Rudá Sonja

Červená Sonja

Fantasy / Akční / Dobrodružný

USA / Nizozemsko, 1985, 89 min

• sud

Jako malej kluk jsem to hrozně moc žral, avšak po letech mě to vůbec nezasáhlo. Vysloužilý Richard Fleischer, bídné triky, nijak valná choreografie bojových scén, nemožně uječený usmrkanec. Aspoň že Brigitte je pastva pro mužské oči a mladý Arnold zase pro ženské.(6.2.2005)

• Rob Roy

Za tenhle film bych se styděl i já. Také se tu objeví snad největší fakan v dějinách filmu. Jak se tomu mohl propůjčit skladatel Ennio Morricone, to fakt nechápu.(1.2.2006)

• mandes

rozpočet : ? tržby americke : $6,948,633(9.1.2007)

Nehledě vůbec na osobní nostalgii k tomuto filmu (první film v dětství s Schwarzeneggerem ...), mám osobně tento snímek stále docela rád. Beru ho jako pohádku pro dospělé, nic extra v něm hledat nechci. Nehledě na spoustu ne-kvalit, má i spoustu kvalit, jako je hudba, výprava, exteriéry, kostýmy, občas vcelku zdařilé souboje, od začátku do konce filmu se něco děje, nemá hluché místo a celkově mi prostě připadne jako výborná oddechovka.(17.3.2008)

• Enšpígl

Celou dobu jsem usilovně koukal pod sukni Rudý Sonje. Samotný film mě připomíná českýho poslance, stojí totiž za hovno.(28.3.2008)

• - Sandahl Bergman měla hrát původně Sonju, ale nakonec se rozhodla pro královnu Gedren. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Dino de Laurentis objavil Brigitte Nielsen (Červená Sonja) na obálke časopisu. Pozval ju do Ríma na kastingové skúšky, pretože nikdy predtým nehrala. (gogo76)

• - Arnold Schwarzenegger (Kalidor) už čoby guvernér Kalifornie povedal, že tento film je tak hrozný, že svojim politickým nepriateľom sa bude vyhrážať tým, že keď neurobia, čo chce, budú sa naň musieť dívať trikrát po sebe bez prestávky. (Methodix)