Gangster Squad – Lovci mafie

• USA Gangster Squad (více)
USA, 2013, 113 min

Mafián Mickey Cohen platil v polovině 20. století za nejmocnějšího a také nejbrutálnějšího bosse na západním pobřeží Spojených států. Učil se od Al Capona a v Los Angeles kontroloval kšefty s drogami, prostituci i odbory. Město se tak ocitá pod jeho nadvládou. Má pod palcem skoro všechny, včetně policie a soudů. Jedinou výjimku tvoří policejní náčelník, který pověří seržanty O'Maru a Wooterse sestavením speciálního týmu pěti nebo šesti mužů, kteří se pokusí zničit Cohenovo impérium, aniž by měli oficiálně něco společného s policií. (TV Nova)

Saraswati

Sean je skvelý herec. Koniec. To je asi tak všetko, čo si po pár dňoch z filmu pamätám. V rukách niekoho šikovnejšieho by sa z toho možno dal vybrúsiť menší filmový diamant, ale nateraz z toho ostal iba obyčajný šuter so všade neobyčajným Seanom Pennom. No dobre. A peknou Emmou Stone. ()

Icefist

Gangster Squad asi nejvíce těží z nadupaného hereckého složení a mohu konstatovat, že všechna známá jména dostala dle mého dostatek prostoru, aby se předvedla. Což nebývá úplně samozřejmostí. Zápletka ani jednotlivé scény nejsou nějak zvlášť inovativní a uhrančivé, takže divák dostává prostor všímat si odehrávajících se ptákovin. Neřekl bych, že jich je abnormálně velké množství, ale jsou zkrátka vidět už z dálky. Za všechny zmíním snad jednu- přetržení člověka. Sakra ten chlap musel mít ale pevný klouby, že k rozpůlení došlo někde v půlce těla. No nic. Abych neskončil negativně, protože ve výsledku to tak hrozné nebylo, přidám jednu pochvalu. Hudební složka se obzvlášť povedla a gradace při dramatických scénách byly špičkové. 70 % Oblíbená část- vytrhnutí mříží od basy ()

dr.fish

Je natočenejch desítky filmů o třídu až dvě lepších než je tento. Tahleta mafiánská kovbojka je pro sedmnáctilené děti. Ty zpomalené záběry svědčí o schopnosti tvůrců točit reklamní spoty, ale celovečerák je opravdu nad jejich síly. Je vidět kdo dnes nosí do kin nejvíc peněz- děcka. 55% ()

mortak

Čekal jsem béčko a dostal jsem ho. Knihu jsem četl (no, spíše takové novinové články pohromadě, bylo to podáno dost chaoticky) a vím, že skutečnost by filmaře nezajímala. Tak proč jen dvě hvězdičky? Ony ty akční scény totiž za nic moc nestály. Padouši kosí všechno samopaly, ale hrdinům stačí jeden výstřel... A závěr ve stylu Expendables se prostě k retro gangsterce moc nehodí. ()

Noviik

Film, ve kterém je všechno až moc přehnané. Herecké výkony jsou na hranici přehrávání (ano, zejména Sean Penn), hudba je jak z toho nejotravnějšího blockbusteru a kamera je místy tak otravná, že je to hnus. Přestřelky (až do otravných kamerových efektů hodících se do všech filmů vyjma gangsterek) jsou sice fajn, ale je jich minimum. Paradoxně nejsilnější je film ve chvíli, kdy není na scéně Sean Penn a nikdo nemluví. Obrovské zklamání. ()

MJMilan

Mafie je jeden ze žánrů, které vyhledávám a je faktem, že v tomto odvětví bylo natočeno mnoho více než kvalitního. Lovci mafiánů mají jednu malou vadu. I když je příběh celkem fajn, stejně jako spousta střílení a efektů, měl jsem problém rozeznat padoucha od hrdiny, což ostatně nejspíš byl záměr celého smotance. Každopádně na dnešní kvantum filmů je to jeden z těch lepších. ()

panMartin

Příběh podle skutečnosti, jak policejní šéf vytvořil speciální tým. Já mám pro tyhle mafiánské snímky prostě slabost a právě proto se mi snímek Gangster Squad líbil... parádní herecké obsazení Ryan Gosling (i ten jeho nabuzlej hlásek se dal překousnout), Emma Stone a úžasný Sean Penn tam prostě včetně Joshe Brolina sedli a dokázali to perfektně zahrát. Škoda jen, že o postavách se toho zas tak moc nedovíme. Pár scén opravdu překvapí.Tak úplná špička filmů s mafianskou tématikou to neni, ale i tak mohu pouze doporučit. ()

DannyJ

Neúplatný seržant, jeho mladý pohledný sidekick, oldschoolový pistolník, jeho mexický kámič, černý vrhač nožů a machr přes elektroniku a techniku. Víc takových klišoidních "rozmanitých" skupin v dnešních filmech! Bylo to super! ()

klida

Slaboučkej film. Vůbec nic ve mně nevyvolalo žádnej prožitek z toho filmu, žádný napětí, humor, strach, zábava, atmosféra, cokoli. Jenom to tak běží před tebou, ty na to koukáš a nic se neděje. A všechny ty vizuální hrátky se zapalovačema a ohněm a kulkama byly fakt divný, rušivý a nehodily se tam. Zbytečnost. ()

stOKYi

Do pekného noirovského kabátu odetá gangsterka na štýl Nepodplatiteľných a LA confidetial. Oproti svojím starším súrodencom (hlavne Nepodplatiteľní) má navrch v násilnej zložke, ale stráca v nápaditosti. Vizuálizácia sa mi páčila a prvá polovica filmu bola mierne nadpriemerná a bavila ma. Avšak na konci, už filmu dochádzal dych a aj ten minimálny nápad čo film mal sa pomaly vytrácal. Zo záveru som bol sklamaný, nie tým ako skončil, ale ako bol celý realizovaný. V podstate som mal takéto pocity nie len z konca, ale filmu ako takého. SPOILER : jednoducho, nápad ísť do hotela a všetkých vystrieľať s peknou dávkou vizuálneho efektu je pre mňa nedostačujúci. Chcel som trochu sofistikovanejšie lapenie ako len pár výkrikov nech sa chlapík vzdá a záverečnej prestrelky. Chýbali mi scény na štýl "kočík na schodoch", s postavami som sa vôbec nestihol ani stotožniť. To že niekoho postrelili alebo zastrelili mi bolo úplne jedno. Predvídateľný, nezapamätateľný a nič nové neponúkajúci film. Taký gangsterský priemer. Škoda že tento žáner patrí medzi moje obľúbené a aj kvôli vyššie zmieneným filmom mám latku postavenú veľmi vysoko. Film vystihuje kvalitu kinematografie vyvíjajúcej sa za posledné roky. ()

tomeek

Povedená gangsterka, se skvělým Seanem Pennem, která bohužel doplácí na podivné scénáristické kejkle, jako uhýbání od jasně daného děje jakoby nechtěnými vsuvkami (zatčení). Obsahuje ale plno skvělých scén, herci jsou skvělí, automobilová honička je velice chutná i přes svou krátkou délku a jako bonus dostanete Ryana Goslinga s hlasem 13-ti letého chlapečka (WTF). Emma je pro roli jako stvořená a celková výprava a stylizace je na výbornou. Pokud máte rádi retro, gangstery bez lítosti a neúplatné poldy, stahujte jak najatí :) ()

alchac

Když jde parta nasraných, desperátských šerifů vedená gorilou, která by svým struhadlovitým xichtem nepohnula nejspíš ani s koulema ponořenýma do piraního akvária, nekorektně nakopat prdel panu Kohnovi s tommygunem, pak alcháč spokojeně pětkuje a nehledá ani Palmy, ani Lvy, jakož ani žádnou jinou exotickou faunu a flóru. Ale kdo ví - třeba mi časem taky jebne, začnu nosit manšestráky a rolák, nad postel si pověsím fotku Mirky Spáčilové a po kavárnách budu s podobně postiženými jedinci brblat nad tím, jak se Strážci Galaxie 4 snaží nevybíravě vykrádat Kurosawu. ()

Triple H

Svižné, jednoduché a nenáročné. Tak sa dá Gangster Squad zhrnúť. Osobne som čakal niečo trochu ambicióznejšie - v duchu L.A. Confidential, resp. aspoň De Palmovi Untouchables. Potenciál na to rozhodne bol. Toto bolo na mňa príliš odľahčené, nadsadené a dokonca až comicsové (tie sýto sýte pastelové farby a groteskné násilie). Postavy sú všetky do jednej len dvojrozmerné figúrky, s dosť prvoplánovými a až rozprávkovo jednoduchými motiváciami (Ribisiho "nechcem deťom povedať, že som proti tomu nič nespravil", tzn. jednovetné rozseknutie morálnej dilemy, je toho ukážkovým príkladom). Hereckých es je plný celý casting, a napĺňajú všetko čo je treba, ale čo tam potom keď ich postavy neposkytujú žiadny priestor na niečo zapamätateľné. Jediný kto tomu dodal trochu väčší šmrnc je Ryan Gosling, ktorý do odľahčenej atmosféry filmu ideálne zapadal. Ten tenký hlas mi síce trošku prekážal, ale jediný ma fakt bavil, čiže mu to prepáčim. :-) Takže tak - slušná jednohubka, nič viac. ()

