Procitnutí

• USA Awake
Drama / Mysteriózní / Krimi / Fantasy / Sci-Fi
USA, 2012, 9 h 19 min (Minutáž: 43 min)

Tvůrci:

Kyle Killen

Jason Isaacs, Laura Allen, Steve Harris, Dylan Minnette, BD Wong, Michaela McManus, Wilmer Valderrama, Cherry Jones, Laura Innes, Daniela Bobadilla (více)

Epizody(13)

Po těžké automobilové nehodě, která vzala život jednomu členu z jeho rodiny, žije policejní detektiv Michael Britten (Jason Isaacs) střídavě ve dvou alternativních realitách. V jedné z nich zemřel jeho syn, ve druhé manželka.
V obou realitách řeší jiné případy, v každé z nich nachází jiné stopy. V momentě, kdy z toho má v hlavě parádní nepořádek, kdy se mu oba světy začnou slévat v jeden, zjišťuje, že některé stopy z jedné reality se mu hodí v realitě druhé. (joehot)

Indy21

Pilot: Zatím zajímavý námět, ale nevidím v tom nějakou lepší změnu do budoucna. Mrknu na první řadu a uvidím. ()

wOOzIe

Jednoduše geniální a to ve všech ohledech, od skvělých hereckých výkonů po poměrně složité případy. Jsou seriály, které každým dílem končí a zase začínají, v každém díle je případ a takhle to jde dál a dál až začnou případy nudit a člověk se více soustředí na návaznost dílů v příběhové lince pokud tam nějaká je. Awake je spojením příběhů dokonce dvou, které musíme sledovat a zároveň i detektivního vyšetřování, které svou chytrostí a nápaditostí směle nechává za sebou všechny velké detektivní seriály CSI a podobné. Navíc je to geniálně řemeslně natočené, tak že se u druhého dílu ani už neztrácíte v realitách. Všech 13 dílů jsem spolkl za pár dní a zejména poslední finálové epizody. Jsem opravdu nadšen, ale zároveň mě mrzí , že druhé řady se asi už nedočkáme... Možná je to ale dobře, protože konec té první má mnoho výkladů B-) ()

dewil21

Tak tohle byla láska na první pohled... Krátká, strhující, bouřlivá, přejete si, ať trvá věčně, ale víte předem, že je osouzená k zániku... Konec je bezbolestný a hladký, až si říkáte, jak je to možné, po tom všem? Nezůstane žádná pachuť, jen je prostě najednou pryč... To si prostě musí prožít každý :-) ()

fallanga

Celou dobu to vypadalo na naprosto skvělý seriál a i předposlední díl jsem si užíval. Ale ten závěr všechno zkazil. Zvrat byl dobrý, ale způsob kterým se to vše vyřešilo byl naprosté scifi a na seriál této kvality byl hodně slabý. ()

Ewík

Tento seriál je pro mě naprostá pecka - v záplavě líbivých, blištivých a povrchních seriálů konečně něco, kde jsou důležité reálné vztahy, kde je psychologický vývoj hlavní postavy a hlavně vnitřní motivace k němu. Navíc prolínání jednotlivých realit je velmi povedené, casting také, objevuje se dost témat k zamyšlení a hlavní postava je příjemná na pohled i na poslech. Za mě plný počet bodů. ()

Mistr_Moon

Vidím to tak že byl tento seriál na tupé americké obecenstvo příliš složitý a tak ho museli ukončit po americku - tupě... jinak nápad výborný, provedení až na ten konec také ale je dost možné že tvůrci sami trpěli ultimátní schizofrenií a nevěděli jak to vlastně ukončit. Nicméně proto nebudu hatit celý seriál, protože ten zbytek byl dost dobrý - napětí, akce, překvapivé objevy ať už se to týkalo rodinných příslušníků nebo případů a výborné herecké výkony v čele s Isaacsem, kterého jsem měl doteď spojeného spíše se zápornými rolemi... No a když sem uviděl namakaného Feze, tak sem nemoh věřit vlastním očím... ()

naamah...

Pilot na to vlítl jak už dlouho žádný seriál! Vypadalo to promyšleně, zajimavý námět, neokoukaní a přitom sympatičtí herci....Bohužel 4-7. díl velmi upadal a já se dokonce rozhodovala, zda koukat dál... Nakonec jsem Awake dala ještě šanci a vyplatilo se - opět se neuvěřitelně rozjel a ke konci už jsem byla jak na jehlách... Možná je ale dobře, že je jen jedna série. ()

Víteček

Nevím, na jednu stranu jsem to zaujatě sledoval, první díly mě nutili těšit se na další, ale postupně nadšení opadlo a dokoukal jsem to jen z povinosti. Většina dílů byla na jedno brdo kriminální zápletky prostiňké a minimem postav. V každém případu byla oběť a obvykle jeden svědek a jeden vrah. Ale o jednotlivé kriminální případy v tomhle seriálu stejně nešlo. A ani ten závěr mě nijak nenadchl, nevím jestli byl na rychlo natočený, když už věděli, že nebudou pokračovat, nebo jestli měla takhle opravdu skončit první řada, ale celý poslední díl (nejen úplný závěr) mi přišel nic moc a trochu pochybuji jestli sami autoři věděli, kam tím směřují. A tučňáka jsem taky nepobral. ()

pidalka

To je prostě skvělej seriál, je to úžasný, u každýho dílu jsem napnutá a ty pitomci to ukončili.... škoda, mohlo to bejt skvělý i dál... prostě pro mě ty výkony tam jsou skvělý, už začínám i sama hledat spojitosti hned na začátku dílu.... ()

