Misfits: Zmetci

Velká Británie, (2009–2013), 29 h 12 min (Minutáž: 43–51 min)

Tvůrci:

Howard Overman

Hudba:

Vincent Pope

Série(5) / Epizody(37)

Pajky3

Po první sérii se dá prohlásit, že to upoutalo mojí zvědavost. Když už se to porovnává s Heroes, není to tak návykový, ale i tak to upoutá. Postavy jsou zajímavý, schopnosti taky. Nejvíc si u mě šplhnul 4 díl, kdy se řešil Buttefly effect. Jen je to na můj vkus až moc sprostý, jediná výtka. Jenže k tomuhle to patří, přeci jen ta skupina nejsou úplný svatoušci. 75% *** Druhá série se opět předvedla v dobrém světle, opět mě nejvíc bavil díl číslo 4, videoherní. A miluju ten přízvuk co má Kelly. S hodnocením jdu ještě o trochu výš - 80% a uvidíme co nabídne další série. *** Tahle série je pro mě zatím to nejslabší co Misfits nabídlo. A rozhodně to není odchodem Nathana, protože myslim, že Rudy ho dokázal nahradit. Jde spíš o to, že ty díly ze začátku stojí za prd a navíc jim chybí už ty zajímavý schopnosti. Ty nový za nic nestojí. Najde se sice pár lepších dílů jako Naci, Zombie a Finále, ale většinou mě to nebavilo jako předtím. Na konci se nám kruh uzavřel a přijdeme o další dvě osoby. U Alishy bych to pochopil, protože stejně nedostávala moc prostoru. Škoda bude Simona, ale díky finále to vlastně jinak nešlo, aby to do sebe krásně zapadlo. 60% *** Nezadržitelný pokles pokračuje a ani nového postavy ho nezpomalují. Ten novej kluk, kterýmu jsem za celou sérii nepřišel na jméno je absolutně tragickej. Nová holka Jess je sice o něco lepší, ale taky to není žádnej zázrak a když k tomu připočtu ještě Abby coby náhradu za Curtise, tak mi z toho ve finále nevychází nic extra zajímavého. Příběh umřel úplně, teda pokud jím neměla být ta příšerná linka s barmanem Alexem. Navíc značně vyměknul i Rudy. A co hlavně, hlavně už se vůbec nepoužívají schopnosti, i když je má každý a většina z nich stojí za prd. Tentokrát mi opět utkvěl 4 díl, ale hlavně protože mě naštval. Nemám rád, když někdo někdo ubližuje morčatům. A to finále, pro boha, co to bylo? 50% a obávám se, že tohle byla moje poslední série, i když nerad opouštím seriály. *** Nakonec jsem se přeci jen přesvědčil k tomu, abych se na poslední sérii podíval. Sám sobě jsem poručil, že to nesmím brát jako "TY" Misfits, ale prostě jako něco jinýho a překvapivě to fungovalo. Poslední série pro mě tak určitě byla vylepšením oproti té předchozí. Překvapivě nejvíc mě bavil probační. Jinak je samozřejmě nejzajímavější Rudy, jak originál tak i Rudy 2. Úplné finále mi sice nepřišlo jako nějaký velký zázrak, ale jsem s ním docela spokojen. Takže mu nakonec udělím smířlivých 70 % A mimochodem Nathan byl fakt kokot a mě ani trochu nevadí, že ho nahradil Rudy, v tom problém nebyl. ()

spygirl

Velice osvěžující dílko, skvělí herci a hudba... Jo Britové, ti prostě umí! Konečně pořádná konkurence všem těm sentimentálním americkým hrdinům všeho druhu! Oblíbená postava: spratek Nathan :-) (ty jeho roztomilé vlásky.... o sexy hlase a kukuči ani nemluvě :-) ). --- 1. řada - 80%, 2. řada - 80%, 3. řada - 20% :-( ()

magnolia

některé seriály si prostě zaslouží druhou šanci. takže mé loňské tříhvězdičkové protrpění prvního dílu bere za své a přichází hvězdičkový nášup... :o) ()

asinus

První série sama o sobě sto bodů ze sta, druhá tak šedesát, po odchodu Roberta "Nathana" Sheehana to nějak ztratilo kouzlo a už jsem nekoukal. Ale ta první série za to opravdu stojí, nečekaně zábavně natočené, nečekaně zvráceně vtipné, absolutně nelogické, přesto skvěle vyprávěné a především s naprosto geniální pointou! ()

cherylike

100% za první dvě nadupaný série noblesně využívajících a zneužívajících veškerých superhrdinských klišé, zapamatovatelných charakterů se směsicí veškerého druhu humoru. Škoda toho rapidního poklesu dalších sérií, škoda času dokoukávat. ()

