Dva policisté (Brad Pitt a Morgan Freeman) jsou na stopě geniálního vraha, zodpovědného za sérii děsivých vražd, jejichž oběti spojuje sedm smrtelných hříchů. V jedné z rolí tohoto kvalitního trhilleru, zasazeného do temného města nasáklého bolestí a zkázou, uvidíte také Gwyneth Paltrow. David Fincher (Klub rváčů, Zodiac, Podivuhodný případ Benjamina Buttona) s dokonalou znalostí našich nejhlubších obav pevně svírá otěže akce – fyzické, psychické i spirituální – neodvratně směřující k rozuzlení, které do hloubi otřese i tou nejzatvrzelejší duší. (Magic Box)

mzop

Sedm byl jeden z prvnich filmu sveho druhu, ktere jsem kdy videla. A zatim nejlepsi. Scenar, rezie ani herecke vykony nemaji chybu. Film si me ziskal i absenci americkyho happy endu. Lec pachatel dopaden, konec tragicky. Tomuto filmu tleskam. ()

damapo

Nechutné vraždy, ale zároveň dosti příznačné. Každá oběť zemřela pro nějaký ze sedmi smrtelných hříchů, které byly vysvětleny. Osobně mě film bavil hlavně z počátku, někde uprostřed bylo celkem prázdno a ke konci se to zase rozjelo spolu s emotivním zakončením. Každopádně film je to velmi těžkopádný a ne každému sedne a ne při každé náladě. I na mě je to až moc ponuré a kruté, ovšem film je to ojedinělý - 3,5 hvězdiček, přikláním se směrem nahoru. ()

Bassko

Už dlhšiu dobu som nevidel taký úžasný film a predpokladám, že tak skoro niečo také neuvidím. Dokonalosť sama. Malo to všetko. Malo to skvelú atmosféru a o napätí ani nehovorím. Budem šťastný ak sa ešte niekomu podarí natočiť takú skvelú kriminálku...! ()

M.C.S.

Freeman, Pitt a Spacey se ukázala jako výborná kombinace, která za vedení režie pana Finchera dokonale zabrnkala na strunu diváka, který se nemohl ani trochu nudit. Sedm smrtelných hříchů je dokonalý námět pro kriminální příběh. Pro mě - Výborný 100%. ()

Zopyros

Jakou motivaci musí mít člověk v pubertě, který si po shlédnutí premiéry filmu v menším provinčním kině vyrobí triko s logem toho filmu (všichni si vybavíte těch sedm čar, čtyři přeškrtlý - krásný symbol), začne si psát školní sešity stylem a estetikou z toho filmu, ještě více se zaposlouchá do Nine Inch Nails, Marylin Mansona nebo Bowieho, popustí pubescentní strniště a střihne si vlasy do Pittova rozcuchu?... Zážitek, který mu všechny tyhle vjemy nabídnul. A to SEDM sakra umí. Teda Fincher, scénář, herci a kamera. Super tempo, úžasné vizuálno (titulky u filmu - už u těch jsem si říkal, že tohle bude pecka - udaly trend pro další dekádu - mrkněte se na každý další "mysteriózní" thriller, detektivní seriály všech těch Kriminálek Las Něcos) a podprahový leitmotiv krutého Boha Hebrejů vtělený do sedmi performances, které to celé drží jak železná rukavice. Bez nadsázky pro mě archetyp temného thrilleru a od té doby fandy Fincherovy estetiky. Naprosto trendsetterová věc. Pro někoho brutál, pro silnější povahy další zářez do spodiny lebeční a od industriálu po death estetická lahoda. Pointa překvapivá a s tak svíravým pocitem strachu, že to tak přece nemůže dopadnout... Tenhle film mě čapnul jak černá díra a vyplivnul mě hlavou dolů... ()

jan152

Strašně depresivní, že jsem si po shlédnutí musel pustit ještě pohádku, abych se z depky dostal. Už si to víckrát nepustím a DVD věnuju do Valdic. ()

trango

Videné znova po x rokoch na CT2 - geniálne, dokonalé, hnusné, tmavé, upršané a stále fungujúce. Všetko do seba zapadlo. ()

