Opravdu Psycho seriál. Detektiv Michael Britten se po těžké automobilové nehodě probudí ve dvou realitách. V jedné nehodu přežila jeho žena a ve druhé zase syn. Každá realita se v určitých věcech liší. A on neví, která je pravá a která ne. Ostatně to neví ani divák. Večer jde spát v jedné a probudí se v té druhé. Řeší různé detektivní případy napříč těmito realitami. A občas se mu to i hodí. Ale je z toho hodně zmatený. Obě reality se časem začnou vzájemně prolínat. A končí to, no trochu otevřeně. Z toho závěru jsem byl možná trochu zklamaný. Ale je škoda, že už neudělali další sérii...(19.2.2013)

S1. Kvalitne, ale nie uplne zazivne. Myslim, ze v tejto dlzke je to akurat. //Pilot: Chvalim farebne rozlisenie, chvalim dejovu prepojenost (i ked som ju uplne nepochopila), chvalim psychiatrov a uprimnost sedeni. A chvalim, ze dali myslim jasne najavo, ze to nebude o zahade, ktory svet je realny a ci vobec jeden z ukazanych, ale vylozene o zivote v oboch. Takze nas na zaver necaka "je to o ludoch a vztahoch, nie o zahadach" sklamanie ako v Lost. Osobne nerada pozeram na filmy a serialy ktorymi sa taha nejaka tragedia, ale tomuto to zrejme odpustim.(24.2.2012)

Po čtyřech dílech už jsem si na střídání realit zvykla, Jason je naprosto fantastický a jeho Malfoy pomalu upadá v zapomnění. Konečně přišli i Američané s originálním námětem, jsem zvědavá na další vývoj, už teď lituji, že vznikla pouze jedna série. Závěr jsem vůbec nečekala, zřejmě mohl být lépe promyšlený.(23.12.2012)

SPOILER ALERT Moc otázek a málo odpovědí v seriálu, kterej mě bavil od začátku do konce. Uniká mi, jak to vlastně celý fungovalo. Probudil se vždycky dvakrát do pondělí, nebo spal z pondělí až do středy? Pak v dalším průběhu se tohle lineární střídání dnů úplně roztříštilo, což přináší jen další otazníky. Pletou se mi všechny ty americký televize s třípísmenejma zkratkama, a tak vážně nevím, který mám nadávat za to, že to ukončila. I když kdosi někde tvrdil opak, znamenalo to nejspíš přetáčení konce, kterej byl (snad) v důsledku toho takovej asi nejlacinější možnej. Na druhou stranu jsem opravdu rád, že to nějak skončilo, ačkoli jsem pořád čekal "něco víc" než jen zkorumpovaný policajty a obchod s herákem. Takle si vážně konspiraci nepředstavuju. Takže abych nějak shrnul ty svoje nářky, tohodle seriálu je škoda, měl nápad, úroveň a výbornýho Isaacse. PS: Rád bych si přečetl něčí komentář, pohled či názor, ale drtivá většina zde napsaného se vztahuje jen k pilotu, což nejspíš není úplně optimální....(11.6.2012)

Pilot: Zatím nejlepší úvodní díl seriálu za posledních několik měsíců. Výborný koncept o vyrovnávání se se ztrátou někoho blízkého, který zatím netuším jak budou tvůrci dál rozšiřovat, ale měli by se sakra snažit protože potenciál je obrovský. Jason Isaacs je bezvadný a balancuje na tenké hraně podivín/sympaťák zase trochu jinak. Možná se AWAKE bude zdát být náročnější na sledování (a mohlo by, ať si divák trochu zapřemýšlí, kde to vlastně jsme), ale kamerové filtry dost pomáhají. Detektivní část příběhu funguje skvěle, místy připomíná civilnost HEAT střihlého realističtější kriminálkou a doufám, že pro nás přichystají pořádně propletené případy. Jestli mi říkáte, že cenou za to, že je vidím, cítím a mohu s nimi žít je moje příčetnost... pak takovou cenu rád zaplatím. Nakonec tedy jen jedna řada, ale možná je to tak dobře (i když mi není jasné proč zrušili nejkvalitnější a nejnápaditější seriál letošní sezóny po pouhých 13ti dílech.... těch možností...), protože je první série díky bohu uzavřená. Sice vám na závěr zůstane v mozku velký otazník, ale takový ten příjemný, vítaný. Vůbec celkové je AWAKE hodně osvěžující seriál o detailech a drobnostech. Každý řešený případ je zajímavý a finální díly jsou nádhernou ukázkou práce s takhle originálním motivem. No a konec? Jestli vás zajímá, která realita je pravá tak... řekněme, že to není zajímavá otázka.(1.3.2012)

• - Seriál je zmíněn v osmém dílu čtvrté řady seriálu Community (od r. 2009) ve scéně, kdy Troy (Donald Glover) řekne Abedovi (Danny Pudi): "I když riskuju, že zjistím, že žiju dva paralerní životy jako ten chlápek z Awake, nemáš na ten ples už rande?" (UM3L3C)