Neklid

• USA Restless

Uznávaný režisér Gus Van Sant (Dobrý Will Hunting) uvádí osobitý milostný příběh mladého muže (Henry Hopper), který ztratil zájem o život, a půvabné okouzlující dívky (Mia Wasikowska), jež si života užívá plnými doušky. Když se tihle dva náhodou potkají na pohřbu, zjišťují, že navzdory svým jedinečným životním zkušenostem toho mají hodně společného. Produkce filmu se ujali Brian Grazer, Ron Howard, Bryce Dallas Howard a Gus Van Sant. (oficiální text distributora)

hazaba

Vzdáleně film připomíná jiný britský snímek Harold a Maude - i v tomto případě kluka žijícího/nežijícího, chodícího na pohřby probudí k životu dívka/žena, která má svůj čas přesně vyměřený a proto se raduje z každého okamžiku, co na něm je. Velice citlivě natočeno, skvělí herci, hlavně Mia, super muzika. ()

studo

malo to čaro, ale na to, aby ste si takýto druh filmu zapamätali v ňom musí byť nejaký ten element, ktorý tu chýba. Čiastočne je to prvá "fake death" ktorá celkom zaujala ale finále bolo proste odfláknuté. Škoda. Mia tu vyzerá úchvatne aj v monterkoch... ()

Rokle

50/50 bez Setha Rogena, ironického a uvolněného nadhledu a s prazvláštní dvojkou, které jsem to moc nevěřil (a navíc pro mě byli svými charaktery moc vzdálení, abych jim nějak fandil). Za pár dní mi to vyšumí z hlavy... ()

rekkky

Může se zdát, že neklid v myslích hlavních postav (velmi talentovaná Mia Wasikowska, která svým výkonem potvrdila, že i vážné role dokáže zahrát s nebývalým přehledem a lehce v tomto ohledu zaostávající Schuyler Fish) nelze posunout ani s pomocí romantického vztahu do relativně vyrovnané roviny. Je tomu právě naopak, protože režisér a tvůrci tohoto povedeného dramatu se snaží divákovi zdařilou formou naznačit, že přirozeně lidská mysl se s životními tragédiemi nedokáže nikdy vypořádat definitivně, ale určité okolnosti a hlavně dobré lidské vztahy mohou vzniklou bolest zmírnit. ()

atmen

Poměrně dlouho jsem si neudělal čas, abych shlédnul něco, co jsem již neviděl. Času je málo, a když je, tak sáhnu po něčem vyzkoušeném. Ale na Restless jsem měl políčeno již dlouho. Po skončení jsem byl malinko v rozpacích, čekal jsem zásah bleskem, ale dostal jen "kopnutí". Atmosféra fajn, chemie mezi ústředním duem fajn, ale chtělo to víc nezapomenutelných situací a dialogů... Před dvěma dny jsem prožil "Neklid", nějak ho nemohu vytěsnit z hlavy. Tak to asi zas tak špatné nebylo. Možná je to mou slabostí pro antihrdiny a možná... ()

GOREGASM

Emotivní pocitovka o umírání, která dává vyniknout mladé herecké dvojici Hopper - Wasikovska a potvrzuje, že Gus Van Sant své řemeslo zdaleka nezapomněl. S narůstajícím počtem dní po shlédnutí se sice film z hlavy vypaří, jeho kvalitu to protentokrát vůbec nesnižuje. 80% ()

Mbeast

Proč se vlastně dívám na filmy, u kterých vím, že budu brečet? :D Jasně, film je prvoplánový, ale tak nějak upřímný. Velkou měrou se na tom podílí herci, oba (i fell in love with Mia). Dlouho mě žádný film takhle nevzal, asi holt stárnu a budu už brečet pořád. :) ()

Fridecka

V hlavní roli umírání a smrt. Umírání, které se týká dvojice mladých lidí, které osud spojil zvláštním způsobem, jak už je u Gus van Santa obvyklé. Dvojice tráví společně dny, které mají jasně ohraničený horizont, kdy nenávratně skončí. Uživají si radosti a podobnost trochu oboustranně vyšinutého smýšlení, ikdyž každý z nich je vyšinutý maličko jinak. Stanou se spojenci, kteří dokáži sdílet i stíny na duši a vést dialogy o smrti a o tom co je možná potom. Nejkrásnější moment přichází k závěru, kdy si ti dva vzájemně vymění pohledy a zdá se jakoby nic nekončilo. Vztah těch dvou mi připadal iracionální, když pomyslím co mladík v životě prožil a co vše dal všanc s touto dívkou. A také musím přiznat, že mě mladík svým projevem dost lezl na nervy, pravděpodobně se na tom podepsal dabing, který byl ale musím přiznat celkem adekvátní, takže asi mě spíš rozčilovala ta postava obecně. Zato Mia Wasikowska byla kouzelná i v kraťoučkých vlasech. ()

brumbrum

Pekne. Smutne, zamilovane, dramaticke, jemne. Aj ked ziadna sranda, ale pekne :). Trocha ta rezija na konci boli roztahana, clovek cakal koniec skor ako naozaj prisiel, tak 1* davam mene. Ale inak fajn. Mame si vazit svoje lasky, kym je cas. ()

