Procitnutí

• USA Awake
Drama / Mysteriózní / Krimi / Fantasy / Sci-Fi
USA, 2012, 9 h 19 min (Minutáž: 43 min)

Tvůrci:

Kyle Killen

Jason Isaacs, Laura Allen, Steve Harris, Dylan Minnette, BD Wong, Michaela McManus, Wilmer Valderrama, Cherry Jones, Laura Innes, Daniela Bobadilla (více)

Epizody(13)

Po těžké automobilové nehodě, která vzala život jednomu členu z jeho rodiny, žije policejní detektiv Michael Britten (Jason Isaacs) střídavě ve dvou alternativních realitách. V jedné z nich zemřel jeho syn, ve druhé manželka.
V obou realitách řeší jiné případy, v každé z nich nachází jiné stopy. V momentě, kdy z toho má v hlavě parádní nepořádek, kdy se mu oba světy začnou slévat v jeden, zjišťuje, že některé stopy z jedné reality se mu hodí v realitě druhé. (joehot)

stiw

Seriál, který mi ukázal učitel angličtiny ve škole. Škoda, že ho museli ukončit kvůli nezájmu amerických diváků.... Řekl bych, že ani režisér nechápe konec, jen to musel ukončit... ()

SaNcHeZ_cz

Po pilotu: Naprosto parádní začátek. Nadějný projekt, který reviduje klasickou detektivní práci a zamíchává do ní originální prvky vychází zatím na jedničku. Jistě, jsou zde trochu naivní momenty a celé to trochu drhne, nicméně hra se dvěma paralelními realitami funguje na jedničku a Jason Isaacs dokazuje naplno svůj charakter. Příjemná řemeslná forma je jen bonbónek navrch. Po dlouhé době seriál, který od prvního dílu opravdu nadchnul. ()

havLord

Nebýt tam těch paralelních realit, jednalo by se o obyčejnou detektivku. V pozadí se sice rýsuje jakási konspirace, ale koho by to po všech Prison Breacích a Heroesech zajímalo. Nehledě na to, že už ve čtvrtém díle rozdíly v realitách evidentně nemohou vyplývat z té jedné události, která je má spojovat. Také mě nebavila opět přemíra politické korektnosti - takže šéf je žena, kolega v jedné realitě mladý hispánec, v druhé černoch, v první realitě je psychiatr mladý asiat, v druhé postarší žena. Michael je tak jediná stálá bílá mužská 40+ postava! Plus fakt, že Michael Britten žije způsobem: 16 hodin tráví v jedné realitě, jakmile v ní usne, probouzí se na dalších 16 hodin do reality druhé. Takže je nonstop vzhůru, k tomu ještě ve dvou rozdílných světech A VŮBEC MU Z TOHO NEŠIBE. ()

Dero

Když na seriál koukáte coby na detektivku s přidanou hodnotou, vše je v pořádku. Dobře zahrané, napínavé krimi. ()

erased

Awake sice má své chyby, ale jako celek funguje více než dobře. Jedna série by určitě dokázala poskytnout dostatek prostoru pro vyřešení celé zápletky, je tak docela škoda, že se hodně dílů zabývá pro příběh nedůležitými případy. Ať je totiž celková zápletka sebelepší, seriál zůstává především ve vodách krimi žánru a většina případů ničím nezaujme. I to lákavé téma dvou realit dost trpí, když je prakticky od začátku jasné, jak se věci mají. Především tak seriál funguje na osobní rovině a vůbec by mu neškodilo, kdyby se soustředil pouze na vyrovnávání se s tragédií, řešení rodinných vztahů a případného řešení onoho závěrečného případu. Režie Davida Sladea ještě není tak znatelná jako u Hannibala ale spolu s charismatem Jasona Isaacse v hlavní roli bez problémů utáhne i slabší pasáže. Proto ukončení po první sérii, kdy zůstane hromada motivů otevřená, docela zabolí. Na druhou stranu je takový neuspokojivý závěr docela depresivní ranou ve výsledném vyznění seriálu. ()

kajas

Po čtyřech dílech už jsem si na střídání realit zvykla, Jason je naprosto fantastický a jeho Malfoy pomalu upadá v zapomnění. Konečně přišli i Američané s originálním námětem, jsem zvědavá na další vývoj, už teď lituji, že vznikla pouze jedna série. Závěr jsem vůbec nečekala, zřejmě mohl být lépe promyšlený. ()

lucifrid

Potenciál a nápad to mělo velký, ale využít se to beze zbytku nepovedlo. Něco mi tam prostě k dokonalosti chybělo. I přesto hodně vydařené a stojí za zhlédnutí, a to nejen kvůli Jasonovi Isaacsovi, který si s rolí poradil bravurně. ()

Pirabin

Nejlepší pilot sezóny, pro mne. Aktualizace: No 4 dílech strašně episodní, přemýšlím že přestanu koukat. ()

M.i.k.e

pilot předznamenal veliký příslib do budoucna.Uvidíme,kudy se tvůrci budou nadále ubírat.Pokud udrží latku,můžeme tu mít seriálovou jedničku jarní sezóny---zatím 80% ()

