Umění zapadnout

Umenie zapadnúť

Romantický / Drama / Komedie

USA, 2011, 80 min

• Kamca_

Podle hodnocení jsem si myslela, že to bude stát fakt za to, ale tohle je jeden z filmů, který by měl být spíš v modré barvě než v červené. Byla jsem hodně zvědavá na Freddieho. Neříkám, že to zahrál špatně, jen z toho nejsem nějak odvázaná. A chvílema to celý bylo dost nudný. Hodně jsem taky postrádala filmovou hudbu, který tam bylo pomálu. Jsem fakt hodně zklamaná a dávám jen 45%.(5.1.2012)

Přestože není The Art of Getting By, přiznávám, nic nového pod sluncem, dokáže oslovit mnohé ALTERNATIVNĚJI SMÝŠLEJÍCÍ diváky (díky možnému ztotožnění se s protagonistou), přičemž, nutno říci, je natočen řekněme mainstreamově (děj coby konstrukt, šablonovité postavy, fabule líčená chronologicky…). Avšak na tuto poměrně obligátní kostru je nabalena moc příjemná nadstavba, opravdovost, lidskost, cit, smysl pro umění, podstatu… Wiesenova prvotina je zkrátka tak trochu klasický i neklasický teenagerský romantický film situovaný do podzimního NY, s příjemnými postavami (i herci) a skvělým soundtrackem! ~ Nekomplikovaný, odpočinkový film, který ve své podstatě příliš zjednodušuje, idealizuje a jeho děj je ne zcela možný odraz reality. To může být pro někoho plus, pro jiného nepřekonatelný problém… ~ ~ Zákeřná, sadistická malá potvora. / Taky tě miluju.(31.3.2013)

Nejen George, ale ani film vlastně neví, co chce. Ukázat na nejistotu dospívání? Ono je to jedno, dospělí si většinou nejsou o moc jistější. Volba (příliš mnoho možností), otázky budoucnosti, hledání spřízněné duše. No proč ne, ale the Art of Getting By je nudné a tak trochu falešné. P.S. Obsah je úplně mimo.(23.9.2012)

Pravděpodobně jsem od toho čekala víc, protože jsem byla trochu zklamaná. Celý ten film se zdál, že by mohl být něčím odlišný, ale to byla jen první třetina, pak všechno samozřejmě zajelo do zajetých kolejí, aby to mohlo skončit happyendem pro všechny a to mi zrovna u tohohle filmu vadilo. Dávám 3* jednou se to vidět dalo, ale podruhé už bych na to pravděpodobně nekoukla. Ale jako musím přiznat, že výmluvy proč nedělat úkoly měl opravdu originální.(16.3.2012)

Očekávání: Velké ne, příběhy "ze života" bývají o ničem, jako komedie se to taky moc netvářilo, Emma Roberts je fajn (a nejen vzhledem, tahle role jí padne jak ulitá a zvládá ji skvěle), ale celý film nezachrání, takže jsem si to pustil jen tak z nouze, protože to bylo to nejlepší, co jsem měl k dispozici. A musím říct: "Páni!" Film ze života, o ničem, který mě oslovil. Jednak je pozitivní, milý, oddechový. A pak... hlavní hrdina je kluk, trochu mimoň, ale žádný uhrovitý nerd z teenage úchyláren. Tahle věta mluví za vše: "Jsem svobodně myslící jedinec, který se rozhodl nezaobírat se tímto rozhovorem." Plus jeho vztah se Sally - na jednu stranu neuvěřitelný, na druhou strašně opravdový. Jako bych už něco takového zažil. # příběh 8 | hudba 6 | humor 2 | akce 0 | napětí 1 | pustil bych si znovu 5(28.11.2011)

• - Původní název filmu byl "Homework". (Kacitr)

• - Film sa natáčal v New Yorku. (Laslo)

• - Film bol distribuovaný do kín pod krycím názvom Flunk. (Sufferer)