál dávno za zenitem, co by se potom muselo říct o tomto filmu... Dvojka je už hodně vaření z vody, navíc je to celé strašný kvalitativní pokles dolů - úmorně dlouhá stopáž na mě působila téměř nekonečným dojmem, dějově je to přitom zcela prostinké, a to až takovým způsobem, že to téměř žádný děj není - tomu filmu naprosto chybí jakýkoli dramatický oblouk. Celé je to už totálně odtržené od reality (ten ostentativní luxus, jímž jsou všechny postavy obklopeny, je až absurdní), postavy řeší naprosto debilní pseudoproblémy, výrazně podle mě ubylo humoru i romantiky, a samotná Carrie zde dosahuje pravděpodobně svého vrcholu nesympatičnosti - v tom filmu se chová prostě už jen jako kráva. Nejslabším momentem filmu je pak podle mě scéna společného karaoke zpěvu, kdy moje znechucení už kulminovalo na maximum. Totálně zbytečný, scenáristicky i herecky nepovedený a ve svém vyznění nesnesitelný film, který nikdy neměl vzniknout.(6.12.2016)

• - Penélope Cruz zmínila v interview s Ellen DeGeneres, že natočila svou cameo roličku za dvě hodiny, a že ji nabídka mihnout se v Sexu ve městě velice potěšila, jelikož je fanynkou Sarah Jessicy Parker i celého seriálu. (Karlos80)

• - Ve filmu je použita ukázka ze Stalo se jedné noci (1934) a ta pak také Carrii inspiruje k jednomu gagu. (NinadeL)

• - Herečky Sarah Jessica Parker (Carrie), Kim Cattrall (Samantha), Kristin Davis (Charlotte) a Cynthia Nixon (Miranda) pro film nazpívaly píseň nazvanou "I'm A Woman", která se nachází i na soundtracku. (Patw)