Plangi

Misfits – banda delikventních antihrdinů po britsku mají aspoň jedno jisté, silný potenciál, který zatím jen spí. Je na tvůrcích, zda jej patřičně využijí. První šestidílná série mi připadla jen náznaková a přiměřeně zábavná, jednotlivé zápletky vcelku nosné, ale nijak zvlášť poutavě zpracovány. Čekám něco většího a snad se i dočkám. Zatím 70% ()

c.tucker

Tenhle seriál jsem si oblíbil hned první sérií, ale druhá série mě totálně dorazila a neskutečně očekávám další. (Jediné co nechápu byl díl 2x7, který mi přišel trochu až moc ujetý a občas dost nesmyslný - co ta těhotná holka apod.) Ale jinak neskutečně narvané hláškařským Nathanem (What's a gorilla doing in a gorilla costume?) a celkově jsou všechny charaktery neskutečně vyšperkované - ale Simon je také best. Jak dost lidí srovnává s Heroes, tak je to sice dost odlišné, ale dle mého tohle daleko překonává všechny série Heroes mimo první, která byla naprosto bombastická, ale pak se to vše posralo. Osobně bych to, ale spíše porovnával se 4400, které byli Misfits podobnější. Zde mi také vyhovuje britská forma 6 dílů na sérii. A ještě na závěr jedna hlášková salva: - Nathan: [hodí cihlu na Sallyno okno u auta] - Sally: What the hell are you doing? - Nathan: It's just pure mindless vandalism! - Sally: What is the matter with you? Are you mentally deficient? - Nathan: If I were mentally deficient, I would have missed. Check that out... bullseye! ()

dr.fish

Kdybych před tímto seriálem neviděl vůbec žádný film, možná by mne to bavilo. Takhle jen poloznuděně sleduji ubíhající díly a v duchu se mi vybavují původní nápady ze starších filmů použité bez ladu a skladu v tomto seriálu. Je to taková popová písnička, slyšet a zapomenout. Nic ve vás nezanechá...40% ()

pufina

Zajímavé charaktery a nechybí tomu ani dobrý smysl pro humor. Možná to vypadá, že postupně to upadá do stereotypu, ale je to stále zajímavé a nutí mě to koukat na další díly. Podivný Simon (kterého mám nejradši), Curtis, Alisha, ale i kudrnáč Nathan, co nezavře pusu, má co do sebe (i ty jeho neustále sprosté řeči), Kelly (a její culíky) a její úžasný přízvuk a komentáře. Ze začátku by mě nenapadlo, že se mi seriál tak zalíbí, protože mě nikdy nelákaly seriály ve stylu "superhrdinové", ale Misfits je strašně poutavý a originální, zkrátka je jiný a to se mi líbí.. [Komentář doplněn 21.12.2011 - po zhlédnutí 3. série] Dokoukala jsem 3. sérii a můžu říct jediné: Padááá hvězda, přejte si, aby další série byla desetkrát lepší! - První dvě série byly výborné (až na pár momentů, které ráda odpustím), ale co předvedla tahle série, to jsem nestačila zírat. Dobrých momentů bylo skutečně málo! ()

SHI-SHA

*DO 4. SÉRIE* Seriál postupem času strašně hloupne - začne se motat do cestování časem a dělá strašný boty. Ani zápletka už nikam nespěje a scénáristé vaří z vody. Radím nesledovat, ale jako zabíječ nudných přednášek funguje pořád. *DO 5. SÉRIE* Čím dál tím horší. Odešly postavy, které seriál držely, bez nich už nemá žádnou strukturu. Snižuji ještě o jednu hvězdu a přestávám sledovat. ()

Jurinek

Prvé 2 série boli nekompromisné. Treba sledovať s trochou nadsázky, potom je to obrovská zábava. Zato 3. séria je teda obrovské sklamanie, ktoré som ani nedopozeral do konca. Rudy je síce solídna náhrada za Nathana, ale príbeh išiel výrazne dole, stratil sa potrhlý transtextuálny humor prvých dvoch. ()

Fancipal

Ne tak velkolepé a vznešené jako Heroes, ale na druhou stranu osobité a vtipné. 1. série 80%, 2. série: 85%, Nejoblíbenější postavy: Simon Bellamy ()

Ketchi

Hodnocení první série = 100%! Bohužel každá další série = -10%. Nebo spíš mínus pět, nebo sedm ... prostě to jde do kopru! :-( ()

