Film The Frozen Ground je inspirován neuvěřitelným, avšak skutečným příběhem aljašského policisty Jacka Halcombeho (Nicolas Cage), jenž se pokusí zastavit vraždící bestii Roberta Hansena (John Cusack), což je sériový vrah, který se již třináct let úspěšně skrývá. Když se těla prostitutek začnou v Anchorage hromadit, na město padne strach. Ačkoliv Halcombe riskuje vlastní život, vydá se na vlastní pěst najít zabijáka, aby tak zabránil dalším vraždám. Když získá informace od sedmnáctileté dívky (Vanessa Hudgensová), které se podařilo uprchnout, je konečně zabijákovi na stopě. Podaří se mu vraha dopadnout dříve, než zemře další oběť? (HBO Europe)

sWONDER

Solídna kriminálka, kde hladanie páchatela nahrádza pátranie po dôkazoch. Naozaj nepríjemné, nehostiné prostredie a atmosféra dominujú, plus potešili známi herci. Škoda že napätie je minimálne a chýba nejaký výraznejší moment. Hviezdu naviše pridáva vedomie "true storry". Aj tak slabšie tri. ()

Miagy

Film presne podľa môjho gusta, až na 2 veci: na čoraz viac nesympatického hlavného hrdinu v podaní N.Cagea...bohužiaľ tento herec nemá kvality. Naopak J. Cusack zahral opäť vynikajúco. Druhou vecou je záver filmu ,ktorý pokašle celkom slušný úvod i stred. PLUS: vynikajúca kamera, krásne prostredie krajiny, film s prvkami klasickej detektívky a kriminálneho žánru, kvalitný záporák MINUS: záver filmu, slabý herecký výkon, málo " detektivizmu"....film stratil dych, hoci začal veľmi dobre, Hodnotím priemerne, film neurazí, ani nejak dlho neostáva v pamäti... ()

joelly01

Nenadchlo a neurazilo. Prumerna detektivka na pondelni vecer. Na to ze Cage ani Cusack nejsou mymi oblibenci (spis naopak), tak myslim docela dobre, ne? ()

fincik

Jeden z mála lepších filmů poslední doby, ve kterých hraje Cage. Je to v pěkným prostředí, podle skutečný události a se sériovým vrahem. To bejvá vždycky v pohodě. Cusack hraje slušnýho psychopata. Podobných filmů už bylo víc, ale když je to dobře natočené, tak to neomrzí. ()

celticek

No, dá se na to podívat, ale z filmu je nejlepší asi Aljašská krajina. Cusacka jsem ani nepoznal, závěr mi připomněl Občana X. Vyvrcholení ale velmi špatné, fiasko. Budiž země lehká všem obětem. ()

Scraffy

Napätie a dráma tu je celkom dobrá a herecké obsadenie je celkom dobre a príjemné na pohľad. Príbeh je taký nemastný-neslaný, ale je to podľa skutočného príbehu, takže to nejde nijako upraviť. Réžia je naviac solídna a výprava s kamerou sú parádne. Priemerný film. ()

Duke90

V poslední době jeden z mnoha spíše průměrných filmů s N. Cagem, který by se ale v tomto případě dal trochu vyzdvihnout na vyšší úroveň, než ty jeho "předchozí kousky". Je v tom přece jen cítit nádech docela poctivé syrové kriminálky, která se tak trochu opírá o filmy jako třeba Insomnia. Herci, včetně Cage, také nebyli špatní a Cusack na konci sehrál do poslední chvíle velmi přesvědčivé divadlo o své nevině. Pořád tomu ale chybí propracovanější scénář a barvitější děj. Nicolasovi by už nějaký ten pořádný comeback mohl přistát u nohou.... ()

petrik11

Slabé ako stokrát prevarený čaj. Známe klišé o zabijákovi a detektívovi, ktorý ho dostane, aj keď mu nikto neverí. Aké dojemné. Možno film zasponzoroval aj Zväz skautiek a takmer dojemné scény o neutešenom detstve jednej z obetí určite nenechalo jedno oko suché. Ale to by museli aktéri hrať presvedčivejšie, či už Cage. Aj záporák stál za starú Belu. ()

