Rudá Sonja

• USA Red Sonja (více)

Krutá královna Gerden přepadne chrám a zmocní se nebezpečného talismanu, který chtěly kněžky zničit. Poslední, těžce raněná kněžka unikne z chrámu a je zachráněna mohutným bojovníkem Kalidorem. Než zemře, požádá ho, aby našel její sestru Sonju a pomohl jí zastavit královnu Gerden. Ta chce s pomocí talismanu ovládnout svět. Rusovlasá Sonja, která přísahala Gedren pomstu, se okamžitě vydává po stopách kruté královny. Odmítne Kalidorovu pomoc, ten je jí přesto neustále v patách. Sonja si chce zkrátit cestu podzemní cestou, tu však střeží bojovník Brytag. Sonja, jež mu za průchod odmítne zaplatit svým tělem, ho vzápětí zabije v souboji. Když se na ni vrhnou ostatní strážci, zasáhne prozřetelný Kalidor. V další cestě pokračuje Sonja s početným doprovodem - kromě Kalidora ji následuje Tarn a Falkon. Gedren pomocí magického zrcadla postupující čtveřici odhalí a vžene je do pasti. Přes četná nebezpečí se pronásledovatelé blíží ke hradu. Pokud chtějí Sonja s Kalidorem talisman zničit, mají poslední možnost. (TV Nova)

Zeldur

Pro někoho kult, pro někoho pohádka. Pro mě tak něco mezi. Rozhodně ale jedna z Arnieho slabších rolí. Scénárista také zrovna nezazářil. ()

GameboyNES

Ať si kdo chce co, chce říká, já tohle beru pořád, jako zdařilou Conanovku. Pro mě stejná kultovka jako Barbar Conan. 5. ()

Jeremiasz

boze tak tohle je opravdu smutny dilo. Silne zmrvena literarni predloha. Howard se v hrobe neotacel, ten tam podle me primo rotoval. Souboje jsou horsi nez na lecjake drevarne, Brigitte absolutne nepochopila, jak se drzi mec, o to vtipneji pusobi jeji rychlokurz sermu princi Tarnovi. Mimochodem tahle postava arogantniho princatka srazi cely, uz tak ubohy film, na same dno. 1* za Arnolda, 1* za Brigittku. celkem 3/10 ()

Legrond

Těžko říct co je tu nejhorší. Urputně spolu bojují prkený herecký výkony, neskutečně dementní dialogy, hloupý příběh jak vystřižený z "home-made" rpg, laciná výprava a mnoho dalších aspektů. Film je to prostě hroznej. Ale zároveň je to už klasika, fantasy snímků je málo a má to skvělou hudbu. Nemůžu dát "Odpad!", byť by si ho to zasloužilo. ()

amyth

Totální úlet. Evidentně se někdo :-D nechal zlákat úspěchem Conana a pokusil se vytvořit podobný film. Skončilo to nemalou katastrofou. ()

vaclaw

Velmi levná napodobenina Barbara Conana a levná napodobenina Conana ničitele a jestli byl Arnold jedním z kladů u Conana, tak tady je kladem jediným. Zbytek je bohužel někde pod průměrem a prakticky ničím nevyniká. Jako malý jsem to měl vcelku i rád, ale teď... ()

Kubi21

Dobrovolně přiznávám. Jako začínající puberťák jsem to na začátku devadesátek miloval. Spoře oděná hrdinka, řežba, krev a létající hlavy, to bylo nejen pro mě to pravý ořechový. Po nějakých patnácti letech viděno znova a musím přiznat, že jsem hodně zklamaný. Hrozné dialogy a český dabing, špatná výprava, herecké výkony na nule a nesympatická hrdinka. Za zmínku opravdu stojí jen ta hudba. Ale za vzpomínky na staré dobré časy, kdy jsme přesně tohle hltali, a za tu muziku dávám 3*. ()

quorra

Nikdy by mě nenapadlo, že Arnold nebude nejhorším hercem ansámblu a hele, stalo se to! Ty dialogy! Ta podprsenka! Ten sestřih! Nicméně dost jsem se pobavila, občas dokonce i u scén, které měly být vtipné, a to se počítá. O hudbě nemluvě. ()

george82

To je tak, když do takového trapného filmu obsadíte někoho, kdo je asi neklasičtějším představitalem Conana a spoléháte, že i tady to bude sázka na něj. Nepovedlo se. ()

