Mob City

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
USA, 2013, 4 h 19 min (Minutáž: 42–48 min)

Tvůrci:

Frank Darabont

Předloha:

John Buntin (kniha)

Hudba:

Mark Isham

Jon Bernthal, Milo Ventimiglia, Neal McDonough, Alexa Davalos, Jeffrey DeMunn, Robert Knepper, Gregory Itzin, Edward Burns, Dana Gould, Andrew Rothenberg (více)

Epizody(6)

Film sa odohráva v Los Angeles v povojnovom období štyridsiatych a päťdesiatych rokov minulého storočia, kedy proti sebe bojovala mafia a skorumpovaná polícia. Dej je založený na skutočných udalostiach a sústredí sa na súboj vtedajšieho policajného šéfa Williama Parkera a hlavy podsvetia Mickeyho Cohana. (Hydra Foy)

MartinezZ

V roce 2010 přišlo HBO s Boardwalk Empire, poměrně dobře vystavěnou prohibiční gangsterkou, která si, jak je už u HBO zvykem, nebrala moc servítky ani co e příběhu a děje týče, ani co se rozpočtu týče. Byť kvalita haprovala, vysílalo se do roku 2014. A vzhledem k tomu, že Boardwalk Empire byl poměrně dobrý, o to více mi uniká smysl vytváření něčeho v podstatě na chlup stejného s mnoha stejnými postavami v podstatě totožném období (plus/mínus). Je to totiž dost nudné, nezajímavé a splácané jen proto, že v tu chvíli tenhle typ minisérie byl IN. Jenže to nestačilo. Někde to mělo šest dílů, mě se do rukou dostaly tři "dvoudíly", které mě nudily a nějak jsem stále čekal, kdy se začne něco dít. Začalo, vždy tak na pár minut a pak se zas rozehrávalo něco, u čeho by mohl člověk vařit, žehlit, prostě to moc nevnímat a o nic by nepřišel. Zpětně prostě stále nevidím důvod, proč tohle vznikalo. No a také se to utnulo a otevřený příběh postav zůstal navždy otevřený. Není se moc čemu divit. ()

agentmiky

Asi jsem se tak trochu zamiloval. Seriálu Mob City jsem si všiml již před pár roky, ale říkal jsem si, že to nebude nic moc. Protože jsem měl chuť na seriál a ještě k tomu mafiánský, tak jsem si ho pustil. Frank Darabont je prostě umělec. On umí natočit opravdu skvělý film, ale vůbec mu nevadí, jaký žánr to má být. Prostě mistr ve svém oboru. Mob City se může pyšnit zejména skvělou dobovou atmosférou, která na vás dýchá v každém okamžiku. Ať jsou to kulisy, nebo i móda tehdejší doby. V některých chvílích mě opravdu zamrazilo. Očekával jsem podaný příběh o Cohenovi, místo toho jsem dostal děj v hlavní roli s Benny Siegelem. A za to jsem jen rád. O Siegelovi jsem doposud vlastně ani nevěděl, tak bylo zajímavé vidět, jaký byl člověk (moc dobrý teda ne) a co vlastně v mafiánském podsvětí dokázal. Přestřelky jsou brilantní, takové neuhlazené, ale na mě působily nesmírně realistickým dojmem. Dále musím pochválit samozřejmě Bernthala, ale hlavně Kneppera. Ten člověk může hrát opravdu jen gangstera. Závěrečné odstranění Siegela bylo třešničkou na dortu tohoto seriálu. Mob City jasně dokazuje, že televizní tvorba může někdy předčit i celovečerní snímky. Jen mě mrzí, že se nedočkáme dalších sérií. Pro mě je seriál ode dneška srdcovka. Za mě dávám 91 % ()

erased

Jeden z mála svěžích závanů v americké televizní produkci. Navzdory nastolenému trendu současné tvorby vypadá Mob City spíš jako by se inspirovalo v klasických mafiánských filmech se snahou trochu je okořenit typicky noirovým hrdinou a jeho femme fatale a hlavně na střízlivém prostoru pouhých šesti epizod. A přestože na ně nemůže dosáhnout především kvůli ne tak skvělým hercům (i když většina z nich své party zvládá na jedničku, s jedinou výjimkou zdejšího Mickey Cohena, na čemž se ale podepisuje hlavně srovnání se skvělým Sean Pennem v Gangster Squad), atmosférou, stylizací a v neposlední řadě i nevídanou kompaktností se jim nebezpečně blíží a mě zatraceně mrzí, že seriál nebyl obnoven pro druhou řadu. Takto ryzí porci americké mafie, která by se bez sebemenší námahy dala spojit v jeden delší film, bych vídal každoročně mnohem rád, než většinu seriálových konkurentů. ()

