Reklama

Reklama

Rudá Sonja

  • USA Red Sonja (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

Krutá královna Gerden přepadne chrám a zmocní se nebezpečného talismanu, který chtěly kněžky zničit. Poslední, těžce raněná kněžka unikne z chrámu a je zachráněna mohutným bojovníkem Kalidorem. Než zemře, požádá ho, aby našel její sestru Sonju a pomohl jí zastavit královnu Gerden. Ta chce s pomocí talismanu ovládnout svět. Rusovlasá Sonja, která přísahala Gedren pomstu, se okamžitě vydává po stopách kruté královny. Odmítne Kalidorovu pomoc, ten je jí přesto neustále v patách. Sonja si chce zkrátit cestu podzemní cestou, tu však střeží bojovník Brytag. Sonja, jež mu za průchod odmítne zaplatit svým tělem, ho vzápětí zabije v souboji. Když se na ni vrhnou ostatní strážci, zasáhne prozřetelný Kalidor. V další cestě pokračuje Sonja s početným doprovodem - kromě Kalidora ji následuje Tarn a Falkon. Gedren pomocí magického zrcadla postupující čtveřici odhalí a vžene je do pasti. Přes četná nebezpečí se pronásledovatelé blíží ke hradu. Pokud chtějí Sonja s Kalidorem talisman zničit, mají poslední možnost. (TV Nova)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (360)

Gemini 

všechny recenze uživatele

Na fantasy film docela povedené (když si vezmete třeba Dračí Doupě, které má soudobé triky a jinak všechno příšerné), přece jen Sonja je víceméně jenom ženský ekvivalent Conana. Ale mně se to líbilo a není to slabostí pro fantasy (třeba Herkula nebo Xenu nemůžu vystát). Ani pro silikon:) BTW osoundtrackováno bohem - Enniem Morriconem;) ()

Galadriel 

všechny recenze uživatele

Já mám pro fantasy slabost, ale bohužel dobrých filmů v tomto žánru opravdu moc není a tenhle k těm lepším rozhodně nepatří (takže nakonec většinou skončím u knížek). Primitivní děj, směšné repliky, toporní herci ... asi jediným kladem, který vysloužil filmu snad polovinu mnou daných hvězdiček je nádherná hudba Ennia Morriconeho. ()

Reklama

Radyo 

všechny recenze uživatele

Ženská verze Conana se filmově povedla o něco méně, než její mužský protějšek, ovšem i tak je to pro fandy bojových fantasy snímků skoro kultovní záležitost. Brigitte Nielsen, hvězda své doby, je už dnes skoro zapomenuta i přes své dřívější manželství se Sylvestrem Stallonem. Tady ale ještě na výsluní slávy exceluje jako akční hrdinka po boku dalšího udatného svalovce, Arnieho "Černého černocha". Ten jí sekunduje velmi zdatně a spolu tak vytvářejí duo, které se asi nejvíce blíží postavičkám z některých akčních strategických her současnosti (napadá mě třeba Diablo). ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $17,9miliónaTržby USA $6,948,633Tržby Celosvetovo $7,640,000║ Ten slušný rozpočet tam je v prvom rade cítiť, troška je škoda že scenár nie je viac húževnatý asi aj preto taká kratšia minutáž(80minút trvanie filmu), vizuálne a hudobne na dobrej úrovni, hlavne úvod filmu je pekne spracovaní, je to taká ženská obdoba Barbara Conana, Schwarzenegger a Brigitte Nielsen si niečo málo herecky odvedú ale dej viac než musia svojimi postavami nevytiahnu, určite zaujmú aj kulisy, technická stránka, masky, strih a krásne prostredie hôr, lesov, trávnatých pláni, kde sa film natáčal. Pre mňa slušný oddychový priemer, ku ktorému sa raz za čas rád vraciam. /60%/ ()

Lima odpad!

všechny recenze uživatele

Brigite Nielsen by se možná hodila jako domina v nějakém sado maso-salónku, jako herečka je však příšerná. Ovšem do tohoto paskvilu náramně zapadá. Ať jde o výpravu, či děj, Rudá Sonja je ještě horší než Conan ničitel (pokud je to vůbec možný) Tenhle film je výsměch fanouškům Howardových románů a těm, co se tak líbil Barbar Conan (jako třeba mně). ()

Galerie (69)

Zajímavosti (25)

  • Jméno postavy Ronalda Laceyho „Ikol“ se pozpátku čte jako „Loki“. V norské mytologii byl Loki bohem zla a zkaženosti. (HellFire)
  • Vtedy ešte len budúca manželka Arnolda Schwarzeneggera, Maria Shiverová, odhovárala herca od vstupu do projektu a vravela mu: „Nechoď do toho, je to brak." Arnold mal rovnaký názor, ale mal pocit, že Dinovi de Laurentisovi niečo dlhuje, tak to vzal. (gogo76)
  • Arnoldom Schwarzeneggerom pôvodne zamýšľaný a Laurentisom predkladaný "štek" sa natiahol na štyri týždne filmovačky. Arnold počítal iba s niekoľkými dňami. Cítil sa podvedený a odmietol sa zúčastniť na propagácii filmu. (gogo76)

Související novinky

Rudá Sonja našla náhradu za Singera

Rudá Sonja našla náhradu za Singera

23.06.2019

S režisérem Bryanem Singerem (X-Men: Apokalypsa) teď v Hollywoodu nikdo nechce být moc spojován, dohnala jej totiž minulost, a po jeho vyhazovu od Bohemian Rhapsody to s jeho kariérou zkrátka…

Je libo zrzku nebo účes z hadů?

Je libo zrzku nebo účes z hadů?

29.06.2008

Jen předevčírem jsme psali o projektu War of Gods, Tarsemem Singhem režírované fantasy na motivy příběhů o Théseovi (to je ten chlápek, co si kutálel klubko labyrintem na Krétě a zapíchl tam…

Meče, magie... a spousta krve!

Meče, magie... a spousta krve!

02.06.2007

Fantasy byl ještě nedávno žánr, jehož by se žádný hollywoodský producent nedotkl ani v gumových rukavicích. Dnes je situace mnohem radostnější. Ovšem jen v případě, pokud vás baví koukat na další a…

Konkurence pro Van Helsinga

Konkurence pro Van Helsinga

01.04.2007

Solomon Kane je jméno dobrodruha, šermíře a lovce démonů, který v 17. století putuje neprozkoumanými končinami světa a válčí tam s nadpřirozeným zlem. A zároveň je to název britsko-francouzsko-české…

Reklama

Reklama