Twilight sága: Rozbřesk - 2. část

• USA The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2 (více)

jakubzeman78

The Twilight Saga: Breaking Dawn part 2 Konečně! Mám za sebou Twilight filmy! Už nikdy se nebudu muset dívat na... Aha. Recenze. Jo. Hodně mě překvapuje, že ta progrese je neustálá. Tento film je znovu lepší než všechny předchozí. A tentokrát opravdu ve všem. Režie, provedení, speciální efekty, herecké výkony, dialogy, character development, soundtrack, i scénář celkově, prostě všechno. Což samozřejmě opět neznamená, že by to bylo perfektní, znamená to pouze to, že režisér by neumřel s čistým svědomím, kdyby s těmi 3,8 miliardami neudělal něco lepšího, než co se mu povedlo v předchozích dílech. Ale pusťme se do podrobnější analýzy. Soundtrack je slušný, sice nic užásného, ale je slušný a dobře zvýrazňuje probíhající scény. Postavy a s ním i character development se naštěstí přestaly řešit kvůli spoustu nových postav, díky kterým na to v tomhle filmu není čas (díky bohu) Hromada nových postav také pravděpodobně zachraňuje tento film před naprostou nudou, kterou ztvárňovali předchozí filmy. U tohoto snímku jsem se také několikrát celkem zasmál, což taky určitě není na škodu. (Teda pokud se nesmějete tomu, jak špatné to je, s čímž tento film problémy nemá) Scénář taky prodělal několik změn, film především nebyl nudný, dokonce bych řekl i zábavný, což bych od Twilightu teda vůbec nečekal. Několik dějových zvratů, dobré tempo a vylepšené dialogy. Ty teda jsou pořád podprůměrné, ale vylepšené. Můj hlavní problém se scénářem ale tkví v zápletce. Jde tam znova o upíří děťátko, které už pro změnu nevadí vlkodlakům, ale jiné frakci upírů. (Seriously?!) A také ve finální bitvě, která byla ve skutečnosti jenom halucinace hlavního záporáka. (Spoiler alert, ale přiznejme si to, nikdo z vás se na to dívat nebude. :-D ) Herecké výkony dospěli do stavu mé tolerance, i když to může být pouze tím, že jsem si na ně po těch čtyřech filmech zkrátka zvyknul. Speciální efekty by vypadali uvěřitelně, kdyby to, co měli ztvárňovat, uvěřitelné bylo. (Omlouvám se, ale vlkodlaci bojující proti upírům prostě realisticky nevypadají a nikdy vypadat nebudou) Jak už jsem již říkal, z Twilightu se tedy stali filmy na unuděné nedělní odpoledne. Ale za tohle by mohli natočit tři nové Star Treky, proboha. Pokud se tedy někdy budete mít tendenci podívat na nějaký Twilight film, je tohle jednoznačná volba. 5,5/10 Slightly above average (Ambulance si mě vyzvedne během několika málo minut) ()

koprovka69 odpad!

Zlo jménem (Twilight sága) Rozbřesk - 2. část byl nejhorším filmem roku a dílo „bodovalo“ ve všech čtyřech hlavních kategoriích Zlatých malin, ale neradoval jsem se. Logicky hloupá třináctiletá holka, které je film určen, ale rozpoznání jeho debility je pod její rozlišovací schopnosti (což je záměr) informaci buď nezaznamená, nebo si řekne, že zlí dospělí nemohou nikdy pochopit svět upírů a „herectví“ Roberta Pattinsona, který je mocinky krásný a jednou si pod rouškou tmy pro ni přijde do jejího dívčího pokojíčku v českém paneláku, políbí jí a pak ji ještě na její neléhání kousne do krku a utečou spolu… ale protože znám i pár desítek dospělých žen, které u pokladen kin zásadně selhaly a teď se jistě strašně stydí před svým okolím za to, že jsou blbé a nemají vkus, tak jeden vzkaz pro ně: Odpouštím vám, každý má právo udělat strašlivou chybu a totálně se zesměšnit takže kleknout na hrách do kouta a 100x napsat: „ Jsem tak ubohá! Blila bych ze sebe samé a uznávám, že Robert Pattinson je kokot, Bella/Kirsten je zoufalá ochotnice, scénárista Twilightu je nula bez talentu, upíři neexistují a já jsem kráva hodná výsměchu a opovržení, že jsem na to šla do kina. Už to nikdy neudělám i kdyby se v dalším díle mělo ukázat že hlavní hrdina má jednovaječné upírské dvojče, které je volné a je ještě krásnější! ()

Terik88

Tak po zkouknutí celé ságy hodnotím kladně. Tady nejde o bůhví jak složitou zápletku. Je to prostě o velké lásce. Herci byli vybráni a namaskováni úžasně, ať už bledí upíři se svýma neustále se měnícíma očima, tak i vlkodlaci. Točeno v krásném prostředí, efekty podařené. Takové na odpočinek, když u filmu nechcete nějak moc přemýšlet. ()

Vicente odpad!

