Rudá Sonja

Červená Sonja

Fantasy / Akční / Dobrodružný

USA / Nizozemsko, 1985, 89 min

• CheGuevara

S původním Conanem už to nemá nic společného, a tak nás čeká cesta do filmařského pekla, kde nic nefunguje a věšák na brnění Arnold je mdlý až hrůza (naštěstí tam není zas tak dlouho). Jediné co se dá doporučit je hudba, takže při projekci raději zavřete oči a jenom poslouchejte božského Morriconeho, ale ne že se vzbudíte příliš brzo! Hudba je totiž až dábelsky špatně synchronizovaná s obrazem a tudíž vůbec nefunguje, ostatně jako celý tento film. Škoda dobré fantasy a mého času.(8.8.2007)

Pokud nebudete po Rudé Sonje požadovat vážné atmosferické fantasy, čeká vás solidní zábava. Rozhovory nejspíš sepsal propadající žák nižšího stupně pomocné školy, souboje s plastovými meči herci tvořili improvizací přímo na place a zápletka je jednoduchá - přesně jak to mám rád. Škoda jen, že je místy opravdu výborná švanda střídána nudnějšími pasážemi. "Poď sem, děvko!"(8.1.2006)

• lekr

Tenhle film má tady nějak moc vysoké hodnocení. Dle mě není důvod tuhle slátaninu držet nad vodou, ale poslat ji rovnou kam patří. Do hlubin brakových a odpadových béček. Příběh měl být třetím pokračováním Conana, nicméně je to o nějakym Conanovy v sukni kterýho hrála v tehdejší době ještě neznámá herečka, která neměla žádný zkušenosti. Arnold je tu místo Conana v podobě nějakýho debila Calidora, tváří se jak mentál a hrajě přiblblý druhý housle. Tohle je opravdu ostuda!!(29.4.2008)

Krutá královna Gedren (Sandahl Bergman) touží po absolutní moci nad světem. Scénář : George MacDonald Fraser a Clive Exton. Kamera : Giuseppe Rotunno. Hudba : Ennio Morricone. Hrají : Brigitte Nielsen jako Rudá Sonja a Arnold Schwarzenegger jako Kalidor. Arnold Schwarzenegger už coby guvernér Kalifornie řekl, že tento film je tak špatný, že svým politickým nepřátelům bude vyhrožovat tím, že když neudělají, co chce, budou se na něj muset dívat třikrát po sobě bez přestávky. Podoba Conanovi je viditelná.(2.5.2011)

Na fantasy film docela povedené (když si vezmete třeba Dračí Doupě, které má soudobé triky a jinak všechno příšerné), přece jen Sonja je víceméně jenom ženský ekvivalent Conana. Ale mně se to líbilo a není to slabostí pro fantasy (třeba Herkula nebo Xenu nemůžu vystát). Ani pro silikon:) BTW osoundtrackováno bohem - Enniem Morriconem;)(11.2.2003)

• - Schwarzeneggerův honorář činil 1 milion amerických dolarů. (ClintEastwood)

• - Arnoldom Schwarzeneggerom pôvodne zamýšľaný a Laurentisom predkladaný "štek" sa natiahol na štyri týždne filmovačky. Arnold počítal iba s niekoľkými dňami. Cítil sa podvedený a odmietol sa zúčastniť na propagácii filmu. (gogo76)

• - Dino de Laurentis objavil Brigitte Nielsen (Červená Sonja) na obálke časopisu. Pozval ju do Ríma na kastingové skúšky, pretože nikdy predtým nehrala. (gogo76)