Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Co se stane poté, když u oltáře řeknete "ano"? Už jsou to dva roky, co se Carrie Bradshawová a Pan Božský (Chris Noth) vzali. Teď, někde mezi divokou vášní a dítětem, si připadají až příliš jako "pan a paní manželé!". Když Carrie a její nejlepší kamarádky vyrazí na týdenní pobyt v Abú Dhabí, brzy zjistí, jaká zábava může být "zakázaná"! Na cestě přes půl světa narazí na dávno ztracenou lásku Aidana (John Corbett), a i když je přesvědčená, že to něco znamená, holky si myslí, že si zahrává s ohněm. Sarah Jessica Parkerová, Kim Cattrallová, Kristin Davisová, Cynthia Nixonová a (všichni) jejich muži se znovu setkávají s výkonným producentem seriálu Michaelem Patrickem Kingem v tomto pokračování celosvětově úspěšné komedie o módě, zábavě a přátelství, které vydělalo přes 400 milionů dolarů! (HBO Europe)

(více)

Videa (3)

Trailer 2

Recenze (519)

Bluntman odpad!

všechny recenze uživatele

FILMOVÁ NOC 2010 Nejde o to, že by muži nebyli schopni pochopit ženskou povahu nebo že ženy nemají právo na své filmy, ale spíš o to, že SEX VE MĚSTĚ 2 je nekvalitní a ponižuje své divačky. Hlavní sobecká slepice s mentální vyzrálostí prebuscentky, jejíž názory a nároky jsou formovány obrázkovým čtením typu Vogue, miluje romantické komedie klasického Hollywoodu, k nimž se chce pokračování výborného seriálu a nadprůměrného prvního dílu vztahovat. Ovšem Caprovy či Stevensovy klasiky, na které se Carrie s panem Božským dívají, byly neuvěřitelně rychlé, protože se v nich neustále něco dělo, hlavní představitelé si vyměňovaly chytré a vtipné dialogy a na svou dobu se jednalo o minimálně genderově velice odvážné snímky, které sice primárně oslovovaly především ženské publikum ve středních letech (a nabízely tak vhodné vzory pro identifikaci v podobě aktivních ženských hrdinek), ale zároveň se neopomíjel mužský divák. Nic z výše zmíněného dvojka nemá, protože 146 minut objektivní délky promítání (a 114466 letech subjektivního času) není vyplněno ničím, co by rušilo přehlídku oslavy konzumeristické ideologie v dobách ekonomické krize (rozuměj: žádný děj tu není), vzhledem ke svému věku nedůstojně se chovající postavy jsou charakterizovány jednou jedinou vlastností a komplikace (pseudoproblémy), které jsou nastoleny v prvních pár minutách, se zázrakem vyřeší v posledních pěti, zbytek je vyplněn fashion-pornem a plky pipek, které jsou za své špatné jednání po zásluze odměněny tím, co chtěly. A přitom se stihne zneuctít cizí kultura a zvyky, aby toho nebylo málo. Vážně nerozumím tomu, jak může být s něčím takovým někdo spokojen a jak ta zpozdile pseudofeministická ideologie s vulgární amerikanizací cizí země může někoho neurážet. A ne, nejsem schopen přistoupit na to, že narativní vyprázdněnost je záměrná po vzoru tzv. "pouštních" filmů, protože ty jsou významově bohaté a znepokojivé. ;) ()

Slasher 

všechny recenze uživatele

Lepší než jednička, to rozhodně. Ženský odjedou do Abu Dhabí a bla bla bla, většina filmu se odehraje tam. Nic moc se toho vlastně nestane, ale hlavní je, že to nebylo tak roztahaný jak posledně. I když pořád mi víc vyhovuje zlatá seriálová půlhodinka. No ničím mě to nepohoršilo, jelikož tyhle newyorský slepice už znám a vím do čeho (bez očekávání) jdu. Pozn: Samantha už z nich vypadá nejmladší... ()

