Sněhurka a lovec

• USA Snow White and the Huntsman (více)

Mocná čarodějnice Ravenna (Charlize Theron) se lstí vetřela do přízně krále prosperující a mocné říše, který z ní záhy udělá královnu a pak zemře. Ravenně ale podle proroctví kouzelného zrcadla stojí ve štěstí nevlastní dcera Sněhurka (Kristen Stewart) a posedlost vlastní krásou, kterou by si ráda uchovala navěky. Všechny problémy by vyřešila Sněhurčina smrt, jenže dívka právě uprchla z domácího vězení do Temného lesa, odkud se ještě nikdo živý nevrátil. Ale královna potřebuje mít jistotu, a tak si najme odvážného lovce (Chris Hemsworth), který dostane za úkol ji vystopovat a přivést zpátky. Jeho sebevražednou misi komplikují nejen podivuhodní obyvatelé, kteří les obývají, ale také to, že Sněhurka není jen tak obyčejná holka. Klidu na práci lovci nepřidává ani statečný princ (Sam Claflin), jenž pro ni má slabost už od dětství, a hlavně partička sedmi trpaslíků, kteří sice nejsou tak roztomilí jako Prófa a Stydlín, zato se umí náramně ohánět se sekyrou a vědí, že se Sněhurkou jim svitla naděje na záchranu temnotou zmítané říše. (oficiální text distributora)

bararich8

Jako na horské dráze - místy dobré scény střídají zívací pasáže. Ale na to, že jsem o filmu vůbec nic nevěděl dopředu a čekal jsem pohádku, tak je to nadprůměr. Další plus je určitě za povedenou hudbu. Místní trpaslíky jsem bral jako předehru pro nadcházejícího Hobita :) 4* ()

studo

Ten stred filmu bol naozaj veľmi hluchý a pretiahnutý. Taký strih 20 minút by prospel a mohol z toho byť veľmi dobrý fantasy film, dobrý aj na viacnásobné pozretie... ()

PanMaur

Kdyby hrála Sněhurku nějaká herečka a ne neumětelkyně typu Kirsten Stewart, tak by to byl docela i zážitek, ale bohužel. Jen průměr. ()

umisk

Hvězdička navíc za hudbu a Charlize... Ještě bych zvládla film poloviční délky, tohle se ale přehouplo v nesnesitelnou nudu a musela jsem se hodně přemlouvat, abych to dokoukala. ()

maciii

Velmi poctivá a v první polovině příjemně temná fantasy adaptace klasické pohádky. Mě osobně vizuální stránka, kulisy, kostýmy i triky uchvátily natolik, že klidně pominu ten krapet za vlasy přitažený závěr a emocionálně vyprahlou Sněhurku. Zbytek obsazení super, spád rychlý, atmosféra hutná. ()

Torgal

Jednotlivé obrazy krásne, no celkovo ako film ma to nevtiahlo. Vizuálnej stránke fakt nie je čo vytknúť, jednotlivé lokácie sú spracované precízne a kamera je vynikajúca, ale celý dej ma nejak nechával chladným a bolo mi jedno ako sa to bude vyvíjať a ako to skončí. Výsledok súboja tohtoročných Snehulienok je tak pre mňa veľmi nerozhodný, u Singhovej som sa bavil podstatne viac, ale táto mala zas podstatne lepšiu technickú stránku. Takže remíza. 6+/10 ()

DAPDO

Trošku mě dostala Sněhurka ke konci filmu, kdy se z celý film z romantické, usměvavé, bojácné a strachy se klepající princezny stala bojovnice v plné zbroji, která vládne mečem jako nevěsta v Kill Bill a má ve tváři pach smrti, ale budiž. Jinak je to ale natočené moc dobře, pěkné efekty, dobrá ponurá atmosféra a skvělá Charlize Theron. Ještě mě trošku zklamali trpaslíci, ze kterých se dalo určitě vytřískat víc, ale celkově jsem se u toho bavil, takže 70%. ()

dakarin

Zklamání :-( režie opisuje, kde může a tak výsledek připomíná průřez filmovou tvorbou posledních let nebo spíše reklamu na filmy pro nový měsíc, co si dělájí jednotlivé kanály. Vysvětlení se nabízí při čtení bibliografie režiséra - točí reklamy :-( ... a tady nacházím i klíč k jeho "pohádkovému" hororu - de facto nic netvoří, pouze technicky spojuje různým způsobem silné či provokující výjevy, scény či motivy ... tato nová vlna mě zcelá míjí, slabé 3 hvězdy za řemeslo... ()

misbos

Kristova noho!! Jedna hraje antickou tragédii pro nahluchlý, druhá intimní drama pro tichý intelektuály, dohromady je to jako pěst na voko. Do toho se nakýbluje tendlencten Thor, kterýho jen trochu zašpinili (asi aby to bylo víc dárk, reál, epik nebo já nevím co). A trpajzlíky uměl pořádně udělat (namaskovat, nadablovat, natočit) novozélanďan s nadváhou už před víc jak deseti rokama. Dohromady je to sterilní protivnej slepenec - s trolem, co se hejbe jako gorila. Těžkej průvar. ()

