Pro dva policisty to měla být běžná šichta… dokud se nestali terčem drogového kartelu... V Los Angeles jsou pouliční policisté Brian a Mike nerozluční parťáci – novodobí kovbojové, kteří hlídkují na ulicích v době, kdy latinskoamerické gangy svádějí boj o moc s těmi afroamerickými. Brianovi a Mikeovi se několikrát „poštěstí“ a odhalí šokující obchody s drogami a lidmi. A díky tomu se dostanou do hledáčku mexického kartelu. Podaří se dvojici přátel uniknout z vlivného dosahu vražedného narkobarona? Odzbrojující thriller natočil podle vlastního scénáře americký režisér David Ayer, který měl s kriminálními náměty bohaté zkušenosti (Training Day, Temný stín nad L.A., S.W.A.T. – Jednotka rychlého nasazení, Drsný časy). Tentokrát se však rozhodl vylíčit policejní život z lidské stránky spolu s jeho každodenní rutinou. Nebyl by to ale Ayer, který natočil také akční snímky jako Rychle a zběsile, aby policejní práci neproměnil v dynamickou jízdu. A je to právě bezprostřednost a až nepříjemná blízkost, při níž se cítíme, jako bychom byli přímo účastni pouličnímu dění, jež prostupuje celým vyprávěním. Ať už se to týká rodinné oslavy, klábosení v autě či přestřelek, Ayer s kameramanem Romanem Vasjanovem snímají akci pomocí ručních kamer, objektivů na uniformách či autech, pouličních sledovacích zařízení. Když k tomuto postupu, jenž dnes už dělá kde kdo, přisadíme nezkrášlený prostor ulice jižního Los Angeles (kde Ayer vyrůstal), výsledkem je autenticky působící drama, které je po právu označováno jako jedno z nejlepších svého druhu za poslední dekádu. (Česká televize)

Mikino00

Film natáčený dokumentárním stylem se spíše soustředí na to, aby měl zajímavější a lepší záběr než na fakt, že děj je naprosto tuctový a obyčejný. V podstatě film jen ukazuje totální vypatlanost amerického světa, kam opravdu netoužím se podívat, ale zároveň dělá z pohledu do zákulisí policie jakousi přestřelku postavenou na příběhu o přátelství. Ty jejich rozhovory mi ale šíleně lezly na nervy. ()

Zombi

Ano, tady má dokumentární styl a záběrování ručníma kamerama svůj smysl a filmu to dodává věrohodnost a syrovost. Herci jsou výborní, skvělá je taky hudba. Scénář není nijak složitý, ale snaží se přiblížit každodenní práci policení jednotky v drsnější části města, a to se daří. Náhledy do soukromí jsou omezeny na důležité události a neodvádějí moc od tématu policejní práce, na druhou stranu toho o hrdinech neřeknou tolik, kolik by někdo chtěl. Drsné prostředí je vykresleno perfektně. Výborné policejní drama na rozhraní 4. a 5. hvězd. ()

geimz

Slza, pustená na konci, je len dôkazom kvalitne odvedeného remesla. Jednu polovicu stopáže som bol maximálne zaujatý životmi Briana a Z, tú druhú v napätí z diania z ulíc L.A. a pri konci som už ani nedýchal. Keď si hlavní herci takto sadnú, keď je medzi nimi uveriteľná chémia a súdržnosť cítiť na sto honov, nemôže takýto film sklamať. Päť dávam ani nie tak celkom za príbeh, ktorý je len rozkúskovaný denník, ale hlavne za emócie, ktoré dokázal vyvolať. ()

ataman329

plot je tu servírovaný jednoduchšie, aby ste sa mohli sústrediť na miestami chaotickú a roztrasenú kameru. jedna policajná šichta je sínusoidou udalostí, kde počítate hodiny a kde (naopak) sekundy. a keď sa skončí, začína šichta "života", kde to funguje podobne. prísne dokumentárne výrazivo celok oživuje a pridáva mu na odlišnosti, výnimočnosti. film je uveriteľný a to ma dostalo najviac. len škoda, že sme sa nedozvedeli, na ktorej univerzite hlavný hrdina študoval kameru a pri ktorom profákovi bude mať z danej látky skúšku a bude mu daný kamerový projekt prezentovať. zaujímala by ma jeho výsledná známka. ()

Pt&k

Sympatická dvojka parťáků, oživení a dynamika díky POV záběrům a náhlédnutí do životů dvou téměř "běžných policistů". Velice příjemné překvapení v podobě netuctového snímku, který ukazuje, že klasické scény nemusí vypadat vždy stejně. ()

Phorbo

Popravdě jsem nečekal, že bude mít film doslovný konec… Roztěkaná kamera, která mě v každém druhém filmu irituje, tak je tady potřeba. Hlavně v poslední bitce je kamera vlastně dobrá až možná i skvělá. Ta chaotika tomu dodává to vlastní kouzlo, ten náboj, který ta situace vyžadovala. Nápad s kamerou je dobrej. Ale nevěřím tomu, že bude nějaká Hispánka z gangu běhat s takovou šuntskou kamerou, když jejich chlápci běhaj se zlatýma kalacahama a pažby pistolí jsou osázeny drahým kamením. Nota bene když policajt, a to jenom obyčejnej pouliční policajt má na lepší kameru jak ona. To mě moc neštimuje. Opomeneme todle a tamto tak je to průměrný akčňák, kdo ví na jak moc věrohodné situaci losangeleské policie. ()

Klay

Policajtský filmy jsem měl vždycky rád, takže End of Watch jsem bral jako jistotu, film kterej se mi určitě bude líbit. A líbil. Dost. Ayer po ospalém Harsh Times potlačil sociální komentáře a psychologické dloubání se v narušených makovicích svých postav a už se Street Kings přehodil výhybku na adrenalinovou akční krimi. Patrola v tom směru pokračuje, ale nechává přece jen trochu víc prostoru postavam, aniž by to film nějak brzdilo. Naopak. Šikovně se tu střídají civilní a často hodně vtipné rozhovory ústřední dvojice s napínavými policejními zásahy, které často snímá Gyllenhaalova ruční kamera. Po Act of Valor další ukázka toho, jak moc akčnímu žánru sluší first person záběry. A kdyby to mělo silnější příběh, tak bych si neměl vůbec na co stěžovat. ()

22matelko

Nemám moc rád filmy natočené z pohladu hercov. Ale tak to by som nejako prežil ale film bez deja a hlavne bez konca to mi už vadí viac. nehovorím že to nebol dobrý film ale koniec ma sklamal. 45% max. ()

Marys

Spočiatku mi tá novinársko-reality show kamera prekážala, no postupne práve vďaka nej film skutočne nabral na určitej autenticite, dráme, či napätí a prežíval som ho ku koncu so zimomriavkami. Trochu mi to síce prišlo až prehnané, aby boli bežní policajti konfrontovaní dennodenne s drogami, zbraňami, vraždami, násilím, atď., takisto mi trochu prekážalo, že pri každom zločine či akcií bola zakaždým prvá dvojica hlavných hrdinov. Možno si to len nedokážem dať do súvislosti s našou políciou. Každopádne napriek vlažnejšiemu začiatku nakoniec veľmi dobrý film. ()

Nethar

Drsní poldové, věrní parťáci a tolik vypjatých akcí, že se to člověku až nechce věřit ;-) Nenudí to a dopadne to přesně tak, jak by mělo. Aneb LAPD pátrá a zasahuje. Jake a Michael hrajou skvěle, však to na nich taky stojí. U ostatních poldů jsem trochu pochyboval a ani sympatické Aničce jsem to tady nějak moc nebaštil. ()

kamigava

Patrola má skvělou kameru, ale Street Kings od stejného režiséra se mi líbí víc. Jake Gyllenhaal se z perského prince oholil do odvážného amerického poldy. Docela mu tahle role sedla a Michael Pena také nebyl špatný. Do Loa Angeles se mi za chvíli ani moc chtít nebude, když vidím, co se tam může odehrávat za nekalosti, ale to asi v každém velkoměstě. Rasismus je všudypřítomný. Válčení mezi černochy a Mexičany je zde velmi napjaté. Moc jsem ale nerozpoznsl scénu, kdy parťáci vytahují děti z hořícího domu. Byla celkem nepřehledná. Jinak originální kamera není na zmar. Nic moc nového jsem ve filmu neviděl. Pořád dokola se nachází dealeři, gangy, drogy, AK-47 a kusy lidských těl. Už bych ani poldu v tomhle revíru dělat nechtěl. Policie ČR si musí asi o tomhle "dobrodružství" nechat jen zdát. Konec filmu se dal čekat. Alespoň že přežil jeden z nich. Slabší průměř. ()

