Neklid

• USA Restless

Uznávaný režisér Gus Van Sant (Dobrý Will Hunting) uvádí osobitý milostný příběh mladého muže (Henry Hopper), který ztratil zájem o život, a půvabné okouzlující dívky (Mia Wasikowska), jež si života užívá plnými doušky. Když se tihle dva náhodou potkají na pohřbu, zjišťují, že navzdory svým jedinečným životním zkušenostem toho mají hodně společného. Produkce filmu se ujali Brian Grazer, Ron Howard, Bryce Dallas Howard a Gus Van Sant. (oficiální text distributora)

ecceHOMMO

Nádherne nepokojné, pozitívne negatívne....s podmanivou atmosférou...s hlavnými hrdinami z ktorých srší iskra. A ako doprovod príjemná hudba. ***/**** ()

Ryuuhei

A zase film, co se mi nelíbil. A zase červené číslo. Já nevím, ale celých 87 minut mi přišlo jako 3 hodiny. Nuda, emoce podivně navozené skrz určitou morbiditu a nelogiku. Podivnost, která mi svým podivným charakterem a stylem vyprávění absolutně nesedla. 30% ()

marvan

Tvorba Guse Van Santa by se dala označit jedním slovem: vkusné. Jenže není právě "vkusné" předpeklím kýče? Gus Van Sant na jednu stranu natočil snímky jako Slon, které splňují představu uměleckého snímku, na druhou stranu je zrovna tak autorem sentimentálního kýče Finding Forrester. Obě jsou to však spojité nádoby. Van Santova umělecká tvorba je stejně vypočítavá jako ta komerční, pouze cílí na odlišné koncové konzumenty. ()

noriaki

Čekal jsem romantickou komedii, dostal jsem melancholické drama které mě pohladilo po duši. Režisérovi se podařilo dovedně skloubit smutný osud a hravou lásku ze života, a natočit příběh který je nepateticky dojemný, a nenuceně veselý. Celým filmem se táhne zvláštně krásná nálada, díky níž působí vyprávění jako ze sna. A možná že je to sen. Mia Wasikowska předvedla svou obvyklou vysokou úroveň, a mě neznámý Henry Lee Hopper se jí nenechal zahanbit. Restless je přesně ten snímek, který vám ukáže, že svět je moc krásné místo, i když to tak zrovna na první pohled nevypadá. ()

Bobik9

Smutné od začátku až do konce. Podobné depresivní filmy, jenž se snaží tvůrci podat optimisticky nemám moc rád. Opravdovým kladem tohoto snímku je ale výborná Mia Wasikowska, která po Alence začíná své herecké nadání ukazovat naplno. Zbytek herců ale nebyl tak kvalitní a celý ten snímek ať měl být jakýkoli, tak rozhodně nebyl zábavný. ()

biglion

Smrt je snadná, to láska je těžká. Ve smrti i v životě navždy zůstanu Tvůj. Aneb, mluvme o svých citech a pocitech, je to to nejdůležitější co máme a co můžeme dát... ()

venison

Jedna z lepších "umíracích" love story.. Nádherná Mia Wasikowska byla k sežrání, jen její parťák Henry Lee Hopper mi moc nesedl zjevem ani charakteristikou hlavní postavy.. Ona umírá a on se chová jako sobeckej rozmazlenej parchant.. Film o užívání dožívání jak jinak hořkosladký.. ()

Ace.Anita

Film, při kterém se vám smrští srdce, takže vznikne takový ten efekt, kdy vám každá maličkost připadá hrozně podstatná. A to chceš. ()

nevermore

Pro mě dobře zahraný tklivý příběh avšak našitý na dečku kýčovitých momentů (poklona Hiroshiho duchu, xylofon, atd.) Mně to vadí.. Jako vtipný a trefný vidím komentář Kaculy24: "Opravdu převratný film, to jsme ještě neviděli." 55% ()

Narya89

Zdarile a i lehce cynicky ukázána hodnota zivota a to, jak proměnlivým muže byt. Osobně bych vynechala několik absurdních scén ( napr. Nácvik smrti) a vůbec mi cele to drama s nemoci přijde vždycky jako trik na diváky. Protoze kdyz jeden umře, dojem dokonale lásky zůstane navždy neposkvrneny v očích jejich i hlavních postav. Ovšem uz je to takové trochu přečerpáne tema a osobně bych s temi nemocemi a umíránim mladých lidi šetřila. Tak se totiž z romantického filmu drama nedělá. Btw. Mia byla geniální. ()

Unnamed

"Excuse me. Can I help you? - No, we're just browsing. Thanks." Film mě překvapil, svým tématem i jeho pojetím - bylo to všechno rozhodně netradiční, jiné. Ústřední dvojice byla moc sympatická, Hiroshiho dopis nejdojemnější slova slyšená v posledních letech. Přesto to celé mohlo být víc dojemné (vzhledem k tématu), ale jak jsem již psal, film byl pojat trochu odlišně. 4* ()

V.Silver

Tento film by měl dostat Oscara za kostýmy a masky! Ale i bez (tohoto) Oscara to bude vynikající snímek, který sáhne kamsi hluboko do vaší duše - je to tak trochu P.S. Miluji tě naruby :) Napolo rebelující a ztracený Enoch potkává Annabel, která jakoby přesně věděla, co od života chce. Jenže to má háček... a tím není fakt, že Enoch komunikuje s duchem kamikadze pilota Hiroshiho. Gus van Sant se opět skvěle předvedl, jeho režijní um se snoubí s výběrem zvláštně hořkosladkého romantického tématu i neotřelých hereckých tváří (tedy až na Miu Wasikowskou), které precizně dovedl ke skvělým výkonům. Klobouk dolů, tohle si ode mě zaslouží 90%. ()

fruitbueno

Přesně, jak tady někteří píší - chtěla jsem, ať film nekončí tak brzo. Děj uplyne neskutečně rychle, dojmy ale zůstávají. Výborný scénář, sympatický herecký ansámbl, nepodbízivá hudba a postoj k tématu neuvěřitelně citlivý, plný pochopení a nadhledu. Ukápla mi slza, nejednou. ()

dita.krizova

"Ach, ptáčku!"... Taková romanťárna! Na začátku jsem si jenom říkala "To jako spolu budou chodit na pohřby?!" Ale jak se odhlalily její problémy a on ji dal xylofon, mé srdce tomuto filmu propadlo. ()

LuciusWlk

Neuvěřitelně krásně podmanivý příběh. Milý svou jednoduchostí, nezávislostí i pohledem na předčasný odchod! Působivé postavy kterým vložil scénárista do úst vynikající dialogy. Garderóba je neobvykle eRETROzující !! Umírání, jako hlavní téma, zajímavě potlačené do pozadí romantického poznávaní a přesto plně tento snímek obklopující. Pěkná práce! ()

kisha

Pár příjemnejch scén a párek pěknejch mladejch herců, bohužel však Gus až moc nápadně vykradl Harolda s Maude. ()

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

2011 - vyhlídky, poděkování a přání