lxbch

Kde si scénář neví rady, nastrčí se digitální trik. A to zrcadlo bych poslal na oční, copak je Kristen Stewart hezčí než Charlize Theron? Zlatý voči (tady spíš žádný voči)! Navíc je Kristen Steward se svým hereckým rejstříkem obsahujícím celý jeden (!) výraz vhodnou hereckou partnerkou Jasona Stathama - tím jej nechci nijak hanět, protože na filmy, ve kterých hraje, to stačí - (balkonová scéna z Romea a Julie v jejich podání by byla skvostná...). Celkově nuda, šeď a nevyužitá příležitost, která má s pohádkovou předlohou pramálo společného. ()

Joppo88

Pekný príbeh, originálne a graficky precízne spracovaný... Dokonca aj s nejakou tou hlbšou myšlienočkou... Fajn. ()

aR3Zz

Sněhurka je zvláštní film. Velkolepý a promyšlený. Většinu času mu ale chybí atmosféra. A to zcela zásadně. Princezně chybí charisma, lovec ho má, ale neumí s ním zacházet a tak všechno zachraňuje královna. Svůj čas na obrazovce využívá dokonale. Samotná Sněhurka nabírá na obrátkách až ke konci, kdy se to všechno semele. Tomu však předchází nejstupidnější pasáž filmu - motivační řeč oživlé princezny (přitom samotné procitnutí bylo nápadité a originální, není polibek jako polibek). Suma sumárum, lehce nadprůměrný film, od kterého jsme ale upřímně čekali mnohem více. 60% ()

Charlie84

Kdybych se na to díval sám, měl bych úplně jiná očekávání a asi bych byl přísnější. Ale jako nenáročná zábava na večer ve dvou, mi to nepřišlo úplně zlé. I když... Nevím jestli lovec nebo princ, ale vzhledem k (ne)vyústění tohoto trojúhelníku je tam jeden z nich jistojistě zbytečný, Kirsten Stewart...no řekl bych že se na ní všechny ty Soumraky podepsaly. Hemsworth strašně přehrává. Ale je to slušně nasnímané a uteklo to. Občas potěší hezká výprava a vizuální nápady kolem královny. Ale vážně, pokud nad tím začnete jen minimálně přemýšlet, jde to do pekel...Jako drsnější pohádka, proč ne. Jako dospělé fantazy, ha ha ha haaaaa:)! ()

pepa3rd

Známá pohádka odvyprávěná jako temné fantasy ve stopách i stylu Pána prstenu. Vlastně to vůbec není na škodu a i když inspiraci tímto světem by tvůrci jen těžko mohli popřít, zachovává si kostru původního příběhu a posouvá jej do dosud neviděné roviny. Jen těžko tu můžeme čekat nějaká závratná překvapení, jak dějová, tak vizuální, ale celkově příjemná jednohubka, která mohla dopadnout mnohem hůř. 65 % ()

Yancl

Velké zklamání ! Takový 'fail' jsem opravdu nečekal - ba naopak jsem doufal v našláplou fantasy žánrovku plnou akce, krásných obrázků a nabroušených trpaslíků v moderním pojetí. Svým způsobem jsem rád, že jsem vydržel koukat do konce, poněvadž takových nešvarů - v takovém filmu - to je skoro k smíchu. Nemá cenu jmenovat, pač je by to byl celý seznam, ale už samotná slečna Sněhurka držená celé dětství v zajetí a navlečená do bojového munduru machajíc s mečem jak o život ? :D Tenhle film mě prostě nebavil, nudná a ničím osvěžující kravinka, která se nedokázala ani držet předlohy a člověk si pak říká - k čemu tam vlastně byli ti trpaslíci ? [35%] ()

papaguy

V Hollywoodu pochopili, že evropský literární odkaz je hotový důl na Dolary. Po antické mytologii si tak Amíci vzali do parády další z pokladů evropské tradice - klasickou pohádku o Sněhurce a 7 trpajzlících. Zamíchali, protřepali... - a světe div se, dá se na to koukat. Vypadl z toho mix pohádky, fantasy a akčního nášupu v temně středověkém stylu poskládaném natolik umě, že mi ani tolik nevadila občasná přeslazenost a kýčovost. Na své si přijdou pánové i dámy (pozor následuje menší spoilering). - Zatím co v klasické pohádce ke šťastnému rozuzlení stačí, aby se našel švarný princ, který Sněhurku políbí, ve Sněhurce a lovci si Sněhurka ještě po probuzení oblíkne brnění a jde si to s královnou rozdat pěkně ručně. A ten na amíky nezvykle otevřený konec... hmmm, tak kterýho si vezme? ...mě bohužel bavil jen do chvíle, než jsem zjistil, že se chystá dvojka.:-D ()

