Twilight sága: Rozbřesk - 2. část

• USA The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2 (více)

gruzmi00

Tři hvězdičky jen kvůli tomu, že film tentokrát dokázal překvapit závěrečnou částí, která ve mně jako jediná sekvence z celé "ságy" dokázala vyvolat nějaké emoce. Nejedna fanynka si musela krupnout do trenek strachem o svého hrdinu :-) Jinak klasický Twilight, který ničím nepřekvapí. Jeden fenomén skončil a snad je to tak i dobře. ()

vofo

Po prvním díle je tento spolu se třetím dílem nejlepší z celé "ságy". A to i přes to, že finální bitva nedopadne, jak bych si představoval. ()

vrba68

Takže opět za pět. Po shlédnutí poslední části musím říct, že i ta závěrečná byla úžasná. To , co jsme chtěla, jsem dostala. Opakovat se nemá smysl, takže jen ve zkratce. Kdybych musela sestavit žebříček obliby, tedy by první Stmívání bylo v čele. Myslím, že Hardwicková nejlépe vystihla ducha předlohy. Bylo by zajímavé vidět sérii, kterou by natočila celou pouze ona, popřípadě jiné režisérky. Myslím, že ženský pohled je u této ságy dost podstatný. Autorka, hl.představitelka a režisérka - to je pro mne v tomto případě dokonalý trojúhelník, který generuje ten nejlepší výsledek (ve smyslu předlohy). Díky tedy alespoň za skvělý výběr hlavních představitelů i lokací, od kterých se následující režiséři neměli moc šancí odpoutat. Rozbřesk 2 mě překvapil, asi jako většinu, akčními scénami ( jasná to úlitba mužskému publiku) a tím pádem zajímavým vyústěním filmu. Opět nádherná hudba. Jediná výtka je snad jen k počítačové Renesmee. Skutečně nejvíc mě ale pobavily reakce některých diváků na zdejším fóru. Pokud jde někdo znechucený prvním dílem TwS, nechápu proč chodí i na ty ostatní (a častokrát tak absolvuje celou sérii). Logicky -pokud se mi nelíbí úvodní film Hvězdných válek, nedostane mě na další ani pár volů. Buď se jedná o čistý masochismus, nebo někdo neví co s časem a penězi. Vůbec bych se nedivila, kdyby tito pozéři a rádobyfilosofové zapnuli po příchodu domů VKV a hladili fotku Dany Morávkové. ()

pavla.o

Ano, jsem fanoušek ságy. Chápu ale, že některým celý tenhle počin připadá jako blbost, nemají to rádi, ba to přímo nenávidí. Ok, to beru. Ale jak už jsem v komentech několikrát četla, ten, kdo by naprosto odsoudil tenhle díl, už není uplně objektivní. Ano, některé efekty nejsou příliš povedené. Ale jinak celý děj šlape, závěr je nejepičtější scéna, co jsem kdy viděla a hodně ubylo na romantice, což je jedině dobře. Prosím jedince, kteří dávají jednu hvězdičku nebo odpad proto, že "tohle je první díl, který jsem ze ságy viděl a je to teda příšerná blbost" nebo prostě proto, že to je přece Twilight, ať se vzpamatují. Tohle jsou argumenty dětí předškolního věku. ()

