Ústřední postavou tohoto akčního thrilleru je detektiv a soudní psycholog Alex Cross (Tyler Perry), jenž je známý z knižní série světových bestsellerů Jamese Pattersona. Tentokrát se vydá po stopě sériového vraha (Matthew Fox). Začíná tak napínavá hra na kočku a myš, ve které půjde o mnoho a Cross se ocitne až na hranici svých morálních zásad a psychických možností... Thriller Alex Cross je pokračováním filmové série, které předcházely snímky Jako Pavouk a Sběratel polibků. Příběh nás zavede do dob, kdy Alex Cross pracuje jako detektiv policejního oddělení v Detroitu společně se svým dlouholetým kamarádem Tommym Kanem (Edward Burns) a vyšetřovatelkou Monicou Asheovou (Rachel Nichols). Právě ona se dostane do rukou sériového vraha přezdívaného Picasso. Avšak Picassovým hlavním cílem je dostat průmyslového magnáta Gilese Merciera (Jean Reno). Vrahovy kroky jsou nepředvídatelné. Cross se pokusí proniknout do jeho násilnické mysli, aby odhalil překvapení, které si pro něj nachystal tentokrát. (oficiální text distributora)

Illy

Patetické kecy, nesmyslný děj (padouch sám navede poldy na stopu a pak se diví jak divizna), blbá kamera. Ke konci už jen parodie a úleva přicházející zároveň s titulky..... ()

Simgal

Jediná hvězda za Matthew Foxe, který si dal na své postavě opravdu záležet. Škoda že všechno ostatní je kolosální hovadina, která předchozím filmům s Alexem Crossem (Morgan Freeman) nesahá ani po kotníky. ()

petikacka

Zlatý, starý, dobrý Morgan Freeman a jeho Sběratelé polibků a Jako pavouk. To bylo ukázkové napětí, atmosféra a děj. Tady tento pasqil je parodie sebe sama a herecké výkony přímo tristní. Matt Fox se sice snaží seč mu síly stačí, ale nakonec se tím tlačením na pilu zesměšnil sám. No prostě katastrofa. Za mě 45% ()

KOZEL84

Já se těšil i když už z traileru je jasné,že člověk nemá čekat jahody.Spíš maliny (ty Zlaté).Jenom kvůli Foxe,který tu vypadá,jako kdyby si každé ráno dával tak dva maratony a je fakt,že to vypadá nebezpečněji než nějaký 150kilový řízek a řádně vyšinutě (ale těma očima mohl fakt koulet mín').Narozdíl od Balea,ale zhubnul celkem kvůli hovnu.K takovému Perrymu můžu říct jen NE.Prostě fakt ne synek.A zbytek si dá rovnou odchod.Vin Diesel by si měl kurevsky rozmyslet,jestli svoji sotva znovu nahozenou kariéru,chce zase poslat do hajzlu s Cohenem,se kterým je to poslední dobou fakt kříž..2aPůl kvůli Foxe ()

Wardan

Tenhle film si určitě název Vražedná Hra zaslouží. Bohužel v roli oběti je divák a psychopatickým vrahem je režisér. Tak hrozné dílo jsem neviděl dost dlouho. Rob Cohen už vůbec neumí režírovat a scénář je neskutečně trapný. První zhruba půlhodina je celkem ok. Tyler Perry je stravitelný, Matthew Fox i celkem cool, Edward Burns, Rachel Nichols a i přes zkažené a směšné vyprofilování vraha jde o solidní náběh na fajn krimi. Pak nastane peklo. Kameraman se zblázní a předvádí otřesný výkon. Fox začne být brutálně nezajmavý, scénář dostává hodně nepříjemné obrátky a Jean Reno podává asi nejhorší výkon ve své kariéře. A célý film končí naprosto děsivým soubojem a pointou, která nedává smysl. Doufám že se Rob Cohen vykašle na režírování dalších filmů a odejde do důchodu, protože takový film nepatří ani do kin, ani na video a vlasně ani do televize. Jedna hvězda za první půlhoďku. ()

