Reklama

Reklama

Rudá Sonja

  • USA Red Sonja (více)
Trailer 2

Obsahy(1)

Krutá královna Gerden přepadne chrám a zmocní se nebezpečného talismanu, který chtěly kněžky zničit. Poslední, těžce raněná kněžka unikne z chrámu a je zachráněna mohutným bojovníkem Kalidorem. Než zemře, požádá ho, aby našel její sestru Sonju a pomohl jí zastavit královnu Gerden. Ta chce s pomocí talismanu ovládnout svět. Rusovlasá Sonja, která přísahala Gedren pomstu, se okamžitě vydává po stopách kruté královny. Odmítne Kalidorovu pomoc, ten je jí přesto neustále v patách. Sonja si chce zkrátit cestu podzemní cestou, tu však střeží bojovník Brytag. Sonja, jež mu za průchod odmítne zaplatit svým tělem, ho vzápětí zabije v souboji. Když se na ni vrhnou ostatní strážci, zasáhne prozřetelný Kalidor. V další cestě pokračuje Sonja s početným doprovodem - kromě Kalidora ji následuje Tarn a Falkon. Gedren pomocí magického zrcadla postupující čtveřici odhalí a vžene je do pasti. Přes četná nebezpečí se pronásledovatelé blíží ke hradu. Pokud chtějí Sonja s Kalidorem talisman zničit, mají poslední možnost. (TV Nova)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (367)

monolog 

všechny recenze uživatele

Lidičky dopytle, copak jste spadli z višně? Než začnu něco kritizovat, že to vypadá jako Conan, zjistím si nejdřív, jestli to vážně není Conan. A tohle je, protože svět Rudé Soni vytvořil stejný spisovatel, jako Conana - Robert Ervin Howard. Navíc jejich světy se prolínaly i v literární podobě a myslím, že se Conan a Soňa v některé knížce dokonce potkali. Co se týká filmu, samozřejmě nedosahuje kvalit Barbara Conana, ale to se není čemu divit. Přesto si myslím, že je mnohem lepší, než Conan Ničitel a kdyby Soňu nehrálo to strašlivý vyžle, který rozhádalo Stallona a Eddie Murphyho, mělo by to mnohem lepší hodnocení. S dabingem to ani není tak vidět, ale v originále je Brigitte prostě strašná. Film se mi líbil, hudba je pěkná a exteriéry jako skutečný. Mně, malýmu harantovi, kterej sotva viděl přes linku to připadalo jako nejlepší film s "mečováním". A že se to nikomu nelíbilo, tomu nevěřím, na to je ten film příliš zábavnej, aby nudil. ()

tron 

všechny recenze uživatele

„Povedz jej, že mňa lov nebaví.“ – „Jeho lov nebaví.“ Nečudo, že otrasná Červená Sonja komerčne aj umelecky prepadla. Schwarzenegger nudne putuje krajinou a keď to ústredná hrdinka (príšerná Dánka Brigitte Nielsen sa najskôr pokúsila uloviť Arnolda a keď nemal záujem, presedlala na jeho najväčšieho žánrového konkurenta) nezvláda, priskočí jej so svojím obrovským mečom na pomoc. Potom spolu odcválajú k zapadajúcemu slnku. Ten film je vskutku príšerný, čo ostatne vždy tvrdil aj samotný Schwarzenegger, ktorý v tom pôvodne ani nechcel hrať, ale nakoniec bol prinútený megaproducentom De Laurentiisom, ktorý z neho urobil hviezdu a Arnie mu bol pár vecí dlžný. V prvotných plánoch malo ísť o klasickú conanovskú trojku, ale potom došlo k sérii zaujímavých udalostí a z Conana 3 sa vykľula Červená Sonja, v ktorej mal mať Arnold iba cameo. Následne sa mu však udial solídny podraz a pár dní nakrúcania sa stalo pár týždňov a z camea v podstate hlavná mužská postava. Vyzerá ako Conan, mal to byť Conan, ale volá sa Kalidor. Hm, no nič. Sranda. Film sám osebe je strašne nevydarený, už otrasný Conan 2 oproti nemu pôsobí ako vydarený veľkofilm. Nechýbajú nevydarené komické figúrky (hlučný ázijský karate chlapec a jeho obézny šašokomorník), nezmyselne krvavé (čo bije do očí s celkovou rodinnosťou projektu), ale zle nakrútené akčné scény a HNUSNÁ, lacná výprava. Dosť absurdný je potom výskyt Sandahl Bergman, ktorá hrala aj v jednotke, ale úplne inú postavu. Wtf? ()