DuMonT

Veľmi zaujímavý seriál, ktorý ma dostal hneď po prvej časti, skvelo vymyslené, len škoda že tak skoro ukončené. ()

vofo

Po shlédnutí celé série dávam za 4 hvězdy. 1 za Jasona Isaaca, 1 za nápad, za zpracování a za Davida Sladea. Do páte hvězdy to seriál nedotáhl kvůli narychlo ušitému konci celé série. A je to škoda. ()

da_silva

ŠKODA!! Nápad, koncept seriálu a hlavní postava měly dohromady peckový potenciál a pilotní díl to jen potvrdil. Naprosto vynikající Jason Isaacs a jeho dvě reality po tragické nehodě, každá s jinými kamerovými filtry a příběhem, který se někdy prolíná a jindy zas zrcadlově odráží - to všechno mě neuveřitelně navnadilo a já se domníval, že Awake bude kultovní záležitost, leč radoval jsem se velmi předčasně. Seriál totiž kromě premisy nenabízí nic dějově originálního, naopak se zde postupuje podle klasické kuchařky "Jak uvařit seriál pro masy". Máme tu jednu konspiraci která se pomalu rozvíjí díl po dílu, ale většinu stopáže zaberou jednotlivé případy na kterých detektiv Britten (Isaacs) pracuje. Ty jsou ale jak ze seriálu na všední odpoledne - průhledná zápletka, u většiny dílů jsem hned ze začátku věděl kdo je pachatel (jednak není prostor mít na každý případ tolik postav, aby jste museli hádat, který z nich to byl a navíc jakmile uvidíte trochu povědomej ksicht, máte vyhráno), vrazi se dojemně přiznávají a dušují se "já ho nechtěl zabít" a detektiv Britten se vtipně hašteří se svým parťákem. Dokonce i u hudby máte pocit, že to neslyšíte poprvý. Po pár dílech tak začne Awake nudit a rozjede se až za půlkou, kdy Britten začne odhalovat víc a víc ze spiknutí a poslední 3 díly jsou slušnej adrák. Navíc jsem z nich měl pocit, že autoří nechtějí natahovat děj na 7 sezon, ale že se první sezona krásně uzavře a ukončí, čemuž jsem fandil, ač mi to nedávalo smysl - teprve až po dokoukání celé sezony jsem zjistil, že kvůli nízké sledovanosti další sezonu neplánovali. Jako jednosezonní záležitost můžu Awake doporučit - Isaacs vládne a oba jeho parťáci i shrinks jsou velmi dobří a sedí do svých rolí, seriál je dobře natočenej a občas i dost vtipnej. Je to mezi 3 a 4 hvězdama, ještě 2 minuty před koncem posledního dílu jsem si řek, že dám 4, jak to dobře uzavřeli, ale /SPOILER/ ten úplnej konec byl kurva co?? Dallas?? Ty vole. ()

punco

Veľmi zaujímavý a odvážny nápad tohto (bohužiaľ) miniseriálu, ma presvedčil sa do neho pustiť a veru neoľutoval som. Herci boli viac než sympatickí a uveriteľní, zápletka upútala. Škoda pár stagnujúcich momentov hlavne v prvých častiach, ktoré ale v záverečných epizódach krásne vrcholili, bolo by hodnotenie ešte vyššie. Popravde neviem čo by bolo v druhej sérii, so záverom som spokojný aj takto. 85% ()

Pilouš

Pilot za originalitu a závěr silné *** s příslibem, že některé další díly mohou vykřesat i maximální hodnocení. E02 - Vesměs natahování prvního dílu, ale díky srovnatelné kvalitě a zajímavému konci, nevidím důvod nesledovat dál. Možná by to chtělo trochu zrychlit tempo. *** E03 - Začínám mít strach, že při podobné kadenci nápadů se tvůrci rychle vyčerpají... **** E04 - Děj se ani trochu neposunul vpřed a tato epizoda pouze těží z předešlých dílů. *** E05 - Za relativně svěží detektivní zápletku *** E06 - Tato epizoda pro mě byla velké překvapení a její obsah se v klidu mohl rozprostřít až přes dva díly, nebo mohl posloužit jako finále série. Poprvé hodnotím plným počtem *****. ()

DarkRufus

Na tenhle seriál jsem čekal od první informace se vyronila na svět a hltal sem je všechny. Tohle bude prostě peckovní. Bude to emocionálně nabytý, policejní případy se budou prolínat. Dva psychologové, každý s jiným přístupem na věc. Jednoznačně hit letošního roku spolu s Touch. Jen se bojim, že díky tuposti amerických diváků seril nebude mít úspěch. Zatím nehodnotím. ()

stepanvaj

Výborná podívaná, která díl od dílu stupňuje své tempo...Jsem zvědavý kam se bude seriál ubírat, jelikož děj jež je rozvětvený do 2 realit by postupem času mohl být poměrně nepřehledný...Awake je pro mě osbně výborným flastrem v době přestávky Homeland x) ()

kloubich

Vynikající nápad o rozdělení reality po automobilové nehodě. V jedné verzi přežívá detektivův syn, v druhé manželka, sám detektiv se po každém probuzení (Awake) přesouvá z jedné do druhé. Hlavní hrdina je docela dobrý, ovšem jeho rodina mi vyloženě nesedí, na jeho místě bych nejspíš v obou realitách sbalil kufry a přeživší opustil. Update po třinácti dílech - abych možná nepřesně citoval Sapkowskiho - po skončení 1. série hlavně poslední scény jsem tak zmatenej, že nevím kde začíná prdel a kde končí střeva - nechávám 3* ale jsem lehce zklamán ()

e-pilot

Rozhodně nejoriginálnější seriálový nápad za posledních pár let, aspoň co se týče detektivního žánru. Platí to však i v obecné rovině scénářů. ()