Film The Frozen Ground je inspirován neuvěřitelným, avšak skutečným příběhem aljašského policisty Jacka Halcombeho (Nicolas Cage), jenž se pokusí zastavit vraždící bestii Roberta Hansena (John Cusack), což je sériový vrah, který se již třináct let úspěšně skrývá. Když se těla prostitutek začnou v Anchorage hromadit, na město padne strach. Ačkoliv Halcombe riskuje vlastní život, vydá se na vlastní pěst najít zabijáka, aby tak zabránil dalším vraždám. Když získá informace od sedmnáctileté dívky (Vanessa Hudgensová), které se podařilo uprchnout, je konečně zabijákovi na stopě. Podaří se mu vraha dopadnout dříve, než zemře další oběť? (HBO Europe)

krumlajs

Podle traileru jsem čekal napínavej thriller a možná po x letech cage v roli za kterou by se nemusel stydět, ale bohužel to byla nudná podívaná, ve který se předhání cage a cusack v tom, kterej umí hrát hůř. Občas se tam mihnou prvky napínaví podívaný, ale pořád tam převládá ta nudná pachuť totálně průměrnýho filmu. ()

yazik

Horší průměr, kterému zvedá hodnocení snad jen skutečnost, že je příběh založen na skutečné události... ()

wallax

Slušná kriminálka na základe skutočnej udalosti kde aj pre mňa pomalý Niky Klietka dal slušný herecký výkon...ostatní nezaostávajú, napätie nechýba a sneh je pre mňa veľký bonus :D ()

Kub_ees

Ja mám takéto krimi detektívky celkom rád. Len pri tomto filme mohli vraha odhaliť očosi neskôr. Neuškodilo by to. Chýbalo mi tam také to tajomno. Inak film je celkom zaujímavý, prostredie je fajn, niektoré dialógy trocha pridlhé. Dobré herecké obsadenie, Vanessa Hudgens celkom ujde, Nicolasovi Cageovi táto rola sadla. Zápletka nie je zlá, len sa tu nedostavia niektoré pocity, ktoré by sa tu hodili. Je to až príliš detektívne - samé vyšetrovačky, žiadne dôkazy. Aspon že na konci sa to zvrtne. Najhoršie je, že je to podľa skutočných udalostí. Neuveriteľné čoho všetkého sú ľudia schopní. ()

lobo87

Priemerný thriller, ktorému chýba lepší záporák, resp. lepšie vybudovanie jeho postavy. Cage prekvapivo v pohode. Niektoré veci v scenári boli mimo, ale ako celok a hlavne ako skutočný príbeh to ušlo... 55% ()

vofo

Příjemné žánrové překvapení. Fakt, že je to podle skutečné události nesnižuje výsledek. Cage se snaží hrát civilně a daří se mu to. Cusak byla dobrá pro hlavního záporáka. Pevná ruka režiséra, kvalitní herecký tým a mrazivá Alijaška z tohoto filmu dělají pěkný kousek. ()

paradoxman

Ještě bych kousnul, že se protřelý sociopat baví s policajtama bez právníka, aby se nakonec nervově zhroutil. Ale že se mě tvůrci snaží nakonec citově vydírat fotkama obětí, to už je moc. Fuj. ()

bezprezdivky

Tři plusové momenty - John Cusack v záporné roli (jakože hodně), temná atmosféra a po delší době zas role, v níž Nicolas Cage opravdu hraje a která mu sedne. Detektivka, v níž jsou karty rozdány v podstatě od začátku (víme kdo je hodný a kdo zlý), což v tomto případě ale filmu neškodí. Takže doporučuji. ()

DjLibnei

Film, který má na to být o jednu hvězdu lepší... To by ale v hlavní roli nesměl hrát Nicolas Cage, ale jinší, výraznější osoba, která by lépe zahrála. Jinak pochvala - napětí, drsnost, aljašská krajina, krásná Vanessa a natočeno podle pravdy. Opravdu jen ten herecký výkon N.Cagee mi tam neseděl, škoda >70 % ()

MiniRecenze

Prostě jak někde vidím,že je to inspirováno skutečností,tak to musím vidět.A v samotném finále z toho tento snímek díky tomu výjde lehce nadprůměrně.Je to škoda,protože schopné herecké obsazení tady máme,jen bych řekl špatně využitý potenciál scénáře,který mohl být lépe rozvinut.Nepochopte mě špatně,film není špatný,ale je průměrný...lehce nadprůměrný.Je částečně zajímavý a nese sebou lehké napětí,ale nezanechá ve Vás nic co by mělo ve Vás vyvolat pocit dalšího puštění. LEHKÝ NADPRŮMĚR!!! ()

aannemer

Solidní kriminálka s nádhernými záběry neokoukané přírody. Dal bych 3,5, ale idioti, kteří neznají jiný záběr než detail a ještě navíc rozklepanou kamerou by si zasloužili spíše odpad! Nesnáším tyhle stupidní moderny! ()

kolodej1

není to špatné, celkem příjemná krimi, jedna z těch lepších, dobře herecky obsazená. Sice je film natočen tak, že je jasné, kdo je tím vrahem od začátku, ale ani tak film nepostrádá dost zajímavého děje. Jasně, mělo to i své mouchy, třeba, že ta údajně 18-letá holka vypadala tak na 30. Mimochodem, policista sice jde po vrahovi jako slepice po flusu, ale rozhodně neriskuje vlastní život, jak se píše nesmyslně v obsahu. Trochu lépe mohla být vykreslena atmosféra, představoval bych si ji o trochu hustší. 70% ()

veverysiak

Žiadna výnimočnosť, mali sme tu aj hŕbu krimošiek o sériáčoch, aj z depresívnej Aljašky, aj nejaké šikovnice poutekali z nory smrti, aj sa zachcelo hlavným mordošom laškovať s nervami inšpektorov, hádam len skutočnosť, že väčšinový dobrák Cusack je zrazu na druhej strane potoka, je povšimnutiahodná, inak vcelku bežné kino, takže 55%. ()

Muf911

Film o masovém vrahovi, který svoje oběti znásilňoval a vraždil na svojí chatě v aljašské divočině. V podstatě se ani moc nededná o detektivku, protože vrah je od začátku známý a ani při jeho dopadení nedochází k nějakým zajímavým zvratům. Spíš jde o zfilmování skutečného příběhu, který je určitě velkým tématem pro obyvatele Aljašky 80. let, ale pro diváka zvyklého na napínavé thrillery a promyšlené zápletky je film trochu zdlouhavý a nudný. P.S. to ho fakt nemohli zabásnout dřív? ()

rigby

Návrat Nicolase v jeho obvyklé roli. Příběh je umocněn tím, že byl natočen na základě skutečných událostí. Téma to mohlo být silné, pokud by se toho ujal schopnější režisér. Takto to zůstává uvězněno v základních vzorcích a to je škoda. Jak pro herce, tak pro diváky. Klasická krimi, nic víc v tom bohužel nelze hledat. ()

jjjerry

Zápletku nečekejte, tím je scénář zajímavý, víte jak to dopadne, jen čekáte na to proč a jak a "fandíte" hrdinům. Cage -standardní herechu zklamalo, jsou SPOILER náhody- například dvakrát zbytečně uteče a ohrozí případ? To by mě zajímalo jestli byla policie tak blbá, nebo to je jen nápad scénaristy aby dodal napětí=) ()