KajusaK

Obsahuje spoilery !! Pilot byl napínavý a zajímavý, takže jsem se ihned rozhodla, že seriál shlédnu celý. První dvě série byly skvělé na 5* vtipné díky Nathanovi, občas napínavé. Ve třetí sérii vyměnily Nathana za Rudyho, který mi tam docela vadil. Ve 4. sérii už nechali jen Curtise v prvních dílech. Postavy i přes to, jak se měnily, tak jsem si oblíbila. Zabíjení jednoho probačního za druhým bylo opravdu vtipné. Zakončení sérií bylo vždy dokonalé. Herecké výkony ve většině případů perfektní. Občas byl předvídatelný děj, ale to je asi všude :)) škoda, že po bouřce získali schopnosti všichni. Nejlepší schopnost byla ta s laktozou :D) Oblíbené postavy seřazeno od top 1: Kelly, Abby, Nathan, Rudy, Alex. Nejhorší postavy: Simon, Finn, poslední probační. ()

WolfR

Misfits je seriál, který si rozhodně nebere servítky, sází na rázný humor, který je daleko za hranicí dobrého vkusu a drží se přesně hranici brakové poetiky, což znamená, že když se celý tenhle koktejl promíchá vyleze z toho geniální seriál, který však není pro každého. A geniální je až do 3. série. Po odchodu všech originálních hlavních postav to bohužel jde do kopru, a tak jenom 4 hvězdy. ()

3n3my

Prekvapenie roka 2009 medzi seriálmi! Misfits sa pohráva s viacerými žánrami veľmi vkusne, partia hercov je skvelá, ich postavy sú jedinečné a štýlové. K tomu ešte skvelá hudba, takže po prvej sérii ani trochu neváham s plným hodnotením. ()

tomeek

Po první sérii: Hodnotím plným počtem. Skvěle napsaný seriál bez zbytečné "vaty", zajímavé charaktery, Simon, akční spád a originální britský humor. Řekněte mi někdo, kde je problém, aby takový seriál vznikl u nás? Neznámí herci, minimum efektů, akční kamera - my na to máme, ale nikdo nemá odvahu :( Skoro stejný mazec jako první série Heroes. Po druhé sérii: Nemám důvod snižovat a zvyšovat nelze :) Výtečný seriál, skvělé postavy, perfektně vybraná hudba. Po třetí sérii: Sice lehce pomalejší rozjezd série, ovšem Rudy absolutně zabraňuje jakýmkoli steskům po Nathanovi a postupně je každá epizoda čím dál větší hardcore. Epické finále výborně uzavírá časový okruh a čtvrtá série nemusí ani vzniknout. Pořád brutální nadprůměr - nechávám hodnocení na ***** (to je pět) Po čtvrté sérii: Zatím první díl. Z Rudyho je totální zmrd, Curtis měl tři věty a Seth mě nezajímá. Do toho dvě nové postavy, které charakterově naprosto kopírují/vykrádají Alishu a Simona. Uvidíme, ještě jeden díl a pak to asi balím. Zmizela tomu půlka postav a ta "pravost". ()

Splasher

Po Skins a Inbetweeners přišel Channel 4 (E4) se seriálem, který jde ve snaze co nejvíce oslovit mladé diváky zase ještě o něco dál. Na oblíbenosti Misfits je vidět, že to funguje. Menší radost už asi budou mít rodiče těchto mladých, protože jde o dalšího klasického Bad Tastemakera. Tuto úlohu Jaye z Inbetweeners má v Misfits hlavně hláškující Nathan. Ostatní postavy řeší spíše vztahy a drama spojené s následky bouřky. Kelly je opravdu hrozně nesympatická chavetta, vlastně jedinou mně sympatickou postavou ze všech byl poslední prob. worker Shaun (Tony Wilson z Control). Dalším důvodem popularity Misfits je použitá hudba. Nutno ještě dodat, že superschopností byl nadán i autor Misfits (Overman), díky níž opravdu často dokáže zbavit příběh jakkékoliv logiky. A co si budeme namlouvat, to není zrovna ideální schopnost u scénáristy. [18+] ()

Radiq

Tohle je překvápko na seriálové sci-fi scéně. Nevim teda, jestli to někdy spíš nenazvat komedií, ale když tak o tom přemejšlím, tak to má ze všeho trochu. Jasný, že věčně nadrženej a nechutnej týpek Nathan drží zábavu nahoře kdykoliv se objeví. Ostatní postavy jsou ale taky dokonalé. V příběhu se tvůrci nebojí ukázat hromady sexu, chlastu, drog a zabíjení, ale všechno v takovým lehkým duchu. Obzvášť musím pochválit (teda nemusim, on je to totiž holý fakt) výběr moderních songů v různejch klubech nebo ve sluchátkách. Po dvou sériích je to prostě pro mě už kult... ()

Pokračování: Wanted 2, Monsters 2, M:I:V

Pokračování: Wanted 2, Monsters 2, M:I:V