Neklid

• USA Restless

Uznávaný režisér Gus Van Sant (Dobrý Will Hunting) uvádí osobitý milostný příběh mladého muže (Henry Hopper), který ztratil zájem o život, a půvabné okouzlující dívky (Mia Wasikowska), jež si života užívá plnými doušky. Když se tihle dva náhodou potkají na pohřbu, zjišťují, že navzdory svým jedinečným životním zkušenostem toho mají hodně společného. Produkce filmu se ujali Brian Grazer, Ron Howard, Bryce Dallas Howard a Gus Van Sant. (oficiální text distributora)

DannyBoy80

50%. Jako téma je určitě závažné a rozhodně né veselé. Nicméně prošpikovat to duchy a jednáním jako 7mi leté děti mě nepřišlo příliš obohacující. Škoda myslím, že to mělo mnohem větší potenciál. Nevím zda to chtěl režisér více zlehčit nebo o co mu šlo. Nicméně setkání zpřízněných duší se celkem povedlo. ()

orkadimenza

Pro odpůrce klasických filmových dojáků a klišé je tohle ideální dílo, díky kterému si mohou užít romantický film i trochu jiným způsobem. Pohled na dvě hlavní postavy, které jsou výstřední každá jiným způsobem, může být složitý, ale věřím, že je spousta lidí, kterým tento film padnul do noty a zamilovali si ho. Pro mne bylo v první polovině dost obtížné přijít celé podivné (řekněme Gusovské) atmosféře na kloub, ke konci už jsem ale dokázal vnímat i vnitřní problémy postav a hlubší významy, kterých je v tomto filmu zcela jistě mnoho. Řekl bych, že Neklid je jedním z těch snímků, na které potřebuje divák více zhlédnutí. Já se k opakované projekci v nejbližší době nechystám, ale zároveň ji do budoucna nevylučuji. Zajímavý snímek, který mě oslovil spíše průměrně. ()

sona123

Tak nevím....komorní. Ona umírá, on se vzpamatovává ze smrti rodičů (mimo jiné). Potkávají se na pohřbu....Stráví spolu čas. Něco si řeknou, usmějí se na sebe, dobrá hudba na podkres. Nic, co bych ještě neviděla. Kvalitní, ale velmi otřelé, otřepané a klišoidní. ()

fredisek

Tak neskutečně skvěle, mile, dojemně, rozumně, elegantně, procítěně, vtipně, smutně, hořkosladce natočený příběh jsem neviděl dlouho. Šest hvězd! Ani o jednu míň! ()

Phorbo

Chytlavé. Ale ne tolik kolik jsem čekal. Nevidět dříve Terriho a St.Clouda asi bych hodnotil jinak a výše, ale todle indie drama je docela jednoduché na zpracování... zakomponovat mladé, jeden má umřít, tak je nějak spojíme a vznikne z toho romantický film bez happy endu... Aspoň to nenudí. ()

Gongren

Přijde mi, že s těmito psychoidně-morbidními filmy se v poslední době roztrhl pytel. Většina z nich však aspoň překvapí špatným koncem, i když se očekává po celou dobu filmu happy-end. U tohoto snímku však nikoliv, hned ze začátku divák ví, jak to skončí. Proto mi film přišel dost nudný a nijak extra originální. ()

ADIO45

Není to jenom romantický příběh s hloupým a ohraným happyendem. Je to příběh, který má hloubku a donutí Vás se zamyslet nad tím vším co se děje okolo Vás. ()

Wienczaa

Ten film je těžký, jako když se přejíte na pohřební hostině bramborákama. Jediné co si zaslouží ocenění jest fakt, že zde Mia Wasikowska předvedla že umí hrát. Ano zní to neuvěřitelně, ale po debaklu Alenky, kde nepředvedla nic, tak tady je vidět že nějaké vlohy v té rodině jsou. Bohužel však celkově je ten film hrozný. Tvůrci vůbec nemají úctu k mrtvým. Některé věci by měly zůstat nedotknutelné. Maskovat to melancholickými pasážemi se jim nepovedlo. Takže pokud nejste sadisti nebo EMO, tak se na to snad ani nedívejte. ()

