Sonny Liston: Těžká váha

• Kanada Phantom Punch (více)

Ve strhujícím životopisném snímku ožívá v hereckém podání Vinga Rhamese Sonny Liston, někdejší kontroverzní mistr světa v těžké váze. Film zachycuje jeho život od chvíle, kdy během jeho pobytu v Missourijské státní věznici objevil katolický kněz boxerské nadání, kterým oplýval, až po (ne)slavný "Neviditelný úder” Cassia Claye, který v podstatě ukončil jeho kariéru. Sonny Liston: Těžká váha mapuje Listonovy triumfy i tragédie, jeho konflikty s rasismem, mafií i zákonem – cestu k pozici mistra světa! (oficiální text distributora)

ppospisil

Film který fanoušky sportu rozhodně neurazí,ale ostatní asi budou zklamáni.Rhames v hlavní roli je docela precizní,film obsahuje překvapivé životní zvraty tohoto skvělého boxera,který to měl v jeho době ještě těžší než všichni Nortonové,Clayové a Frazierové.Pro mě zábavné životopisné drama na běžný večer, které bych ale klidně mohl vidět i znovu. 60% ()

L3G1ON4R

Charismaticky drsný Ving Rhames je poměrně hledaná postava na tyto role. Podivný příběh slavného boxera s ještě podivnějším koncem jeho života. Film je krapet utahaný a místy i silně nudný. Ale co by kdo chtěl od filmu podle skutečnosti. ()

vieriX

Mám hodně rád sportovní dramata a ještě, když jsou na motivy skutečné události tak je to o to pro mě zajímavější. Tenhle film stojí a padá s Ving Rhamesem dovolím si říct, že jeho výkon je špičkový. Nehledejte tu velké hvězdy ty tu fakt nenajdete dostane spíš komornější drama, ale o to poutavější. ()

DJ Kritik

Film, ktorý som si pozrel kvôli zápasu medzi ním a Casiusom Clayom, ale o živote tohto boxera som nič nevedl. Tento film podáva určitý náhľad na jeho život a necháva aj priestor na osobné dokreslenie a vysvetlenie si určitých udalostí... ... .... ... ... ... Vtiahnutie do deja: *** Akčnosť: *** Erotika: * Realita: ** ()

curil

Bezvadný sportovní film. Podle mého názoru Sonny Liston a Cassius Clay patří mezí dvě největší osobnosti světového profiboxu. Paradoxně Muhamad Ali ukončil kariéru Sonnymu. Ten se zapletl s mafií a dodnes je jeho smrt nevysvětlená. Policie konstatovala smrt předávkováním heroinem, ale Sonny měl paniku z jehel a dokonce odmítl evropské turné kvůli očkování. Mně se líbí z boxerského prostředí téměř všechny filmy a tak ani tenhle není vyjímkou. Dobrý zážitek a vynikající Ving Rhames v titulní roli. ()

Honziik17

Film se mi líbil, škoda jen že Ving Rhames už není v takové kondici s pořádnou figurou :) Příběh byl taky dobrý, přiblížil mi víc tohoto bývalého světového šampióna, i když některé věci jsou záhadou. Na nízkorozpočtový film moc dobrej. ()

PeteBuck

Slušný film, oddychovka. Nie som fanúšik boxu, ale tak toto ma zaujalo. Ving Rhames stvárnil Sonnyho dosť dobre a konečne viem o Listonovi viac, než z pesničky od Marka Knopflera: "He hates the needles, but he knew too much." Neustále som naťahoval uši, či ju tam začujem, nedočkal som sa. ()

SedlikCZ

V bojových soubojích se Rockymu nevyrovná ale co do scénáře ho náramně předčí. Film uchvátí a cvílema i pobaví, je autentický (pro ty kteří neví co to je to znamená že je hodně podle pravdy), možná bych vynechal ty přechody z čenobílé na barevnou ... po prvý mi to přišlo geniální pozdějí ohranné ... ale tak či onak není to špatný film a stojí za shlédnutí .... *4 stars* ()