zipper111

Sakra to byl naprosto parádní zážitek, výtečně vyvedený seriál, nejlepší noir co jsem za poslední dobu viděl. Velká škoda že amíci jsou asi takový tupoňové, že nedokáží ocenit takhle super záležitost a seriál tak po šesti dílech skončil. Velká škoda. Nejlepší dva herci byli jednoznačně Milo Ventimiglia a Robert Knepper jako Ned Stax a Sid Rothman. Jejich role, to byla fakt paráda. Milo je od Heroes konečně zase vidět a oni mu to zrušej :)...4* ()

MATADOR

1. série # 75%. Tohle období prostě žeru, ať už se jedná o zpracování L.A. - Přísně tajné, či o videoherní zpracování L.A. Noire, tak i Mob City dokáže vtáhnout postavami a celkově podaným příběhem. V tomto případě ještě se skvělou výpravou a že na televizní zpracování je skutečně co obdivovat. Jsem rád, že se Darabont vrátil, i když seriálově, jde mu to! ()

Carth

Noir + Los Angeles + 40. léta + Darabont. Taková kombinace nemohla dopadnout špatně. V rámci žánru nijak zvlášť originální příběh, ale pořád baví. Napínavý to je a má to skvělý postavy, takže celkově pořád za pět. A když už se objeví seriál, u kterýho vydržím a kterej mě fakt baví (a není to Hra o trůny nebo nějaká minisérie), tak ho utnou pro malou sledovanost. No nic, jdu si najít aspoň předlohu... ()

Katarine

Mafiánské příběhy zbožňuji, ale za tenhle seriál dávám jen hodně slabé čtyři hvězdy. Ani nevím pořádně proč, ale zkrátka mi tam asi chyběla nějaká šťáva (nebo víc krve?). Možná mi jen za těch šest dílů nestihl příběh pořádně vyrazit dech, ani přirůst k srdci. Ale doprovodná jazzová hudba rozhodně dodávala na atmosféře a upřímně jsem se vždy nejvíc těšila na scény s Milo Ventimigliem (což by neměl být tak úplně seriálový klad). ()

LTeez

Zabití S. Pegga hned v prvním díle mne ne úplně potěšilo. Ale propracovaný, noir inspirace super a celkově atmosféricky dobře pojaté... Nechápu že jsem o tom takřka 4 roky nevěděl... ! ()

Topco

Retro-noirová mini-séria nás zavedie do Los Angeles, 1947. Pilot má síce pomalší rozjazd, MacGuffinom je úplné klišé (usvedčujúce fotky), femme fatale je bývalá žena a nájdu sa tiež viaceré nepravdepodobné dejové uľahčenia. Avšak, poďme k tým lepším aspektom: ambivalentný antihrdina je presne obsadený Jonom „pitbulom“ Bernthalom, dobové lokácie LA (Union Station, LAPD, kluby) sú luxusné a výborne sa tu pracuje s noirovými fetišmi: znervózňujúco blikajúci neón za oknom, neónový odraz v mláke, tiene popravcov, výrazné podhľady, vyfukovanie cigaretového dymu či džez! ()

bartias

Chlast, děvky a bouchačky. A samozřejmě osudová femme fatale. Frank Darabont po Živých mrtvých stylově adaptoval pro televizní obrazovku román L. A. Noir. Atmosféra Mob City je parádně zakouřená, vzdáleně připomíná film L. A. – Přísně tajné a vyvolává nutkání nalít si skleničku. Partě skvělých herců dominuje John Bernthal v hlavní roli, a i když by to chtělo hustší napětí, vizuálně se téhle mini sérii nedá nic vytknout. Možná jedině to, že šest dílů nestačí. ()

arbitr

Po šestém díle vyhlížím další pokračovaní, snad se ho brzy dočkáme. Zatím kladně hodnotím zejména navození atmosféry a herecké obsazení. Vzhledem k tomu, že se jedná o seriál, nevadí pomalejší tempo a já věřím, že nám oblíbený režisér přinese ještě dostatek mafiánské zábavy ve stylovém retro hávu. P.S. podobnost se stejnomenou PC adventurou od Rockstar z roku 2011 rozhodně není náhodná. Pozor spoiler http://www.youtube.com/watch?v=z58XCsNt5F0 ()