Macias

Jedním slovem hezký. Smutnej příběh, smutnej film, ale vlastně zároveň s hrozně takovou pohodovou náladou. Bohužel ta prostřední část se trochu nudně táhne. Oceňuji konec bez citovýho vydírání... Gus je púrostě král nezávisláku... A Mia překvapila... ()

Rockerman

On se vzpamatovává z tragické autonehody, při které mu zemřeli oba rodiče a on sám přežil jen tak tak. Ona má před sebou pár měsíců života, protože její diagnóza zní - rakovina mozku. Zdálo by se, že takto pochmurný příběh bude vyprávěn v pochmurné atmosféře. Není tomu tak. Je tu spousta optimismu, černého, někdy až morbidního humoru a lásky. Jak se blíží její konec, film trochu ztrácí na švihu a trochu zadrhává. Nicméně mě tento film velmi silně zasáhl a já neváhám s plným hodnocením. ()

Kingjiri

Pozor SPOILERY. Tohle už je třetí snímek o rakovině, co jsem filmový z produkce roku 2011 viděl (A Little Bit Of Heaven a 50/50). Tenhle je z nich nejlíp pojatej, ale paradoxně mu dávám nižší hodnocení. I přes to, že je tu pěkně zbořenejch pár klišé (palec nahoru za nehollywoodskej závěr), tomu prostě pořád něco scházelo. Možná to bylo tim indie stylem a chtělo to o něco větší spád. Trochu mi neseděla až přehnaně cynická postava hlavní hrdinky, ale zase byla pěkně zahraná od Mii Wasikowsky. Ústřední téma bylo dost smutný, ale i tak se na to příjemně koukalo. Znovu však vidět nemusim, tři silnější hvězdy. ()

LadyEsik

Ve spleti milostných filmů je tento opravdu klenotem. Velmi originální postavy, jejich osudy, jejich seznámení i myšlení. Moc se mi to líbilo. ()

Charlie84

Byl zádumčivý. Byla zádumčivá. A měla ráda ptáky. Dali to dohromady na cizím pohřbu. A žili spolu šťastně až do smrti. Konec. Přímočaré, ale příjemně odsípající, první půlka za čtyři, pokus o drama v druhé půlce mě už bavil míň. Ale tak jo, Mia to tahá na tu čtvrtou i tak. ()

hrudka

Nemám rád podobně šablonovité filmy ukazující poslední chvíle nemocného člověka smíchané s romantickými vztahy, protože nic nového nepřinášejí, divák od začátku ví, co ho čeká, o čem to bude, jak to dopadne. Ale na lidi to z nějakého důvodu pořád funguje. Asi proto, že smrtelná nemoc a láska... Nelíbilo se mi 50/50, ale spíš kvůli (pro mě) nevkusnému humoru Setha Rogena, zase jsem si ale říkal, k čemu je film, kde se hlavní postava uzdraví. Naopak se mi líbily Hvězdy nám nepřály, ale spíš ze sympatií k přístupu, byť k němu mám také výhrady (jakože nechceme natočit šablonovitej romanticky tragickej film, protože se tomu patosu a kýče chceme vyhnout a chceme k tomu přistoupit jinak, ale nakonec to dopadne vlastně stejně, možná ještě hůř). Proto tenhle snímek vnímám o stupeň lépe. Netlačí na pilu, snímá elegantně, ve vkusném retro stylu. Nechybí potřebný sarkastický humor. Všechno jde svým způsobem hladce. Bez patosu a kýče. Ačkoli si třeba říkám, zda byly (pro neznalé diváky asi byly) nutné archivní záběry o Nagasaki. Líbil se mi střet zdravého (ale přesto vnitřně vlastně nemocného) a nemocného člověka. Takže, jelikož jsem Hvězdám dal čtyři (spíš bych dal 3,5), tomuhle dávám o hvězdu navíc. Jenom si říkám, jestli ten název není zavádějící, ale budiž. ()

Chosef76

asi jsem správně nenačasoval shlédnutí filmu...přeci jen o Vánocích. Komorní, poetický, dojemný s krásným hudebním pozadím a originální emocionální atmosférou, kde se střídá bezvýchodnost a zoufalství s až teatrálním hedonismem. ()

barajda

Mám ráda filmy o divných lidech, Mia Wasikowska se mi moc líbí a občas je zdravé si pobrečet. Přesně na to je film, u kterého předem čekáte smutný konec, ideální. ()

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

2011 - vyhlídky, poděkování a přání