Tak jsem to protrpěl až do konce-ejhle nezklamali. Opět neskutečně stupidní slátanina a nesmyslně pobíhající ,,upíři´´s nabílenými ksichty, stejně jako v předcházejících Stmíváních,Rozedníváních,Nových měsících,Starých měsících,Rozbřescích,Záblescích atd.atd., já ani nevím.Prostě kvalita hodná tvůrců tohoto vskutku Megafilmu. Bravo,bravo a ještě jednou --- jděte s tím do hajzlu!!! ()

ernesta9

Skoro všem dílům série tvilight dávám nejvyšší hodnocení, tomuto ne, protože už to není ono. Je souboj, potom všechno dopado dobře a nazdar... ()

smajki

Rozbřesk 2. je beze sporu nejakčnější a tudíž i pro mužské publikum nejpřijatelnější díl. I já musím říct, že jsem se při sledování konečně celkem slušně bavil, děj byl zajímavý a slušně zpracovaný. Jestli něco tuhle sérii drží nad vodou, tak jednoznačně soundrack. Opět poutavé melodie, které diváka dobře vtáhnou do děje. Bella a její schopnost štítu mě bavila a ostatní noví upíři, kteří přišli na pomoc v boji proti Volturiům taky zajímaví. Zápletka konečně nějaká a v rámci možností inteligentní. Vlci krásně zpracovaní a Jake už i trochu hraje a neohání se jen úsměvy a sexy pohledy. Tak jak mě naprosto nepřekvapil závěr 1. části, tak o to víc mě překvapil závěr té druhé. Tyhle dvě hodiny filmu byly oproti předchozímu dílu nesrovnatelné a já se poprvé (bohužel škoda, že až tak pozdě) dobře bavil. Promítání v kině celý zážitek příjemně umocnilo. ()

B_D

Rok co rok jsem se těšila na další část ságy Stmívání. Pár let po premiéře prvního dílu si říkám, proč? Ušli jsme pořádný kus cesty a já si opět kladu otázku, proč... Poslední díl byl až moc přitažený za vlasy. Uměle vytvořená Renesmee, přehnaně odvážná Bella, pořád tak chladný a paralyzovaný Edward, nepřirozeně zamilovaný Jacob a tak dále, a tak dále. Vždycky budu za tímto projektem stát jako fanynka, ale mé očekávání to bohužel nenaplnilo. ()

danna605

Závěrečný Rozbřesk má nejlepší triky,nejvíce akce,trochu méně romantiky a můj obdiv! A samozřejmě Kristen a Roba,bez kterých by tahle sága stála za nic! ()

cergina

Velmi dobry film s necakanym zaverom. Zmena rezisera prospela a naozaj si musite spojit niektore veci z casti usvit 1 , vtedy to dostane vsetko vacsi vyznam a donutilo ma pridat este 1 hviezdicku. Pravdou je, ze prve casti boli o nicom ale toto uz je na vyssej urovni ()

mikinko51 odpad!

Aj keď som z tohto filmu "videl" len cca 20 minút, myslím, že úplne stačilo, aby mi bolo jasné, že je to odpad. Prišiel som do obývačky za menželkou cca v polovici filmu. A za tých cca 20 minút, čo som tam bol som si z filmu odniesol jedine - je tam akesi deco, ktoré chce zabiť snáď každý upír na zemi ale nezabije, lebo zistí, že to decko je vlastne OK. A tých 20 minút bolo o tom, že sa autori vo filme snažili pekne krásne u každého jedného upíra postupne zobraziť premenu z "chcem zabiť" na "už nechcem". Nedajbože by tých upírov bolo na svete pár tisíc, tak by ten film mal asi 12 hodín. Scenáristi si s týmto filmom museli dať veľmi veľa práce - podľa mňa im to trvalo presne 12 minút. Z toho 11 minút spisovali zoznam upírov, ktorí sa budú postupne poačas filmu objavovať a tá zvyšná minúta bola určená na záverečné titulky .... No, okrem toho som si za tých 20 minút všimol aj nejaké tie efekty, ako napríklad neskutočne originálne, a zatiaľ snáď v žiadnom filme nepoužité behanie po lese III. kozmickou rýchlosťou, nejaké ťažko uveriteľné 3D modely psov alebo vlkov (alebo čo to vlastne bolo), skákanie upírov na úrovni filmu z roku 1970 ..... Beriem to, že sú duše romantické - ale prosím Vás, toto bolo úplne o ničom, veď to je úplne zbytočný film .... Keď som sa manželky opýtal o čom to bolo, tak mi dej nevedela vyrozpravať - ono, kde dej nie je, ťažko sa dá vyrozprávať, všakže ..... ()

margotka1911

Ano,přiznám to....Jsem obrovská fanynka knih a četla jsem je asi 100 krát. Ale tenhle film snad nestojí ani za tu jednu hvězdičku, tak strašný to bylo. ()

marvolo

Nebudem hodnotiť filmy jednotlivo, ale ich zhodnotím v jednom príspevku, ako celok. Nemyslím si, žeby to bola až taká katastrofa, ako tu opisujete. Je jasné, že film je taký aký je, má svoje muchy a slabé stránky ale na druhej strane sa nato dalo pozerať. Boli okamihy, keď som sa nudil, alebo som sa cítil trápne, samozrejme vzťah Edwarda a Belly bol niekedy zvláštny a divný, ale tak mala to byť romantická fantasy :) Ak mám zhodnotiť film ako celok, tak sa nato dalo pozerať, celkom ma ten príbeh zaujal, aj keď určite tomu dopomohol aj fakt, že som predtým prečítal aj knihu. Takže som vedel, čo ma čaká, porovnával som to a podobne. Možno sa bude niekomu moje hodnotenie(4) zdať ako prehnané, ale tento film by som medzi odpad určite nezaradil. ()

utopia

Nedá mi to, abych na tomto místě neokomentovala celou ságu Stmívání. Kdybych to měla sledovat tak, jak jednotlivé díly přicházely do kin, určitě bych to nebyla schopná dokoukat, protože první díl by mě příliš neoslnil z hlediska žánru a ten druhý by mě naprosto odradil (je skutečně nejslabší). Dokonce si pamatuji, že ač jsem film v té době neviděla, vysmívala jsem se mu a strefovala se do poblázněných fanynek. Jsem ráda, že jsem si tuhle věc nechala na později a konkrétně na tuto dobu, protože už nemám tendence si na něco hrát a tvrdit, jak mi takovéhle filmy za zhlédnutí nestojí. Všechny díly jsem viděla během 4 dnů, takže ano, tak intenzivní sledování mi mohlo vymýt mozek! Proto jsem si nechala 14 dní odstup, abych se z toho případného chvilkového vymytí mohla probrat a „objektivně‟ film ohodnotit. Uvozovky u slova objektivně jsou použity záměrně, zjistila jsem totiž, že toho nejsem schopna. Nebudu rozebírat to, že ten film není vážně moc dobře natočený, že trikově jsme někde před XX lety, a že je to film pro poblázněné puberťačky, … Jde mi o úplně něco jiného. Všechny filmy hodnotím podle pocitů, které ve mně zanechají a ne podle toho, jak je hodnotí ostatní (počty propadáků a celkový počet procent). Znám tuny lepších filmů, lépe hodnocených, uznávaných, s hvězdným obsazením, atd. Jde však o to, že mnoho z těchto filmů ve mně nezanechalo jedinou stopu. Prostě jsem je zapomněla, vytěsnila (byly dobré, ale nijaké). Tady je vše jinak! Velkou zásluhu na tom má bezesporu soundtrack (jak Desplata, tak Burwella), který by si sám o sobě zasloužil 5 hvězdiček a ke kterému se neustále vracím. Nádherná příroda doplňuje smyslové počitky a vytváří tak s hudbou mix něčeho výjimečného (ok, přiznávám, jsem velkou částí melancholik milující přírodu a instrumentální hudbu). Také jsem čekala, zda se přikloním na stranu jednoho z hlavních hrdinů a zda si najdu někoho, koho budu nenávidět (odvěký spor fanynek Edwarda a Jacoba). Nestalo se tak. Oba dva mají své místo, ačkoli to fanynkám Jacoba většinu filmu nepřijde a do krve za něj bojují na internetových diskuzích. Všichni jsou přesně takoví, jací mají být a jací chtějí být. Robert Pattinson kdysi prohlásil, že Edward je v knize nesnesitelný frajírek a polobůh. Rád by ho zahrál realističtěji, protože si ho představuje jako mírně narušeného 107 let starého mladíka. A ať je herec jaký chce, tenhle svůj cíl splnil dokonale. Takže, ač se jedná o naivní, nerealistickou a zamilovanou story z upírského prostředí, tak se mě jednoduše dotýká. Nedokážu to definovat, ale zkrátka to funguje. A myslím si, že to je na filmech nejdůležitější. Pokud zanechá otisk byť jen v jednom člověku, tak je dobře, že existuje v takové podobě, v jaké je. Když už jsem v tom, vybavila jsem si jeden příspěvek v diskuzi pod recenzí konkrétně na tento díl. Bylo tam něco v tom smyslu: „Při závěrečné scéně, kdy Bella říká Edwardovi, že nikdy nikdo nemiloval nikoho tak, jak ona jeho, se tři čtvrtiny lidí v sále smějí a je tedy evidentní, že je něco špatně.” Špatně něco bude, otázkou zůstává, jestli je něco špatně s filmem nebo s lidmi, kteří se smějí (a asi je nad slunce jasné, jaký na to mám názor). Nevím, co je směšné na tom, když je někdo přesvědčený o svých citech k druhému a sděluje mu to. A je fuk, kdo a kdy to říká, jakým způsobem to říká, důležité je, že to myslí smrtelně vážně. A tady dokonce doslova! Takže, kdo chce, bude se smát, důležité však je, že pocity, které v některých lidech film vyvolává, to naštěstí nezmění. A také je to o tom, co od filmu očekáváme a jak se k němu stavíme. Pokud od fantasy upírské romantiky očekávám inteligentní dialogy, které se netýkají lásky, tak jsem dost mimo a měl jsem raději jít na film jiného žánru, kde se dočkám toho, po čem prahnu. A ještě jedna poznámka na závěr, hodnocení uživatele Cervenak, co se sekty týče, je nechutně trefné! Takže, ač se svými sympatiemi k této sáze nedokážu nic udělat, protože jsou ryze na pocitové úrovni, jsem schopna uznat i kritiku tohoto počinu, protože zrovna v případě tohoto uživatele má něco do sebe. () (méně) (více)

