Reklama

Reklama

Knight Rider - Legenda se vrací

(seriál)
  • USA Knight Rider (více)
všechny plakáty
Akční / Thriller
USA, (2008–2009), 12 h 2 min (Minutáž: 41–43 min)

Tvůrci:

Dave Andron

Hrají:

Justin Bruening, Deanna Russo, Paul Campbell, Smith Cho, Bruce Davison, Yancey Arias, Sydney Tamiia Poitier, Val Kilmer, Mark Adair-Rios (více)
(další profese)

Epizody(17)

Knight Rider je späť! Mike Traceur bojuje proti silám zla s pomocou nezničiteľného automobilu KITT, obdareného umelou inteligenciou. (oficiální text distributora)

Recenze (179)

brit84 odpad!

všechny recenze uživatele

Tak otřesnou ubohost, jako tohle pokračování, si starej Knight Rider asi nezasloužil. Tohle postrádá jakoukoliv myšlenku reálnosti a to mě na tom vadí nejvíc. Protože prostě není možné, aby auta plavaly pod vodou, hlavní hrdina přežíval výbuchy naváděných střel a...(mohl bych pokračovat donekonečna). Jenže peníze se asi dají vytřískat i ze sebevětší sračky. A to tady dokonce vidím, že je to 251. nejoblíbenější seriál. Někdy nestačím zírat, co lidem stačí ke spokjenosti. ()

Gemini odpad!

všechny recenze uživatele

Další z mnoha přemnoha pokusů oživit něco, co kdysi neskutečně frčelo, a přitáhnout k tomu nové diváky. Obdařit je super zážitkem, dát jim ze sebe to nejlepší, a možná při té příležitosti zarobit nějaký ten peníz.... Anebo taky Scheisse:) Ona totiž platí jenom ta první věta, zbytek pochází z imaginárního ideálního světa. A ten kontrast je tak zásadní, že si to říkalo o ten vulgarismus. V tom našem světě totiž dostanete jen hodně tragický pokus oblbnout zejména chlapce kolem dvanácti let, na které to bohužel taky nezabralo, a tak (naštěstí) vzniklo jenom osmnáct epizod. Nemám důvod zaobírat se kvalitou scénáře (s trochou nadsázky se dá říct stokrát viděno, stokrát hráno) nebo hereckých výkonů - všichni zúčastnění totiž buď na nic lepšího nemají anebo jedou na setrvačník jako Bruce Davison. Za zmínku tak stojí de facto jen hlavní ženská hrdinka, a to ještě jen proto, že vypadá jako méně zajímavá verze Olivie Wilde. Co je tedy na tomto Knight Riderovi zajímavé - do očí tu bije snaha vytvořit jakýsi nový kult. Bohužel cestou moderního akčního seriálu s relativně realističtějšími vztahy mezi postavami to nevyšlo, byť díky penězům, které jsou na seriálu vidět, je to jakž takž k přežití. Tvůrci se tak rozhodli aspoň v závěru (respektive v okamžiku, kdy byl osud seriálu zpečetěn) předvést úlet hodný originálu. "Super" transformer KARR je klenotem televizní demence a uvrhl v mých očích celého nového Knight Ridera definitivně do odpadních vod. Poslední epizoda si skutečně zasluhuje být viděna, a jelikož tu tentokrát existuje dějová návaznost, nezbude než podívat se i na pár "předposledních". Při blahé vzpomínce na to, jak jsem se nevěřícně chechtal, prostě robustnímu nanosupermustangu nemůžu nepomoct, a proto udělím avizovaných nula bodov. ()

Reklama

TeeAge 

všechny recenze uživatele

|| Scenár: David Andron / Glen A. Larson | Hudba: Christopher Tyng | Produkcia: Glen A. Larson, Gary Scott Thompson, David Bartis, Doug Liman, Matt Pyken | Distribúcia: NBC | Štúdio: Universal Media Studios, Dutch Oven Productions || Sovijm moderným spôsobom dostačujúco kvalitné oživenie nostalgickej nesmrtelnej legendy, ktorá svoj úspech vybudovala na nezabudnuteľnej MIDI úvodnej pesníčke s náletom na čierneho Pontiaca s červenou ledkou na kapote. Tu je Kitt veľmi sympaticky nabalený do kože Mustanga, no so značkou Cobry, čo som veľmi nepochopil :) Scenár slušný, strich rýchli, triky obstojné. Jediné, čo mi nadmieru vadilo, boli herci, no sám neviem, prečo. ()

Psema 

všechny recenze uživatele

Ne tak nabubřelé jako nové Beverly Hills a ne tak ambiciózní a zároveň stupidní jako Sarah Connor Chronicles. Jen nehorázně špatné, zbytečné a zhovadilé. Tedy do puntíku přesně takové, jak se na pohrobek naivního, leč kultovního hitu z osmdesátých let sluší. Bruening je překvapivě snesitelný, Kilmer naopak nudný a zbytek... ten bych nechal preventivně odstřelit na okraj sluneční soustavy. Především pak ty dva programátorské idioty, jimž dali scenáristé do vínku téměř nesnesitelné pokusy o humor. Nic křečovitějšího jsem letos neviděl. ()

tron 

všechny recenze uživatele

„Len pokojne.“ – „Pokojne nie je môj štýl.“ Nemyslel som, že to niekedy poviem, ale David Hasselhoff mal charizmu. Ako toto odvážne tvrdenie vysvetlím? Jednoducho. Porovnám hasselhoffského Knight Ridera s remakom. Fakt netuším, čo preboha Douga Limana (ako producenta) viedlo k iniciovaniu nakrútenia novej verzie tohto kedysi populárneho seriálu. Akože hej, za istých okolností to mohlo fungovať. Ale dané okolnosti sa nedostavili. Zlyhalo tu podľa mňa v prvom rade herecké obsadenie, ktoré je otrasné. Doug šupol za volant svalnatého dvadsaťročného hošana s nerealisticky dokonalým chrupom (toto má byť vojnový veterán?) a vedľa neho posadili umelú figurínu z výkladu s obchodom na spodnú bielizeň. Scenáre sú mizerné, pochádzajúce snáď z nikdy nenakrútených nových dielov Walkera, texaského rangera (dobrí sa smejú a kamarátia spolu, zlí majú jazvy, škaredo sa správajú k deťom a chcú peniaze z nelegálnej činnosti). Nevravím, že pôvodný seriál mal lepšie scenáre. Ale mal Hasselhoffa, ktorý tie blbé zápletky a smiešne akčné scény obdaroval svojou charizmou vysokého atletického chlapa v tesných rifliach, kovbojských čižmách a obrovskými kučeravými vlasmi. Remake sa príbehmi zasekol v 80. rokoch. Nenadchli ma ani prešľapy voči logike (horiace auto v mestskej premávke sa rútiace 300 km/hod si nevšimne ani jedna policajná hliadka?), ani zmodernizovanie (KITT a jeho šofér vlastnia bat-jaskyňu s desiatkami vedcov, lekárov a počítačových expertov, KITT je de facto Transformers, ktorý sa je schopný za 10 sekúnd zmeniť na úplne iné vozidlo atď.). Našťastie diváci mali rovnaký názor, ako ja a zarazili to už po prvej sérii. ()

Galerie (143)

Zajímavosti (6)

  • V origináli sa názvy všetkých epizód začínajú slovom "Knight". (m.a.t.o.)

Reklama

Reklama