DJ Kritik

I keď to napätie tu nie je ako u Mlčanie jahniat, i tak ma to bavilo a dalo sa to vychutnať. Cítiť tú bezradnosť a keď si človek uvedomí, že sa to dialo od sedemdesiatich rokov až do polovice osemdesiatich je to hrôza. ()

lucky.loo

V souvislosti s Cagem jsem se bál do čeho ho to zase namočili, protože co si budeme povídat doby jeho největší slávy jako by v poslední době díky mnohdy špatným "projektům", kterých se jako herec účastnil se jakoby nenávratně vypařily. Nicméně, řekl jsem si "detektivka dle skutečného příběhu, tam se asi nedá nic zkazit." A ono se skutečně nic příliš nezkazilo. Nick se zbytečně neksichtil, nepřehrával, jak to je u něho mnohdy zvykem a celé to tak nějak plynulo, že jsem se s mojí paní shodli, že se nám to celé líbilo. 50 Cent s dlouhejma vlasama úlet :D. Jen mě mrzel celkem rychlý konec, jinak vše celkem v pohodě. Hodnocení: 74% ()

jafuska

Jak jsem už psala dříve, nesnáším násilí, navíc které je páchané na ženách nebo i na jednotlivcích, nechápu, proč si Nicolas Cage musí vybírat takové béčkové fimy? Copak nemá už navíc? pro mě je tento film hodně slabý, drama hodně poskromnu, velká škoda, mohlo to mít větší pontenciál. ()

Fantaghiro

John Cusack patrí medzi mojich obľúbencov,ale po dnešku zvažujem,či to tak bude ďalej.Bože,ten bol presvedčivý.Ten psycho pohľad,celkové vyžarovanie...Fúúú!!!Podoba s Hansenom čisto náhodná. ()

dzberry

Mám takový neodbytný pocit, že třeba takoví kluci z četnické pátrací stanice Brno by po deseti, patnácti minutách neměli co dělat...lezl z toho na mě zmar po policajtské stránce, zmar po filmařské stránce... Cage nevěděl, co hraje, Džon Kousek to nezachránil. Blbě nafilmovaný vcelku slušný námět. ()

Ernie_13

Film určite stojí za (jedno) zhliadnutie, avšak silnému príbehu by oveľa viac pomohla iná forma natočenia. Spôsob akým príbeh podáva režisér a scenárista v jednej osobe Scott Walker mi prišiel chaotický a neprehladný. ()

MrMir

Poměrně nudná, užvaněná old-school kriminálka s neskutečně koženým Cagem (zase na druhou stranu, se svou dvouvýrazovou mimikou dokáže zahrát každý žánr, což je obdivuhodné :). Absulutně chybí jakékoli strhující finále, jakákoli akce a napětí. Že je film natočen podle skutečného příběhu je spíše negativum neboť se scénaristé drželi poměrně hodně na uzdě... ()

marek29

Perfektní krimi thriller jak má být. Napínavý, poutavý a zajímavý. Cage přesně jak ho znám a mám rád, Cusack taky solidní. Prostředí nehostinné, avšak krásné Aljašky a navíc příběh se skutečně odehrál. To jsou pro mě důvody pro 5 hvězd a solidní doporučení, protože takhle má vypadat vzorový kriminální hon na vraha :) 5 z 5 ()

KucC

Od zacatku je jasne, kdo je kdo, i pres to si film drzi dobre tempo a ma co nabidnout. Jedinym vetsim minusem je Cusacks - v roli zaporaka nema co nabidnout. Chtelo to nekoho s otrlejsim ksichtem. Vhodnym adeptem byl urcite Buscemi. ()

kiros179

Zmrzlou zem bohužel nezachrání ani Cageův zakaboněný (jeden) výraz, Cusackovo koktání (rozuměj - originalita v rouše padouším), nálepka "inspirováno skutečnými událostmi", či oku lahodící lehký děvy z nějakýho amerického zapadákova (následná konfrontace s realitou u konečných titulků je asi nejzajímavější poučení z celého filmu). spoiler: jsem jediný co přál aby se Patrik na Cindy ještě naposledy vyblbnul? Nemohl jsem si pomoct, zoufalá věčně (marně) utíkající hromádka neštěstí! spoiler_konec Jinak šeď a průměr, což nemusí vždy znamenat, že je to špatný film, na jedno použití ještě berné. 60% ()