Bozvav

Úplný průser to není, ale ani zdaleka to nedosahuje kvalit podobných filmů v tomto žánru. Záporák je sice pekelně záporný, ale to bylo tak všechno. Hlavní protagonisté jsou nesourodá dvojka dvojice policistů, kteří dramatické dialogy odříkávají se stejnou kvalitou, jako děti říkadla na školkové vánoční besídce, jen s menším zápalem. Napětí bylo, ale poněkup napjaté, akce dost toporná, prostě nic moc. Dvě usmolené dám za snahu. ()

MickeyStuma

Dramatický thriller, který by pěkně vypadal i jako ryze akční film. Zde sice o akci také není nouze, ale protože se příběh více přiklání k charakteristice postav, má to celkově přeci jen krapet jiný háv. Jedná se o třetí zfilmovaný příběh na základě knih Jamese Pettersona, kde figuruje detektiv Alex Cross a kde po předchozích snímcích ‘Sběratel polibků’ a ‘Jako pavouk’ vystřídal Morgana Freemana v roli Alexe Tyler Perry. A byť má viditelně od Morgana odlišné herectví, nezdá se, že by svou roli zahrál hůř. Hůř se však na to divácky zvyká, což je asi nejhlavnější problém při správném pojmutí celého konceptu snímku. Máme tu sériového vraha, který svou oběť pomalu mučí a to až do finále smrti. A detektiv Alex musí jít až na samou hranici svých morálních možností aby ho dopadl. Ne, o horší film se určitě nejedná. Kdo však má s Tylerem problém, nechť si místo něj představí Morgana. Třeba se to zlepší. ()

Vodny

Jako televizní film, respektive jako film, na který jsem náhodou narazil až teď na Netflixu, to není zase až tak špatný. V kině bych z toho byl zklamaný. Záporák je trochu nepřirozeně přehrávanej, někdy spíš až k smíchu, ale hlavní detektiv Alex Cross má charisma. Pár fajn rozjetých scén kazí jejich neúplně zvládnutá kamera, ale spíš než o akci tady jde o životní osudy policajtů a jejich blízkých. Aneb jak se to může zvrtnout a už to nejde vzít zpět. Za mě průměr, co nad vodou drží spíš pár obyčejných lidských momentů a takový řekněme nenamachrovaný styl vyprávění, kdy ten film přesně ví, kam patří a nehraje si na nic víc, než na co má. ()

Lucas87

Alex Cross si zaslouží rozhodně lepší hodnocení, já jsem to zkonzumoval a zároveň se nenudil. Film má dynamický děj, u které lze těžko usnout. ()

Ronyk7

Nechápu tohle hodnocení tady. Super film, super akce, super záporák, super hudba i režie. Vy, kteří si to nemyslíte, běžte se dívat na slunce, seno a jine kokotiny. ()

Whitebeard

Prazvlášně točeno, člověk na to kouká a vidí ukázky na Nově na kriminálku Miami, Las Vegas a kdo ví co ještě. Po pravdě i ty herecký výkony až na Matthew Foxe mi připadají občas spíš pro seriál, než seriozní krimi večerňák. Ale od půlky filmu dojde na totální psychopatství, zvrácenost, vyšinutost a stinnou stranu všech protagonistů filmu a tentokrát po pravdě začíná docela podívaná. Pachuť menšího amaterismu mi sice zůstává až do konce, ale kouká se na to docela dobře, takže lepší 3* tomu dávám. ()

