Dallas (TV seriál)

Dallas

Dallas

Drama / Romantický

USA, 2012–2014, 28 h 25 min (Minutáž: 42–55 min)

Tvůrci:

Cynthia Cidre

Rob Cairns

Josh Henderson, Jesse Metcalfe, Jordana Brewster, Julie Gonzalo, Brenda Strong, Patrick Duffy, Linda Gray, Mitch Pileggi, Emma Bell, Kuno Becker, Larry Hagman, Donny Boaz, Kevin Page, Marlene Forte, Ken Kercheval, Glenn Morshower, Callard Harris, Judith Light, Faran Tahir, Leonor Varela, Carlos Bernard, Charlene Tilton, Steven Weber, Brett Brock, Alex McKenna, Richard Dillard, Juan Pablo Di Pace, Lee Majors, Ted Shackelford, Steve Kanaly, John McIntosh, Gary Teague, Leanna Pareja, Kelvin Yu, Jason London, Kenneth Wayne Bradley, Susana Gibb, Antonio Jaramillo, Christian Clemenson, AnnaLynne McCord, Sam Anderson, Amir Arison, Randy Frank, Shane Jacobsen, Audrey Landers, Emily Warfield, Angélica Celaya, Micky Hoogendijk, Denyse Tontz, Laura Kai Chen, Fred Keel, Todd Terry, Cory Hart, Wilbur Fitzgerald, Elizabeth Lestina, Geoffrey Rivas, Gail Cronauer, Mark Dalton, Bill Stinchcomb, Austin Abel, Matt Arron, Nic Brown, Damon Dayoub, Justin Arnold, Margaret Bowman, Ben Taylor, Jude Demorest, Rebekah Turner, Melinda Clarke, Tina Parker, Joe Nemmers, Marcus M. Mauldin, Anthony Michael Frederick, Leticia Magaña, Marco Perella, Damon Carney, Gideon Swift, Darryl Cox, Larry Stanley, Cathy Podewell, David Maldonado, Marisol Ramirez, Matthew Posey, Castulo Guerra, Sonny Carl Davis, Shelly Townsend, Jason Douglas, Jason Kravits, Alex Fernandez, Brian Thornton, Annie Wersching, Candice Coke, Holt Boggs, Kate del Castillo, Deborah Shelton, Joan Van Ark, Barry Corbin, GiGi Erneta, Sheri Davis, Ralph Brown, Annalee Jefferies, Benito Martinez, Larry Hagman (a.z.), Gerardo Davila, Gino Anthony Pesi, Currie Graham, Fran Kranz, Cynthia Addai-Robinson, Jonathan Adams, Pej Vahdat, Pete O. Partida, Max Ryan, Miguel Sandoval, Summer Selby, Antonio Jaramillo Arango, Deke Anderson, Carlos Miranda, Jeremiah Birkett, Gabe Saenz, Jon Michael Davis, Lynn Andrews III, Mark Cuban, Cheryl Allison, Daniel Zubiate, Caitlin Custer, Devin Bonnée, Ammie Masterson, Will Beinbrink, Guy Mayfield, Kenneisha Thompson

Scénografie:

Richard Berg, Jeffrey Kushon (set dekoratér)

Kostýmy:

Rachel Sage Kunin
  • SexyAjinka

Hmmm.. když šel původní Dallas byla jsem ještě děcko, co se chtělo koukat na všechno možný, na co koukali dospěláci, takže něco o tom vím. A tak když se doma zase objevilo, tak jsem se přidala. První dva díly docela ušly, ale pak to byla nuda, nic se tam nedělo, byli to jen dokola samé žvásty ála jedna bába povídala.. Kdybych to chtěla někomu převyprávět, tak se to vleze asi do 3 vět.. tak prázdný pro mě ten děj byl.(4.2.2013)

