Neklid

• USA Restless

Uznávaný režisér Gus Van Sant (Dobrý Will Hunting) uvádí osobitý milostný příběh mladého muže (Henry Hopper), který ztratil zájem o život, a půvabné okouzlující dívky (Mia Wasikowska), jež si života užívá plnými doušky. Když se tihle dva náhodou potkají na pohřbu, zjišťují, že navzdory svým jedinečným životním zkušenostem toho mají hodně společného. Produkce filmu se ujali Brian Grazer, Ron Howard, Bryce Dallas Howard a Gus Van Sant. (oficiální text distributora)

danca044

Na můj vkus trochu zvláštní příběh. Neříkám, že bych se celou dobu nudila, ale mohlo to mít lepší zápletku a oba hlavní hrdinové, taky nemuseli být tak zvláštní. Příběh na mě působil velice melancholicky a vyvolal ve mně smutnou náladu. Slabší tři hvězdičky. ()

DavidS.

Silné, i když ohrané ingredience - dva asociálové, smrtelná nemoc, trocha morbidního humoru - , se kterými Gus pracuje velmi průměrným způsobem...Zaokrouhlení ke třem hvězdám díky křehkosti Mii a kostýmům...Elfmana jsem zcela přeslechl... ()

Kacula24

Ta Mia je tak votravná, pořád se k ní snažim najít cestu, ale teď už s ní asi definitivně končím. Opravdu převratný film, to jsme ještě neviděli. ()

Mistickzz

Nebojím sa povedať, že ide o najkrajší a najdojímavejší snímok roku 2011. Zásluhu na tom majú Mia Wasikowská, Henry Hopper, Gus Van Sant a Danny Elfman. Slovenský a Český distribútori by mali pouvažovať nad tým, aké filmy by sa mali dostať do našich kín. 80% ()

honzii

Bezesporu půvabně melancholicky laděný sníměk, kterému hraje vše do karet. Perfektní ústřední dvojice, dojímavé téma života a smrti, pár filmogenických symbolů jako je duch nebo pták a indie soundtrack podkreslující podzimní obraz. Byla to však prázdnota, ne dojetí, co se u mě po naskočení titulků dostavila. A řekl bych, že to má co dělat s příběhem, který nepřináší nic nového, nic okouzlujícího ani dojemného co se týče děje i vývoje postav. Celé to snažení najednou přijde vniveč, klasické prvky začnou působit klišovitě, intimní dialogy uměle a i ty nekonečné polibky mě začnou po chvíli otravovat a já mám rázem pocit, že jsem viděl Potěmkinovu vesnici. Velká škoda. ()

Dr.Horror

Krásně natočená nuda se závažným avšak nijak originálním tématem - smrt a smíření s ní. Mia je úžasná, hudba skvělá, ale díky bohu za krátkou stopáž. Shrnuto a podtrženo - kouká se na to dobře, ale jinak je to klišovitá nuda. ()

Mazlik4

Smutek, deprese & beznaděj - smíchána s decentním černým humorem ve stylu: "Na tyhle akce se už černá dávno nenosí." Toho se nikdy nenabažím. Co říct víc? Film s nekompromisní tématikou smrti je paradoxně nejživější záležitostí co jsem za posledních několik let vidět. ()

Kanca

Nejpodivnější film, jaký jsem za poslední dobu viděla! Nemůžu si pomoct, ale i přesto, že hlavním tématem je zde smrt, na mě film působil celkem optimisticky! Originální, pěkné, příjemné a citlivé....75% ()

kedl

Lidé mají někdy zvláštní koníčky a od toho tady ten světy přeci je. Příběh lásky, která končí v samém počátku a to jen proto, že život je někdy dost nespravedliví. ()

HArna

Proč 5*? Fakt nevím,ten film má myšlenku a rád jsem na něj kukal.V budoucnu si ho znovu s radostí pustím. Neznal jsem hlavní herecké duo Wasikowska/Hopper. Překvapili,příjmně se se ně kouká.Film rozhodně není bezchybný,na druhou stranu neklid to přece nepotřebuje. ()

danielosbourne

Zvláštní film o zvláštních lidech s velkou fantazií a smutnými osudy. I když je film o smutných věcech, snaží se vše ukázat s povzneseným humorem, což se v posledních dobách stává stále častěji. Restless není špatný film, ale chybí mi tam trochu více emočních chvilek. Postavy jsou sice milé, ale v konkurenci s podobnými filmy jako je Dlouhá cesta a jiné tento snímek trochu zaostává. ()

EKLEKTIK

"Když to takhke spojíš dohromady, nezní to moc dobře." Další z filmů o vyrovnávání se s úmrtím těch nejbližších, který dokáže nejen rozesmát a dojmout, ale i naplnit novou nadějí. ()

Hydra Foy

Tešila som sa na tento film celé mesiace, nadšene si ho pustila a... to bolo tak všetko. Mimo záveru bolo to najlepšie aj tak v traileri. Romanca to bola milá, dĺžka znesiteľná, záver optimistický a Mia úžasná, no sklamania som sa po celý čas nevedela zbaviť. Škoda, napriek tomu stále pozerateľné a príjemné. ()

Lionheart

Co si budem nalhávat - je to smutný slaďák, ale je natočen moc pěkně, je překvapivě veselý, černohumorný, ale nijak to nesnižuje onu tragédii, kterou divák cítí po celou stopáž. Není to nepodobné Love Story nebo třeba Nae meori sogui jiugae, ale narozdíl od nich to není jen o tragédii odchodu, ale spíše o tom si užít těch posledních pár společných chvil (v tomto to zas evokuje 50/50 ). Já se prostě bavil zvláště tím temným humorem, kterým se oba hlavní protagonisté chrání před neúprosnou realitou. ()

klertecka

Příjemnej film sestavenej z dojímajících romantických detailů a co je v podstatě o ničem. Žádná větší show, celý si to tak poklidně lehounce plyne a pozvolna to dospěje k předvídatelnýmu konci. Ale přece jenom to má něco do sebe.. taková krásná tragédie, která vlastně není vůbec tragická. Ale strašně záleží na úhlu pohledu. Můžete brečet anebo se usmívat. ()

coffeecat

Míja + Hopperův synátor + boží kabátek + smrtelně boží soundtrack + smrtelná smrt = romantika po GusVanSantovsku. No dík. ()

.baris.

Zklamání. Jsem velkým fanouškem dojemných filmů o Lásce (a umírání a nadhledu a tak všem), takže jsem se na Neklid moc těšila a ke gauči si připravila tři balíčky papírových kapesníčků, ale nic z toho. Asi nejvíc mi zřejmě vadil scénář - nelíbily se mi dialogy, reakce, chování hlavních hrdinů - zejména Anabelle (jmenovala se Anabelle,že?). Přišla mi až moc v pohodě a pozitivní a vlastně nikdy nebyla smutná, zklamaná nebo naštvaná (a to by podle mě prostě být měla). Mia s Henrym se mi k sobě vůbec nehodili - Henry se mi ve své roli líbil, ale Mia - ač mi je jinak milá - mi tady vůbec neseděla (to asi souvisí s mou výtkou ke scénáři). Naopak chválím linii s japonským vojákem, ta mi přišla super. Celkově mě film neurazil, ale strašně zapadl a za pár týdnů si na něj nejspíš už ani nevzpomenu.. Škoda.. ()

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

2011 - vyhlídky, poděkování a přání