AceDandelion

Konečně jsme se dočkali dlouho očekávaného dílu a bohužel (-pro nás milovníky) je Sága u konce, ale víte jak .. forever. Mě osobně se líbilo už jen prvních pár minut, kde ještě stále jedou titulky. Typicky Twilightovsky tak,že nás všechny to dostalo do té pravé atmosféry. No, to, že je tam moc kýčoových líbacích a vůbec přeslazených scén Belly a Edwa , to je pravda, nicméně Vy Hateři byste si měli uvědomit, že celá sága je fantasy pohádka o nekončící lásce ... Ve filmu mě chyběla scéna,která byla v traileru, kde je vidět,jak se Jacob do Renesme otiskne a Bellin hysterickej záchvat mi přišel na tuhle pohádku trochu přitáhnutej za vlasy,nicméně aspoň nám Bella ukázala svůj nejdramatičtější výkon. Pozitivně hodnotím 'nové' upíry,spousta z nich dodala filmu potřebný šmrnc něčeho nového a zajímavého.A teď konečně řeč o té bitvě -Podle mě nejlepší scéna z celého filmu (SPOILER). Ve chvíli, kdy nám i Belle dojde, že jedinej,kdo přežije je Renesme a Jacob se mi začínál svírat žaludek,ale pořád se držím. Pak ale Aro drží Carliseho hlavu a napětí ve mě začně neskutečně sílit.Další na řadě je můj miláček Jasper a to už se mi začíná mlžit před očima a už jen čekám,kdo bude další. Musím říct, že mě jelikož se vyžívám ve viditelným psychickým utrpením a bolesti,tak reakce Esme a Alice na smrt jejich životních lásek mě pohltila. Netrpělivě čekám,jak to všechno dopadne a hle - ona to jen Alicina vize !!! Zatraceně, tenhle moment zjištění je prostě ESO celého filmu! Geniální !!! Ták a je konec, všichni jsou spolu a šťastní, nikdo nezemřel, vlci a upíři táhnou za jeden provaz a máme tu Happily Ever After. Zakončení filmu listováním stránek poslední knihy celé ságy a zaostření na slovo FOREVER,dodalo filmu tu pravou třešničku na dortě a vytvořilo perfektní konec této pohádky a v titulkách uvedení všech postav,i z prvního a druhého dílu, jen všechny ujistilo, že to je celek patřící k sobě a že už je vážně konec a že to všechno za to celé letité čekání rozhodně stálo.Nakonec přikládám palec nahoru za soundtrack a ještě bych chtěla dodat, že můj komentář je promyšlený a rozhodný. V kině jsem na Breaking Dawn Part 2 byla dvakrát za sebou s hodinovou přestávkou a měla 7mi hodinový spánek než jsem to teď sepsala. ()

Milordus

Tak jak to u Twilight bývá, je to opravdu přeslazená romance s dobrým kocem.V tomto díle tomu není jinak, avšak pojďme se podívat na jinou stránku filmu. Co se týče filmových efektů, jsou udělány opravdu dobře, což mám na téhle sérii rád. Spousta hater komentářů, že po urvání hlavy nestříká krev, bych dodal jednoduché vysvětlení. Upíři zpravidla krev nemají, nedýchají a jejich tělo funguje úplně jinak, než u lidí. Pokud chcete tedy vidět film se spoustou cákanců krve, běžte se podívat např. na Pach krve.Co se týče děje, je trochu jednodušší a jednotvárnější. Vizuálně však film působí opravdu dobře, proto dávám 4 hvězdy. ()

luciasce

Jednoznačně NEJLEPŠÍ kousek celý ságy a jednoznačně mě to dostalo, lidi, co na to nadávají, at se jdou bodnout, stejně jich to polovina tajně zbožňuje a podhodnocují jen proto, že si myslí, že by se ztrapnili a druhá polovina to ani neviděla a hodnotí to z principu, když něco nemám ráda, tak na to nechodím a nehodnotím, Twilightu zdar Forever :D ()

dadoool

2. část Rozbřesku jěště s prvním dílem, se mi z celé ságy líbila nejvíc. Po první části jsem tomu moc velké neděje nedávala, ale opravdu mě to překvapilo. Bylo to vtipné a "trapných" srdceryvných scén také nebylo tolik jak jsem čekala. Jelikož jsem nečetla knihu a tudíž jsem nevěděla jak to dopadne, mne trochu mrzelo, že se bitva nakonec vůbec nestala, protože by z toho nebyl takový happy end a aspoň by umřel někdo z hlavních hrdinů což by tomu dodalo šmrnc. To ale samozřejmě už není chyba filmu. Nic méně mě to opravdu bavilo a byla jsem velmi překvapená. 70 % ()

mikimiki09 odpad!