Olafsson

Blbůstka která neurazí, ale nedosahuje kvalit Conana.. Samozřejmě jako každá Švácovina z 80. let ode mě nemůže dostat méně než tři hvězdy.. Pár postřehů - Brižita byla opravdu kost, což i samozřejmě uvědomuju až teď, po letech od prvních dětských shhlédnutí tohoto filmu.. Vypadá nicméně o dost starší než 22 let což pokud dobře počítám byl její věk v roce 1985.. Kdo mě sral hodně byl ten malej vietnamec - neuvěřitelně zbytečná a otravná postava... A Arnie je samořejmě Arnie - herecké dřevo, příšerný přízvuk, jenže jeho korba a charisma prostě u mě vyhrává dycky ;) ()

Uberlord

Škoda, že jediné kvality toho filmu spočívají ve dvou faktorech... z toho ta jedna platí pouze v případě, že jste fanoušci Schwarzeneggera a ta druhá zase platí pouze pro heteráče. Protože pokud mě něco přimělo, dívat se až do konce, tak to byla Brigitte Nielsen oděna do dobového kostýmku. Velké zklamání hned na úvod, kde hlavní hrdinku představí jako naprosto vyřízenou trosku, jenž přišla o všechno, avšak(!!!) - objeví se nějaký záhadný hlásek který ji předá úžasnou sílu. Příběh je jednoduchý a nudný, což je u těchto filmů bohužel klasika. A ačkoli mi kouzla v podobných filmech nevadí... tak tady mi skutečně skřípaly zuby - a to hlavně proto, protože je tu jako bonus jakási hi-tech technologie. A to v podobě zrcadla a nebo mechanického ještěra... Alespoň, že ty souboje byly velice atraktivní... a díky super atmosferické hudbě se na to dalo alespoň koukat. ()

Jehan

Na tomto filmu jsou pozoruhodné tři věci. Někdo byl ochoten takovou blbost natočit, někdo je schopen na ni koukat až do konce a hudbu k tomu složil Morricone. Jinak už nemám co dodat. ()

helrohir

Veľmi nepodarená napodobenina prvého Barbara Conana, a dokonca je to ešte slabšie než Conan Ničiteľ. Scenár je veľmi slabá improvizácia v snahe navodiť aspoň zdanlivý dojem kompaktného a zaujímavého príbehu. Herci sú totálne toporný, pričom aj tie Arnieho silené výstupy pôsobia nepresvedčivo a takpovediac zbytočne. V tomto prípade to nezachráni ani akcia. Pozerateľné je to aspoň vzhľadom ku krátkej stopáži, a aspoň zdanie nadpriemernosti tu vykúzlil Ennio Morricone. 35%. ()

Rudá Sonja našla náhradu za Singera

Rudá Sonja našla náhradu za Singera

23.06.2019

S režisérem Bryanem Singerem (X-Men: Apokalypsa) teď v Hollywoodu nikdo nechce být moc spojován, dohnala jej totiž minulost, a po jeho vyhazovu od Bohemian Rhapsody to s jeho kariérou zkrátka… (více)

Je libo zrzku nebo účes z hadů?

Je libo zrzku nebo účes z hadů?

29.06.2008

Jen předevčírem jsme psali o projektu War of Gods, Tarsemem Singhem režírované fantasy na motivy příběhů o Théseovi (to je ten chlápek, co si kutálel klubko labyrintem na Krétě a zapíchl tam… (více)

Meče, magie... a spousta krve!

Meče, magie... a spousta krve!

02.06.2007

Fantasy byl ještě nedávno žánr, jehož by se žádný hollywoodský producent nedotkl ani v gumových rukavicích. Dnes je situace mnohem radostnější. Ovšem jen v případě, pokud vás baví koukat na další a… (více)

Konkurence pro Van Helsinga

Konkurence pro Van Helsinga