Procitnutí (TV seriál)

Awake

Drama / Mysteriózní / Krimi / Fantasy / Sci-Fi

USA, 2012, 13x45 min

• havLord

Nebýt tam těch paralelních realit, jednalo by se o obyčejnou detektivku. V pozadí se sice rýsuje jakási konspirace, ale koho by to po všech Prison Breacích a Heroesech zajímalo. Nehledě na to, že už ve čtvrtém díle rozdíly v realitách evidentně nemohou vyplývat z té jedné události, která je má spojovat. Také mě nebavila opět přemíra politické korektnosti - takže šéf je žena, kolega v jedné realitě mladý hispánec, v druhé černoch, v první realitě je psychiatr mladý asiat, v druhé postarší žena. Michael je tak jediná stálá bílá mužská 40+ postava! Plus fakt, že Michael Britten žije způsobem: 16 hodin tráví v jedné realitě, jakmile v ní usne, probouzí se na dalších 16 hodin do reality druhé. Takže je nonstop vzhůru, k tomu ještě ve dvou rozdílných světech A VŮBEC MU Z TOHO NEŠIBE.(3.4.2012)

***Celkem 82%***TV/// Obsazení 7/10 Děj 9/10 Napětí 8/10 Akce 8/10/// PLUS: námět, 11 a 12 část, ve kterých dochází k vyvrcholení, napětí, které se stále stupňuje, řešení případů je zajímavé, slušně zahrané, hlavně finále MÍNUS: 13 část je trochu zmatečná, občas je to náročnější na logiku a divák až do konce tápe jak že se to všechno vlastně má, méně známé herecké tváře, i přesto je ale škoda, že seriál končí po první sezóně, potenciál rozhodně má./// Shrnutí: Z nenápadné kriminálky se během pár části stává zdatný konkurent svým jiným seriálovým bratříčkům (Polda z Marsu, Cestovatel), nechybělo moc (snad ještě jedna řada, nebo větší délka jednotlivých dílů) a byl by z Procitnutí kousek hoden mé TOP 20. Proto je i škoda, že si tvůrci s námětem ještě více nepohráli, více nám ho neobjasnili a taky ho více nevyužili. Přesto jsem velice spokojen. ///PS: Je tu znát, že závěr byl hodně rychle spíchnut. Hádám že seriál stopli a tak se narychlo snažili děj zakončit. Pokud tomu tak je, tak to udělali křečovitě, ale pořád lepší než otevřený konec u seriálu, který nikdy pokračovat nebude.(15.3.2013)

• Allien.9

Ani zajímavá a originální zápletka (a vlastně ani charismatický Jason Isaacs) nedokázala zachránit nudné a tak nějak nijaké provedení promarněného seriálu s nevídaným potenciálem. S několika vynechanými díly jsem "Procitnutí" horko-těžko dokoukala, ale znovu už bych se na něj asi nepodívala. Závěr, který původně závěrem být neměl (ale znáte to...), nicméně ušel, a to i přesto, že *spoiler* happy-endy *spoiler* moc nemusím.;-)(25.11.2012)

Po pilotu: Naprosto parádní začátek. Nadějný projekt, který reviduje klasickou detektivní práci a zamíchává do ní originální prvky vychází zatím na jedničku. Jistě, jsou zde trochu naivní momenty a celé to trochu drhne, nicméně hra se dvěma paralelními realitami funguje na jedničku a Jason Isaacs dokazuje naplno svůj charakter. Příjemná řemeslná forma je jen bonbónek navrch. Po dlouhé době seriál, který od prvního dílu opravdu nadchnul.(11.3.2012)

Jednoduše geniální a to ve všech ohledech, od skvělých hereckých výkonů po poměrně složité případy. Jsou seriály, které každým dílem končí a zase začínají, v každém díle je případ a takhle to jde dál a dál až začnou případy nudit a člověk se více soustředí na návaznost dílů v příběhové lince pokud tam nějaká je. Awake je spojením příběhů dokonce dvou, které musíme sledovat a zároveň i detektivního vyšetřování, které svou chytrostí a nápaditostí směle nechává za sebou všechny velké detektivní seriály CSI a podobné. Navíc je to geniálně řemeslně natočené, tak že se u druhého dílu ani už neztrácíte v realitách. Všech 13 dílů jsem spolkl za pár dní a zejména poslední finálové epizody. Jsem opravdu nadšen, ale zároveň mě mrzí , že druhé řady se asi už nedočkáme... Možná je to ale dobře, protože konec té první má mnoho výkladů B-)(5.2.2013)

• - Seriál je zmíněn v osmém dílu čtvrté řady seriálu Community (od r. 2009) ve scéně, kdy Troy (Donald Glover) řekne Abedovi (Danny Pudi): "I když riskuju, že zjistím, že žiju dva paralerní životy jako ten chlápek z Awake, nemáš na ten ples už rande?" (UM3L3C)