• Galadriel

Obrovský sešup dolů, první film byl takovým oddechovým, nenáročným a neurážejícím dodatkem za výborným seriálem, ale to, co předvádí druhý díl zavání velkým průšvihem a hodně se bojím toho, co vyleze z dílu třetího. Všechna lehkost, nadhled, satira je pryč a my sledujeme jen módní přehlídku a uječenou Samanthu bořící arabské mýty a tvořící jeden trapas za druhým. Od okamžiku odletu do Abu Dhabí holky jen ječí nebo brečí a stejně nic nevyřeší. Je škoda, že z inteligentních a vtipných žen udělali scénáristé takovéhle karikatury (o retuších nemluvě) a je docela s podivem, že do toho některé z hereček šly. Navíc mi připadalo, jako by dvě třetiny filmu byly natočeny jen proto, aby ukázaly divačkám, jak luxusní může být pobyt v pětihvězdičkovém hotelu někde na blízkém východě...(30.8.2010)

• Rex Mundi

O dva chlpy lepšie ako prvý film, ktorému som s radosťou udelila odpad. Niektoré vtipné scénky boli fajn, ale ten zvyšok sú sračky a Carrie Bradshawová je v puberte zamrznutá puča, ktorú by som s radosťou udusila brokátovým vankúšom značky Chanel. Dávam veľkorysé 2* za Abú Dabí, hormónovú Samanthu a opatrovateľku bez podprsenky.(1.10.2012)

• Nathalie

30%...BRANDS over BRAINS. Co se stane předtím, než zazvoní zvonec a pohádky je konec? No přece "žili šťastně až do smrti." A co se stane poté? Davy divaček zboří box-office rekordy a dříve nebo později dostane romantická komedie pokračování na téma: jak vypadá ono "happily ever after" Soudě podle sequelu k Bridget Jones a nyní i Sexu, nastane globální katastrofa. To, co v rámci seriálu fungovalo (metropolitní atmosféra New Yorku, ironie, romance) vystřídal trapný výlet do rádoby exotické pouště , v níž každých osmnáct vteřin žena středního věku ječí, piští, kvílí a hýká nad luxusním autem, luxusním sluhou a všudypřítomným luxusním kýčem. Osoby mající simultánní orgasmus při každém pohledu na pozlacené tretky by měly být urychleně vykázány z filmového provozu. Čtveřice vcelku oduševnělých postav se proměnila ve stádečko kravek na velbloudech, ve kterých by ani policejní vyšetřovatel nepoznal ty lehce střelené, rozmazlené, arogantní, ale přece jen životné charaktery ze seriálu. Dokonce ani fashion-porn už nemá ten dekadentní štych doby před krizí a Samantha se z Amazonky proměnila na politováníhodného otroka hormonů. Coby seriálový fanda hodlám po zbytku života předstírat, že Sex v poušti nikdy nevznikl. A dva černobílé klenoty na ploché obrazovce z dob, kdy se dialogy mezi muži a ženami nezaobíraly botami na gauči, to opravdu nezachrání. P.S. Než mi začnete spílat, podívejte se, jak hodnotím seriál a první díl:)(27.5.2010)

Návrat Carrie,Samanthy,Mirandy a Charlotty. A samozřejmě ve velkém stylu. Tentokrát všechny utíkají od svých problémů z New Yorku do Abu Dhabi,kde si užijí hodně zábavy, nakoupí nové boty a vyčistí si hlavu. Carrie vadí stereotypní manželství s Božským, které neprobíhá úplně podle jejích představ. Na arabských emirátech náhodou potká bývalého Aidana, díky kterému si uvědomí co vlastně chce,a tak se nakonec spokojeně vrací k Božskému. Samantha cestuje s kufrem plným hormonů, aby oddálila menopauzu a zároveň si chce nabrnknout dalšího chlapa do postele. Miranda řeší dilema syn versus práce a Charlotta se strachuje, že jí manžel podvádí s chůvou. Druhý film trochu vybočuje z řady právě tím, že se odehrává především v jiném exotickém kraji. To se mi na něm sice líbí,ale přeci jen..není nad New York:)Hlavně,jak už jsem zmínila u prvního filmu,postrádá to tu opravdovou sexandthecity atmosféru.. z přímočarého seriálu nabytého skvělými hláškami tak udělali duplikát romantických slaďáren..(10.3.2011)

• Jara.Cimrman.jr

V čase vypjatých rodinných vztahů doprovázených nekonečným vřeštění dětí jsem si, s genialitou sobě vlastní, zarelaxoval u snímku o vypjatých rodinných vztazích doprovázených nekonečným vřeštěním dětí. To tak nějak nemohlo dopadnout dobře, zvlášť když bujaré oslavování konzumu nebralo konce. Takže mi nezbývá než konstatovat, že čtyři odkvétající nádhery už nezachrání ani modelová maškaráda a tu osamocenou hvězdu dávám za hezouny z australského rugbyového týmu, ze kterého by ve skutečném životě na skutečném hřišti zbyly pouze rozházené kostičky.(15.11.2011)

• - Druhým klasickým filmem, ze kterého je tu ukázka, je Rozruch ve městě (1942). Konec tohoto filmu předznamenává také konec celého Sexu ve městě 2 (2010). (NinadeL)

• - Zlaté maliny 2011: Nejhorší herečka v hlavní roli: Sarah Jessica Parker, Kim Cattrall, Kristin Davis, Cynthia Nixon; Nejhorší herecké obsazení; Nejhorší scénář - M. Night Shyamalan; Nejhorší prequel, sequel, remake. (Pepinec)

• - Pro vytvoření Samanthiny kanceláře posloužila restaurace Two Times Square v Marriot Renaissance New York Hotel. Mezi další stavby spatřené ve filmu patří honosný dům Steva a Mirandy v Brooklynu, exteriér nóbl Ziegfeldova divadla, ve kterém se odehrává premiéra Smithova filmu, hala nově zrenovovaného Empire Hotel, která posloužila jako místo pro natočení after-party po premiéře, a pochopitelně předek Carriina starého bytu na 73. ulici, nacházejícího se na Perry Street v Greenwich Village. (Dlee)