kakttus

Všechno, co snad kdy bylo na této sáze zajímavé se v průběhu celé série stalo otravným, donekonečna omílaným a nudným, a bylo nahrazeno skokem střemhlav do hlubin všech filmových klišé. Hlavní zápletka celého filmu - Volturiovi snažící se zabít Renesme - je naprosto nelogická. Snad není tak těžké poznat, že Renesme není upír, ne? Navzdory všem očekáváním si Bella zvykne na upíří život velmi snadno, jediný důvod pro to je, že Bella je úplně nej, že jo (potlačovaný smích). Závěrečná, ehm, bitva, (měla to bejt bitva, že jo? je možný, že jsem to špatně pochopila) spíš připomíná špatně nacvičený taneček. Je ovšem možné, že důvod mé averze vůči tomuto nepochybně epickému souboji je ten, že to v nějakém časopise přirovnávali k Pánovi prstenů. Smutné. ()

mpet

Po velmi dlouhém přemlouvání jsem se donutil kouknout na poslední díl této série a nakonec jsem byl velmi mile překvapen, neboť tento díl nemá chybu. To jak celou sérií pohrdám se tady poměrně mění, protože tady jsem se opravdu bavil. K dokonalosti tomu sice něco chybělo (např.: víc krve, méně debilních dialogů a absence těch dvou hezkých tvářiček Pattinsona a Lautnera), ale jinak to bylo ve všech ohledech o třídu možná o dvě víš než předchozí díly. Herci už mě nepřišli tak nesympatičtí a prkenní, bylo zde dokonce nějaké to překvapení (a že bylo pořádný), děj byl svižný a akční a hlavně už tu nebyla ta šílená romance Belly a Edwarda a Jackoba. Škoda jen že to nejlepší přišlo opravdu až na konec, neboť i přes to že se mi film hodně líbil, nedokáže to změnit můj negativní pohled na tuto sérii (tedy její natočený verze, tu knižní mám totiž docela rád). ()

folkos odpad!

Komentář píšu s menším zpožděním úmyslně. Bál jsem se, že by si ho mohla přečíst 13-ti letá fanynka tohoto filmu a já nechtěl riskovat žádné problémy. Teď, když už toto téma není tak aktuální, mohu v klidu napsat přesně to, co si o filmu myslím. Už je to sice nějakou dobu, kdy jsem film viděl v kině, ale i přesto si všechny klíčové věci pamatuji. Věková skupina diváků v kině byla vhodná akorát tak pro osamocené muže v černé dodávce, nabízející bonbónky (naštěstí se žádný takový v sále nenacházel). A teď k filmu. Snímek ve mě zanechal takový zvláštní pozitivní pocit, kterým bylo moje nadšení, že se jedná o konec celé hrozné série a že už nikdy žádný další Twilight film neuvidím. Jsem za to opravdu rád. Doufám, že jsem svojí vstupenkou podpořil autory filmu k naprostému uzavření této série, čímž jsem vlastně zachránil lidstvo od tohoto pseudoumění. ()

LarisaDavid

Noví ľudia (a pár ich bolo fakt na zožranie), nová Bella, menšia vojna a fakt prekvapko na konci. Keby mi o tom kamoška nepovedala, tak by som na to čumela ako vyoraná myš, "Čo to k... má byť?!!!" Ale všetko dobre dopadlo, hurá... Mimochodom, krásne detaily prírody, keď Bella bežala lesom :) ()