Luisis

Vůbec to není špatné. Skvělá ponurá atmosféra ALA Tim Burton. Úžasná kamera a hudba. Kristen je sexy. Scéna s bílým jelenem kdy stříkaly emoce a euforka - 85% ()

Skleni

Pre tých, ktorí majú záujem si pozrieť film s neskonalou krásou v každej vete. Tí ktorí hľadajú prozaický záver k epickému dielu. Či nebodaj tí, ktorí sa už roky modlia za dačo duchovné s odpoveďami na základné otázky ohľadom srpavodlivosti a láske..... Nech sa žiadnych okolností nesiahajú po tomto filme. No naopak ak hľadáte film v ktorom bude krásna Charlize Theron, svalnatý Chris či mimicky dokonalá (warning! irony! Kristen, tak totoé je film pre Vás. Pre mňa je len scéna s živým lesom nezabudnuteľná. Ostatné patrí do šedej hmloviny úbohostí, ktoré tento rok priniesol a na, ktoré sa snažím (niekedy to ide dosť ľahko, poviem vám) zabudnúť. ()

LadyEsik

Zde uvidíte můj subjektivní náhled, protože jak vidíte, liší se to (i na csfd.cz to má dobré hodnocení!). Je to snad tím, že to není lovestory, že tam naopak není ani kapka lásky, na kterou jsem se především těšila – a kterou kluci moc nemusí, že se můj a L. názor tak liší? Nevím. Ale zde mám snad docela dobré důvody pro malý počet hvězd: Film hodně staví na faktu, že Sněhurka je známá pohádka a každý ví, jaký charakter má – protože z filmu to moc nejde poznat. Osobnosti postav snad nemohou být vác klišé. Buďto klišé (viz lovec), nebo nemají vůbec vybroušené obrysy, jsou nejasné, matné, neřeknete si: To je ale zajímavý charakter! Scénář hadra, téměř infantilní, snad jen na konci má Sněhurka v puse pár slov, které jsou dobré – celkově, konec je velmi dobrý. A ten děj? Zbytečné množství efektů, které jsou parádní, ale překáží často ději. Zbytečně moc akčních scén, které jsou náhlé, v místech, kam se vůbec nehodí a ukončené tak rychle, že z toho rozum stojí a rozhlíží se, kdy jako tu práci půjde dokončit. Děj je hrozně roztěkaný, charakteristické prvky pro Sněhurku se objevují, ale neuspokojují, část s princem je stupidní a pseudoláska, která se tam objeví, je nepochopitelná. Mezi postavami se nevytvořilo žádné pouto, aspoň já to tak neviděla, rozhodně je milostné, takže to vypadá jako obrovský nechutný a nepovedený kýč, přitom myšlenka, že se lovec zamiluje do Sněhurky je dobrá – a to jsem taky čekala. A nedostala. Dál scéna s jelenem úžasná až – opět – do té části nepochopitelné akce, o které jsem už psala. Amazonská vesnice, tak asi zde jsem to začala považovat za kravinu. A ano, jak píší v komentářích na csfd., vybrakovali mnoho filmů a vidím to i já. Úžasné jsou ale mnohé efekty, líbil se mi herecký výkon Kirsten Stewart i královny Charlize Theron, celkově části s královnou jsou až na polo incestní vztah dobré. Také přechod z temného lesa do toho kouzelného a zvířata a postavy v něm, nad tím se rozplývá srdce. Scéna v temném lese se mi taky líbila. Konec také dobrý. Jinak silné zklamání, nebýt v kině, vypnu to bezprostředně po scéně s Amazonkami. ()

Připravte se na záplavu pohádek

Připravte se na záplavu pohádek

26.04.2016

Jason Bourne vs. Aragorn?

Jason Bourne vs. Aragorn?

20.06.2015

V Universalu letos slaví jako o život. Z Padesáti odstínů šedi, Rychle a zběsile 7 a Jurského světa se vyklubaly neskutečné hity a nadcházející animák s Mimoni dopadne stejně. Na příští rok pak… (více)

Star Wars hledají režiséra

Star Wars hledají režiséra

02.05.2015

Rozchody režiséra a studia nejsou zas tak neobvyklé. V nedávné době potkaly třeba Ant-Mana (Marvel a Edgar Wright) nebo spin-off Sněhurky a lovce (Universal a Frank Darabont), nejnověji pak ztratil… (více)

Lovec bez Darabonta

Lovec bez Darabonta

17.01.2015

A další krásný příběh s ponurým koncem. Prequel Sněhurky a lovce nazvaný The Huntsman měl režírovat věhlasný Frank Darabont (Vykoupení z věznice Shawshank, Zelená míle), pár týdnů před natáčením jej… (více)