Rudá Sonja

• Austrálie

Fantasy / Akční / Dobrodružný

USA / Nizozemsko, 1985, 89 min

• Shit

Chudák Arnold, tohle si po Conanovi nezasloužil. Hrát druhý housle za Bridgitte Nielsen, která v roli bojovnice je až trapná, neni zrovna nejlepší stav. Ale Arnold tam sám o sobě byl docela dobrej, jenže příběh je naprosto debilní a když obsadili do hlavní role ženu, tak samozřejmě zaporák musela být taky žena a to bylo to nejhorší co se mohlo stát, ta byla snad ještě ubožejší než Nielsenová a její rádoby drsný kecy byly spíš směšný. A o soubojích se snad ani zmiňovat nebudu, to byl taky děs a bída, ještěže to tam zachraňoval Arnold jinak by to dopadlo asi nejhůř jak by mohlo....No jo kurva, je to tak, stejně na to vždycky čumim(8.1.2006)

• Shakers

Schawarzengger má malo priestoru, dej je neskutočne ohraný (to zas tak nevadí) a trápne sfilmovaní, hudba stojí za prd oproti predchádzajúcim dielom a ten malý princ mi vadil s celého filmu najviac.Poviem vám, nechcel som to pozerať, ale pozrel som si to len s povinnosti aby som videl ďalší film od Arnieho a aby som už zavŕšil túto trilógiu.Skrátka, nieje to dobrý film.Akurát kostými a výprava za niečo stáli. 40% - 2*(9.10.2010)

• -bad-mad-wolf-

Jedna z klasik mého dětství, vezoucí se na úspěchu Barbara Conana - ostatně Arnold s mečem nechybí ani tady. Dnes už film potěší maximálně nostalgií a svou naivní hloupostí. Chytlavý hudební motiv je nezapomenutelný, stejně jako otravný královský harant a tupá mužatka Sonja v podání Brigitte Nielsen. Taková roztomilá blbá fantasy. Ale abych jen nekřivdil, minimálně scéna s robotím mostrem ve vodě je vážně výborná.(26.12.2006)

• Lima

Brigite Nielsen by se možná hodila jako domina v nějakém sado maso-salónku, jako herečka je však příšerná. Ovšem do tohoto paskvilu náramně zapadá. Ať jde o výpravu, či děj, Rudá Sonja je ještě horší než Conan ničitel (pokud je to vůbec možný) Tenhle film je výsměch fanouškům Howardových románů a těm, co se tak líbil Barbar Conan (jako třeba mně).(7.7.2002)

• Wacoslav1

Krvácí mi srdce když měním hodnocení na 2* ale tohle je bohužel jeden z těch zamilovaných filmů z dětství, který opravdu extrémně zestárnul a dneska působí opravdu směšně. Nebýt Arnolda který to táhne každým coulem, tak je to snadno zapomenutelný film z naivním příběhem a hloupým scénářem. Bohužel.45%(18.6.2016)

• - Vtedy ešte len budúca manželka Arnolda Schwarzeneggera, Maria Shiverová, odhovárala herca od vstupu do projektu a vravela mu: „Nechoď do toho, je to brak." Arnold mal rovnaký názor, ale mal pocit, že Dinovi de Laurentisovi niečo dlhuje, tak to vzal. (gogo76)

• - Ve 3. minutě jsou vidět v ústech Sonji (Brigitte Nielsen) zubní plomby. (Petsuchos)

• - Počas natáčania vznikol medzi Arnoldom Schwarzeneggerom (Kalidor) a Brigitte Nielsen (červená Sonja) románik, v ktorom chcela po skončení natáčania pokračovať. Dokonca Arnolda navštívila, čo ho však dosť zaskočilo, pretože si myslel, že po natáčaní je s radovánkami koniec. Jasne jej vysvetlil, že to bol iba taký úlet a že má vážnu známosť. Brigitte to pochopila a neskôr sa náhodou dala dokopy s iným svalnáčom - Sylvestrom Stallonem. (gogo76)