poster

Malý Cézar

 • USA

  Little Caesar

 • Slovensko

  Malý Cézar

Akční / Drama / Krimi / Romantický

USA, 1931, 79 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • hans500
  *****

  Příběh filmu je sice jen obyčejný (vzestup a pád gangstera), ale má slušný scénář, dobrou režii, a rychlé tempo. Ve filmu je dobře ukázaná situace v podsvětí, a vzájemné neshody členů gangu. Někteří herci chvílemi viditelně přehrávají, ale většinou se to dá snést a zachraňuje to Edward G. Robinson, který hraje velmi přesvědčivě. Douglas Fairbanks Jr. hraje rozporuplně, chvíli docela dobře, a chvíli přehrává. Jediný výraznější zápor je absence hudby, ale to se dá vydržet. Klasická gangsterka, jedna z prvních zvukových - 4,5*. Komentář psán 18.11.2008 v 11:20 (2008).(24.10.2007)

 • Exkvizitor
  ****

  První moderní gangsterka, která založila celý nový žánr - to je Malý Caesar. Film je samozřejmě za ta léta notně olezlý patinou, ale třeba vynikající herecký výkon Edwarda G. Robinsona v hlavní roli stále stojí za pozornost - myslím, že určitě inspiroval aspoň Joa Pesciho v jeho četných mafiánských rolích. Jinak veškeré nápady, v tomto snímku v době jeho vzniku působící novátorsky, už byly pochopitelně tisíckrát použité jinde - bylo by ale nefér nařknout z neoriginality Malého Caesara.(3.11.2005)

 • MikO_NR_1909
  ****

  Jeden z otcov žánru. Oproti Public enemy nejde o strihaný sled rôznych scénok zo života vagabundov ani o polovične previazané puto s "rodinnou hierarchiou" ale o bezprostrednú a rovnako drsňácku výpoveď. Aj charakterovo uvidíte omnoho viac než by sa zdalo. Celé to ťahá (ako obvykle) strhujúci výkon G. Robinsona, ktorý v mojich očiach býva dominantnejším hercom vo svojich úlohách než Cagney. V období tesne po prohibičných zverstvách a vysoko cenzurovanej filmovej kritiky, Little Caesar má určite čo ponúknuť. A to aj bez väčšieho využitia hudby (ako v ostatných dobových filmoch).(29.1.2014)

 • SoolenJV
  ****

  Z dnešního pohledu plné klišé (vzestup a pád zakomplexovaného skrčka, střelba před kostelem, nábožensky orientovaná italoamerická matinka...). Při druhém pohledu film, který v mnohém definoval žánr gangsterského filmu a zmíněná klišé se staly spíše stylotvornými symboly, ikonickými obrazy. "Malý Caesar" v mnohém zestárnul, někteří herci jakoby stále viseli v éře němého filmu, ale co. Klasika, která stále funguje a úhelný kámen žánru (společně se Zjizvenou tváří).(23.5.2012)

 • Cimr
  ***

  V době, kdy se na plátně nesměl objevit polibek, dámský kotník ani vyslovit slova jako touha nebo Bůh, bylo možná vzrušující mít za hlavního hrdinu drsného gangstera. Ale po všech těch Kmotrech a Zjizvených tvářích je těžké se spokojit s dějem podle šablony ,,vzestup -> pád". Dost konvenční a zastaralá gangsterka. Po hodině od zhlédnutí si těžko vybavíte byť jedinou scénu.(4.8.2013)

 • - Charakter Cesare Enrico Bandello není, jak se všeobecně předpokládá, založený na životopise Al Capona. Předloha byl gangster Salvatore "Sam" Cardinella, který působil v dobách prohibice (Monco)

 • - Snímek se v roce 2008 podle Amerického filmového institutu umístil v žebříčku nejlepších gangsterských filmů na 9. příčce. (TheDude)

 • - Fráze "Mother of mercy, is this the end of Rico?" se umístila na 73. místě žebříčku citací sestaveného Americkým filmovým institutem. (Monco)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace