Dallas (TV seriál)

Dallas

Dallas

Drama / Romantický

USA, 2012–2014, 28 h 25 min (Minutáž: 40x42–55 min)

Tvůrci:

Cynthia Cidre

Rob Cairns

Josh Henderson, Jesse Metcalfe, Jordana Brewster, Julie Gonzalo, Brenda Strong, Patrick Duffy, Linda Gray, Mitch Pileggi, Emma Bell, Kuno Becker, Larry Hagman, Donny Boaz, Kevin Page, Marlene Forte, Ken Kercheval, Glenn Morshower, Callard Harris, Judith Light, Faran Tahir, Leonor Varela, Carlos Bernard, Charlene Tilton, Steven Weber, Brett Brock, Alex McKenna, Richard Dillard, Juan Pablo Di Pace, Lee Majors, Ted Shackelford, Steve Kanaly, Jonh McIntosh, Gary Teague, Leanna Pareja, Kelvin Yu, Jason London, Kenneth Wayne Bradley, Susana Gibb, Antonio Jaramillo, Christian Clemenson, AnnaLynne McCord, Sam Anderson, Amir Arison, Randy Frank, Shane Jacobsen, Audrey Landers, Emily Warfield, Angélica Celaya, Micky Hoogendijk, Denyse Tontz, Laura Kai Chen, Fred Keel, Todd Terry, Cory Hart, Wilbur Fitzgerald, Elizabeth Lestina, Geoffrey Rivas, Gail Cronauer, Mark Dalton, Bill Stinchcomb, Austin Abel, Matt Arron, Nic Brown, Damon Dayoub, Justin Arnold, Margaret Bowman, Ben Taylor, Jude Demorest, Rebekah Turner, Melinda Clarke, Tina Parker, Joe Nemmers, Marcus M. Mauldin, Anthony Michael Frederick, Leticia Magaña, Marco Perella, Damon Carney, Gideon Swift, Darryl Cox, Larry Stanley, Cathy Podewell, David Maldonado, Marisol Ramirez, Matthew Posey, Castulo Guerra, Sonny Carl Davis, Shelly Townsend, Jason Douglas, Jason Kravits, Alex Fernandez, Brian Thornton, Annie Wersching, Candice Coke, Holt Boggs, Kate del Castillo, Deborah Shelton, Joan Van Ark, Barry Corbin, GiGi Erneta, Sheri Davis, Ralph Brown, Annalee Jefferies, Benito Martinez, Larry Hagman (a.z.), Gerardo Davila, Gino Anthony Pesi, Currie Graham, Fran Kranz, Cynthia Addai-Robinson, Jonathan Adams, Pej Vahdat, Pete O. Partida, Max Ryan, Miguel Sandoval, Summer Selby, Antonio Jaramillo Arango, Deke Anderson, Carlos Miranda, Jeremiah Birkett, Gabe Saenz, Jon Michael Davis, Lynn Andrews III, Mark Cuban

Scénografie:

Richard Berg

Kostýmy:

Rachel Sage Kunin

9 casti to vyzeralo na skvele hodnotenie (4 hviezdy), ale ta 10.cast to vsetko zabila. Neskutocna zlatanina ! Koho to bol napad ? Podla mna ten dej 10.casti vymyslali par dni pred natacanim. Uplne ma to sklamalo a lutujem ze som tych 10 casti pozrel. Dalsie ma vobec nezaujimaju ! Takze 3 za 9casti a za 10.-TOTALNY ODPAD !!!!(28.2.2013)

Po prvních dvou dílech panuje v mém seriálovém srdci značné uspokojení, jelikož jsem dostal to co jsem chtěl. Je pravda, že místy je seriál značně překombinovaný a tak trochu samoúčelný, ale mám dojem, že takovýhle seriál televizní obrazovky potřebovaly. Docela se těším na další díly. 65%(4.1.2013)

• milka

Velkolepý džejárův návrat, který se snaží zprvu sázet hlavně na nostalgii. To sice chvilku vychází, ale jakmile ta začíná ustupovat, tak přicházejí problémy. Nový Dallas je totiž opravdu velká nuda s tunami intrik, které vás ani nebudou zajímat a hordou nudných dialogů. Stará garda je fajn, nová generace modelů a modelek na odpis. Jestli má být mdlý Josh Henderson novým “džejárem“, tak to nás opravdu moc zábavy nečeká. Tento nevýrazný klučina na svého legendárního seriálového otce opravdu nemá.Zkrátka nový Dallas je ještě větší nuda, než jsme čekali.(29.6.2012)

Zazobanci z Texasu jsou zpět! Ze starých známých se stali pěkní páprdové a k nim přibyli štíhlé mladé krasavice a nagelovaní hošani v superautech. Nová doba si vyžádala nový vzhled, aby autoři přilákali i mladší publikum. "Stará parta" v původním seriálu však působila více reálněji, uvěřitelněji a životněji než tito modelové. Do úvodních dílů jsou dobře zakomponovány klasické podrazy, blafy a intriky, které si žadoní o vyřešení a o sledování dalších dílů seriálu. Neměl jsem v úmyslu vidět více než první dva díly (z původního seriálu jsem možná stovku dílů viděl), ale je-li jich pouze deset (a ne nekonečný seriál), tak to možná dám... 70% za první 2 díly #edit po 8. díle: pořád je solidně "přeintrikováno"...a už se mi pomalu přestávají ty dvě holky plést... :)(3.1.2013)

Největší podíl má pochopitelně účinek nostalgie na zašlou slávu původního seriálu a účast starých herců, i když poněkud zestárli, ale nikdo nemládneme. Pompézní okázalost, naftové impérium, chapadlová moc a nezbytné rodinné intriky pořád táhnou, ať je doba jinde o třicet dlouhých let nebo ne. Ona kombinace staronového světa má pokaždé své kouzlo a opodstatnění. Po dlouhé době seriál, který jsem ochotná pravidelně sledovat, a to je co říct!(4.1.2013)

• - Judith Light, která si zahrála matku Morrise (Mitch Pileggi), je pouze o 3 roky starší než on. (Spidey3)

• - Brenda Strong (Ann Ewing), Josh Henderson (John Ross Ewing) a Jesse Metcalfe (Christopher Ewing) si zahrali už v seriáli Zúfalé manželky (od r. 2004), napriek tomu sa v ňom Henderson a Metcalfe neobjavili v spoločnej scéne. (m.a.t.o.)

• - Všem postavám, které se objevily již v předchozích řadách, se při dabingovém obsazení ponechali původní dabéři. Výjimkou je pouze J. R. Erwing (Larry Hagman), jehož původní dabér Karel Jánský podlehl 12. 4. 2011 těžké nemoci a nahradil jej tak Vladimír Brabec. (funhouse)