Neklid

• USA Restless

Uznávaný režisér Gus Van Sant (Dobrý Will Hunting) uvádí osobitý milostný příběh mladého muže (Henry Hopper), který ztratil zájem o život, a půvabné okouzlující dívky (Mia Wasikowska), jež si života užívá plnými doušky. Když se tihle dva náhodou potkají na pohřbu, zjišťují, že navzdory svým jedinečným životním zkušenostem toho mají hodně společného. Produkce filmu se ujali Brian Grazer, Ron Howard, Bryce Dallas Howard a Gus Van Sant. (oficiální text distributora)

TonyStark

Henry Hopper coby funus stalker - nebo jak bych nazval člověka, který celé dny nedělá nic jiného, než že leze bez pozvání na cizí pohřby, mi během filmu začínal lézt na nervy, ale umírající a přesto až do poslední chvíle pozitivní Mia Wasikowska to jako vždy podržela. Celý příběh se drží na tenké hranici mezi životem, smrtí a něčím mezi tím. To "něco" zde představuje duch mladého pilota kamikaze, který ty dva sympaticky doplňuje a hlavně je těžce v klidu - zřejmě proto, že už je mrtvý a smířený . Rozhodně je to lepší průměr mezi filmy zabývající se touhle sice ohranou, ale málokdy dobře zahranou problematikou předčasného umírání. ()

subic

2 náctiletí se potkají na pohřbu, on vidí ducha Hiroše Takahašiho a ona má rakovinu. Docela hezký příběh by to byl, kdybych se u toho tak strašně nenudil, proto mi to stačí vidět jednou. Ale pozor, to není jako v 50/50, tohle je romance jen na chvilku, ona skutečně zemře a duch Hiroši jí bude doprovázet. 49% ()

Tuomas88

Na film jsem šel jen kvůli své drahé polovičce, takže jsem nic nečekal a popravdě jsem ani nic pořádně nedostal. Jelikož je film založen na neoriginálním tématu, bylo jej třeba zasadit do netradičních motivů (duch kamikaze japonec, emo synek obíhající pohřby, obkreslující se křídou na silnici). Ty jsou však natolik netradiční, že spíše naopak vyvolávají pocit kýče a klišé, až vás napadne, že si ze svého žánru občas dělá i legraci (montáž zobrazující jak jsou šťastný a dokonalý pár). Všudypřítomná melancholie se prolíná s vcelku vkusnými vtipnými momenty, i když z nich také číší pocit prvoplánovosti. S herci to je také kdovíjaké. Zatímco Mia splňuje svou roli nadějné mladé herečky, Henry jaksi pokulhává. Problém bude podle mě spíše v jeho postavě než v jeho hereckých schopnostech. Ono vlastně ani není poznat, koho hraje, jestli znuděného synka, zamilovaného přítele, depresivního syna... Z toho plyne, že ty jeho emocionální výlevy ke konci filmu jsou bohužel nedůvěryhodné, ať se snaží, jak chce. Tím se dostáváme k závěru, který je taktéž nijaký. Sice se všechno završuje, všechno zapadá dohromady, ale je to jaksi bez emocí. Řemeslně se filmu nedá co vytknout, vše funguje jak má, hudba ladí, kamera je na správném místě... Chybí však moment, který by dal filmu něco více, něco, co překvapí, něco, co by jej udělalo nezapomenutelného, něco, co mělo například loňské Remember me, se kterým má podle mě hodně společného. Pro mě rozviklané tři hvězdy, 68-73%, 6-7 z 10. ()

lulu37

Pozor! Tentokrát neuvidíte nudnú Alicu ani hrdú Jane, ale silnú vyrovnanú sviežu mladú ženu. Krásny prerod Mii Wasikowskej. Z mužského hlavného predstaviteľa mám trošku zmiešané pocity. V podstate z celého filmu, nie všetci chodíme z nejakej úchylky (aj keď vyvolanej smutnou udalosťou) len tak na pohreby cudzích ľudí, nemáme v dospelosti imaginárnych kamarátov a ani neberieme našu prichádzajúcu smrť ako prirodzenú súčasť života. Ako som už napísala, zmiešané pocity, ktoré určite vyvolávajú pozoruhodný nepokoj :) ()

lobo87

Komorná dráma o smrti a jej prežívaní, ktorej najväčšou devízou je herectvo ústredného dua. Henry Hopper je pre mňa herecky absolútne neznámy a ukázal veľký potenciál, ale z Wasikowskej rastie veľká herecká hviezda. skvelá hudba, inteligentné dialógy a krásna atmosféra...65% ()

irri

Takových filmů vznikly milióny a taky ještě milióny vzniknou, takže nic nového pod sluncem to opravdu není, ale co by člověk neudělal pro chvilku pokochání se Miou Wasikowskou? Sice moc nevím, jestli se mám rozplývat nad jejím výkonem nebo plakat nad tím rozcuchaným dřevem, co hrál jejího přítele, ale nakonec se mi to i nějakým zvrhlým způsobem líbilo. ()

