Dallas (TV seriál)

Dallas

Dallas

Drama / Romantický

USA, 2012 - 2014, 28 h 25 min (Minutáž: 40x42–55 min)

Tvůrci:

Cynthia Cidre

Rodney Charters

Rob Cairns

Josh Henderson, Jesse Metcalfe, Jordana Brewster, Julie Gonzalo, Brenda Strong, Patrick Duffy, Linda Gray, Mitch Pileggi, Emma Bell, Kuno Becker, Larry Hagman, Donny Boaz, Kevin Page, Marlene Forte, Ken Kercheval, Glenn Morshower, Callard Harris, Judith Light, Faran Tahir, Leonor Varela, Carlos Bernard, Charlene Tilton, Steven Weber, Brett Brock, Alex McKenna, Richard Dillard, Juan Pablo Di Pace, Lee Majors, Ted Shackelford, Steve Kanaly, Jonh McIntosh, Gary Teague, Leanna Pareja, Kelvin Yu, Jason London, Kenneth Wayne Bradley, Susana Gibb, Antonio Jaramillo, Christian Clemenson, AnnaLynne McCord, Sam Anderson, Amir Arison, Randy Frank, Shane Jacobsen, Audrey Landers, Emily Warfield, Angélica Celaya, Micky Hoogendijk, Denyse Tontz, Laura Kai Chen, Fred Keel, Todd Terry, Cory Hart, Wilbur Fitzgerald, Elizabeth Lestina, Geoffrey Rivas, Gail Cronauer, Mark Dalton, Bill Stinchcomb, Austin Abel, Matt Arron, Nic Brown, Damon Dayoub, Justin Arnold, Margaret Bowman, Ben Taylor, Jude Demorest, Rebekah Turner, Melinda Clarke, Tina Parker, Joe Nemmers, Marcus M. Mauldin, Anthony Michael Frederick, Leticia Magaña, Marco Perella, Damon Carney, Gideon Swift, Darryl Cox, Larry Stanley, Cathy Podewell, David Maldonado, Marisol Ramirez, Matthew Posey

Scénografie:

Richard Berg

Kostýmy:

Rachel Sage Kunin
  • velkyvezir

Poněkud chaotické. Co by vydalo na dvě řady původního Dallasu, se tvůrci rozhodli vtěsnat do deseti dílů. Ta myšlenka boje o Southfork není špatná, jen ty rychlé změny kdo s kým drží a kdo zase ne jsou až příliš neuvěřitelné. Ve staré řadě by se to roztáhlo do více dílů, čímž by to nebylo tak okaté. Pokud jde o původní obsazení, měl tento seriál přijít před deseti lety, protože teď už jen Patricku Duffymu, který je ještě ve formě, lze věřit, že má sílu na boj o barák. Jinak kočenky jsou tam hezké, zvláště Jordana Brewster je fakt mazel.(30.7.2012)

Po čtyřech dílech už vím, co na tom před dvaceti lety všichni viděli. Ono je to totiž fakt dobré. Nová generace Ewingů je velmi dobře obsazená, hlavně ty holky... Zápletky jsou dobře napsanéi natočené a úvodní znělka je úžasná. A ano, i já jsem si nejvíce oblíbil toho machra J.R. Je to už děda, ale pořád machr. A Patrick Duffy je taky pořád v kondici, alespoň herecky. Ano, skutečně je v tom vidět starýdobrý Dallas, alespoň co jsem slyšel. Nemůžu sice srovnávat, ale tohle se mi fakt líbí. Nové postavy jsou skvěle zahrané a skvěle vypadají, zápletky jsou povedené... Vím, tři věci. Možná hodnocení vednu. Budu koukat na další sérii. A najdu si starý Dallas. Tohle je doslova Dallas pro novou generaci. Povedené dílo. R.I.P., Larry Hagman. 80%.(20.1.2013)

Bombastické zakončení druhé řady. Dokonce jsem si, a nestydím se za to, u tohoto závěru pobrečela. Ukázalo se, že ten po celou dobu hrozný JR, měl také srdce a nade vše miloval nejen Sue Ellen, ale také svého syna a bratra Bobbyho. A také se ukázalo, že John Ross je jeho syn se vším všudy. Trochu mě překvapilo, že seriál má víc procent než původní Dallas. Ruku na srdce, sledovali jsme ho všichni. A nejen z důvodu, že v té době u nás televize nenabízela celkem nic moc jiného. Přijde mi, jako by na to všichni zapomněli a teď se tvářili, že je to vlastně vůbec nebavilo.(17.1.2016)

• SexyAjinka

Hmmm.. když šel původní Dallas byla jsem ještě děcko, co se chtělo koukat na všechno možný, na co koukali dospěláci, takže něco o tom vím. A tak když se doma zase objevilo, tak jsem se přidala. První dva díly docela ušly, ale pak to byla nuda, nic se tam nedělo, byli to jen dokola samé žvásty ála jedna bába povídala.. Kdybych to chtěla někomu převyprávět, tak se to vleze asi do 3 vět.. tak prázdný pro mě ten děj byl.(4.2.2013)

Původní Dallas svému nástupci vlastně podráží nohy. Prezentoval totiž divákovi takové množství "šokujících" zvratů a intrik, u kterých se inspirovaly desítky dalších projektů, že nový Dallas, byť se snaží být překvapivý a propletený, pro "pamětníky" prostě není. Ale jinak jde o důstojného nástupce, velmi dobře obsazeného a schválení druhé série vůbec není od věci.(11.8.2012)

• - Linda Gray ztvárnila alkoholičku Sue Ellen natolik věrohodně, že byli někteří diváci přesvědčeni, že je alkoholikem i ve skutečnosti. Přitom se však jedná o abstinentku. Ke skvělému výkonu alkoholem ovládlé osoby se inspirovala i od své matky Marjorii, která začala pít ve chvíli, kdy se musela vzdát baletní kariéry. (Mafyn)

• - Napriek tomu, že Jordana Brewster (Elena Ramos ) aj Julie Gonzalo (Rebecca Sutter) sú v skutočnosti Latinoameričanky, v seriáli vystupuje ako Latinoameričanka iba Jordana, zatiaľ čo Juliena postava je Američanka. (m.a.t.o.)

• - Brenda Strong (Ann Ewing), Josh Henderson (John Ross Ewing) a Jesse Metcalfe (Christopher Ewing) si zahrali už v seriáli Zúfalé manželky (od r. 2004), napriek tomu sa v ňom Henderson a Metcalfe neobjavili v spoločnej scéne. (m.a.t.o.)