Nebudu předstírat že je to nejočekávanejší seriál roku (ptž není), ovšem je to rozhodně jeden z nejlepších pilotů co jsem kdy viděl (to je čistá pravda)! Hodnotím sice pouze po prvním dílu, ale nemohu vytknout ani popel. Herci, nápad (bravo!), výkony...jen tak dál, ptž já jsem nadšen ;) Jediný důvod proč nedávám za pět, je to že u jiných zpívat chvalozpěvy po pár minutách snímku taky nesnáším...(5.3.2012)

• anderson

ČESKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: PRIMA COOL = 23.11.2012, réžia českého znenia (PRIMA 2012) = FILIP JANČÍK - Námet seriálu je päťhviezdičkový. Jeho záverečná epizóda, ale prekonala aj LOST a PRISON BREAK dokopy. Teda čo sa odpadovej scenáristickej "invencie" týka. Tvorcovia zdeptaní nezáujmom producentov pokračovať, sa totiž zahrali na Lyncha a naservírovali divákom totálnu negáciu dovtedy pomerne príčetne sa tváriacej zápletky. Moje konečné hodnotenie je teda odpad, ale vzhľadom na pomerne nadpriemerné ostatné epizódy ho ponechám iba v tejto komentárovej forme. (17.11.2012)(17.11.2012)

Zmanitě vyvážený seriál. Již prvním dílem jsem byl vtažen do dění, sledoval rozdíly a návazností obou realit a stále uvažoval, k čemu se odebírá závěr. Tempo je velice příjemné a pro mě neobsahoval děj žádná hluchá místa. Dvě reality, dva na sebe navazující případy a rozdílné řešení rodinných problémů, to vše v naprosté harmonii, která stále nutí pozorně seriál sledovat. Bohužel kvůli nízké sledovanosti byla případná druhá řada zrušena, podle mého jedině dobře, protože některé seriály by se neměly zbytečně natahovat. I přesto je příběhová linie naštěstí uzavřená s decentně otevřenými vrátky. A pro ty, kdo nepochopili poslední díl, zde je vyjádření tvůrce seriálu Kylea Killena: Představa pro poslední epizodu byla, že Michael, aby pochopil všechny souvislosti v zelené realitě a zradu kapitánky Harperové, musel přijmout fakt, že červená realita je sen, a že tu je jen proto, aby mu poskytla odpovědi. A to, že uvěří, že červená realita je sen, je cena za odpovědi, které dostane. Navíc, tím, že si uvědomí, že červená realita je sen, začne pochybovat, proč všechno ostatní také nemůže být sen. A tak přijde na to, že si může vytvořit sen mezi dvěma jinými sny, kde žije jeho žena i jeho syn.(6.6.2012)

V první řadě chci vyzdvihnout herecké výkony Luciuse Malfoye. Bál jsem se, že mám Isacsa s touhle rolí jednou pro vždy zafixovanýho, ale kupodivu to není tak zlý, jak jsem očekával. Teď k samotnému seriálu. Nebudeme si nic nalhávat, ale rok 2012 zatím nepřišel s kdoví jakým převratným seriálem, tudíž jsem vybral tento na první pohled průměrný seriál avšak se zajímavě vypadající zápletkou. Pilot mě vysloveně neupoutal, ale jelikož jsem kluk, kterej rád všechno dotáhne do konce, dal jsem zbývajícím epizodám šanci a musím uznat, že díl od dílu Awake kvete. První tři, čtyři díly sice připomínaly klasickou detektivku, ale v následujících epizodách je mám pocit už něco daleko víc. V konečném součtu seriál nezklamal, alespoň co se první série týče.(6.12.2012)

***Celkem 82%***TV/// Obsazení 7/10 Děj 9/10 Napětí 8/10 Akce 8/10/// PLUS: námět, 11 a 12 část, ve kterých dochází k vyvrcholení, napětí, které se stále stupňuje, řešení případů je zajímavé, slušně zahrané, hlavně finále MÍNUS: 13 část je trochu zmatečná, občas je to náročnější na logiku a divák až do konce tápe jak že se to všechno vlastně má, méně známé herecké tváře, i přesto je ale škoda, že seriál končí po první sezóně, potenciál rozhodně má./// Shrnutí: Z nenápadné kriminálky se během pár části stává zdatný konkurent svým jiným seriálovým bratříčkům (Polda z Marsu, Cestovatel), nechybělo moc (snad ještě jedna řada, nebo větší délka jednotlivých dílů) a byl by z Procitnutí kousek hoden mé TOP 20. Proto je i škoda, že si tvůrci s námětem ještě více nepohráli, více nám ho neobjasnili a taky ho více nevyužili. Přesto jsem velice spokojen. ///PS: Je tu znát, že závěr byl hodně rychle spíchnut. Hádám že seriál stopli a tak se narychlo snažili děj zakončit. Pokud tomu tak je, tak to udělali křečovitě, ale pořád lepší než otevřený konec u seriálu, který nikdy pokračovat nebude.(15.3.2013)

• - Seriál je zmíněn v osmém dílu čtvrté řady seriálu Community (od r. 2009) ve scéně, kdy Troy (Donald Glover) řekne Abedovi (Danny Pudi): "I když riskuju, že zjistím, že žiju dva paralerní životy jako ten chlápek z Awake, nemáš na ten ples už rande?" (UM3L3C)