Vojťas

Dramatická stránka pilotu byla naprosto dokonalá. Mé obavy o to, že hlavní postava je detektiv a bude tu další kriminálka, kde si tentokrát bude pomáhat řešit případy sám sobě, se ale bohužel pomalinku plní. ... Zatím tomu ještě dávám šanci a po 5. dílu 70%. ()

pufina

Jsem vzhůru se svou ženou, pak zavřu oči, otevřu je.. a jsem vzhůru se svým synem. Sní nebo bdí? Existuje jiná realita? Jason Isaacs (a to soudím už po třech dílech) podává strhující výkony, což bych do něj vůbec neřekla - zkrátka je to brilantní herec! :-) Barevné rozlišení, dva různí psychologové, kolegové v práci.. Jedna nehoda, dvě reality.. Seriál se rozjel závratnou rychlostí a napjatě očekávám, co se z toho dál vyklube. ()

magnolia

po pilotu: i přes charisma jasona isaacse a nápad nemám potřebu vidět další díl (ale mohl z toho být kvalitní televizní film na nedělní podvečer). ()

Pajky3

Dost možná byl tohle mnou nejočekávanější seriál sezóny 2011/12. Bohužel však u mě úplně nenaplnil očekávání. Hlavně ze začátku jsem měl problém, tak trochu jsem se ztrácel a tak trochu mi to přišlo jako obyčejná kriminálka. Prvních pár dílů na mě působilo vysloveně průměrně. Ale pak pro mě přišlo výrazné zlepšení a s přibývající díly konečně přišel ten pocit chuti: "chci koukat dál" a "jak tohle dopadne". Rozvinutí a pátrání po konspiraci bylo o moc lepší než obyčejný případy. Jsem rád, že seriál se smířil s koncem a je v podstatě uzavřen a důležité věci jsou vyřešeny. Jedno se musí seriálu nechat, a to, že má originální myšlenku. ()

Larushka

Škoda konce. Jinak by to bylo za jasných pět. Prolínající reality jsou moc dobrej nápad. Jason Isaacs je k sežrání, brala bych ho jako muže i jako otce. :) Laura Allen je děsně zvláštní, nějak jí to mateřství nevěřím, ale to je asi proto, že ji mám zafixovanou z Dirtu v jiné poloze. ()

klida

SPOILER ALERT Moc otázek a málo odpovědí v seriálu, kterej mě bavil od začátku do konce. Uniká mi, jak to vlastně celý fungovalo. Probudil se vždycky dvakrát do pondělí, nebo spal z pondělí až do středy? Pak v dalším průběhu se tohle lineární střídání dnů úplně roztříštilo, což přináší jen další otazníky. Pletou se mi všechny ty americký televize s třípísmenejma zkratkama, a tak vážně nevím, který mám nadávat za to, že to ukončila. I když kdosi někde tvrdil opak, znamenalo to nejspíš přetáčení konce, kterej byl (snad) v důsledku toho takovej asi nejlacinější možnej. Na druhou stranu jsem opravdu rád, že to nějak skončilo, ačkoli jsem pořád čekal "něco víc" než jen zkorumpovaný policajty a obchod s herákem. Takle si vážně konspiraci nepředstavuju. Takže abych nějak shrnul ty svoje nářky, tohodle seriálu je škoda, měl nápad, úroveň a výbornýho Isaacse. PS: Rád bych si přečetl něčí komentář, pohled či názor, ale drtivá většina zde napsaného se vztahuje jen k pilotu, což nejspíš není úplně optimální.... ()

3n3my

Zatiaľ sa mi nestalo, aby som bol rád, že sa skončil pomerne vysoko hodnotený seriál už po prvej sérii. Totižto Awake vo svojej podstate a príbehu už nemal divákovi viac čo ponúknuť. Samostatne detektívne ladené časti v strede série sa nedali aj naďalej riešiť nastolenou cestou, preto bolo pre seriál lepšie uchýliť sa k finále a k svojej podstate - čiže k vyriešeniu Michaelových dvoch svetov v posledných častiach. Inak označujem Awake za seriál Jari 2012. ()

Khumbac

Tento seriál má v sobě určitou magičnost, nechává diváka využít vlastní představivosti. Hudba v některých pasážích připomína hudbu z Dextra. Charismatický hlavní hrdina s moc pěknou manželkou řeší na základě svých halucinací případy s nimiž si nikdo neporadí. Doufám že serial nezklame !!! ()

Vecko99

Absolutně nechápu, proč v USA tenhle seriál není sledovaný. Originálně pojatá kriminálka. Není to něco jako Miami, Ny... , ale psychologické krimi, kde hlavní hrdina řeší případy, ale zároveň se snaží vyrovnat se ztrátou svých blízkých.. Isaacs je skvělá volba do hlavní role, stejně jako jeho žena a syn. Celkově zatím nejlepší seriál roku 2012. ()

Ogen

Dost slušný, myšlenka, že bych dokázal žít v obou realitách a vlastně řečeno bych nemusel spát a byl stále vzhůru. A myšlenka, že bych mohl být s blízkými které jsem ztratil by bylo úžasné. Herecky jsou postavy velice dobré a propracované, děj nekulhá a kamera s režií spolupracuje. Za mě čtyři, protože pět by bylo moc jelikož seriál nejspíš nebude mtí pokračování což je obrovská škoda :((( :) ()