Procitnutí (TV seriál)

Awake

Drama / Mysteriózní / Krimi / Fantasy / Sci-Fi

USA, 2012, 9 h 19 min (Minutáž: 43 min)

Tvůrci:

Kyle Killen

Jason Isaacs, Laura Allen, Steve Harris, Dylan Minnette, BD Wong, Michaela McManus, Wilmer Valderrama, Cherry Jones, Laura Innes, Daniela Bobadilla, Alyssa Milano, Landon Ashworth, Chris Brochu, Damion Poitier, Brianna Lynn Brown, Marcus Choi, Evan Helmuth, Brighid Fleming, Joe Hursley, John Cothran Jr., Daron McFarland, Will Coffey, Kieu Chinh, Chris McGarry, Drew Powell, Jim Klock, Kevin Weisman, Exie Booker, Natacha Itzel, Logan Miller, Elijah Alexander, Alissa Dean, Matt Riedy, Gary Perez, Lombardo Boyar, Elizabeth Sung, Charley Koontz, Wayne Bastrup, Carlos Lacámara, Kevin Jackson, Jordan Lund, Ron Yuan, Ayanna Berkshire, Leonard Kelly-Young, Marco Rodríguez, Eric Lange, Michael Bryan French, Franco Vega, Kevin Will, Taja V. Simpson, Phyllis Applegate, Michele Marsh, Jennifer Marsala, Jeremy Chu, Robert Alan Beuth, Loren Lester, Jamison Haase, Kristopher Logan, Jordana Capra, Jeris Poindexter, Hal Havins, Angela Elayne Gibbs, Michael Holden, Jim Cantafio, Tammy Dahlstrom, Mark Harelik, Bailey Chase, William Russ, Clifton Powell, Geoff Meed, Salvator Xuereb, Megan Dodds, Frank Gallegos, Billy Lush, Christopher Cousins, Ayelet Zurer, Steve Lawrence, Ron Melendez, Chris Marquette, François Chau, Lynn A. Henderson, Paul McCarthy-Boyington, Patrick Cox, Kelly Wolf, Steven Lee Allen, Sharon Omi, Casey Kramer

Po pilotu: Naprosto parádní začátek. Nadějný projekt, který reviduje klasickou detektivní práci a zamíchává do ní originální prvky vychází zatím na jedničku. Jistě, jsou zde trochu naivní momenty a celé to trochu drhne, nicméně hra se dvěma paralelními realitami funguje na jedničku a Jason Isaacs dokazuje naplno svůj charakter. Příjemná řemeslná forma je jen bonbónek navrch. Po dlouhé době seriál, který od prvního dílu opravdu nadchnul.(11.3.2012)

Pilot hodně zaujal. Za obrovský úspěch považuji už jen to, že seriálu dávám šanci do budoucna a již si dělám místo v mém týdenním rozvrhu na jeho sledování - vzhledem k tomu, kolik jemu podobných jsem se nedávno rozhodl přestat sledovat, tedy klobouk dolů. Jestli si tvůrci v každém dalším díle udělají místo na několik mysteriózních hrátek s divákem, a nezvrtne se to celé v prachsprostou kriminálku, I´m in. Už jen ty rozmluvy s dvěma psychiatry jsou děsně cool.(11.3.2012)

Tradiční kriminálka, která má netradiční děj protknutý celým seriálem, kdy se střídají dvě reality a nikdo neví, která je skutečná, a s jedním spiknutím. Čekal jsem na závěr, který je celkem nedořešený, ale podle názvu seriálu to vypadá na happy end. Druhá řada není a nebude, tak se nedozvíme, jak to tvůrci měli vymyšlené dále, ale aspoň je to ukončené.(19.2.2013)

Nebudu předstírat že je to nejočekávanejší seriál roku (ptž není), ovšem je to rozhodně jeden z nejlepších pilotů co jsem kdy viděl (to je čistá pravda)! Hodnotím sice pouze po prvním dílu, ale nemohu vytknout ani popel. Herci, nápad (bravo!), výkony...jen tak dál, ptž já jsem nadšen ;) Jediný důvod proč nedávám za pět, je to že u jiných zpívat chvalozpěvy po pár minutách snímku taky nesnáším...(5.3.2012)

Pilot: Velmi zdařilé. Skvělej nápad, herci na jedničku (a Laura je ještě k tomu krásná :) ). Sice neměl takovej spád, ale přesto se těším na další díly a to je podle mě to nejhlavnější :) Po 3 dílech: Víceméně pořád trvá nadšení. Možná i víc, než jen po pilotu. Přesto tak nějak sleduju ty pochody, jak to tam vlastně funguje a malinko by to chtělo dovysvětlit. Hlavně nevím, jestli je v jedné realitě stejný datum jako hned ten den v té další. A jestli se probudí do reality v noci hned když usne? To by měl být dost nevyspalej? A nebo žije 2 dny v jednom? Tím pádem má jeho den 48 hodin? Věřím ale, že se vše dovyjasní :-) Koukám dál :-)(7.4.2012)

• - Seriál je zmíněn v osmém dílu čtvrté řady seriálu Community (od r. 2009) ve scéně, kdy Troy (Donald Glover) řekne Abedovi (Danny Pudi): "I když riskuju, že zjistím, že žiju dva paralerní životy jako ten chlápek z Awake, nemáš na ten ples už rande?" (UM3L3C)