H4ku11

Mne sa najviac páčil Hiroshi Takahashi. Chcel by som mať svojho tajomného mrzutého Japonského ducha! Inak herci príjemní, 2 hlavné postavy milo uletené a príbeh pekný. Ale neplakal som! ()

toi-toi

To, že Van Sant je divný chlapík asi netreba veľmi zdôrazňovať, rovnako to, že je výborný režisér. Jeho snímky sú vždy nejak špeciálne ale teraz svoju podivnosť ukázal úplne. Natočiť milý malý úsmevný film o zamilovanej dvojici samo o sebe mie je majsterštuk. Ak však do toho pridáte ako postavu ducha letca kamikadze a neustálu esenciu smrti vznikne prazvláštny, zábavný, emotívny paškvil, ktorý stojí za zmienku. ()

Greg25

Lehce melancholická atmosféra konfrontována s přirozeností všedního dne, s první láskou i s nevyhnutelností smrti. Někdy jsou hrdinové zranitelní, jindy až překvapivě cyničtí, to vše je jen ochrana před něčím, co musí přijít. Štěstí má význam vždy, byť by trvalo jen velmi krátce. Nevšední postavy s nádherou poetikou všedního dne viděnou z jiného osobitého úhlu. 85% P.S. Jeden z nejlepších filmových plakátů poslední doby. ()

Silviaxx

Pravdepodobne som na film nebola dostatočne pozitívne naladená, o čom v podstate svedčí aj moje hodnotenie. Sledujeme tak trochu romantický vzťah mladého chlapca s chorým dievčaťom, ktorý sa dobrovoľne rozhodol spríjemňovať jej posledné mesiace života. O tom kto komu v tomto vzťahu pomáha viac - či ona jemu alebo on jej - by sa však dalo polemizovať. Každopádne dievča bolo šťastné a chlapec sa s jej pomocou vyrovnal so svojím neľahkým životom a konečne dosiahol vnútorný súlad. Mia Wasikowska bola úžasná ako vždy a stále si veľmi vychutnávam filmy s ňou. Napriek tomu na mňa však Restless nezapôsobil až tak ako som pôvodne očakávala (čo však nevyhnutne nemusí byť chyba filmu). ()

ellegrey

Stalo se vám už také, že jste náhodou objevili menší, nezávislý snímek, který na sebe nestrhával veškerou pozornost, jeho děj vás něčím zaujal a od prvního traileru jste se těšili až ho uvidíte? A přestože se ve finále nejednalo o přelomový film, který by nabízel něco nového, přesto si vás něčím získal? Podobné pocity jsem měla po shlédnutí snímku Neklid. Herecké obsazení je povedené. Nejvíce na mě ale zapůsobila Mia Wasikowska, jejíž ztvárnění umírající ale přesto šťastné dívky jsem ji uvěřila. Tato rodačka z Austrálie o sobě nechá jistě ještě slyšet a o svých hereckých kvalitách nás již přesvědčila v Alence, v Říši divů nebo v Jane Eyre, kde si zahrála roli titulní hrdinky. Pokud by někoho napadlo, proč sem o tom vlasntě píšu, že se jedná o žánr zapadající do červené knihovny pro milovníky nekonečných a jednotvárných telenovel, musela bych ho uvést v omyl. Ano, pokud vám popis zní příšerně ohraně, jako nějaký béčkový a ještě ke všemu nepodařeý film, nedejte vždy na první dojem. Neklid (Restless) není zázrakem dnešní kinematografie co se počtu nových filmařských technologií týče, nechlubí se jmény slavných celebrit a nesnaží se předehnat jiné, slavnější filmy. Je to menší, nezávislý snímek, který okouzlí svojí jednoduchostí, jehož krásná podstata si získá mnohé příznivce. A za sebe mohu říct, že patřím mezi ně. 75% Více zde ()

Fairbanks

Cílovkou jsou zřejmě teenageři, kteří se hledají...což už asi já nejsem, protože si po třech týdnech od shlédnutí nejsem schopen vybavit ani záběr. ()

zuzanocka

Láska nemá hranice.. Síce som videla už aj zvláštnejšie páry, ako boli Annabel a Enoch, musím uznať, že boli vskutku podivní.. Chlapec, ktorý chodí na pohreby cudzím ľuďom, má japonského kamaráta Hirošiho, ktorý je duch a školy sa nezúčastňuje.. Dievča s pokročilým štádiom rakoviny, hltajúce informácie o vodnom vtáctve a so záľubou v triedení jedla.. =) Mladá dvojica, prežíva svoje najkrajšie chvíle, aj keď vedia, že ich čaká tragický koniec.. No tak povznášajúcu lovestory som už dávno nevidela.. =) Peknéééé ale smutné.. ()

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

2011 - vyhlídky, poděkování a přání