Reklama

Galadriel 

všechny recenze uživatele

Obrovský sešup dolů, první film byl takovým oddechovým, nenáročným a neurážejícím dodatkem za výborným seriálem, ale to, co předvádí druhý díl zavání velkým průšvihem a hodně se bojím toho, co vyleze z dílu třetího. Všechna lehkost, nadhled, satira je pryč a my sledujeme jen módní přehlídku a uječenou Samanthu bořící arabské mýty a tvořící jeden trapas za druhým. Od okamžiku odletu do Abu Dhabí holky jen ječí nebo brečí a stejně nic nevyřeší. Je škoda, že z inteligentních a vtipných žen udělali scénáristé takovéhle karikatury (o retuších nemluvě) a je docela s podivem, že do toho některé z hereček šly. Navíc mi připadalo, jako by dvě třetiny filmu byly natočeny jen proto, aby ukázaly divačkám, jak luxusní může být pobyt v pětihvězdičkovém hotelu někde na blízkém východě... ()

Kulmon 

všechny recenze uživatele

Druhý celovečerní Sex ve městě má spoustu chyb. Předně chybí nějaká pořádná koncepce. O ději mluvit prakticky nelze. Je to jen snůška několika scén napasovaných do muslimského prostředí. Je zde spousta zbytečných scén, spousta zbytečných lidí, kteří se zde jen mihnou, abychom si vzpomněli "jo ten tam taky hrál". Přestože Carrie Bradshawová ví hodně o sexu, my jsme se nedozvěděli nic kromě krize středního věku. Přes ty všechny chyby mne film upoutal i přes neúnosnou délku. Nemohu to svést na nostalgii, prostě to dobře ubíhalo. Takže to musím ocenit. ()

Nathalie 

všechny recenze uživatele

30%...BRANDS over BRAINS. Co se stane předtím, než zazvoní zvonec a pohádky je konec? No přece "žili šťastně až do smrti." A co se stane poté? Davy divaček zboří box-office rekordy a dříve nebo později dostane romantická komedie pokračování na téma: jak vypadá ono "happily ever after" Soudě podle sequelu k Bridget Jones a nyní i Sexu, nastane globální katastrofa. To, co v rámci seriálu fungovalo (metropolitní atmosféra New Yorku, ironie, romance) vystřídal trapný výlet do rádoby exotické pouště , v níž každých osmnáct vteřin žena středního věku ječí, piští, kvílí a hýká nad luxusním autem, luxusním sluhou a všudypřítomným luxusním kýčem. Osoby mající simultánní orgasmus při každém pohledu na pozlacené tretky by měly být urychleně vykázány z filmového provozu. Čtveřice vcelku oduševnělých postav se proměnila ve stádečko kravek na velbloudech, ve kterých by ani policejní vyšetřovatel nepoznal ty lehce střelené, rozmazlené, arogantní, ale přece jen životné charaktery ze seriálu. Dokonce ani fashion-porn už nemá ten dekadentní štych doby před krizí a Samantha se z Amazonky proměnila na politováníhodného otroka hormonů. Coby seriálový fanda hodlám po zbytku života předstírat, že Sex v poušti nikdy nevznikl. A dva černobílé klenoty na ploché obrazovce z dob, kdy se dialogy mezi muži a ženami nezaobíraly botami na gauči, to opravdu nezachrání. P.S. Než mi začnete spílat, podívejte se, jak hodnotím seriál a první díl:) ()

Galerie (92)

Zajímavosti (25)

  • Tento sequel vydělal za první víkend 31 miliónů dolarů (rozpočet 100 miliónů), zatímco první díl vydělal za první víkend 57 miliónů a jen z USA si odnesl celkem 153 miliónů. (pavlikv)
  • Herečky Sarah Jessica Parker (Carrie), Kim Cattrall (Samantha), Kristin Davis (Charlotte) a Cynthia Nixon (Miranda) pro film nazpívaly píseň nazvanou "I'm A Woman", která se nachází i na soundtracku. (Patw)

Reklama

Reklama