film plný nelogičností, špatných triků, klišé a nesmyslů, vhodný pro puberťačky a ženy, které si u této lovestory popláčou. ()

barikhartlik

Tak to bylo překvapení. Po ročním čekání a přečtení příšerných kritik jsem do kina mířila s velkou nadsázkou a s myšlenkami jenom na to, že když už jsem viděla všechny díly, tak si ten poslední přece nenechám ujít. Završení celé ságy se autorům ale nad míru vydařil. Ani chvilku jsem se nenudila a akční bojová scéna byla super, fakt super. Dokonce i přítel, který na film šel jenom proto, abych v tom nebyla sama a fanda takovýchto filmových zážitků rozhodně není, řekl, že to byl nejlepší díl, u kterého se nenudil. No a 4* proto, že k dokonalosti tomu teda ještě kousek chybělo. ;o)) Ale i přes to - doporučuji!!! ()

TheTimo

Nejnapínavější díl dle mého z celé série! Začátek sice lehce vlažnější, o to však zajímavější spád a celkové rozuzlení! Za mě velmi milé překvapení! ()

Veeria

Popravdě, byla jsem zvědavá...:) S každým zfilmovaným dílem přišla nutnost srovnávat jej s knižním podobou...ALE-Tento poslední kousek mě velice překvapil, bylo to tak krásné a nutnost srovnání se nedostavila, protože jsem byla okouzlená....:) Všichni své role zahráli nejlépe, jak mohli a to, že jsem v kině zažila atmosféru, kdy jsme se všichni diváci smáli se a byli napnutí....:) nemohu jinak než dát plný počet bodů a doporučit! EDIT:Málem bych zapomněla - Michael Sheen jako Aro je úžasný!! Skvělé vžití se do postavy....:) ()

josefklimes

***Rozpočet-$120 milliónů***Tržby víkendové-$141,300,000***Tržby celosvětově-???***I přesto, že nám k lístkům dali kapesníčky, moc smutný to nebylo. Nebrečel jsem ani já, ani dalších pět dam se kterými jsem na tom byl a jak jsem se tak rozhlížel, tak žádná teenagerka neronila krokodýlí slzy. Bella jako upírka byla mnohem sympatičtější než jako člověk, i když jsem si nemohl nevšimnout, že je to stejná kráva jako minule (kdo by ,,cizí lidi" nechal za sebe bojovat na život a na smrt a přitom neříct ani popel). Jak počáteční, tak i závěrečný titulky byly cool, finální řežba byla bezvadná a konečně dostaly prostor i jiné postavy, než jen Bella, Edward a Jacob (konečně!!!), ale stále tam byly hluchý scény, které jsou pro Twilight typické ... 80%, bez pochyb je to nejlepší díl série, ale ten přeslazenej konec si mohli odpustit ... Pořadí oblíbenosti: TS4- 2. část, TS4- 1. část, TS3, TS1, TS2. EDIT: Napodruhé pořád pecka ale potřetí to už zase padá do obřích sraček jako předchozí díly. Ale i tak je to nejlepší díl série. *65%* ()

forseti

Tady ani není co napsat. Nebylo tam snad nic co bych mohl ohodnotit kladně a chytračit nebudu. Ale lidi OPRAVDU!!!! 71% (19.11.2012)!!! Asi jsem vlezl do jiného sálu na něco úplně jiného než většina zde hodnotících...anebo se jedná o vtip a já se omlouvám, že jsem ho nepochopil. Jednu hvězdičku dávám za to, že jsem neusnul (teď nevím jestli je to vlastně dobře). ()

ZeeZee

Jedna hviezdička za scény, ktoré neboli určené k pobaveniu ale pobavili. Všetko ostatné a odpustite mi ten výraz, bola sračka. Aj keď o niečo menšia ako prvá časť. ()