Reklama

Reklama

Rudá Sonja

  • USA Red Sonja (více)
Trailer 2

Obsahy(1)

Krutá královna Gerden přepadne chrám a zmocní se nebezpečného talismanu, který chtěly kněžky zničit. Poslední, těžce raněná kněžka unikne z chrámu a je zachráněna mohutným bojovníkem Kalidorem. Než zemře, požádá ho, aby našel její sestru Sonju a pomohl jí zastavit královnu Gerden. Ta chce s pomocí talismanu ovládnout svět. Rusovlasá Sonja, která přísahala Gedren pomstu, se okamžitě vydává po stopách kruté královny. Odmítne Kalidorovu pomoc, ten je jí přesto neustále v patách. Sonja si chce zkrátit cestu podzemní cestou, tu však střeží bojovník Brytag. Sonja, jež mu za průchod odmítne zaplatit svým tělem, ho vzápětí zabije v souboji. Když se na ni vrhnou ostatní strážci, zasáhne prozřetelný Kalidor. V další cestě pokračuje Sonja s početným doprovodem - kromě Kalidora ji následuje Tarn a Falkon. Gedren pomocí magického zrcadla postupující čtveřici odhalí a vžene je do pasti. Přes četná nebezpečí se pronásledovatelé blíží ke hradu. Pokud chtějí Sonja s Kalidorem talisman zničit, mají poslední možnost. (TV Nova)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (366)

JohnCZ 

všechny recenze uživatele

Fleischer si chtěl natočit spin-off k Barbaru Conanovi. Znovu obsadil Arnolda Schwarzeneggera (ovšem do úplně jiné vedlejší role). Hlavní part dostala nesympatická válečnice a ještě otravnější děcko. Ale hlavně je to těžká nuda. Zatímco Barbar the Destroyer i přes svou brakovost pobavil, Sonja se bere smrtelně vážně. Příběhově to přitom nemá vůbec co nabídnout a tempo je i přes krátkou stopáž až příliš utahané. ()

Wacoslav1 

všechny recenze uživatele

Krvácí mi srdce když měním hodnocení na 2* ale tohle je bohužel jeden z těch zamilovaných filmů z dětství, který opravdu extrémně zestárnul a dneska působí opravdu směšně. Nebýt Arnolda který to táhne každým coulem, tak je to snadno zapomenutelný film z naivním příběhem a hloupým scénářem. Bohužel.45% ()

Reklama

gudaulin 

všechny recenze uživatele

Na jednu stranu je Rudá Sonja ultimátní brak, jaký se příliš často nevidí dokonce i ve vysílání českých komerčních stanic. Na druhou stranu mu ale neupírám nechtěnou zábavnost danou neuvěřitelnou toporností Schwarzeneggera a Brigitte Nielsen, ale i odfláknutí výpravy a trikových scén. Selhává tu všechno do té míry, že je velkou záhadou, jak se nad tímhle zoufalým pokusem o dobrodružnou fantasy podepsal Richard Fleischer, který má na svém kontě i docela slušné bijáky. Až mám pocit, že se režisér buď chtěl pomstít producentovi za nějaké příkoří, nebo si prostě řekl, že tenhle úlet jeho kariéra přežije a že si bude hrát se žánrem na producentův účet. Pokud jste naladění na recesi a psinu, existuje šance, že se u Rudé Sonji budete bavit líp než u bláznivých komedií. Celkový dojem: 25 %. ()

Dudek 

všechny recenze uživatele

Ač se ve své podstatě jedná o dost hloupý film, rozhodně se mu nedá ubrat jisté kouzlo. Správná volba jednotlivých postav obohacuje přívětivým způsobem přímočarý děj, což je v konečném důsledku jeden z důvodů proč je Rudá Sonja zábavnější než suchý Conan. Arnold Schwarzenegger dostává překvapivě málo prostoru, ale každé jeho vynoření je pro snímek pozitivní. Richard Fleischer dal vzniknout filmu, který se spíše než původnímu Barbarovi podobá sequelu Ničiteli. Důraz není kladen na přílišné dobrodružství, ale spíše celkovou zábavnost a nudné souboje jsou sestříhány do co nejkratších částí. Připočteme-li k tomu sympaticky krátkou stopáž, tak se rozhodně nejedná o bůhví jak špatný film. ()

Shit 

všechny recenze uživatele

Chudák Arnold, tohle si po Conanovi nezasloužil. Hrát druhý housle za Bridgitte Nielsen, která v roli bojovnice je až trapná, neni zrovna nejlepší stav. Ale Arnold tam sám o sobě byl docela dobrej, jenže příběh je naprosto debilní a když obsadili do hlavní role ženu, tak samozřejmě zaporák musela být taky žena a to bylo to nejhorší co se mohlo stát, ta byla snad ještě ubožejší než Nielsenová a její rádoby drsný kecy byly spíš směšný. A o soubojích se snad ani zmiňovat nebudu, to byl taky děs a bída, ještěže to tam zachraňoval Arnold jinak by to dopadlo asi nejhůř jak by mohlo....No jo kurva, je to tak, stejně na to vždycky čumim ()

Galerie (73)

Zajímavosti (25)

  • Arnold původně nechtěl ve filmu hrát, ale jeho tehdejší přítelkyně Brigitte Nielsen jej přemluvila. (Jacinda)
  • Rudá Sonja se natáčela v Itálii. (reich)
  • Schwarzeneggerův honorář činil 1 milion amerických dolarů. (ClintEastwood)

Související novinky

Rudá Sonja našla náhradu za Singera

Rudá Sonja našla náhradu za Singera

23.06.2019

S režisérem Bryanem Singerem (X-Men: Apokalypsa) teď v Hollywoodu nikdo nechce být moc spojován, dohnala jej totiž minulost, a po jeho vyhazovu od Bohemian Rhapsody to s jeho kariérou zkrátka… (více)

Je libo zrzku nebo účes z hadů?

Je libo zrzku nebo účes z hadů?

29.06.2008

Jen předevčírem jsme psali o projektu War of Gods, Tarsemem Singhem režírované fantasy na motivy příběhů o Théseovi (to je ten chlápek, co si kutálel klubko labyrintem na Krétě a zapíchl tam… (více)

Meče, magie... a spousta krve!

Meče, magie... a spousta krve!

02.06.2007

Fantasy byl ještě nedávno žánr, jehož by se žádný hollywoodský producent nedotkl ani v gumových rukavicích. Dnes je situace mnohem radostnější. Ovšem jen v případě, pokud vás baví koukat na další a… (více)

Konkurence pro Van Helsinga

Konkurence pro Van Helsinga

01.04.2007

Solomon Kane je jméno dobrodruha, šermíře a lovce démonů, který v 17. století putuje neprozkoumanými končinami světa a válčí tam s nadpřirozeným zlem. A zároveň je to název britsko-francouzsko-české… (více)

Reklama

Reklama