Veena.cz

Je 4:15 ráno. Běží závěrečné titulky a venku zpívají ptáci. Nevím, zda zpívají radostí, že se dožili nového dne, ani nevím, jaké mají rozpětí křídel. Vím jen, že po dlouhé době se slzami v očích dávám 5 hvězd. Tenhle film má víc, než jen děj. Tenhle film popisuje pocity nás, kteří v něm hrajeme. A pokud se v něm dokážete najít, ať už jako Enoch, nebo jako Annie, zastaví vám srdce. ()

CrazymanM

Nádherný film,který pohladí na duši!!!Výborné herecké výkony hlavních představitelů,opravdu mi tekly slzy a nestydím se za to! ()

dudo24

Páčilo sa mi to. Zaujímavosť celého filmu bola v neštandardných hlavných postavách s polárnymi filozofiami k životu. Bolo to také vytrhnutie z konvenčnej reality. ()

Leník

Nějak se s těmito lehce trhlými hrdiny žijícími ve svém vlastním světě nemůžu ztotožnit... A celý ten příběh vlastně nebyl moc originální, v lehkých obměnách už jsem něco podobného viděla mockrát. Takže zapomenutelný průměr. ()

veverysiak

Rozhodne netradičný pohľad na vyrovnávanie sa s tragickými životnými míľnikmi, pre mňa je to však príliš surrealistické, nepochybne existujú jedinci, ktorí svoje traumy, bolesti a neodvratné konce prežívajú aj zábavnejším spôsobom, akurát to nie každému zapasuje, takže 35%. ()

punka27

nehovorím, že je to nová téma, ale pekné spracovanie, sympatickí hlavní hrdinovia, hudba, kulisy a kostýmy. jedno malé zaváhanie, aby spĺňalo prvky romantickej komédie si mohli odpustiť a vsadiť tam nejaký iný pekný moment.. ale potešilo.. ()

mFranta

Film stojí jen a pouze na výkonech ústřední dvojice, což je docela málo. Příběh je sice krásný (skoro jsem uronil slzu), ale je taktéž velmi klišoidní a ničím výrazným zajímavý. Film se hodí tehdy, jestliže chcete strávit romantický večer s přítelkyní. Pokud hledáte něco víc, hledejte jinde. ()

Flamik

příběh o holce s rakovinou, jakých už bylo natočeno hodně. Vlastně nic co by stálo za povšimnutí se nestane. Celou dobu se čeká na to až zemře.. ()

anti.rybka

Skvělé barvy ve filmu. Další skvělý počin Guse Van Santa. Emotivní od začátku do konce. Dobře vybraní herci i prostředí, Proto dávám 4 hvězdičky… ()

jessic

Jednoduchá a hravá romance o lásce a smrti s originálními dialogy. Navzdory tématu se nesnaží ždímat z diváka slzy. Pozitivním nadhledem připomína 50/50. ()

Lill

Dojemná love story s podivínskými a mně velmi sympatickými hrdiny. Film mě dojímá ještě po několika měsících po zhlédnutí. Asi to bude tím, že se ve filmu opakují zásadní myšlenky spojené s konečností lidského života a tedy i jeho smyslu. "Different can be good." ()

gezper

Příjemná malá komorní romantická komedie o umírání, i s nádechem originality a 'spíše pozitivně laděna'. Proč ne. K tomu Mia opět podává velice sympatický výkon. [70%] ()

peregrino

Život a smrt, jeden a druhé, ruku v ruce kráčející jak milenci. Naděje a beznaděj, hranice někdy ošemetná, ale tenhle film dokazuje, že i v té nejtěžší situaci, v momentě, kdy vím, že má láska odchází, smrt jsou jen dveře a láska je více jak fyziobiologická souhra. Jedny dveře se uzavřou, druhé zase otevřou. A než přemýšlením o tom, jak a co bude, lepší je prožívat každý moment, teď a tady. A to Enoch s Annabel přožívali. Láska, která vyrostla a vykvetla s takovou něhou, že se tady nedalo smutnit. Příběh vám i přes slzy vykouzlí na tváři úsměv. Alespoň mně. Zakomponování Hiroshiho příběhu, rozpracování povahy Enocha, ale i dalších postav, a atmosféra s dokreslenou melodií vytvořili příběh ze života. Kdyby to bylo možné, dám v tomto případě o hvězdičku víc. ()

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

2011 - vyhlídky, poděkování a přání