venison

Opravdu vyšperkovaná žárová minisérie zasazená do mnou oblíbených 50. let! Stylisticky bezkonkurenční! Příběh se trošku táhne jak libé zvuky saxofonu, ale to ke stylu noir tak trochu patří.. Rozhodně však neplýtvá stopáží na barové vystoupení jak je zvykem a raději nám dá vychutnat opravdu naturalistické zpomalené záběry zejména na vražedné kulky.. Na závěr seriálu nám naservírovali jako třešničku na dortu snad nejprecizněji zpracovanou vraždu - ta scéna je tak efektní, že jsem si jí musela šlehnout 2x ;-) Nádherné ženy, skvělé kostýmy, krásná auta, spousta zkorumpovaných policajtů i tvrdých mafiánů.. Boxerskej obličej jako má Jon Bernthal celý seriál podtrhuje a buldočí povahu hlavního hrdiny vystihl naprosto přesně.. Pro mě labužnický zážitek - kapičky krve na "kameře", efekt praskajícího skla, krásně barveno a spousta jiných vymazlených detailů :-) Bohužel pro Amíky se stal propadákem a zatím další řadu neplánují, raději koukají na zombíky :-( ()

VanTom

Dokonale stylová gangsterka s hutnou noirovou atmosférou, skvělými postavami (= herci) a nádherně vyobrazeným prostředím poválečného mafiánského L.A. Přijde mi doslova trestuhodné, že další řada (spíš řady), která by pokračovala s kartami rozdanými závěrečným klimaxem, už nevznikne. :-( ()

vitekpe

Po prvnim dile to vzdavam. Mozna se k tomu nekdy vratim, ale ted na dalsi moderni zanrovku proste nemam ani silu ani naladu. Pilot serialu ma byt to, co vas donuti venovat pozornost dalsim dilum, a ne Vas uspat uz v pulce... ()

-Dawe-

Po čtvrtém díle jsem byl pevně rozhodnut, že dám nižší hodnocení, než jaké jsem dal teď. Poslední dva díly jsou ovšem takovej nářez, že to jinak nešlo. Nikdy bych do Bernthala neřekl, že je takovej tahoun a velice potěší přítomnost Roberta Kneppera (Prison Break). Těším se na další sérii ... ()

korndaddy

Není mi uplně jasné (podle zdejšího obsahotvůrce) jestli Mickey Cohen je momentálně hlavní postava (záporná) seriálu, ale budiž. Co přijde v druhé sérii (pokud něco) ví bůh. Nicméně tahle (prozatím) jedna šlape na výbornou. Někdo by mohl namítat (vzhledem k traileru), že děj je málo akční. Ano. Není to úplně akcí a přestřelkama našťouchaná zábava, ale zde to kupodivu vůbec nevadí. Vše se příjemně rychle vleče a díky 40ti minutové stopáži a šesti dílům se dá zvládnout téměř na jeden zátah. Nestalo se mi, že bych se nudil. Vše zabaleno do moderního noirového balení s vynikající kamerou, jenž klade důraz na detaily (aneb jak někdo již zmiňoval). Jon Bernthal (neznámý) zapůsobil a jeho vystupování mě nesmírně bavilo, ale Robert Knepper ho i přes to strčil, jak se říká do prdele...Takhle si představuju gangstera. A vůbec celej seriál s podobnou tématikou. Snad jediná vada na kráse byl Bugsy Siegel. Zpočátku mi přišel lehce nevýrazný, ale zvyknul sem si. Sečteno: Seriál s pěknou výpravou, výkony a obsazením. Pěkně napsaný a dokonale zrežírovaný a poslední díl, respektive finální scéna, mě opravdu zvedala ze židle (gauče) a já si přál, aby tahle podívaná (obrazně řečeno) nikdy nezkončila. Snad bůh dá a dočkáme se druhé série. Prozatím adept do Top Ten. ()

MaaaR@

Příjemná noirová záležitost, která milovníky žánru potěší. Obsazení se povedlo, atmosféra taky a možná i díky nedostatku podobných seriálů/filmů mi to udělalo velkou radost. ()

Corpsegrinder

Po průseru Gangster Squad potěší že se tohle povedlo na výbornou. ŠEJN to hraje dobře, dobová atmosféra super. Samozřejmě na mafiánský filmy tomu hodně chybí ale jako seriál nemůžu jinak než za pět. ()

panWolf

Po pomalejším rozjezdu,zhruba od třetí epizody to nabralo ty správný otáčky. Holt Darabonnt je Darabont. Ale doufám že to 6tým dílem skončilo. Snad se nebude nastavovat nějaká kaše. To by bylo mlácení prázdné slámy, ()

Sněhurka a Darabont

Sněhurka a Darabont