Misfits: Zmetci

Velká Británie, (2009–2013), 29 h 12 min (Minutáž: 43–51 min)

Tvůrci:

Howard Overman

Hudba:

Vincent Pope

Série(5) / Epizody(37)

Mafian

Pokud by Zmetci zůstali jen u prvních dvou sérií (i když třetí tak hrozná taky není), klidně bych je označil za jeden z nejlepších seriálů vůbec. Výborný mix humoru, akce a dramatu společně tvoří malou seriálovou jednohubku plnou zvratů, litrů krve a prvotřídních hlášek. Takový seriál se na televizní obrazovce neobjevuje každý den a já se už těším na celovečerní film... - "První otázka: Zkoušels někdy sex s ovocem? Druhá otázka: Byl to meloun?" ()

HonzysKISS

První dvě série jsou výborný. Nasmál jsem se u toho neuvěřitelně. Ten humor je vážně parádní, především když jde o černej (napsal bych to spisovně ale vyznělo by to rasisticky :D) Hrozně moc jsem jim žral to, jak se postupně u postav objevují schopnosti. Jenomže po druhé sérii začali odcházet někteří herci a tím pádem seriál ztratil strašně nechutně veškerou šťávu. Čekal jsem, že se to bude nějak víc rozvíjet, ale od příběhu toho vážně moc nečekejte. Navíc to má opravdu obrovské díry ve scénáři. Většina událostí a rozhodnutí nedává smysl, ale jelikož je to spíš o té srandě, tak vám to moc vadit asi nebude. Každý díl je o tom, jak partu našich delikventů napadne jiná záporná postava se schopnostmi, kterou se pokusí nějakým způsobem zneškodnit. První tři řady ještě ujdou, ale potom se z toho podle mě začal postupně stávat celkem odpad. Všichni mi to hodně doporučovali, tak mě to možná jenom těžce zklamalo. 60/100 ()

Miller

První tři série jsou super vtipný, čtyřka je hodně meh, pátá je výborná až na finále. Člověk nemá co ztratit tím, že si to pustí, protože je to vlastně o ničem, a přesto seriál dokáže mít jedny z nejlepších momentů, co jsem u seriálový tvorby viděl. ()

Mafiapau

Dokonce větší odvaz než-li Heroes, ikdyž zmetci neměli tolik budgetu, a zahrnuje dost komedie a scén s pubescentníma neurvalcama. První série je solidní rozjížďka, a druhá série byl jeden z nejlepších počinů co se týče víc naturalističtějších superhrdinských příběhů. Bohužel na konci dvojky pro mě seriál skončil, jelikož zaprvé, ve trojce už odcházeli herci, a příběh byl už těžce meh. Ačkoli není to dvěstě z deseti ign, každý fanoušek superhrdinských počinů, má povinnost tento seriál sjet. Vinc Pope udělal se soundtrackem zázraky, a atmosféru světa to dokresluje výborně. ()

Prochy38

Už teď se těším na další pokračování. Nejlepší na tomto seriálu je asi to, že je přesným opakem všech těch amerických. Ze začátku jsem myslel, že půjde jen o britskou verzi Heroes. Příjemný omyl! Největší plus je asi volba herců. Nejde o žádné kulturisty a modelky, i když Alisha je kus:). Každá postava má neuvěřitelné charisma. ***** ()

jasiska

Prvých 5 dielov nie je až tak zlých - zaujímavé prostredie, parádne obsadení exotickí týpci, vulgárne a občas aj vtipné dialógy, otrasná kamera a dostatočne nevyužitý potenciál. Ale 4 hviezdičky dávam, kvôli šiestemu dielu, ktorý je taký geniálny, že by mal byť vlajkonosičom:-) __Druhá séria je už geniálna. Bohovsky sa vždy rehocem a oproti tým sterilným a politicky korektným americkým haluzám je Misfits osviežujúco vulgárne:-) A bunch of young offenders develop superpowers, and not one of us thinks of using them to commit crime? Shame on us. ()