Je až neuvěřitelné, jak tvůrci do "pouhých" deseti dílů dokázali vecpat zápletekco by jiným seriálům stačily tak na 10 řad. Občas to působilo, že to tak dělají s naprostým úmyslem nadnést se nad původní díly. Každopádně i přes to se z toho stal poměrně bizardní, ale zábavný návrat, který určitě stálo za to vidět. J.R. definitivně stále úžasně slizký sympaťák - junior se zatím tváří jako jako solidní nástupce. Uvidíme jak se s tím vypořadá po smrti Hagmana druhá řada. Nejlepší díl: 1x09 - Family Business(5.1.2013)

No zatim OK. Minimálně je třeba ocenit odvahu tvůrců, vrátit se po takové době. Prostě není samozřejmost, že něco takového zafunguje. I když, mám určitou obavu, že časem půjdu s hodnocením níž. Už se rýsuje základní problém. Bobby je hodnej, tak má hodnýho syna, kterej kterej jezdí v (rádoby) hodnym elektromobilu a chce hledat alternativní suroviny, J.R. je zlej, tak má sobeckýho syna, kterej jezdí ve zlym Range Roveru a chce vytěžit ropu. Bojim se, že to bude nechutná EKO(teroristická) (a možná i lechce socialistická) agitka. To asi nezvládnu.(4.1.2013)

9 casti to vyzeralo na skvele hodnotenie (4 hviezdy), ale ta 10.cast to vsetko zabila. Neskutocna zlatanina ! Koho to bol napad ? Podla mna ten dej 10.casti vymyslali par dni pred natacanim. Uplne ma to sklamalo a lutujem ze som tych 10 casti pozrel. Dalsie ma vobec nezaujimaju ! Takze 3 za 9casti a za 10.-TOTALNY ODPAD !!!!(28.2.2013)

Dallas a J.R. jsou zpátky! A to i přes ty vrásky a šedou kštici v lepší formě, než kdy dřív. Těžko uvěřit tomu co jsem právě napsal, ale je to tak. Návrat Dallasu by se dal bez nadsázky označit za televizní událost roku. Nutno podotknout, že stanice TNT za to vzala opravdu s vervou. Je to vidět na nákladné produkci(plno otevřených venkovních scén, pronájem stadionu Dallas Cowboys v pilotu atd.) i zatím v rámci možností kvalitním scénáři a režii. Herecké obsazení se dle mého názoru vcelku vydařilo. Jesse Metaclfe jako dobráček Christopher a Josh Henderson jako černá ovce rodiny John Ross junior jsou pro obě role jako stvoření. O veteránech ani nemá cenu mluvit, tam je kvalita již dávno ověřená. Mimochodem, nevím jestli Brenda Strong, která hraje Bobbyho novou ženu Ann, má nějakou zálibu ve zbraních, nebo tak něco, ale zatím v každé epizodě měla scénu v níž se plíží Southforkem s puškou v ruce a jistotou člena speciální zásahové jednotky:-) Za co tvůrci zaslouží absolutorium je zachování původní znělky. Obzvláště si toho cením z důvodů, že dnes už se prostě titulkové sekvence u seriálů příliš nenosí a je to podle mne škoda. Po prvních třech epizodách(první sezóna bude mít pravděpodobně pouze deset epizod) jsou to poctivé čtyři hvězdy plné intrik, zrady a pořádně zamotaných vztahů. Ewings are back on top!(26.6.2012)

• - Všem postavám, které se objevily již v předchozích řadách, se při dabingovém obsazení ponechali původní dabéři. Výjimkou je pouze J. R. Erwing (Larry Hagman), jehož původní dabér Karel Jánský podlehl 12. 4. 2011 těžké nemoci a nahradil jej tak Vladimír Brabec. (funhouse)

• - Judith Light, která si zahrála matku Morrise (Mitch Pileggi), je pouze o 3 roky starší než on. (Spidey3)

• - Brenda Strong (Ann Ewing), Josh Henderson (John Ross Ewing) a Jesse Metcalfe (Christopher Ewing) si zahrali už v seriáli Zúfalé manželky (od r. 2004), napriek tomu sa v ňom Henderson a Metcalfe neobjavili v spoločnej scéne. (m.a.t.o.)