Procitnutí

(seriál)
  • USA Awake
Drama / Mysteriózní / Krimi / Fantasy / Sci-Fi
USA, 2012, 9 h 19 min (Minutáž: 43 min)

Tvůrci:

Kyle Killen

Jason Isaacs, Laura Allen, Steve Harris, Dylan Minnette, BD Wong, Michaela McManus, Wilmer Valderrama, Cherry Jones, Laura Innes, Daniela Bobadilla (více)

Epizody(13)

Po těžké automobilové nehodě, která vzala život jednomu členu z jeho rodiny, žije policejní detektiv Michael Britten (Jason Isaacs) střídavě ve dvou alternativních realitách. V jedné z nich zemřel jeho syn, ve druhé manželka.
V obou realitách řeší jiné případy, v každé z nich nachází jiné stopy. V momentě, kdy z toho má v hlavě parádní nepořádek, kdy se mu oba světy začnou slévat v jeden, zjišťuje, že některé stopy z jedné reality se mu hodí v realitě druhé. (joehot)

El-Barto

Zatím jsem se nedostal za pilot. I tak se ale Awake jeví jako nanejvýš originální kriminálka s dobrou atmosférou a výborným Jasonem Isaacsem. Přiznám se, že mě Awake zajímá. ALE protože byla zamítnutá druhá řada, váhám jestli mám první dokoukat až do konce. Nerad bych zkejsnul u nečeho, co si pokračování zaslouží a nebude. ()

st.ranger

Zmanitě vyvážený seriál. Již prvním dílem jsem byl vtažen do dění, sledoval rozdíly a návazností obou realit a stále uvažoval, k čemu se odebírá závěr. Tempo je velice příjemné a pro mě neobsahoval děj žádná hluchá místa. Dvě reality, dva na sebe navazující případy a rozdílné řešení rodinných problémů, to vše v naprosté harmonii, která stále nutí pozorně seriál sledovat. Bohužel kvůli nízké sledovanosti byla případná druhá řada zrušena, podle mého jedině dobře, protože některé seriály by se neměly zbytečně natahovat. I přesto je příběhová linie naštěstí uzavřená s decentně otevřenými vrátky. A pro ty, kdo nepochopili poslední díl, zde je vyjádření tvůrce seriálu Kylea Killena: Představa pro poslední epizodu byla, že Michael, aby pochopil všechny souvislosti v zelené realitě a zradu kapitánky Harperové, musel přijmout fakt, že červená realita je sen, a že tu je jen proto, aby mu poskytla odpovědi. A to, že uvěří, že červená realita je sen, je cena za odpovědi, které dostane. Navíc, tím, že si uvědomí, že červená realita je sen, začne pochybovat, proč všechno ostatní také nemůže být sen. A tak přijde na to, že si může vytvořit sen mezi dvěma jinými sny, kde žije jeho žena i jeho syn. ()

kajas

Po čtyřech dílech už jsem si na střídání realit zvykla, Jason je naprosto fantastický a jeho Malfoy pomalu upadá v zapomnění. Konečně přišli i Američané s originálním námětem, jsem zvědavá na další vývoj, už teď lituji, že vznikla pouze jedna série. Závěr jsem vůbec nečekala, zřejmě mohl být lépe promyšlený. ()

Melvej

Upřímně řečeno se mi už hodně dlouho nestalo, aby mě nějaký seriál zaujal jenom trailerem natolik, abych se nadchnul nápadem. Nikdy před tím jsem nic podobného neviděl, a proto mě hodně mrzí, že už nebude další série - dokoukáno během dvou dnů, výborný seriál s excelentním Jasonem Isaacsem. Je mi opravdu hodně líto, že není vidět ve více filmech a že se seriál nedočkal větší sledovanosti, kterou si stoprocentně zasloužil. Velká škoda, ale přesto za pět. ()

hroubek

Procitnutí operuje s dosti originální zápletkou, kterou se snaží ve všech svých 13 dílech pořádně vytěžit.Ne káždá epizoda je skvělá a nezapomenutelná, ale rozhodně to není ztráta času.Občas se stane, že zápletká některých epizod ztráci v jedné rovině tempo a musí to dohánět v té druhé.Naštěstí je v hlavní roli naprosto boží Jason Isaacs jehož výkon s originální zápletkou táhnou seriál do nadprůměrných vod.Bohužel nemůžu opomenout urychlené ukončení seriálu, které nebylo přesně podle mých představ a navíc si takovéto rozloučení seriál nezasloužil.Velká škoda, která zamrzí všechny fanoušky něčeho jiného. ()

• Seriál je zmíněn v osmém dílu čtvrté řady seriálu Community (od r. 2009) ve scéně, kdy Troy (Donald Glover) řekne Abedovi (Danny Pudi): "I když riskuju, že zjistím, že žiju dva paralerní životy jako ten chlápek z Awake, nemáš na ten ples už rande?" (UM3L3C)