santiamén

Jeden z nejlepších britských seriálů za poslední dobu. Ode mě plusové body za přízvuk, originální pojetí (nikdy bych nevěřila, že se ostrovani takto poperou se superhrdinskou tématikou) a skvělou kameru. Celý děj se odehrává prakticky v jediné budově, přesto (nebo právě proto?) všechno funguje na jedničku. Druhá série sice občas zakopne, ale rozhodně se nedá říct, že by pokulhávala. Bohužel, seriál z velké části stojí na výkonu Roberta Sheehana, proto s jeho odchodem kvalita klesá. ()

decay

Škoda, škoda. Má to oveľa naviac, ale bohužiaľ nedeje sa tak. Dej a previazanosť jednotlivých častí mi príde hodne odfláknutý. Ako keby si autor povedal, mám výborný námet, tak načo sa ďalej snažiť. Je to z veľkej časti len hype, ktorý dľa môjho názoru má šancu osloviť len mladšie publikum. ()

Disease

První série spíš na 3*, ale druhá je každým dílem lepší. Po zhlédnutí třetí série zvyšuji na celkových 5*. Nástupce nesympatického Nathana je tak o dvě třídy výše. Poslední série v pohodě, ale už to jede tak nejak jen setrvačností. 4ili podtrženo, sečteno výsledek 4*. ()

FARGO

Zatím ve dvou sériích se našly snad jen dva divné díly, jinak koncept je dost povedený a díky hlavním hrdinům dost nezvyklý. Ale laťka stále nahoře a i špatné dějové linky se zatím pořád povedlo úspěšně a včas ukončit a ne je táhnou do nekonečna jak v jiných seriálech (Heroes). PS: Ta hudební dramaturgie je dokonala! Takhle sem si představoval řízný britský seriál. ()

chcz

"First question. Have you ever had a sex with a piece of fruit?...Second question. Was it melon?? aaahgrrrrrr Melonfucker" :DDD...nejlepsi hlasky od Nathana, zajimavy pribeh a navic nadherna hudba = super serial...Po dalsich seriich entusiasmus opada a s odchodem vsech pocatecnich postav musim snizit hodnoceni ()

DannyBoy80

Hustý seriál s perfektníma hercema, hlavně představitelé Kelly, Simona a Nathana + krásná Alisha. Tenhle seriál nakopává zádek americkým Heroes velmi výrazně. V tomto seriálu není nic svaté ani Ježíš. Parodie na kde co. Buráky mě dostaly a první gang slušňáků taky. Bavil jsem se u toho náramě. Ano je to sprosté, hlavní hrdinové často šukají, berou drogy, mluví jak kanáli, ale je to prostě perfektní. Samozřejmě, že některé díly jsou místy slabší než jiné, ale celkově si celé dvě série drží velmi vysokou úroveň. Za málo peněz hodně muziky. ()

tokyno

Po shlédnutí kompletně celého seriálu můžu říct, že je to vůbec nejvtipnější seriál, který sem kdy viděl. Škoda, že bylo natočeno "pouze" pět sérií. ()

Marrty3

Předem chci říct, že hodnotím a komentuji pouze první a druhou sérii. Do 3. série se nepouštím, jelikož vím, že by mě obrovsky zklamala a to hlavně díky absenci Nathana (Robert Sheehan). Je možné, že se do třetí někdy pustím a dookomentuji jí. Takže, je to super seriál. Spousta energie, vtipu, nemravností, arogance, vulgarismu, romantiky, prostě všeho, co si od seriálu můžete přát. Shlédl jsem obě série za 2 dny. Vážně mě to okamžitě pohltilo. Nevím koho napadlo tohle srovnávat s Heroes. Jediné v čem je to stejné, je "pouze" to, že lidé mají nějaké schopnosti. Ale schopnosti v Misfits nejsou tou prioritní záležitostí. Tady jde hlavně o osobitost každého zúčastněného. Největší hvězdou je pro mě, právě zmíněný Nathan, který je tahoun a jeho arogance, namyšlenost a neústupnost mu dávají něco víc. První série je stoprocentní, to bez diskuze. Druhá už místy lehce pokulhává, ale pořád je to nášup, i tak jí strhnu 10% ; tzn druhá je na 90%, což je stejně pořád paráda. Ještě chci pochválit stopáž všech dílů, je bomba že každý má 3/4 hodiny, proto stačí i těch 7 dílů na každou sérii. Není třeba dál nic říkat, bude lepší když se na tenhle SKVOST kouknete sami. Tohle je ukázkou toho, že "angláni" uměj skvělý seriály.......shlédnutá i 3. série o které jsem si myslel, že bude špatná. Opak je pravdou, je sice nejslabší ze všech tří, ale pořád jsou to MisFits a pořád je to nářez. 3 série : 75 % ()

Shimargh

1.série - 10/10 2.série - 7/10 3.série - odpad, dost citelně je znát že je to nastavovaná kaše pro snadný finanční výdělek ()

Alt.64

[ha:ja, wanke:rrs!] Nadchlo mě to! I přes některé nelogičnosti je to prostě super! Dokáže to vtáhnout, postavy jsou sice brutální zmetci, ale přesvědčivě zahraní a zajímaví. Výborné intro, výborný soundtrack. Je to dráma, komedie, horor, akce, fantasy. Whatever, it's worth to see! Pouliční Middlands wo'kin' class angličtina Kelly to vylaďuje úplně :) 1. a 2. série: 5*, 3. série 4* (chybí Nathan a ten newcomer je slabý odvar). ()

Sasanka20

Osobně mi přijde, že je strašně moc těžké hodnotit takto originální seriál. Ukazatel hodnocení ve mně totiž několikrát kolísal mezi pěti hvězdičkami a jasným odpadem. Možná se mi taky zdá, že kvalita seriálu postupně klesá s přibývajícími epizodami a hlavně sériemi. To, co mi na začátku přišlo jako nejlepší seriál na světě, beru na konci třetí série spíš jako seriál, u něhož mi nebude vadit, když nějakou tu epizodku vynechám. A to rozhodně není dobře! Taky proto nakonec seriál hodnotím takto "průměrně". ()

J*A*M*A*L

Komedie z Velké Británie je vážně něco z okolí filmů či seriálů.Ovšem sci-fi je z Velké Británie hodně velkej poděs a tragédie co si budeme povídat.Mix těch nejrůznějších žánrů mě vůbec nevadí hlavně že se bavím a u Misfits jsem se bavil náramně.Vlastně drtivá většina seriálů je především komedie s hodně černým humorem.Já osobně viděl jen první sérii a tam jsem těch nadpřirozených scén moc neviděl tak nevím co přináší druhá série.V té první sérii pro mě Misfits jako komedie působí především pilotní díl a postupně se to mění v dramatickou scifárnu která fakt stojí za to vidět.Dost slušná odpověď na Heroes na ten trapas.Kam se Heroes hrabou.Možná ubrat pár neslušných slov ve slovníku a jsou to jasní britští hrdinové.95% ()

Drirr

(Anti)hrdinský seriál pro cyniky. Originální zápletky, bizarní situace, trefná hudba, minimalistické prostředí a neokoukaní herci. A k tomu všemu pěkná dávka nekorektního humoru. To jsou největší přednosti superhrdinského kousku z toho deštivýho ostrova plného konzervativních lidí, kteří ve svetrech posedávají v upjaté tichosti u stolu a popíjejí černý čaj s mlékem. Misfits vám takové stereotypy vyrazí z hlavy s razancí rány pěstí umístěné pěkně napřímo do rozkroku. První řadu jsem zhltnul rychle, druhou už pomaleji a v třetí jsem seriál opustil. Vlastně ani nevím proč, snad mě příliš nezaujalo pozadí, které trochu postrádá určitý tah na branku, byť jednotlivé epizody pořád mají vysokou kvalitu. K seriálu se ještě vrátím, ale zatím si mě to prostě neudrželo. ()

Pokračování: Wanted 2, Monsters 2, M:I:V

Pokračování: Wanted 2, Monsters 2, M:I:V