Reklama

sidzej 

všechny recenze uživatele

A to som si myslel, že už nič horšie ako pokračovanie Barbara neuvidím.....mýlil som sa. Hrozné štúdiové kulisy, triky, nesympatická Brigitte Nielsen, otravné malé čínske namyslené chlapča (scéna s jeho naťahovaním na lanách je moja najobľúbenejšia) a mocný Arnold (čo je miestami diskutabilné, pozerať sa ako svalnatý Arnold nestačí silami krehkej Brigitte bolo vážne na popukanie). Hudba bola fajn ale Basilove melódie boli jednoznačne lepšie. Céčko jak vyšité ()

Terva 

všechny recenze uživatele

Krutá královna Gedren (Sandahl Bergman) touží po absolutní moci nad světem. Scénář : George MacDonald Fraser a Clive Exton. Kamera : Giuseppe Rotunno. Hudba : Ennio Morricone. Hrají : Brigitte Nielsen jako Rudá Sonja a Arnold Schwarzenegger jako Kalidor. Arnold Schwarzenegger už coby guvernér Kalifornie řekl, že tento film je tak špatný, že svým politickým nepřátelům bude vyhrožovat tím, že když neudělají, co chce, budou se na něj muset dívat třikrát po sobě bez přestávky. Podoba Conanovi je viditelná. ()

kinej odpad!

všechny recenze uživatele

Ano tento film je opravdu velice špatný. Jako kdyby všichni, jež se na něm podíleli soupeřili, kdo odvede svou práci hůř. Scénárista se s tím moc nepáral, nějakou psychologii postav asi fakt neřešil. Režisérovou zásluhou zase je, že spousta scén je natočena hůře než tuctově. Choregograf si asi taky nechal to nejlepší pro lepší film. Speciální efekty jsou směšné: gumová ryba, papundeklový hrad, královnin pavouk...Avšak tuto pomyslnou soutěž vedou dva hlavní představitelé. Arnie, kdysi můj idol, zde hraje doslova příšerně. Jeho nejsilněší herecká poloha je škleb a řev. Úsměv, či zamilovaný pohled opravdu nejsou jeho silné stránky. A Bridgitte ta je snad ještě horší. Jediná, ne špatná stránka filmu je hudba Ennia Morriconeho. Sice zde hraje pouze pár jednoduchých motivů, jež mu asi nedali moc zabrat, ale i tak je ta největší hodnota tohoto filmu. ()

Galerie (73)

Zajímavosti (25)

  • Arnold Schwarzenegger a Sandahl Bergman sa stretli už vo filme Barbar Conan (1982). (Lukoh)

Související novinky

Rudá Sonja našla náhradu za Singera

Rudá Sonja našla náhradu za Singera

23.06.2019

S režisérem Bryanem Singerem (X-Men: Apokalypsa) teď v Hollywoodu nikdo nechce být moc spojován, dohnala jej totiž minulost, a po jeho vyhazovu od Bohemian Rhapsody to s jeho kariérou zkrátka… (více)

Je libo zrzku nebo účes z hadů?

Je libo zrzku nebo účes z hadů?

29.06.2008

Jen předevčírem jsme psali o projektu War of Gods, Tarsemem Singhem režírované fantasy na motivy příběhů o Théseovi (to je ten chlápek, co si kutálel klubko labyrintem na Krétě a zapíchl tam… (více)

Meče, magie... a spousta krve!

Meče, magie... a spousta krve!

02.06.2007

Fantasy byl ještě nedávno žánr, jehož by se žádný hollywoodský producent nedotkl ani v gumových rukavicích. Dnes je situace mnohem radostnější. Ovšem jen v případě, pokud vás baví koukat na další a… (více)

Konkurence pro Van Helsinga

Konkurence pro Van Helsinga

01.04.2007

Solomon Kane je jméno dobrodruha, šermíře a lovce démonů, který v 17. století putuje neprozkoumanými končinami světa a válčí tam s nadpřirozeným zlem. A zároveň je to název britsko-francouzsko-české… (více)

Reklama

Reklama