ArthasKarfa

Výborný skvělý policajtský film z prostředí LA, ten styl, kterým je to točené je prostě úžasný. Kam se hrabou klasický akčnáky tomuhle není co vytknou, je to lidské, je to reálné je to rychlé. 108 minut budete se dvěma strážníky brázdit ty nejhorší ulice periferních ulic LA a nebudete se nudit, ale bát o lidi, ne o herce. Rozhodně skvělý policejní drama. ***** ()

tom.cube

Pro někoho může být problém, že v podstatě nejde o film, ale dokument. Dokument, z kterého člověku častokrát padá čelist a mrazí v zádech, realistický feeling se povedl na jedničku. Na druhou stranu Patrola v podstatě postrádá souvislý děj, jednoduše staví na momentkách. Člověk po celou dobu čeká na hlavní zápletku, která nikdy nepřijde, a nakonec film končí tam, kde by možná klasický Hollywoodský akčňák začal. Závěr byl ale i tak strhující, podtrhuje celý film a rozhodně z hlavy jen tak nevyprchá. Suma sumárum silný zážitek, Gyllenhaal je jistota a upevňuje si místo v mé topce. ()

RomeroIsGod

Po delší době jsem šel zase z kina spokojenej. Gyllenhaal i Pena maj koule, je to samej negr nebo hispánec a korektní mluva i chování jde pěkně do hajzlu. Možná novej rekord se slovem "fuck", tentokrát většinou se španělským přízvukem. Závěr taky potěšil. Velká spokojenost. KINO. 75% ()

Strike

Pecka. Asi nejnapínavější film roku. Scénáristicky nic velikého - prostě historky ze života policajtů. Ale soukromé části jsou příjemné, civilní a nehloupé, a policejní jsou velmi atmosferické, napínavé a intenzivní. Málokdy bylo souznění s hlavními hrdiny takové - u každý ,,akce" jsem byl zvědavej jak dopadne. Zvláště proto, že byly velmi věrohodné. Samozřejmě, že to taky bylo díky výborné ústřední dvojici, která výtečně hrála a měla skvělou bro- chemii. Možná nejlepší policejní film.9/10. ()

kluk z Na

Aneb jak to mají policisti těžký. Peňa a Gyllenhaal jsou vydařená dvojka, celou dobu vtípkujou a že jim to docela jde. Vadilo mi na nich akorát jejich absolutní asertivita ve všem. Co mi ale vůbec nesedlo byl scénář. Bylo to jak reality show s příběhem v pozadí. Čitelný, neosobitý. Vidim to něco mezi 3-4, jelikož kvalita se tomu upřít nedá. Celou druhou polivinu jsem jim upřímně fandil a čím blíž ke konci to bylo, tím větších obrátek jsem se dočkal. ()

LaGomme

No ale pozor, trošku emocionálního výplachu na konci! Hrdě o sobě prohlašuji, že jsem naprostej odpůrce footage filmů a mám ke klepavejm kamerám čistou averzi, ale tady mě to BAVILO! Díky právě těmto záběrům jsem se byl schopnej vcítit do děje mnohem podrobněji, než u odměřených statických scén. A tentokrát mi nelezla na nervy ani ta romantickorodinná linka obou dvou hlavních představitelů, zkrátka mi tam všechno krásně sedělo. Závěr pěkně pekelnej, abych pravdu řekl, tak ja ho teda fakt takovejhle nečekal. Takže super! Ale jen tak offtopic - neřikejte mi, do prdele, že se čtyři mexikánci nejsou schopný trefit do dvou bodů na zhruba 15 metrů! To by zvládlo i malý dítě! Ale jinak foking mán foking good man, foking yeah mán! 85% ()

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

07.05.2022

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

22.05.2018

Gyllenhaal si zahraje Bernsteina

Gyllenhaal si zahraje Bernsteina

02.05.2018

Tom Hardy opouští Suicide Squad

Tom Hardy opouští Suicide Squad

16.01.2015

Že to znělo až příliš dobře na to, aby to byla pravda? No, byla to pravda, ale herci míní a Hollywood mění. Řeč je samozřejmě o comicsové týmovce Suicide Squad, jejíž snové obsazení ještě včera… (více)