Torgal

Podaktorí tu tento film maľovali v pekelných farbách, ale taká hrôza to zas nebola. Vyžraný antiherec Tyler Perry bol síce v roli absurdne geniálneho Alexa Crossa totálne mimo, zato jeho protivník s pochudnutou tvárou Matthewa Foxa hrá prvú ligu medzi vražednými magormi (bohužiaľ ale s dôrazom na slovo "magor" a nie na "vražedný"). Filmársky je to rutina, ale len pokiaľ neprídu na rad akčné scény. Vtedy sa chopí kamery stredne pokročilý epileptik, ktorý sa divokými pohybmi snaží zakryť to, že Perry by proti Foxovi nemal najmenšiu šancu aj keby bol ten pripútaný na lôžko. V súčte mi to ale aj tak dáva lepšiu "seagalovku". 4-/10 ()

dalziel

No bol som rozhodnutý, že na takú 22/7-inu sa teda dívať nebudem, nakoľko casting vyzeral a aj je v podstate hrozný a niektoré pasáže a hlavne tie keď chcú byť Tí chytrí ešte chytrejší neznesiteľné.Avšak film ponúka zopár inovatívnych detektívnych postupov,kamera je v celku fajn a tým pádom aj atmosféra celého filmu. Mať to v rukách schopnejší režisér s trocha väčším mešcom, tak by tu film bol isto v červených číslach.Ako vždy som sa tešil z John C. McGinleyho als. Dr.Coxa ()

Franc1s

No tak nedoporučuji :) Ukázka toho jak trailer udělat poutavej a akčně střiženej a v konečné fázy je film troska... Místo nějakého řešení napínavého případů, kde se nějakej vrah vyžívá na vraždách, se tam probírají rodiné trable, vztahy v práci, děcka se učí hrát na klavír, chodí se na večeře apod. A když přijde na akci, tak ještě dřív skončí než vubec začne, kromě teda finále, kde záhadně poldové přijdou na to, jak to všechno bylo. A to že na konci se objeví něco "nepředstavitelného" jak se píše v obsahu, je totalní zbytečnost a vubec to neni potřeba :D ... DELETE a nekoukejte se na to:) 4/10 ()

M1911

Není nad to, když hlavní parta policajtů je tak milá a sympatická, že jim člověk přeje tu nejbolestivější smrt už od prvních minut... Když jsem se před několika týdny dozvěděl, že vyšel nový thriller o seriovém vrahovi, zpozorněl jsem, téma mám docela rád, a když jsem pak uviděl Matta Foxe v roli Picassa, tak jsem se začal těšit, jelikož vypadá jako správnej psychouš. No, a dočkal jsem se... bohužel. Alex Cross (film opět geniálně a originálně přeložen do češtiny jako Vražedná hra) je prý v Emerice docela známá postava z knižní série. Nechci rejpat, ale jestli je to tak, mají tam za oceánem laťku proklatě nízko. Nesmírně nesympatický detektiv/psycholog je vostrej jak hrana papíru, má stejně drsnýho irskýho kolegu a pomocí siláckejch řečí a věštící koule (VLAK!) jdou chytit psychopata Picassa. Abych to shrnul, scénář stojí za hovno, herecké výkony (až na Foxe, ten je naprosto skvělý) jsou na úrovní místního ochoťáku a smysl to taky moc nedává. Ještě jednou musím vyzdvihnout Foxova Picassa, protože ten je opravdu dokonalý a být v nějakém kvalitním filmu, slintám blahem. O to víc mě vytočilo, když si chlápek, co zlíská místního MMA šampiona, neporadí s jednorukým policistou... Ale co, odplivnu si a jdu dál. 2* čístě jen za Matthewa Foxe. ()

TSZ

Za pár dnů si sice budu z celého Alexe Crosse pamatovat jen to, že Matthew Fox docela zhubnul a Jean Reno dost přibral, ale na druhou stranu mi to zas tak špatné nepřišlo. Působilo to na mě trošku jako Sběratel kostí (film, ne seriál), Tyler Perry se však pro tyhle role opravdu nehodí a jeho černošské "dobračisko" působí v roli drsného poldy-mstitele spíš legračně než zlověstně (což asi nebyl záměr). ()

Tyler Perry na stopě zločinu

Tyler Perry na stopě zločinu

21.03.2011

Na návrat policejního psychologa a vyšetřovatele Alexe Crossa, kterého ve filmech Sběratel polibků a Jako pavouk ztvárnil Morgan Freeman, jsme se těšili. V nové verzi si ho měl totiž zahrát Idris… (více)