Umění zapadnout

The Art of Getting By

Umenie zapadnúť

Romantický / Drama / Komedie

USA, 2011, 80 min

Chlapec potká dívku, zamiluje se do ní a ze světa je rázem lepší místo. Tak tenhle námět by nedostal cenu za originalitu ani od neandrtálců. Přesto, že je to provařené téma, film ho zpracovává zajímavým způsobem. Bolestivé tápání citlivého teenagera se prolíná s jeho první milostnou zkušeností a proto zákonitě dojde k několika karambolům, které můžou poznamenat na celý život. ______ Ne všechny scény a zejména dialogy jsou uvěřitelné. Zněly by líp od starších hrdinů. Občas probleskne i známé klišé. Co ale jednoznačně převážilo mé hodnocení k vyššímu počtu hvězdiček, byl dechberoucí výkon F. Highmora. Ten kluk z Továrny na čokoládu vyrostl a přesto neztratil svoji bezprostřednost. Umí pohledem vyjádřit víc, než by jiný dokázal dlouhým monologem. Já mu tu trýznivou, marnou lásku prostě věřila! /4. 3. 13./(4.3.2013)

Na tenhle film jsem se podíval jen kvůli příběhu který jsem čekal vážně skvělý a dostal jsem ho dokonce v lepším provedení než jsem čekal bylo to krásné a proč připoměl jsem si že nejsem jediný kterému občas nkdo nerozumí a že nejsem jediný který toto období občas prožívá noo a jako celek film působil já nevím tak něják řekl bych možná chaoticky , ale i tak něják uceleně . BTW Emmě Roberts víc sluší brunet než blond ( 3.3.13 )(3.3.2013)

• Tuxedo

Vylhané indie drama, z kterého je na hony cítit konstrukt. Nevadí mi šablonovitost charakterů (hlavní zdeptaný hrdina, sympatická, ale komplikovaná dívčina, nestálý mentor atd.), pokud se tvůrcům podaří vdechnout jim opravdovou osobnost a nevadí mi schematické vystavění podobného typu příběhů, pokud působí přirozeným a plynulým dojmem. V The Art of Getting By však postavy nežijí, pouze plní scenáristou zadané úkoly a přesouvají se z jedné nedomrlé sekvence do druhé, jako by autor předtím nakoukal žánr a musel z něj nutně vyextrahovat všechno, aniž by jakkoliv přemýšlel o vlastních hrdinech a vlastním příběhu (postavy se tak často pohybují na místech, dělají a říkají věci, které byste v jejich věku nečekali). Skvělá alternativa se nabízí v podobě It´s Kind of a Funny Story, který rovněž nabízí možnost docenit talent Emmy Roberts.(30.12.2011)

• metal.storm

Možno aj chápem čo chcel režisér týmto dielom povedať, mladý introvert a jeho srdcervúci príbeh o osobných, rodinných, vzťahových a budúcich problémoch. Ale určite tomu nepomohlo že bol scenár písaný pomocou slovníku cudzích slov, ktorý sa celý vsúkal do postavy už spomínaného mladého introverta, ktorý pôsobil ako keby cez noc spal v knižnici, a aj cez to mu až do konca filmu jeho múdrosť nedodala odvahu povedať pravdu a vyrovnať sa zo svojimi pocitmi a rannou erekciou. Teoreticky film skončí šťastne, ale aj tak si myslím že sa vlastne režisérovi toto dielo nevydarilo. Hlavný herec je síce sympatický, jeho lícne jamky sú celkom príťažlivé, ale nie som si istá či mu zrovna táto postava padla.(18.2.2015)

Přemýšlivý trouba George ve mně vyvolal matné vzpomínky na dobu, kdy jsem se bezcílně poflakoval životem, připadal si hrozně moudrý a tak si zpětně do minulosti posílám pár facek, abych se probral. Musím se přiznat, že do chvíle, než osud George podobnými fackami shodil do života, tak příběh trošku moc filozofoval, romance se také nerozjížděla nejrychleji, ale závěr, ačkoli byl snadno předvídatelný, tak mne hodně potěšil.(13.5.2013)

• - Film bol distribuovaný do kín pod krycím názvom Flunk. (Sufferer)

• - Film sa natáčal v New Yorku. (Laslo)

• - Původní název filmu byl "Homework". (Kacitr)