Hanes749

Jednoznačně nejlepší krimi film jaký jsem viděl. Režie i herecké výkony prostě úžasné!!! A to platí i o scénáři!!! Celým filmem se táhne skvělá a hutná atmosféra, která diváka donutí film sledovat až do konce. ()

Keiniku

Slušný mazec, abych tak řekla. Celou dobu čekáte, co bude příště, a když to příště přijde, stojí to za to. Sedm vám nepokrytě slibuje nechutné mordy a vizuálně odpudivá panoramata, a vy je čekáte, jste na ně připravení a stejně pak jenom zíráte. Nepotrpím si na Brada Pitta, ale nestorovský element Freemanův z něj tady dělá pro mě snadno poživatelnou záležitost, kterou jsem si užila. ()

ForFan

Obsah dokonalý, herci úžasní. Tíživá atmosféra na mě doléhá hned od první vraždy. Sedm smrtelných hříchů je přeci jenom dokonalý namět pro film. Když jsem ho viděl poprvé, tak mě ten konec dostal. Scénarista to prostě vymákl na jedničku. Určitě top ve svém žánru, protože co se dnes točí za krimi filmy je mnohdy až k zaplakání (pár vyjímek by se našlo) ()

fifin

Dvojka po Mlčení Jehňátek. Jaksi mi zde chybí ten palčivý pohled Anthonyho Hopkinse. I tak je to jeden z nejlepších a nejhrůznějších filmů všech dob. Freeman jako vždy excelentní, Pittova role nevyzrálého nadšence byla také výborná a Gwyneth Paltrow celý film dozdobila. Možná bych uvítal více scén s Johnem Doem, avšak i tak za plný počet *. Kam se hrabou všechny horory světa proti této čiré hrůze. ()

lazyman

Jeden z nejlepších filmů, který jsem, kdy viděl. Depresivní počasí, realistické ztvárnění provedených vražd dle smrtelných hříchů, skvěle zasazených do současné doby, skvělá kamera a plejáda vynikajících herců. Mráz mi po zádech běhal ještě dlouho po zhlédnutí filmu. Kdyby existovalo šest hvězdiček, film by si je zasloužil. ()

Kosir

No. "Dechberoucí" příběh, takže se nedivím tomu hvězdnému nebi. Má ale jednu slabinu, stejnou jako žánrový "bratříček," konkrétně Mlčení jehňátek. Prakticky by nešel realizovat. Kdyby šlo o story s nadpřirozenými adjektivy, tak bych nebyl proti, tohle je ale o dvou detektivech a jednom geniálním padouchovi v reálném světě. Co ten zloduch zvládne během čtyřiadvaceti hodin, na to by nestačila ani Nobelovka!! Proto zpětně v zájmu spravedlnosti ubírám i bratříčkovi. Ale jinak platí co na začátku. ()

Tobias_Sin

Napínavý thriller o vrahovi - kazateli, který chce zabitím 7 lidí vytvořit ,,umělecké dílo". Atmosféra velmi dobrá, herci, hudba bez závažných výtek.. ()

Pecaldo

To, že tenhle film je něčím neuvěřitelně skvělým, to je jasný, ale podle mě má tento film nejlepší finále , které dostane každého totálně do kolen!!! Dle mého názoru už žádný film nemá ani tu nejmenší naději nabídnout divákovi lepší závěr a rozuzlení filmu. ()

dominick123

Sedm. To je pro mně další až kultovní záležitost. David Fincher, který do té doby nebyl moc známým režisérem zde naservíroval 2 hodiny úchvatné, i když až skličující podívané. Ještě nikdy jsem neviděl tak drsně ztvárněné prostředí anonymního, studeného města jako právě v Sedm. Navíc scénář a vyústění děje, který ze začátku graduje, poté si dává malý oddych, aby pak na konci mohl zase vygradovat, je naprosto skvěle udělaný. Podle mě zřejmě nejlepší thriller, který je v současnosti možno vidět. Ještě mně napadá není tohle ta Božská komedie na konci 20. století? ()

Seriálový Mindhunter je definitivně mrtvý

Seriálový Mindhunter je definitivně mrtvý