poster

Rudá Sonja

 • USA

  Red Sonja

 • slovenský

  Barbar Conan 3: Červená Sonja

 • slovenský

  Červená Sonja

Fantasy / Akční / Dobrodružný

USA / Nizozemsko, 1985, 89 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • jahol
  ***

  Typická fantazy, které už tu a tam a skorem pořád ublížil zub času, a která má mnoho negativ, scénářem počínaje a příšernou Brigitte Nielsen konče (a Arnolda nevyjímaje, v té době se asi spíš než studiu herectví věnoval kulturistice, ostatně při těch scénách, kdy drží na zádech několik tun, tady vypadá snad nejlépe). Zajímavý rozpor nacházím ve vyznění soubojů - zatímco sekačky jeden versus mnoho jsou přeplácané, i se značnou nadsázkou naprosto nerealistické a v podstatě až uboze parodické, jeden proti jednomu s klasickými meči je jiný kafe a je to vlastně ten hlavní důvod, proč dávám tomuhle jinakshitu takhle ďábelsky vysoké hodnocení. Druhým důvodem je Morriconeho hudba, tomu chlapovi je úplně jedno, jestli skládá pro film desetiletí nebo pro propadák. Jo, a ten malej skrček byl takovým malým závanem (i když silně stylizovaným) originality, kterej taky Jahola spíš potěšil než popudil.(25.7.2008)

 • PetrPan
  *

  Stejná slátanina jako Conan Ničitel, přímo katastrofální herectví všech zúčastněných jen dokresluje odpadovost tohohle pokusu o fantasy, Nielsenová jen dokazuje, že její akvizicí jsou jen její dlouhé nohy, herečkou nikdy nebyla a nebude, Arnold předvádí svůj tradiční kamenný ksicht, ale tady to nefunguje tak jak má, nejhorší ze všech je však dětský představitel prince Tarna Ernie Reyes Jr., kde tohohle spratka vyhrabali nevím, ale díky bohu už o něm pak nikdo neslyšel, to Arnie hrál líp, ikdyž bychom všechno tohle pominuli, nezůstane nic, za co by stálo se na tohle dívat, amatérismus a neumětelství čiší z každého záběru téhleté blbosti(20.10.2004)

 • Gemini
  ***

  Na fantasy film docela povedené (když si vezmete třeba Dračí Doupě, které má soudobé triky a jinak všechno příšerné), přece jen Sonja je víceméně jenom ženský ekvivalent Conana. Ale mně se to líbilo a není to slabostí pro fantasy (třeba Herkula nebo Xenu nemůžu vystát). Ani pro silikon:) BTW osoundtrackováno bohem - Enniem Morriconem;)(11.2.2003)

 • flanker.27
  odpad!

  Slabá přiživovačka na Conanovi s mírně feministickým nádechem. Kostýmy s flitrama jak z diskotéky, herci ve větších scénách připomínaj stádo dobytka, nesympatická Briketa Nýlsnová s ručičkama jako hůlčičkama vykrejvá drtící guvernérovy rány a celý to vypadá, že to Arnolda ani moc nebavilo. Neni sám.(29.11.2005)

 • DaViD´82
  **

  Stupidita těžící z popularity filmového Conana. Koukatelné to je i díky relativní krátkosti a odsýpají náhrežce děje. Žádný zázrak se nekoná. Ba naopak, většinu stopáže je to až moc blbé a v akci podprůměrné. Jako béčko to ještě jakž takž obstojí, ovšem jako konkurence prvnímu filmovému Conanovi ani zdaleka ne. Aspoň díky za božského Ennia, byť ani on zde nepředvádí nic než svůj (pod)standart. Přibližně na stejně úrovni nekvality jako druhé Conanovo dobrodružství. Jestlipak ono to nebude tím, že to režíroval stejný deb.., ehm, režisér?(24.1.2007)

 • - Arnold Schwarzenegger měl původně hrát Conana, protože i Rudá Sonja je spin-offem k této fantasy. Nakonec to bylo ale vyřešeno tak, že jeho postava vypadá jako Conan, chová se jako Conan, ale nejmenuje se Conan. (Zdroj: ČSFD.cz)

 • - Počas natáčania vznikol medzi Arnoldom Schwarzeneggerom (Kalidor) a Brigitte Nielsen (červená Sonja) románik, v ktorom chcela po skončení natáčania pokračovať. Dokonca Arnolda navštívila, čo ho však dosť zaskočilo, pretože si myslel, že po natáčaní je s radovánkami koniec. Jasne jej vysvetlil, že to bol iba taký úlet a že má vážnu známosť. Brigitte to pochopila a neskôr sa náhodou dala dokopy s iným svalnáčom - Sylvestrom Stallonem. (gogo76)

 • - Rudá Sonja se natáčela v Itálii. (reich)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace