Rudá Sonja

• USA Red Sonja (více)

Udatný Kalidor (Arnold Schwarzenegger) jako hlavní hrdina bájného příběhu o válce mezi dobrem a zlem v dobách temna. Kalidor a Rudá Sonja (Brigitte Nielsen) bojují společně proti zlé královně Gedreně, která s pomocí magického Talismanu touží ovládnout celý svět... (Bontonfilm)

Trailer 1

Galadriel

Já mám pro fantasy slabost, ale bohužel dobrých filmů v tomto žánru opravdu moc není a tenhle k těm lepším rozhodně nepatří (takže nakonec většinou skončím u knížek). Primitivní děj, směšné repliky, toporní herci ... asi jediným kladem, který vysloužil filmu snad polovinu mnou daných hvězdiček je nádherná hudba Ennia Morriconeho. ()

Radyo

Ženská verze Conana se filmově povedla o něco méně, než její mužský protějšek, ovšem i tak je to pro fandy bojových fantasy snímků skoro kultovní záležitost. Brigitte Nielsen, hvězda své doby, je už dnes skoro zapomenuta i přes své dřívější manželství se Sylvestrem Stallonem. Tady ale ještě na výsluní slávy exceluje jako akční hrdinka po boku dalšího udatného svalovce, Arnieho "Černého černocha". Ten jí sekunduje velmi zdatně a spolu tak vytvářejí duo, které se asi nejvíce blíží postavičkám z některých akčních strategických her současnosti (napadá mě třeba Diablo). ()

Gemini

Na fantasy film docela povedené (když si vezmete třeba Dračí Doupě, které má soudobé triky a jinak všechno příšerné), přece jen Sonja je víceméně jenom ženský ekvivalent Conana. Ale mně se to líbilo a není to slabostí pro fantasy (třeba Herkula nebo Xenu nemůžu vystát). Ani pro silikon:) BTW osoundtrackováno bohem - Enniem Morriconem;) ()

T2

Rozpočet $17,9miliónaTržby USA $6,948,633Tržby Celosvetovo $7,640,000║ Ten slušný rozpočet tam je v prvom rade cítiť, troška je škoda že scenár nie je viac húževnatý asi aj preto taká kratšia minutáž(80minút trvanie filmu), vizuálne a hudobne na dobrej úrovni, hlavne úvod filmu je pekne spracovaní, je to taká ženská obdoba Barbara Conana, Schwarzenegger a Brigitte Nielsen si niečo málo herecky odvedú ale dej viac než musia svojimi postavami nevytiahnu, určite zaujmú aj kulisy, technická stránka, masky, strih a krásne prostredie hôr, lesov, trávnatých pláni, kde sa film natáčal. Pre mňa slušný oddychový priemer, ku ktorému sa raz za čas rád vraciam. /60%/ ()

Lima odpad!

Brigite Nielsen by se možná hodila jako domina v nějakém sado maso-salónku, jako herečka je však příšerná. Ovšem do tohoto paskvilu náramně zapadá. Ať jde o výpravu, či děj, Rudá Sonja je ještě horší než Conan ničitel (pokud je to vůbec možný) Tenhle film je výsměch fanouškům Howardových románů a těm, co se tak líbil Barbar Conan (jako třeba mně). ()

• Na akci se ve filmu podílelo několik mužů: Vic Armstrong – supervizor akční jednotky, Kiyoshi Yamasaki (uveden jako Kiyoshi Yamazaki) – bojová umění, Ernie Reyes Sr. – konzultant přes bojová umění, Carlos López (uveden jako Juan Carlos Lopez) – koordinátor akční jednotky a Sergio Mioni – koordinátor kaskadérů. Kiyoshi Yamasaki si ve filmu ještě zahrál jako Kyobo, v záverečných titulcích uvedený jako Kiyoshi Yamazaki. (Rominator)
  • Jméno postavy Ronalda Laceyho „Ikol“ se pozpátku čte jako „Loki“. V norské mytologii byl Loki bohem zla a zkaženosti. (HellFire)
  • Konec 72. minuty –  špatně navazující střih, mladému princi z Habloku Tarnovi (Ernie Reyes, Jr.) vypadne meč z ruky a o zlomek sekundy ho má zase v ruce. (Petsuchos)