Reklama

Reklama

Rudá Sonja

  • USA Red Sonja (více)
Trailer 2

Krutá královna Gerden přepadne chrám a zmocní se nebezpečného talismanu, který chtěly kněžky zničit. Poslední, těžce raněná kněžka unikne z chrámu a je zachráněna mohutným bojovníkem Kalidorem. Než zemře, požádá ho, aby našel její sestru Sonju a pomohl jí zastavit královnu Gerden. Ta chce s pomocí talismanu ovládnout svět. Rusovlasá Sonja, která přísahala Gedren pomstu, se okamžitě vydává po stopách kruté královny. Odmítne Kalidorovu pomoc, ten je jí přesto neustále v patách. Sonja si chce zkrátit cestu podzemní cestou, tu však střeží bojovník Brytag. Sonja, jež mu za průchod odmítne zaplatit svým tělem, ho vzápětí zabije v souboji. Když se na ni vrhnou ostatní strážci, zasáhne prozřetelný Kalidor. V další cestě pokračuje Sonja s početným doprovodem - kromě Kalidora ji následuje Tarn a Falkon. Gedren pomocí magického zrcadla postupující čtveřici odhalí a vžene je do pasti. Přes četná nebezpečí se pronásledovatelé blíží ke hradu. Pokud chtějí Sonja s Kalidorem talisman zničit, mají poslední možnost. (TV Nova)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (358)

Gemini 

všechny recenze uživatele

Na fantasy film docela povedené (když si vezmete třeba Dračí Doupě, které má soudobé triky a jinak všechno příšerné), přece jen Sonja je víceméně jenom ženský ekvivalent Conana. Ale mně se to líbilo a není to slabostí pro fantasy (třeba Herkula nebo Xenu nemůžu vystát). Ani pro silikon:) BTW osoundtrackováno bohem - Enniem Morriconem;) ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $17,9miliónaTržby USA $6,948,633Tržby Celosvetovo $7,640,000║ Ten slušný rozpočet tam je v prvom rade cítiť, troška je škoda že scenár nie je viac húževnatý asi aj preto taká kratšia minutáž(80minút trvanie filmu), vizuálne a hudobne na dobrej úrovni, hlavne úvod filmu je pekne spracovaní, je to taká ženská obdoba Barbara Conana, Schwarzenegger a Brigitte Nielsen si niečo málo herecky odvedú ale dej viac než musia svojimi postavami nevytiahnu, určite zaujmú aj kulisy, technická stránka, masky, strih a krásne prostredie hôr, lesov, trávnatých pláni, kde sa film natáčal. Pre mňa slušný oddychový priemer, ku ktorému sa raz za čas rád vraciam. /60%/ ()

Reklama

Lima odpad!

všechny recenze uživatele

Brigite Nielsen by se možná hodila jako domina v nějakém sado maso-salónku, jako herečka je však příšerná. Ovšem do tohoto paskvilu náramně zapadá. Ať jde o výpravu, či děj, Rudá Sonja je ještě horší než Conan ničitel (pokud je to vůbec možný) Tenhle film je výsměch fanouškům Howardových románů a těm, co se tak líbil Barbar Conan (jako třeba mně). ()

Galadriel 

všechny recenze uživatele

Já mám pro fantasy slabost, ale bohužel dobrých filmů v tomto žánru opravdu moc není a tenhle k těm lepším rozhodně nepatří (takže nakonec většinou skončím u knížek). Primitivní děj, směšné repliky, toporní herci ... asi jediným kladem, který vysloužil filmu snad polovinu mnou daných hvězdiček je nádherná hudba Ennia Morriconeho. ()

Radyo 

všechny recenze uživatele

Ženská verze Conana se filmově povedla o něco méně, než její mužský protějšek, ovšem i tak je to pro fandy bojových fantasy snímků skoro kultovní záležitost. Brigitte Nielsen, hvězda své doby, je už dnes skoro zapomenuta i přes své dřívější manželství se Sylvestrem Stallonem. Tady ale ještě na výsluní slávy exceluje jako akční hrdinka po boku dalšího udatného svalovce, Arnieho "Černého černocha". Ten jí sekunduje velmi zdatně a spolu tak vytvářejí duo, které se asi nejvíce blíží postavičkám z některých akčních strategických her současnosti (napadá mě třeba Diablo). ()

Galerie (68)

Zajímavosti (24)

  • Arnold Schwarzenegger měl původně hrát Conana, protože i Rudá Sonja je spin-offem k této fantasy. Nakonec to bylo ale vyřešeno tak, že jeho postava vypadá jako Conan, chová se jako Conan, ale nejmenuje se Conan. (ČSFD)
  • Počas natáčania vznikol medzi Arnoldom Schwarzeneggerom (Kalidor) a Brigitte Nielsen (červená Sonja) románik, v ktorom chcela po skončení natáčania pokračovať. Dokonca Arnolda navštívila, čo ho však dosť zaskočilo, pretože si myslel, že po natáčaní je s radovánkami koniec. Jasne jej vysvetlil, že to bol iba taký úlet a že má vážnu známosť. Brigitte to pochopila a neskôr sa náhodou dala dokopy s iným svalnáčom - Sylvestrom Stallonem. (gogo76)
  • Konec 72. minuty –  špatně navazující střih, mladému princi z Habloku Tarnovi (Ernie Reyes, Jr.) vypadne meč z ruky a o zlomek sekundy ho má zase v ruce. (Petsuchos)

Reklama

Reklama