Fanita

Také nejaké nemastné, neslané mi to prišlo. Slabý odvar gangsteriek, čo tu už boli. Pennovi sa nehýbal nos, tie prestrelky boli totálne prehnané, mám toľko guliek a ani raz sa netrafím? Mám rada prehnané veci, ale keď je vidno, že je to naschvál, napríklad v Djangovi, tam bol boj totálne predimenzovaný, ale vyzeralo to dobre. Tu to vyzeralo veľmi lacno a slabo. A ten prapodivný kačací prízvuk, ktorý tu predvádzal Gosling, to čo bolo? Som mala pocit, že sa stále dívam na päťročného, ktorému dali do ruky zrezanú brokovnicu... ()

Gumi.30

Nemůžu si pomoc, ale když máte k dispozici herce, jakými jsou Gosling, Mackie, Penn, Nolte, Ribisi nebo navrch ještě Emu Stone tak je doslova vaší povinností z filmu vytřískat víc. Jasně film má atraktivní šmrc, ale to je asi tak všechno. Nedá se mluvit o špatných, otřesných výkonech, jako spíš o hodně podprůměrném scénáři, s najasnou režií a místy, až dětskou naivitou. K tomu mě zde doslova iritovala zběsilá kamera, která se k dané situaci ani době nehodila. Čekal jsem hodně a dostalo se mi, jako divákovi HODNĚ velké zklámání. ()

Doudis19

Pokud jsou Lovci mafie vaším prvním gangsterským filmem, nejlépe prvním filmem vůbec, pak věřte, že budete více než nadšeni. Něco tak povrchního, naivního a falešného jsem už hodně dlouho neviděl. První role, kde je Ryan Gosling vyloženě k smíchu. To jak věčně hulí a machruje se zippákem, mě málem donutilo vlastní zippák vzít a hodit z mostu. O to horší, že ke Goslingovi nechovám žádnou zášť, naopak! Zbožňuju ho! ()

Lamprea

Tak tohle bylo hodně ubohý. Rádoby cool, celý to působilo dost uměle a chvílemi mi připadalo, že koukám na parodii na mafiánský filmy. Jestli takhle vypadá mafiánskej film v roce 2013 tak je to hodně zlý. Nejvíc mě zklamal Sean Penn, role mu absolutně nesedla, pro mě snad nejhorší jeho role vůbec. Každopádně, nejhorší byl zaručeně scénář děravej jak cedník to byla fakt bomba... Sem zatraceně rád, že jsem nakonec nevážil cestu do kina, pač vidět tohle v kině, asi bych byl hodně nasranej. ()

Cedr

Pár zábavných a maximálně stylových scén v držících při sobě ukrutně jednoduchým příběhem. Budete-li někdy sestavovat přednášku o průhlednosti scénáře, lepší ilustraci než Gangster Squad pro svou prezentaci nenajdete. Okoukaný scénář mnohdy vůbec nevadí, obzvlášť když vše ostatní je špičkové a zápletka jen plní svou funkci. Zde však nevyčnívá vůbec nic. Jako rychlá popcornová jednohubka to ale stačí. ()

Justice League? Možná za deset let!

Justice League? Možná za deset let!

14.02.2013

Starý scénář se opakuje. Pokusů o zfilmování týmovky Justice League of America (Superman, Batman, Green Lantern, Wonder Woman a spol.) už tu bylo několik, třeba digitálně animovaný film v režii… (více)

Sean Penn jako „agent s povolením zabíjet“?

Sean Penn jako „agent s povolením zabíjet“?

30.01.2013

A bude na to dohlížet Pierre Morel, který se v 96 hodinách postaral o definitivní vstup Liama Neesona do síně slávy největších bad-ass borců? Vypadá to, že Penn potřebuje vydělat na nájem, protože si… (více)

I duchům se líbí Emma Stone

I duchům se líbí Emma Stone

21.01.2013

Guillermo del Toro pilně pracuje na postprodukci své novinky Pacific Rim (to víte, do filmu o souboji obrovských robotů s obrovskými monstry je potřeba dodělat „pár“ triků), ale už se pozvolna… (více)

Spy Hunter našel režiséra, ztratil Rocka

Spy Hunter našel režiséra, ztratil Rocka